پکیج دیواری,پکیج دیواری ایران رادیاتور,پکیج دیواری ارزان

پکیج دیواری | بهترین پکیج دیواری | پکیج دیواری ارزان | پکیج دیواری ایران رادیاتور و بوتان

  • دوشنبه 13 خرداد 1398
  • 2361 نفر

در زمان تصمیم گیری درباره بهترین پکیج دیواری ایرانی برای استفاده در منزل یا … یکی از مهم ترین فاکتورها نوع پکیج(دیواری، زمینی، چگالشی) و برند (مارک) آن می باشد،

جهت اطلاع از تعرفه نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی بر روی عنوان زیر کلیک نمایید. نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی در کرج و تهران

پکیج دیواری

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه هایی به مراتب کوچک تر، کارآمد تر و با مصرف انرژی کمتر،نسبت به گذشته در حال تولید هستند، که در مورد سیستم گرمایشی منازل نیز این امر صادق است. در گذشته برای تامین گرمایش و آبگرم مصرفی از وسایلی مانند بخاری، آبگرمکن و موتور خانه استفاده می شد که تقریبا همه با آنها آشنا هستند. در یک دهه اخیر دستگاهی به نام پکیج گرمایشی به بازار عرضه شده است که در یک مجموعه، هم گرمایش و هم آبگرم بهداشتی تامین می شود و دارای بالاترین راندمان انرژی نسبت به سایر موارد می باشند و در حال حاضر متداول ترین وسیله گرمایش در دنیا محسوب می شوند.

از مزیت های پکیج می توان به عدم اشغال فضای زیاد، ایمنی بالا و راندمان مناسب، سرویس و نگهداری راحت تر و مستقل شدن واحد ها از بحث گرمایش اشاره کرد.
در بحث گرمایش در پکیج می توان از رادیاتور، فن کوئل، گرمایش از کف و کویل آبگرم استفاده کرد و از کم هزینه بودن و آسایش این سیستم می توان نهایت استفاده را برد.
در بحث ایمنی که مطرح شد در پکیج های فن دار با استفاده از دودکش دو جداره ، اکسیژن محفظه احتراق از بیرون تامین می شود و نگرانی بابت کم شدن اکسیژن فضای داخل به پایین ترین حد ممکن می رسد.
پکیج ها از نظر عملکرد با توجه به فصول مصرف به دو بخش زمستانی و تابستانی تقسیم می شوند. که در تابستان وقتی وسایل گرمایشی مورد استفاده قرار نمی گیرند پکیج فقط در برای تامین آبگرم بهداشتی شروع به کار می کند ولی در عملکرد زمستانی پکیج به صورت دایم آبگرم گرمایش را تامین می کند و در صورت مورداستفاده قرار گرفتن آبگرم بهداشتی با استفاده از سنسور میکروسوئیچ و شیر سه طرفه برقی ، آبگرم گرمایش قطع می شود و به سمت مصرف کننده هدایت می شود. همان طور که مطرح شد در پکیج دیواری الویت با آبگرم مصرفی می باشد و در صورت استفاده طولانی موجب سرد شدن وسایل گرمایشی می شود.

مزایای پکیج دیواری

مستقل بودن سیستم نسبت به واحد های دیگر
عدم نیاز به احداث و در نظر گرفتن فضای موتور خانه در زیر زمین
راحتی تنظیم سیستم توسط کاربر
عدم تعمیر و نگهداری دوره ای همانند موتور خانه( در آغاز و پایان فصل سرما )
سهولت در نصب و در نگهداری
کارایی بالاتر نسبت به موتور خانه مرکزی
ابعاد بسیار مناسب
عملکرد کم صدا
کوتاه شدن مسیر لوله کشی نسبت به موتور خانه که باعث جلوگیری از هدر رفت انرژی می شود.

معایب این سیستم

عمر کمتر نسبت به موتورخانه
اشغال فضای داخل واحد
کارایی کمتر در متراژهای بالای 300 متر

انواع پکیج دیواری

در پکیج خروجی دود احتراق یا از طریق دودکش معمولی یا فن دار به سمت محیط خارج به بیرون هدایت می شود، در مورد فن دار بیشتر برای واحد هایی در نظر گرفته می شود که پکیج در داخل واحد قرار می گیرد و یا طول افقی دودکش بیشتر از 3 متر می باشد. و دودکش پکیج های فن دار از نوع دو جداره است که یکی برای خروج دود و دیگری برای مکش اکسیژن برای احتراق مورد استفاده قرار می گیرد.

