سرویس موتورخانه,عیب یابی موتور خانه,موتورخانه, چیلر در موتورخانه, دیگ ها در موتورخانه,سرویس و عیب یابی موتور خانه در کرج و تهران

سرویس موتورخانه و تعمیر موتورخانه در تهران و کرج

 • یکشنبه 22 مهر 1397
 • 11695 نفر

تعمیر موتورخانه و نگه داری موتورخانه یکی از مهمترین مواردی است که باعث میشود شما یک زمستان سرد را به راحتی پشت سر بگذارید.برای سرویس موتورخانه و تعمیر آن باید از افراد ماهر و باتجربه در زمینه تعمیر و عیب یابی موتورخانه کمک بگیرید.کارشناسان فنی ما در بیتا سرویس میتوانند با در اختیار گذاشتن تجارب خود در این زمینه شما را یاری کنند.

جهت اطلاع از تعرفه نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی بر روی عنوان زیر کلیک نمایید. نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی در کرج و تهران

سرویس موتورخانه شامل کوچکترین کار موتورخانه مانند: چک کردن فشار و دمای اجزای موتورخانه تا کارهای بزرگتر مانند: تعویض و یا تعمیر قطعات موتورخانه می شود. یک تعمیرکار موتورخانه باید فشار و دمای اجزای موتورخانه را در مدت های مشخص بررسی نماید. برای جلوگیری از حوادث اول باید  روند سرویس کردن موتورخانه  را شناخت. تعمیر موتورخانه خود را به ما بسپارید تا با خیال راحت از گرمای زندگی لذت ببرید.

برای دیدن محصولات داکت اسپلیت در فروشگاه بیتا سرویس به لینک مورد نظر مراجعه بفرمایید.

سرویس موتورخانه در کرج و تهران

سرویس موتورخانه اگر به درستی انجام گیرد، می تواند جلوی خیلی از حوادث پیش رو را بگیرد. در سرویس موتورخانه اول از همه باید نشانه های خطر را شناسایی کرد و اگر آن نشانه ها قابل چک کردن هستند، باید به طور کامل آن ها را به صورت دوره ای بازدید نمود.
از جمله خطرات دیداری که یک موتورخانه را تهدید می کند و نقش یک تعمیرکننده موتورخانه متخصص را پررنگ می کند می توان به وجود مواد ناشناخته در محیط موتورخانه ، وجود سیم های عایق نشده در موتورخانه ، غیر طبیعی شدن نوسانات دمای موتورخانه و … اشاره نمود. برای جلوگیری از این خطرات میتوانید سرویس موتورخانه خود را به کارشناسان متخصص بیتا سرویس بسپارید.
حال اگر بخواهیم چند نشانه صوتی که برای موتورخانه تهدید به حساب می آید را نام ببریم می توانیم به صدای نا آشنا از شیرهای موتورخانه ، صدای ساییدگی درون تجهیزات ، صدای ریزش مایعات و … اشاره کنیم.
از جمله نشانه های بویایی ناهماهنگی در موتورخانه شامل احساس بوهای ناشناخته ، احساس بوی فساد و ماندگی (عدم تهویه صحیح در محیط موتورخانه) و … می باشد.
نکته مهم: وجود امکانات ایمنی و اورژانسی در موتورخانه الزامی است. امکانات اورژانسی و ایمنی شامل جعبه کمک های اولیه، وسایل اطفا حریق، سنسور های هشدار دهنده ، دستگاه تنفس اضطراری و … می باشد.
یک شخص ماهر در تعمیر موتورخانه توانایی تعمیر پکیج ، نصب پکیج و تعمیر و نگهداری موتورخانه را دارد. نگهداری از موتورخانه امری است که نیازمند دقت فراوان است. چنانچه ساکن شهر تهران و یا کرج هستید و قصد تعمیر و یا عیب یابی موتورخانه و یا سرویس مینی چیلر و فن کوئل و یا نصب مینی چیلر و فن کوئل را دارید میتوانید با دفاتر بیتا سرویس که متخصص در امر تعمیر موتورخانه ( سرویس موتورخانه ) در تهران و کرج است تماس حاصل فرمایید.

