تعمیر موتورخانه,تعمیر موتورخانه در کرج,تعمیر موتورخانه در تهران

تعمیر موتورخانه در کرج و تهران

  • شنبه 4 اسفند 1397
  • 427 نفر

بیتا سرویس ارائه دهنده تمامی خدمات تعمیر موتورخانه در کرج و تهران

جهت اطلاع از تعرفه نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی بر روی عنوان زیر کلیک نمایید. نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی در کرج و تهران

تعمیر موتورخانه 

تعمیر موتورخانه یکی از موضوعات مهم در مدیریت ساختمان می باشد. در ساختمان ها تمامی تجهیزات تاسیساتی سیستم به یک فضا انتقال داده می شود که کنترل و تعمیر آن ها را آسان تر می کند. به محل قرار گرفتن این تجهیزات ، موتورخانه می گویند.
موتورخانه معمولا به دستگاه های مکانیکی و کنترل کننده های الکتریکی ، اختصاص داده می شود. معمولا محل قرار گیری موتورخانه ها در زیر زمین خانه است و در محل ها و ساختمان های بزرگ تر معمولا این فضا در خارج از ساختمان قرار دارد و آن هم به دلیل سنگینی تاسیسات و سر و صدای زیادی است که تولید می کنند.
معمولا هدف تجهیزاتی که در موتورخانه هستند ، تهویه مطبوع و گرمایش ساختمان است. در سیستم های تهویه مطبوع و گرمایش ، روش های متعددی به کار گرفته می شود و بنا بر هر کدام از این روش ها تجهیزات متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد.
در موتور خانه ها اجزای زیادی از قبیل وسائل تولید حرارت مثل دیگ ها، چیلرها، مشعل، لوله های انتقال و غیره وجود دارند که هر کدام کار خاصی را انجام میدهند.

خدمات تعمیر موتورخانه

تعمیر موتورخانه

نگهداری و تعمیر موتورخانه از اهمیت زیادی برخوردار است. ما در زیر چند مورد از خدمات تعمیر موتورخانه را برای شما بیان کرده ایم.
•    تعمیر مشعل و سرویس مشعل
•    تعمیر دیگ شوفاژ و تعویض پره دیگ چدنی شوفاژ
•    تعمیر دیگ فولادی و تعمیر دیگ آبگرم
•    تعویض لوله آتشخوار دیگ بخار و دیگ آبگرم
•    تعمیر پمپ شوفاژ
•    سیم پیچی و تراشکاری پمپ سیرکولیشن شوفاژ
•    تعمیر پمپ آب( پمپ فشار آب ساختمان – پمپ پنتاکس – پمپ چینی )
•    نصب اینورتر برای پمپ های سه فاز ( راه انداز نرم )
•    تعویض کوپلینگ پمپ شوفاژ ( کوپلینگ زنجیری پمپ شوفاژ و کوپلینگ لاستیکی پمپ ) و پمپ آبرسانی
•    تعمیر تابلو برق موتور خانه و تاسیسات مرکزی( کنتاکتور و بی متال و کنترل فاز و غیره )
•    نصب موتور خانه – نصب و راه اندازی موتور خانه – تاسیسات ساختمان- لوله کشی آب و فاضلاب
•    اجرای موتور خانه – تعمیرات موتور خانه – نگهداری موتور خانه
•    تعمیر موتور خانه – نصب شوفاژ – چیلر تراکمی – نگهداری استخر

مراحل معاينه فني و نگهداری دوره اي موتورخانه ساختمان

معاينه فني دوره اي موتورخانه و نگهداری از آن، براي تعيين میزان آلايندگي و بهينه سازي مصرف سوخت در موتورخانه بایستی به شرح زير انجام شود:
1.    جهت معرفي گروه بازرسي، به مدير ساختمان مراجعه کرده و برنامه كاري آن ارائه شود.
2.    همراه با مسؤول تاسیسات به موتورخانه مراجعه شود.
3.    مشعل و پمپ ها توسط مسئول تاسیسات روشن شود تا وضعيت اوليه تعيين گردد. پس از حصول اطمينان از سالم بودن مشعل و پمپ ها، فعالیت آن آغاز شود.
4.    ساير مصارف تا حد امکان قطع شده و عدد كنتور قرائت شود.
5.    عدد نشان داده شده در ترموستات ديگ و پمپ ثبت شود.
6.    محل اندازه گيري محصولات سوختنی بر روي دودكش مشخص شده و به اندازه قطر دستگاه آناليز محصولات احتراق سوراخی در آن ايجاد گردد.
7.    اندازه گيري غلظت محصولات احتراقی توسط دستگاه آناليز محصولات احتراق انجام شود.
يادآوري:
در موتورخانه هايي كه در آنها از مشعل گازوييل سوز استفاده مي شود، علاوه بر اندازه گيري غلظت محصولات احتراق، باید آناليز دود نيز مطابق با استاندارد ملي 7594 انجام شود.