برای انتخاب پکیج، متراژ ساختمان، میزان آبگرم بهداشتی مورد نیاز (تعداد سرویس بهداشتی و حمام در منازل مسکونی)، منطقه جغرافیایی،استاندارد های ساختمان از لحاظ بهینه سازی مصرف انرژی، محل قرارگیری پکیج و مکان تعبیه دودکش و میزان لوله کشی افقی و عمودی تا آخرین وسیله گرمایشی باید در اختیار فروشنده قرار بگیرد که با استفاده از این اطلاعات دستگاهی با ظرفیت مناسب و با بالاترین بهره وری برای خرید منظور گردد.
در ضمن به هنگام خرید به مواردی چون اصالت و کیفیت برند، به روز بودن، میزان مصرف انرژی و سطح خدمات پس از فروش محصول حتما توجه گردد که با آسایش و اطمینانی کامل آبگرم بهداشتی و گرمایش مکان مورد نظرتان تامین شود.

مزایای پکیج دیواری

•    استقلال مصرف کننده 
•    صرفه جویی بیشتر انرژی
•    دسترسی آسان به پکیج شوفاژ دیوار
•    شخصی سازی شرایط بهره برداری از تاسیسات 
•    کاهش هزینه ها قیمت انرژی
•    کاهش هزینه تعمیرات
•    بی نیازی از عایق کاری
•    حجم اشغال کم
•    حفاظت از محیط زیست
•    تامین آبگرم فوری
•    تامین آبگرم دائم
•    هوشمندی پکیج در تخصیص انرژی
•    امنیت بیشتر
•    کارکرد آرام و بی صدا

انواع پکیج دیواری

اگر قصد خرید پکیج دیواری را دارید لازم است ابتدا با انواع آن آشنا شوید.
در یک دسته بندی کلی می توان پکیج ها را در دو نوع پکیج های زمینی و پکیج های دیواری تقسیم کرد.
همچنین برخی از پکیج ها دو مبدله هستند . این دسته از پکیج ها به دلیل دارا بودن دو مبدل حرارتی ، جریان آب گرم در انتها پیوسته بوده که این امر باعث کاهش رسوب گرفتن در مبدل و نیز تامین آبگرم بیشتر می گردد.
همچنین پکیج های فن دار دارای یک فن هوادهی در بخش اگزوز هستند و در شرایطی که یا پکیج در فضای باز نصب شده باشد و یا بخشی از مسیر دودکش پکیج بصورت افقی (بیش از یک متر) باشد مورد استفاده قرار می گیرند.

بهترین برند های تولید کننده پکیج

امروزه یکی از اصلی ترین وسایلی که در ساختمان های اداری و مسکونی تهیه و بکار گرفته می شود، پکیج و بخصوص پکیج دیواری است.
با توجه به دردسرها و نارضایتی هایی که استفاده از شوفاژ خانه در آپارتمان ها به دنبال داشت، امروز همه ساختمان های نوساز برای جلوگیری از سر صدا های تولیدی از سوی شوفاژ خانه، مستقل کردن شرایط هر واحد و ده ها دلیل دیگر که در ادامه در خصوص آن ها صحبت می کنیم، اقدام به استفاده از پکیج می کنند.
پکیج دیواری به عنوان رایج ترین وسیله گرمایشی در سراسر دنیا شناخته می شود و با توجه به نیازی که برای خرید آن در بازار ایران به وجود آمده، شرکت ها و برند های بسیار متفاوتی اقدام به عرضه محصولات خود کردند.
در این میان هم برند های داخلی حرف هایی برای گفتن دارند و هم برند های خارجی از جایگاه و اعتبار خود نزد مردم استفاده می کنند.
با ما در این مقاله همراه باشید تا بهترین برند های تولید کننده پکیج را به شما معرفی کنیم.