دفتر تهران 02133060066


دفتر کرج 02636510100

عیب یابی موتور خانه در کرج و تهران

 

عیب یابی موتورخانه

عیب یابی موتورخانه وظیفه ای است که بر دوش کسی است که در کار تعمیر موتورخانه و سرویس موتورخانه  به خوبی وارد است. کسی که تعمیر موتورخانه را انجام می دهد باید دائما حواسش به تمام اجزای موتور خانه باشد به صورت دوره ای اجزای موتور خانه را چک نماید. شخصی که کار سرویس موتورخانه را انجام می دهد باید امور مربوط به عیب یابی موتورخانه ، تعمیر موتورخانه شوفاژ و تنظیم موتورخانه شوفاژ را در شهر مورد نظر انجام دهد. بیتا سرویس با استفاده از متخصصان حرفه ای آماده خدمت رسانی در کرج و تهران می باشد.

 

سرویس موتورخانه در کرج و تهران

 

سرویس کار موتورخانه

 

مشکل موتورخانه شما چیست؟

 • آیا دیگ شما سوراخ شده است و نشتی دارد؟
 • آیا مشعل روشن نمی شود یا دائما ریست می شود؟
 • آیا سیستم شما نیاز به رسوب گیری دارد؟
 • آیا میزان گرمایش واحد شما کاهش پیدا کرده است؟
 • آیا دوش های حمام تان گرمای مناسبی ندارد؟
 • آیا سیستم شما فرسوده شده است و موتورخانه شما نیازمند تعمیرات اساسی است؟
 • آیا پمپ شما از کار افتاده است؟
 • آیا پمپ های شما هنگام کار کردن صدای غیر عادی ایجاد می کنند؟
 • آیا بخشی از سیستم لوله کشی شما نشتی آب دارد؟

 

برای حل تمام این مشکلات با همکاران ما در بیتا سرویس تماس بگیرید.

 

تعمیر موتورخانه 

 بازدید، سرویس و نگهداری از موتورخانه به عنوان قلب گرمایشی ساختمان، بسیار ضروری است. متاسفانه در کشور ما این مساله مورد غفلت واقع می شود و به همین دلیل، علاوه بر بالا بودن مصرف انرژی به ازای هر واحد مسکونی، تجاری یا صنعتی، عمر مفید تجهیزات حرارتی مانند بویلر، مشعل، منابع ذخیره آب گرم و سایر تجهیزات جانبی به میزان کمتری قابل بهره برداری می باشد.
از آنجا که هزینه اولیه راه اندازی سیستم های تاسیساتی بالاست، تنها عاملی که باعث اقتصادی جلوه کردن استفاده از این سیستم ها می شود، عمر مفید اجزای آن می باشد. عمر مفید سیستم موتورخانه زمانی حاصل می شود که بازدید هایی از آن به عمل آید و اجزای آن به صورت دوره ای، سرویس شوند.

برای تعمیر مشعل شوفاژ میتوانید با ما در بیتا سرویس تماس بگیرید.
در حال حاضر، بسیاری از سیستم های تاسیساتی موجود در واحدهای مسکونی، تجاری، اداری و صنعتی به علت اشکالات طراحی و ضعف در نصب و راه اندازی، نمی توانند به شکل ایده آلی مورد بهره برداری قرار گیرند. محاسبات اشتباه بار حرارتی و یا در بسیاری مواقع درنظر گرفتن ضرایب اطمینان بسیار بالا و غیر واقعی، موجب خرید و صرف هزینه اولیه سیستمی به مراتب بالاتر از نیاز گرمایشی ساختمان می شود که این خود باعث تحمیل هزینه های بیشتر سرویس و تعمیر و نگهداری می شود.

آیا در مورد مشعل دمنده دار اطلاعاتی دارید؟مطلب مورد نظر را مطالعه بفرمایید.