 با تنظيم ترموستات ديگ در دماي مناسب، از خاموش نشدن آن در زمان اندازه گيري دبي گاز اطمينان حاصل کرد و با قطع كردن ساير مصارف، در مدت 60 ثانيه دبي گاز ورودي به مشعل با استفاده از كنتور اندازه گيري گردد.
برخی از اصول نگهداری از موتورخانه با تغییر شرایط جوی دچار تغییر می شود.
يادآوري:
در صورتي كه مشعل مدت زيادي خاموش بوده و دماي آب داخل ديگ كم تر از دماي معمول بود لازم است ابتدا مشعل به مدت كافي روشن شود تا آب گرم شده و به دماي حداقل 60 درجه برسد، سپس مرحله 8 انجام شود.
9.    عدد كنتور براي مشعل هاي گازسوز همراه با زمان روشن بودن، ثبت شود.
10.    نتایج آناليز اوليه احتراق در شناسنامه فني ثبت گردد.
11.    ظرفيت اسمي اوليه مشعل موتورخانه محاسبه شود.
يادآوري:
در موتورخانه هايي كه در آنها از مشعل گازوييل سوز استفاده مي شود، در صورتی که امكان اندازه گيري دبي مصرف سوخت وجود داشته باشد، ظرفيت اسمي مشعل محاسبه گردد.
12.    ظرفيت ديگ موتورخانه تعيين شود.
13.    ظرفيت اسمي (Nominal) بهينه مشعل تعيين شود.
14.    دبي مصرفی گاز یا گازوييل در حالت بهينه تعيين شود.
15.    وضعيت درزبندي جداره ها و اتصالات و يا نشتي ديگ موتورخانه بررسي شده و در صورت امكان اصلاح و مرمت شود.

نکته:درزبندي ساير منافذ (مانند اطراف محل نصب مشعل) نيز در صورت امكان با چسب آلومينيوم يا خمير ديگ، انجام شود.
16.    نصب دامپر مناسب روي دودكش، در صورت امکان توصیه می شود.
17.    در صورتيكه نياز به تعويض بخشي از دودكش بود، توصيه مي شود با هماهنگي مسؤول موتورخانه  اين كار انجام شود.
18.    درصورتيكه مكش دودكش مثبت يا صفر باشد، با بازبيني آن و يا گرفتن draught در حالت خاموش، از عدم وجود گرفتگي در مسير دودكش اطمينان حاصل شود.
19.    خط سوخت مورد بازبینی قرار گیرد و اشكالات آن تعیین شود.
20.    فيلتر بازبيني شده و در صورت نیاز تعویض گردد.
21.    مشعل سرويس و نگهداری دوره ای شود. سرويس مشعل حداقل موارد زير را در بر می گیرد: 

الف - باز كردن در پوش اصلي مشعل، تميز كردن فن و لوله حسگر فشار هوا.
ب - بازبيني جرقه زن و يون شعله و در صورت نیاز تعويض آن با توافق متصدي موتورخانه.
پ - بازبيني شعله پخش كن و شعله پوش و تنظيم کردن آن در صورت لزوم.
يادآوري:
در موتورخانه هايي كه در آنها از مشعل گازوييل سوز استفاده مي شود، بررسی عملكرد پمپ و همچنین نازل گازوييل به صورت چشمي انجام می گیرد. 
23.    بررسی لقي و نصب صحيح و اصولی مشعل در محل خود.
24.    کنترل حس كننده فشار گاز و هوا و رله و اطمينان یافتن از استقرار و تنظيم صحيح آنها.
25.    به منظور ايجاد هماهنگی نسبي ميان ظرفيت ديگ و مشعل، با مقايسه مقدار مصرف اوليه گاز و مقدار مصرف بهينه حاصل، مقدار گاز ورودي به مشعل به صورت متناسب كم يا زياد شود.
26.    در اين حالت شعله به ته ديگ نخورده و تا حد امکان 80% طول ديگ را پوشش دهد.
27.    پس از تنظيم اوليه دبي گاز یا گازوييل، دريچه هوا طوري تنظيم شود كه مقدار کربن مونوکسید در محدوده استاندارد قرار گيرد و هواي اضافه به كمترين مقدار ممكن خود برسد(توصيه مي شود که اين مقدار كمتر از 30 درصد باشد).
28.    اگر با تنظيم کردن دريچه هواي مشعل، رسيدن به اين نقطه امكان پذير نباشد، مي توان با كم كردن تدريجي و اندك دبي گاز یا گازوييل و تغيير دريچه هوا به نقطه مطلوب نزدیک شد.
29.    در صورتي كه در ظرفيت هاي پايين تر، رسيدن به اين نقطه امكان ناپذير باشد، بایستی ظرفيت را به صورت تدريجي افزايش داد تا به نقطه مطلوب رسید. در اين حالت نيز بايد توجه داشت كه شعله به انتهاي ديگ نباید برخورد كند.
30.    بعد از رسيدن به نقطه مطلوب عملکردی، نتايج آناليز ثبت و مشعل در حالت خاموش قرارگیرد.
31.    عدد كنتور قرائت شده و ثبت گردد.
32.    پس از جمع کردن كليه وسايل و اتمام كار، شناسنامه فني تكميل شده و به امضاي مسؤول موتورخانه ساختمان برسد.
33.    از موتورخانه خارج شده و به مدير ساختمان (درصورتيكه مسئول موتورخانه با مدير ساختمان نباشد) مراجعه شود و همراه با متصدی موتورخانه شناسنامه فني امضا شده و تأييديه نهايي تكميل شود.