استفاده از پکیج چه مزایایی دارد؟

ابتدا میخواهیم به مزایای استفاده از این محصول در مقایسه با شوفاژ خانه بصورت بسیار مختصر اشاره کنیم تا دلیل محبوبیت این سیستم گرمایشی را بدانیم.
1.       با استفاده از پکیج سرعت انتقال گرما به شدت افزایش پیدا می کند.
2.      مصرف انرژی پکیج در مقایسه با شوفاژ خانه برای گرم کردن رادیاتور ها، بسیار پایین تر است.
3.     استفاده از پکیج سر و صداهای تولیدی آزار دهنده از سوی شوفاژ را ندارد.
4.     اتلاف انرژی که به سبب طول بلند لوله ها از شوفاژ خانه تا هر واحد وجود داشت، در استفاده از پکیج وجود ندارد.
5.     مصرف انرژی هر واحد با استفاده پکیج کاملا مستقل از واحد های دیگر است.
6.      پکیج فضای بسیار کمتری نسبت به شوفاژ خانه اشغال می کند و این مورد از مزایای بسیار مهم این محصول است.
خب با توجه به مزایایی که استفاده از پکیج در مقایسه با شوفاژ خانه به دنبال دارد، نیاز به پیدا کردن برندی معتبر برای تهیه این محصول بیشتر می شود.

بهترین برند های تولید کننده پکیج

در لیست زیر معتبر ترین برند های تولید کننده پکیج در دنیا را خدمتتان معرفی کرده ایم که محصولات هر یک از این برند ها را میتوان در بازار ایران یافت کرد.
•         ایران رادیاتور
•         بوش
•         باکسی
•         بوتان
•         اخگر
•         ایساتیس
•         تاچی
•         پلار
•         مریکوری
•         فرولی
•         سوزان
•         آلزان
حال با توجه به این که هر یک از این موارد، دارای نقاط ضعف و قوتی هستند، به چند نکته دیگر در انتخاب بهترین برند تولید کننده پکیج اشاره می کنیم:

بهترین برند های داخلی

پر فروش ترین پکیج های تولیدی در داخل کشور، متعلق به دو برند بوتان و ایران رادیاتور است که هر یک با دارا بودن نمایندگی های متعدد در داخل کشور، بطور جدی با هم در رقابت هستند.
سرویس دهی و خدمات رسانی پس از فروش این برند ها با توجه به حضور قوی تر آن ها در بازار ایران از بقیه برند های تولید کننده پکیج بیشتر و مناسب تر به نظر می رسد.
ولی اگر نیاز به یک پکیج با قیمت مناسب و خدمات رسانی سریع و در دسترس دارید، بهترین انتخاب برای شما برند های ایران رادیاتور و بوتان است.

برند های خارجی تولید کننده پکیج

همانطور که میدانید برند های خارجی همواره طرفداران خود را داشته اند و بازخورد هایی هم که از این پکیج ها در نظرات افراد دیده می شود، عمدتا مثبت است.
توجه ویژه ای به برند های مریکوری، بوش و فرولی در نظرات کاربران دیده می شد که نشان از کیفیت قابل قبول این پکیج ها داشت.
طبیعتا قیمت عرضه این پکیج ها در بازار در مقایسه با نمونه های داخلی بیشتر است و خدمات پس از فروش ضعیف تری هم به دنبال دارد.
نمایندگان برندهای بوتان و ایران رادیاتور هم در مصاحبه های خود به برابر بودن کیفیت محصولات تولیدی از سوی خودشان اشاره کردند.