 

رفع اشکالات موتورخانه

رفع مشکلات موتورخانه و سرویس موتورخانه ای  که به شکل مناسبی کار نمی کند علاوه بر اینکه یک هنر است، پشتوانه علمی نیز دارد. شما ممکن است در خصوص هواگیری سیستم هر کاری که می توانستی، انجام داده اید و یا منبع انبساط را برای اطمینان از عدم گرفتگی در آن بررسی و بازدید کرده اید، ولی مشکل هنوز رفع نشده باشد. پس حضور یک فرد متخصص در این مواقع ضروری است. همچنین توصیه های زیر را جدی بگیرید:
•     توجه به دستورات توصیه شده در دفترچه راهنمای هر دستگاه و عمل به آن در حیطه توانایی ها (بدیهی است موارد تخصصی بایستی توسط نیروی آموزش دیده انجام شود.)
•     پرهیز از دستكاری بی مورد سیستم و کاوش در تجهیزات آن به هر دلیل.
•    پرهیز از تعمیر و سرویس دستگاه بدون استفاده، مشورت و كمك گرفتن از افراد متخصص.
•     الزام به انجام سرویس ها و بازدید های دوره ای به شکل منظم.
•    بهره گیری از افراد مطلع و متخصص و در اختیار دادن آموزش های حداقلی مورد نیاز به کاربران نهایی سیستم.
•     بررسی ظاهری وضعیت اجزای موتورخانه به طور منظم به منظور شناسایی و برطرف نمودن مغایرت های به وجود آمده در بازدید های دوره ای سرویس موتورخانه .
•     ثبت خلاصه ای از تعمیرات دستگاه به طوری كه در دسترس خود و دیگر کاربران باشد.
•     حفظ اطلاعات و ملحقات دستگاه شامل دفترچه راهنما ، نقشه و… در مكانی مناسب و قابل دسترس برای بقیه کاربران.

سرویس قسمت های مختلف موتورخانه

بازدید و سرویس موتورخانه علاوه بر نقشی که در تداوم فعالیت پربازده اجزای آن ایفا می کند، از نظر ایمنی، حفاظت و اطلاع از نشت های احتمالی آب، گاز، گازوئیل که در صورت عدم رسیدگی، ممکن است هر یک به نوعی باعث تخریب یا آتش سوزی شوند، اهمیت فراوانی دارد. در ادامه برخی از جزئیات سرویس اجزای موتورخانه را صرفا برای اطلاع شما عزیزان ارائه می کنیم:
  
• در مورد مخزن دوجداره، بایستی به اختلاف درجه حرارت آب گرم ورودی و خروجی دقت کرد. در صورتی که این اختلاف زیاد باشد، بایستی علت آن را بررسی کرد. در وهله اول، این اتفاق ممکن است ناشی از رسوب گرفتگی جداره های منبع دوجداره باشد و در وهله دوم، ممکن است ناشی از سوراخ شدگی منبع باشد در مورد منبع انبساط، کنترل آن بایستی به شکل متناوبی انجام شود. بازدید، نگهداری و سرویس منبع انبساط در مقابل عوامل جوی مانند زنگ زدن و پوسیدگی، خراب شدن شیر شناور و سرریز کردن آب از آن می تواند علاوه بر سرد شدن آب واحدهای ساختمان و افزایش مصرف انرژی، باعث تخریب بخشی از فضای پشت بام یا کل آن شود. لازم است در هنگام بازدید از منبع انبساط، از در جریان بودن آب و گرم بودن آن اطمینان حاصل کرد .

  کنترل مخزن گازوئیل بایستی به صورت مرتب انجام شود.