جهت تعمیر موتورخانه خود در کرج و تهران با بیتاسرویس تماس حاصل فرمایید.

دفتر تهران 02133060066


دفتر کرج 02636510100

جهت اطلاع از تعرفه نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی بر روی عنوان زیر کلیک نمایید. نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی در کرج و تهران
سرویس موتورخانه,عیب یابی موتور خانه,سرویس کار موتورخانه,موتورخانه, چیلر در موتورخانه, دیگ ها در موتورخانه,سرویس و عیب یابی موتور خانه در کرج و تهران

موتورخانه و نحوه سرویس کردن موتورخانه در کرج و تهران

تعمیر و نگه داری موتورخانه شامل کوچکترین کار موتورخانه مانند چک کردن فشار و دمای اجزای موتورخانه تا کارهای بزرگتر مانند تعویض و یا تعمیر قطعات موتورخانه می شود.
مشعل ,مشعل گازسوز,مشعل‌های دوگانه‌سوز,مشعل جت فشاری,مشعل‌های Air/Steam-Atomized,مشعل‌های Rotary Cup,مشعل‌های Low pressure atomizing,تعمیر و عیب یابی مشعل موتورخانه,مشعل های خانگی وصنعتی,مشعل با فشار كم,مشعل با سوخت مايع سنگين,مشعل گازي,مشعل سه گانه سوز,مشعل های دو سوخته گاز و مایع,تعمیر و راه اندازی مشعل شوفاژ در کرج و تهران

انواع مشعل و مراحل عیب یابی مشعل شوفاژ

مشعل دستگاهی است که با ترکیب مقدار معینی هوا و سوخت (به این عمل احتراق گفته می‌شود) در یک فضای ایمن، انرژی سوخت را به انرژی گرمایی تبدیل می‌کند که در اثر این احتراق مقداری گاز نیز تولید شده که از راه دود کش خارج می‌شود.
 روش نصب رادیاتور,مزایای رادیاتور,خرید رادیاتور,ویژگی رادیاتور,نصب حوله خشک کن,انواع رادیاتور شوفاژ,نحوه اتصال رادیاتور,تعویض شیر رادیاتور,نصب شوفاژ,پره رادیاتور,قیمت نصب شوفاژ,محل نصب رادیاتور شوفاژ,نصب رادیاتور شوفاژ در کرج و تهران

انواع رادیاتور شوفاژ،مزایا و چگونگی نصب رادیاتور شوفاژ در کرج و تهران

رادیاتورهای شوفاژ یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات گرمایشی در ساختمان های عمومی و منازل می باشند.نصب رادیاتور شوفاژ معمولا پس از پایان عملیات ساختمانی و همراه با نصب شیرالات صورت میپذیرد.
پکیج,مزایای پکیج,رسوب گیر پکیج,انواع پکیج,پکیج زمینی,پکیج دیواری,نصب پکیج ,تعمیر پکیج,تعمیر پکیج در تهران,تعمیر پکیج در کرج,تعمیر پکیج در کرج و تهران

تعمیر پکیج | مزایای پکیج نسبت به سایر وسایل گرمایشی و تعمیر پکیج در کرج و تهران |

پکیج دیواری ، یکی از کم مصرف ترین و به صرفه ترین سیستم گرمایشی دنیاست اما پس از گذشت چند سال ممکن است که فرسوده شوند و نیاز به تعمیر پکیج داشته باشند. هنگامی که مشکلی برای پکیج و آبگرمکن دیواری به وجود می آید باید سریعا برای تعمیر پکیج دیواری خود اقدام کنید و برنامه ای برای سرویس پکیج دیواری در نظر بگیرید. زیرا اگر یک پکیج دچار خرابی و یا از کار افتادگی شود ، زندگی ساکنان را مختل می کند .