بهترین مارک خارجی پکیج دیواری

بهترین مارک چیست؟ کدام مارک را انتخاب کنم؟ مواردی که باید در اصل و فرع بودن کالا در هنگام خرید به آنها توجه کرد چه چیزهایی هستند؟ اینها سوالات متداول و رایجی است که در مورد خرید هر کالایی ممکن است به ذهن برسد و تبدیل به چالشی  بزرگ برای انتخاب یک برند مناسب گردد.
بدلیل سوالات فراوانی که از جانب بازدیدکنندگان گرامی از کارشناسان ما در رابطه با بهترین مارک خارجی پکیج دیواری پرسیده شده است ، بر آن شدیم تا دو مورد از موارد مهمی که باید در انتخاب یک پکیج دیواری مناسب مد نظرقرار گرفته شود،را بصورت خلاصه عنوان کنیم. لازم به ذکر است این شرایط بصورت عمومی مستقل از کارخانه سازنده باید مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد، همچنین بدلیل گستردگی و تنوع کیفیت محصولات موجود در بازار از ذکر نام برندی خاص در این نوشتار پرهیز می گردد.
پکیج ها از نظر وجود یا عدم وجود فن و نیز تعداد مبدل های حرارتی با هم تفاوت دارند، برای شناخت مزایا و معایب هرکدام به مطلب مقایسه پکیج های دیواری مراجعه فرمایید

مقایسه پکیج های دیواری

پکیج دیواری

اولین گام برای انتخاب یک پکیج مناسب دانستن ظرفیت مورد نیاز برای محل نصب دستگاه است. زیرا پکیج ها با ظرفیت های کم یا زیاد برای محیط های گوناکون چه از نظر مساحت و چه از نظر شرایط جوی تولید می شوند،روش های مختلفی برای بدست آوردن این فاکتور وجود دارد. ساده ترین فرمول ضرب متراژ بنا در عدد 150(بر حسب کیلوکالری) برای بناهای مسکونی و در عدد 100(بر حسب کیلوکالری) جهت واحدهای اداری می باشد.
از جمله نکات دیگری که به هنگام انتخاب پکیج مناسب باید به آن توجه داشت نوع آب و هوای محل نصب است، بسته به آب و هوای منطقه ای که قرار است دستگاه در آن نصب و راه اندازی گردد به ازای هر مترمربع از بنا به کیلو وات های متفاوتی نیاز است،اگر آب و هوای محل نصب پکیج دیواری بسیار سرد است مسلما باید پکیج قوی تر و با ظرفیت حرارتی بیشتری تهیه نمود
 توجه
مقدار اکسیژن لازم جهت فعالیت پکیج، دودکش مناسب جهت فعالیت پکیج ،مساحت محیط، نوع ساختمان و میزان از دست رفتن انرژی در آن و دیگر موارد ایمنی را نیز باید در نظر داشت.
 
نظر به گستردگی مباحث مربوط به تهیه پکیج مناسب، اطلاعات بیشتر در رابطه با انتخاب بهترین مارک  خارجی پکیج دیواری و همچنین برندهای معتبر داخلی رامیتوانید با مراجعه به قسمت تماس با ما از کارشناسان مجموعه بیتاسرویس بصورت رایگان دریافت نمایید.

ارائه خدمات پس از فروش ایران رادیاتور به تمام نقاط کشور

کارشناس فنی شرکت ایران رادیاتور با بیان اینکه این شرکت برای متراژهای بالا مثل 120 متر پکیج شوفاژ دیواری L24 FF را به بازار عرضه کرده است ، این پکیج ظرفیت حرارتی 24 هزار کیلو کالری را دارد وحداکثر دمای آب گرم آن 85 درجه است .همچنین حداکثر دمای آب گرم مصرفی آن 60 درجه است و تاکنون هیچ پکیجی با دمای 61 به بازار عرضه نشده است.با اشاره به اینکه حداقل آب سرد ورودی آن نیم بار و حداکثر آب سرد مصرفی 10 بار است، اظهار داشت: حداقل دبی آب گرم مصرفی (شدت جریان آب گرم مصرفی ) 2 لیتر در دقیقه و حداکثر 11.4 لیتر بر دقیقه است. این محصول قابلیت نصب با دودکش سایز 6 ، 10 و همچنین دودکش دو جداره را دارد. و این مدل که مجهز به شیر اطمینان است از گارانتی دو ساله برخوردار است.
تعداد مبدل های به کار رفته در این مدل را دو مبدل بیان کرد و اظهار داشت: پکیج شوفاز دیواری 24 مجهز به فن است و از آنجایی که محفظه اطرافش بسته تر از پکیج های دیگر است به این خاطر کم صدا و کم لرزش است. ضریب حرارتی این مدل نسبت به مصرف گازش بیشتر است .شرکت ایران رادیاتور به تمام نقاط کشور به جز برخی شهرهای مرزی به طور بی وقفه و مرتب خدمات پس از فروش ارائه می کند، البته به این شهرها هم خدمات پس از فروش با سرعت کمتر به مشتریان عرضه می شود.