در صورت داشتن منبع روزانه، آن را کنترل کرده و از نشتی آن مطمئن شوید. بایستی فیلتر گازوئیل را پس از هر بار پر کردن منبع تمیز کرد تا جریان عبور گازوئیل به مشعل روان برقرار شود.
• دستور العمل سختی گیر بایستی در داخل موتورخانه و نزدیک سختی گیر نصب شود. لازم است که آب خروجی سختی گیر کنترل شود و به وسیله معرف های مخصوص آزمایش شود و در صورتی که سختی آب زیاد باشد، باید بستر رزین داخل سختی گیر را شست و شو داد.
• از تابلوی برق موتورخانه، نباید هیچ انشعاب دیگری گرفته شود. چراغ های سیگنال آن را کنترل کرده و از کلیدهای مینیاتوری بازدید انجام شود وچنانچه اطلاعات برقی ندارید، از دستکاری تابلو برق پرهیز کنید.
• در مکانی مناسب از موتورخانه، حتما حداقل یک عدد کپسول ضد حریق نصب شود.
• در بازرسی ها توجه کنید که از هیچ فضای خالی موتورخانه به عنوان انبار استفاده نشده باشد.

 

تعمیر موتورخانه و سرویس موتورخانه خود را به ما بسپارید.

 

• اندازه درب موتورخانه باید قدری باشد که امکان ورود و خروج تجهیزات میسر باشد.
• دودکش استاندارد برای دیگ الزامی است. دیگ بایستی بر روی فونداسیون نصب شده باشد و در صورت نیاز از ضربه گیر برای زیر دیگ استفاده شود. نصب پمپ های زمینی بر روی فونداسیون انجام می شود.
• گرم نکردن یک سیستم گرمایشی، معمولا نتیجه انسداد جریان در سیستم لوله کشی موتورخانه است و در چنین مواردی، باید پرسیده شود که این سرد شدن، به شکل ناگهانی رخ داده یا به تدریج؟ پاسخ به این سوال در شیوه سرویس و تعمیر اجزای موتورخانه نقشی اساسی دارد. در صورتی که گرم کردن به صورت ناگهانی متوقف شده باشد. بهترین کار این است که در میان دستگاه ها و اجزای مکانیکی موتورخانه، به دنبال عیب باشید. برای مثال ممکن است خرابی پمپ و یا بسته بودن شیر علت این امر باشد. چنانچه اتاق به تدریج از یک طرف سرد و سردتر می شود و حالا بخش کوچکی از رادیاتور گرم باقی مانده است، قبل از هر کاری بایستی رادیاتور را هواگیری کرد.
توجه داشته باشید که موتورخانه مناسب، دارای سیستمی است که اجزای آن:
• از طول عمر مناسبی برخوردار بوده به نحوی که سریع فرسوده و مستهلک نگردند.

• متاسفانه در کشور ما سرویس موتورخانه امری هزینه بر و بیهوده تلقی می شود و افراد ترجیح می دهند زمان خرابی قطعه هزینه کنند.غافل از اینکه سرویس موتورخانه (Engine room sevice)اگر در زمان مناسب انجام شود،باعث کاهش چشم گیر هزینه های تعمیراتی در بلند مدت خواهد شد. چراکه با سرویس و تعمیر تجهیزات در بهترین زمان، عمر مفید سیستم افزایش پیدا میکند و نیاز به تعویض آنها که هزینه اولیه زیادی را به بار می آورد، کمتر می شود.

تعمیر پمپ آب موتورخانه

پمپ که وظیفه پمپاژ آب در سیستم لوله کشی گرمایشی را بر عهده دارد سرویس و تعمیر پمپ های موتورخانه نقش بسزایی در بهتر شدن عملکرد حرارتی ساختمان دارد.دوستان توجه داشته باشید که تمامی امور مربوط به موتورخانه باید توسط تعمیرکار موتورخانه و شوفاژ صورت گیرد.

هنگام خرابی پمپ آب موتورخانه باید حتما باید با تعمیرکاران مجرب تماس گرفته و درخواست تعمیر پمپ را داشته باشید .

موتورخانه چیست؟

  در ساختمان ها تمامی تجهیزات تاسیساتی سیستم به یک فضا منتقل خواهد شد که کنترل و تعمیر آن ها را آسان تر می کند. به محل قرار گرفتن این تجهیزات ، موتورخانه می گویند.