بهترین پکیج دیواری ایرانی

در زمان تصمیم گیری درباره بهترین پکیج دیواری ایرانی برای استفاده در منزل یا … یکی از مهم ترین فاکتورها نوع پکیج(دیواری، زمینی، چگالشی) و برند (مارک) آن می باشد، که با توجه به پرفروش بودن دو برند پکیج دیواری ایران رادیاتور و پکیج دیواری بوتان در این مقاله به مقایسه این برندها می پردازیم

بهترین پکیج شوفاژ دیواری ایرانی کدام است؟

در خصوص تصمیم درباره بهترین پکیج شوفاژ دیواری ابتدا باید مساحت محل مورد استفاده را اندازه گیری کنید.
اکثر پکیج های شوفاژ دیواری با سوخت گاز و برق کار می کنند
پکیج های دیواری یکی از فشرده ترین راه ها برای تامین گرمایش و آبگرم بهداشتی  در شرایط ایده آل (عایق بندی) واحدهای زیر 285 متر مربع می باشد.همینطور این نوع پکیج ها یکی از محبوترین راه ها برای تامین گرمایش و آبگرم می باشند.
پکیج های دیواری معمولا نصب ارزانتری نسبت به دیگر نوع پکیج ها دارند زیرا آنها مخزن ندارند و لوله کشی کمتری نیاز دارند.

معایب پکیج دیواری

وابسته به فشار آب اصلی است
افراد زیادی همزمان نمی توانند از حمام استفاده کنند(برای خانه های دارای چند حمام)

پکیج شوفاژ دیواری بوتان

پکیج دیواری بوتان

شرکت بوتان بعنوان اولین و بزرگترین تولیدکننده پکیج دیواری در ایران، نامی آشنا و قابل اطمینان به دلیل اینکه علاوه بر هماهنگ کردن محصولات تولیدی خود با استانداردهای لازم(استاندارد ملی ایران) توانسته استانداردهای دیگری را در زمینه کیفیت ، خدمات مشتریان ، محیط زیست، بهداشت و ایمنی کار نیز کسب نماید.
در زمینه کیفیت ساخت پکیج های دیواری  شرکت بوتان با استفاده از قطعات معتبر اروپایی  و طراحی جذاب وزیبای ایتالیای توانسته کیفیت ساختی بر پایه نشان کیفیت اروپاCE  را کسب نماید و از این نقطه نظر بطور مثال می توان به شیر سه طرفه خودکار گراندفوس دانمارک ، پمپ سیرکولاتور سه سرعته با کنترل های خودکار پیش گیرانه و دارا بودن دو مبدل که مبدل اول برای تامین گرمایش و مبدل دوم به جهت تامین آبگرم بهداشتی مصرفی با کمترین میزان رسوب گذاری می باشد، همچنین با انواع سیستم گرمایش از کف ،رادیاتور و فن کویل کار می کند

گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت بوتان

تمامی پکیج های دیواری بوتان دارای 24 ماه ضمانت شرکت بوتان می باشند که با نصب رایگان توسط سرویسکاران شرکت بوتان توانسته تضمینی بر کیفیت محصولات تولیدی خود نماید.  در زمینه خدمات پس از فروش شرکت بوتان نیز ، با پشتیبانی 1800 سرویسکار مجاز در 650 شهر ایران هفت روز هفته و 24 ساعته پاسخگوی مشتریان خود خواهد بود. و دارای استاندارد ملی خدمات جهت حصول اطمینان از کیفیت خدمات ارائه شده به مشتریان توسط سازمان ها از سوی سازمان ملی استاندارد می باشد. و دارای استاندارد ISO 10004  در زمینه ارائه راهنمایی جهت اندازه گیری و پایش رضایت مشتری می باشد

در زمینه تأمین قطعات یدکی استاندارد نیز این شرکت در سراسر ایران و در سریعترین زمان ممکن پاسخگوی نیاز مشتری می باشد.

راندمان حرارتی پکیج بوتان

با مصرف حداقلی انرژی در پکیج بوتان با راندمان متوسط بین 90 تا 93 درصد(بسته به مدل پکیج متفاوت است) می تواند آبگرم فوری، دائم و فراوان را تامین نماید

ارزان ترین قیمت پکیج دیواری بوتان

مشتریانی که قصد خرید پکیج شوفاژ دیواری بوتان را دارند می توانند از محصولات بوتان استفاده کنند یکی از مدل های پکیج شوفاژ دیواری بوتان که با قیمت بسیار پایین به فروش
می رود و دارای امکانات بسیار زیادی است مدل پارما می باشد که با ظرفیت حرارتی 22 هزار تولید میشود.
جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های سایت تماس بگیرید.

پکیج های دیواری ایران رادیاتور

پکیج دیواری ایران رادیاتور

شرکت ایران رادیاتور بعنوان یکی از ده شرکت برتر در زمینه تولید پکیج های شوفاژ دیواری در جهان بعنوان یکی از برندهای مطرح دیگردر زمینه محصولات گرمایشی و سرمایشی می باشد که پکیج های این شرکت نیز بر اساس استاندارد اروپایی EN 483 طراحی و ساخته شده و یکی از ویژگی های منحصر بفرد آن سیستم آبشاری به منظور افزایش توان حرارتی با افزودن تعداد پکیج جهت فضاهایی مانند ادارات، بیمارستان ها و مراکز آموزشی می باشد. دارای پیشرفته ترین آزمایشگاه تست انواع پکیج در سطح استانداردهای ملی برای هم سطح سازی محصولات با استانداردهای اروپایی می باشد.

کیفیت ساخت پکیج دیواری ایران رادیاتور

در خصوص کیفیت ساخت این محصول همانند رقیب دیگر خود یعنی بوتان، از قطعات اروپایی مانندهیدرولیک ست برنجی ایتایایی، پمپ به همراه شیر هواگیر WILO آلمان ، شیر برقی SIT ایتالیا و… استفاده کرده که تضمین کننده کیفیت این محصول می باشد.

راندمان حرارتی پکیج ایران رادیاتور

مشابه با پکیج های بوتان راندمان حرارتی این پکیج نیز بین 90 تا 93 درصد(بسته به مدل پکیج متفاوت) می باشد که مصرف انرژی در آن را پائین می آورد.

گارانتی و خدمات پس از فروش پکیج های ایران رادیاتور

تمامی پکیج های دیواری ایران رادیاتور دارای 24 ماه ضمانت شرکت ایران رادیاتور و نصب رایگان می باشند.

ارزان ترین پکیج دیواری

ارزان ترین پکیج دیواری مدل بیتا می باشد که در سایزهای 22 و 24 طراحی شده است و با ضمانت و خدمات پس از فروش شرکت صنعتی بوتان در بازار عرضه شده است. این پکیج دیواری دارای سیستم دو مبدل حرارتی می باشد که باعث می شود مبدل های پکیج خیلی دیر تر دچار مشکل جرم گرفتگی شود

تفاوت آبگرمکن دیواری و پکیج دیواری

آبگرمکن دیواری

در این مقاله قصد داریم تفاوت های بین آبگرمکن های دیواری و پکیج دیواری را توضیح دهیم تا شما بتوانید با اطلاعات کافی و آگاهی از هر دو محصول آن را انتخاب و خرید کنید که پس از آن به مشکل برنخورید و از تصمیم خود پشیمان نشوید.در این مطلب هر دو محصول را به همراه مزایا و معایبی که دارند به طور کامل توضیح می دهیم و در آخر تفاوت بین آبگرمکن دیواری و پکیج دیواری را بیان می کنیم.

آبگرمکن دیواری چیست؟

آبگرمکن بدون مخزن که آن هم با نام آبگرمکن دیواری و آبگرمکن فوری شناخته می شود. وظیفه آبگرمکن این است که آب گرمی که ما مصرف می کنیم را تولید کند. نحوه کار کردن این آبگرمکن ها به این صورت می باشد که آب سرد وارد آبگرمکن می شود و از کویل یا لوله های مسی داخل آبگرمکن قرار دارد عبور می کند و به دلیل اینکه مشعلی در زیر لوله ها قرار دارد آن لوله ها را گرم می کند که در نتیجه دمای آب درون کویل ها نیز بالامی رود.