  سرویس موتورخانه شامل چه مواردی می شود:

•    سرویس و تعمیر و نگهداری پمپ 
•    سرویس و تعمیر و نگهداری مشعل
•    سرویس و تعمیر و نگهداری منبع دوجداره
•    سرویس و نگهداری سیستم لوله کشی موتورخانه
•    سرویس و عایقکاری منبع و لوله ها
•    سرویس و تعویض فلکه
•    سرویس و تنظیم شیر برقی مشعل گازی
•    سرویس و تعویض شیر فلکه موتورخانه
•    و…

هوشمند سازی موتورخانه

با پیشرفت تکنولوژی ساختمان ها هم از این بین عقب نمانده و آن ها هم با تکنولوژی در حال پیشرفت هستند.ساختمان ها به سرعت به سمت هوشمند شدن پیش می روند. موتورخانه ها هم از این غافله عقب نخواهند ماند و در حال حاضر سیستم های بسیار هوشمندی برای موتور خانه ها طراحی و اجرا شده اند. سیستم کنترل هوشمند موتورخانه،سامانه ای است که با استفاده از آن با توجه به نیاز حرارتی ساختمان به کارگرفته می شود ،یکی از راه های تشخیص این نیاز از طریق سنسورهای داخل و خارج ساختمان و با توجه به شرایط آب و هوایی محیط توسط سیستم هوشمند انجام می پذیرد، این امر باعث می گردد تا علاوه بر کاهش مصرف سوخت موتورخانه میزان استهلاک تجهیزات کاهش یافته و آسایش حرارتی داخل ساختمان در حد استاندارد خود تنظیم گردد.

 چیلر در موتورخانه

 

چیلر موتورخانه

چیلرها معمولاً در دو نوع جذبی و تراکمی ساخته می شوند.امروزه چیلر های تراکمی به دلیل مصرف برق زیاد کمتر مورد توجه افراد قرار میگیرند.در این بین چیلرهای جذبی از استقبال بسیار خوبی در میان مهندسین مشاور و صاحبان ساختمانهای مسکونی و اداری برخوردار شده است چیلرهای جذبی بجای انرژی برق از انرژی حرارتی برای تولید سرما استفاده مینمایند و دارای قطعات متحرک کمتری نسبت به انواع کمپرسوری هستند. با توجه به ماهیت چرخشی کار پمپهای مورد استفاده در آنها میزان خرابی و هزینه های مربوط به تعمیرات آنها کمتر از انواع تراکمی می باشد ، همچنین صدای آنها بسیار کمتر از انواع تراکمی بوده و تقریباً بدون لرزش هستند ، با در نظر گرفتن هزینه های جانبی از جمله هزینه مربوط برق و دیماند مربوطه و همچنین هزینه های جاری چیلر تراکمی ، چیلرهای جذبی از نظر اقتصادی نیز دارای مزیت قابل توجهی هستند.

 دیگ ها در موتورخانه

 

دیگ موتورخانه

از معمول ترین مولد های گرمایی،دیگ های حرارتی می باشند . در دیگ ها انرژی حرارتی از سوخت (که توسط مشعل حرارات تولید می نماید ) گرفته شده و به آن داده می شود . بسته به نوع مصرف، آب می تواند در دیگ ها به آب گرم (۸۷ درجه سیلسیوس)، آب داغ (۲۰۰ درجه سیلسیوس با افزایش فشار آب) و یا بخار تبدیل شود لذا دیگ ها به سه نوع دیگ آبگرم ، آب داغ و دیگ بخار تقسیم می شوند .در دیگهای آب گرم انرژی حرارتی تولید شده توسط مشعل، آب گرم یا داغ را تولید می نماید و سعی می شود که از تولید بخار جلوگیری به عمل آید زیرا در این دیگ ها کنترل و سوپاپی جهت بخار ایجاد شده وجود ندارد و در صورت تولید بخار به دیگ آسیب می رسد. دیگ های آب گرم از نظر جنس و ساخت به دو نوع : چدنی و فولادی تقسیم می شوند.