نکاتی در مورد خرید آبگرمکن دیواری

شما قبل از خرید آبگرمکن های دیواری باید کمی تحقیق کنید که بتوانید آبگرمکن متناسب با نیاز خود را انتخاب و خریداری نمایید.
شما در زمان خرید آبگرمکن حتما باید به موارد زیر دقت کنید:
رده مصرف انرژی: با توجه به اینکه آبگرمکن ها از وسایل پرمصرف می باشند اما با توجه به پیشرفت در این زمینه آبگرمکن هایی تولید شده اند با رده های انرژی مناسب که این رده مصرف انرژی تاثیر مهمی در کاهش هزینه های برق و گاز شما دارد.
1.کارایی یا رده مصرف انرژی به واسطه نموداری مشخص می گردد که به ازای آب گرم تولیدی، میزان مصرف گاز را در یک روز ارزیابی می کند. بنابراین آبگرمکن هایی کارایی بالاتری دارند که فاکتور انرژی بالاتری هم داشته باشند.
2.حداکثر قدرت حرارتی (ظرفیت) : این شاخص را با واحد کیلو کالری در ساعت اندازه گیری می کنند که همان طور که از اسم آن پیداست نشان دهنده ظرفیت حرارتی آبگرمکن است. بنابراین بالا بودن آن سبب می شود آب گرم بیشتری از آبگرمکن خارج شود.
3.حداقل فشار ورودی: این شاخص نشان دهنده حداقل آب ورودی برای روشن شدن آبگرمکن می باشد که واحد اندازه گیری آن بار می باشد توجه به این مقدار در مناطقی که از فشار آب پایینی برخوردار هستند بسیار مهم و ضروری می باشد.
4.نوع گاز مصرفی: این آبگرمکن ها چون آبگرمکن های گازی می باشند، سوخت مصرفی آن ها گاز شهری و یا گاز مایع می باشد.
5.حداکثر خروجی آب گرم : این مقدار بر اساس لیتر در دقیقه اندازه گیری می گردد که حداکثر مقدار خروجی آب گرم را نشان می دهد.
6.فن تخلیه آلاینده ها : برخی از آبگرمکن های دیواری سیستم فن تخلیه دارند که با استفاده از فن تعبیه شده در مسیر خروجی باعث می شود سرعت خروج آلاینده ها بیشتر شود.

انواع آبگرمکن های دیواری

1.شمعک دائم (شمعک دار یا پیلوت دار) : در این نوع آبگرمکن ها شمعک همیشه روشن می باشد و زمانی که شما آب گرم را باز می کنید شمعک مشعل را روشن می کند که مصرف انرژی بیشتری دارد و همچنین باعث ایجاد رسوب در دستگاه می گردد.
2.بدون شمعک (سیستم آیونایز): در این نوع آبگرمکن شمعک همیشه فعال نمی باشد و زمانی که شما آب گرم را باز می کنید با استفاده از سیستم جرقه زن هوشمند باعث جرقه زدن و روشن شدن مشعل می گردد.

پکیج دیواری چیست؟

پکیج دیواری یک موتورخانه کامل است که وظیفه موتورخانه را با بالاترین کارایی و کیفیت و با کمترین مصرف سوخت و اشغال فضا انجام می دهد. پکیج های دیواری علاوه برا اینکه وظیفه موتورخانه که گرم کردن رادیاتور ها و در نتیجه گرم کردن محیط ساختمان است انجام میدهد یک مسئولیت دیگری هم بر عهده دارد که همانند آبگرمکن باعث تولید آبگرم مصرفی مورد نیاز ما می شود.