اگر میخواهید در مورد خرابی شیر پر کن پکیج اطلاعاتی داشته باشید حتما لینک زیر را دنبال کنید:

خرابی شیر پر کن پکیج

جهت اطلاع از تعرفه نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی بر روی عنوان زیر کلیک نمایید. نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی در کرج و تهران
سرویس موتورخانه,عیب یابی موتور خانه,موتورخانه, چیلر در موتورخانه, دیگ ها در موتورخانه,سرویس و عیب یابی موتور خانه در کرج و تهران

سرویس موتورخانه و تعمیر موتورخانه در تهران و کرج

تعمیر موتورخانه و نگه داری موتورخانه یکی از مهمترین مواردی است که باعث میشود شما یک زمستان سرد را به راحتی پشت سر بگذارید.برای سرویس موتورخانه و تعمیر آن باید از افراد ماهر و باتجربه در زمینه تعمیر و عیب یابی موتورخانه کمک بگیرید.کارشناسان فنی ما در بیتا سرویس میتوانند با در اختیار گذاشتن تجارب خود در این زمینه شما را یاری کنند.
مشعل ,مشعل گازسوز,مشعل‌های دوگانه‌سوز,مشعل جت فشاری,مشعل‌های Air/Steam-Atomized,مشعل‌های Rotary Cup,مشعل‌های Low pressure atomizing,تعمیر و عیب یابی مشعل موتورخانه,مشعل های خانگی وصنعتی,مشعل با فشار كم,مشعل با سوخت مايع سنگين,مشعل گازي,مشعل سه گانه سوز,مشعل های دو سوخته گاز و مایع,تعمیر و راه اندازی مشعل شوفاژ در کرج و تهران

تعمیر مشعل موتورخانه | نصب مشعل شوفاژ در کرج و تهران | عیب یابی مشعل شوفاژ

مشعل دستگاهی است که با ترکیب مقدار معینی هوا و سوخت (به این عمل احتراق گفته می‌شود) در یک فضای ایمن، انرژی سوخت را به انرژی گرمایی تبدیل می‌کند که در اثر این احتراق مقداری گاز نیز تولید شده که از راه دود کش خارج می‌شود.برای نصب و تعمیر مشعل موتورخانه با ما تماس بگیرید.
 روش نصب رادیاتور,مزایای رادیاتور,خرید رادیاتور,ویژگی رادیاتور,نصب حوله خشک کن,انواع رادیاتور شوفاژ,نحوه اتصال رادیاتور,نصب شوفاژ,پره رادیاتور,قیمت نصب شوفاژ,محل نصب رادیاتور شوفاژ,نصب رادیاتور شوفاژ در کرج و تهران

نصب رادیاتور شوفاژ در تهران و کرج | جامع ترین آموزش نصب رادیاتور شوفاژ به همراه معرفی نصاب رادیاتور

رادیاتورهای شوفاژ یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات گرمایشی در ساختمان های عمومی و منازل می باشند.نصب رادیاتور شوفاژ معمولا پس از پایان عملیات ساختمانی و همراه با نصب شیرالات صورت میپذیرد.بیتا سرویس فعال در زمینه نصب انواع رادیاتور با دارا بودن بهترین نصاب رادیاتور در تهران و کرج.با ما تماس بگیرید.
پکیج,مزایای پکیج,رسوب گیر پکیج,انواع پکیج,پکیج زمینی,پکیج دیواری,نصب پکیج ,تعمیر پکیج,تعمیر پکیج در تهران,تعمیر پکیج در کرج,تعمیر پکیج در کرج و تهران

سرویس و تعمیر پکیج | هزینه تعمیر پکیج در تهران و کرج

پکیج دیواری ، یکی از کم مصرف ترین و به صرفه ترین سیستم گرمایشی دنیاست اما پس از گذشت چند سال ممکن است که فرسوده شوند و نیاز به تعمیر پکیج داشته باشند. تعمیر پکیج یکی از خدمات اصلی بیتا سرویس است. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.