تا اینجا با آبگرمکن های دیواری، نکاتی در مورد خرید آن و انواع آبگرمکن ها و همچنین با پکیج های دیواری به صورت مختصر آشنا شدیم اما زمان آن رسیده است که این دو وسیله گرمایشی را باهم مقایسه کنیم.
کدام به صرفه تر می باشد ؟
آبگرمکن های دیواری جایگزین آبگرمکن های مخزن دار و پکیج های دیواری هم جانشین موتور خانه های عظیم شده است که در دنیای امروز بهترین گزینه هستند چون از لحاظ مصرف سوخت، بسیار کم و کارایی بیشتری دارند.
پکیج های دیواری به صرفه تر از آبگرمکن های دیواری هستند چون پکیج ها هم وظیفه آبگرمکن که گرم کردن آب مصرفی خانه و هم وظیفه موتور خانه و بخاری که گرم کردن محیط ساختمان می باشد را به خوبی ایفا می کند که سطح مصرف انرژی را بسیار پایین و بازده حرارتی را بالا می برد

استفاده در شرایط مختلف

پکیج های دیواری و آبگرمکن های دیواری هر دو فضای کمی را اشغال می کنند که شما می توانید آن ها را در آشپزخانه نصب کنید که بسیار مناسب برای محیط های کوچک می باشد اما باید توجه کنید که استفاده از پکیج در محیط های کمتر از 60 متر ممنوع می باشد و شما باید در چنین محیط هایی از آبگرمکن استفاده کنید.
یکی از بزرگترین مشکلات، سرد شدن آب به صورت ناگهانی می باشد که در آبگرمکن های بدون مخزن به دلایل مختلف به خصوص در فصل زمستان رخ می دهد که این مشکل کمتر در پکیج های دیواری رخ می دهد.
پکیج های دیواری به دلیل اینکه از برق استفاده می کنند در مناطقی که قطعی برق به صورت مکرر وجود دارد استفاده از پکیج گزینه مناسبی نمی باشد و شما باید از آبگرمکن استفاده کنید که سبب سرد شدن آب مصرفی شما نشود.

قیمت

پکیج ها قیمت بالا تری نسبت به آبگرمکن دارند اما شما با خرید پکیج نیازی به خرید بخاری ندارید که به این معنی می باشد شما با یک تیر دو نشان زده اید و دیگر نیازی نیست شما هزینه های اضافی پرداخت کنید.

آلودگی محیطی

هر دو وسیله گرمایشی باعث می شود هوای محیط شما خشک شود و یا در اصطلاح هوای خانه شما سنگین شود که در این شرایط تنفس برای کودکان و سالمندان سخت می شود و مشکلات تنفسی برای آن ها به وجود می آورد.

فرسودگی و نگهداری و سرویس

این وسایل گرمایشی به دلیل اینکه از آب برای گرم کردن استفاده می کنند به دلیل وجود املاح موجود در آب باعث رسوب گذاری می شود و همچنین به دلیل اینکه از قطعات پیچیده ای در آن ها استفاده شده است به خصوص پکیج ها که طبق استاندارد های روز اروپا می باشد نیاز دارد به صورت دوره ای آن ها را سرویس کنید.
با توجه به مواردی که در این مقاله ذکر شده است این شما هستید که تصمیم گیرنده هستید و با توجه به شرایط و امکانات خود وسیله گرمایشی خود را انتخاب کنید.

مزيت‌هاي پكيج شوفاژ گازي ديواري

•    استقلال كامل هر واحد مسكوني
•    عدم اشغال فضاي مفيد
•    سهولت در نصب، راه اندازي، سرويس و نگهداري
•    در دسترس بودن پكيج شوفاژ ديواري و امكان كنترل سيستم در داخل ساختمان
•    ايمني بسيار بالا (به دليل وجود سنسورهاي آب گرم مصرفي و شوفاژ و سنسور دود)
•    تنظيم دما به ميزان دلخواه
•    مصرف بهينه سوخت گاز، راندمان احتراق و تبادل حرارت بالا و در نتيجه کاهش هزينه گاز مصرفي
•    كاركرد آرام و بدون صدا
تفاوت پکیج دیواری و زمینی وابسته به وضعيت ساختمان شماست, در خرید خود دقت کنید!
مهم ترین نکته ای که در انتخاب پکیج باید دقت داشته باشیم بررسی وضعیت ساختمان مان و مرحله بعد انتخاب پکیج مرتبط با آن می باشد. اصلی ترین تفاوت پکیج دیواری و زمینی  در ظرفیت حرارتی این دو مدل پکیج است. ظرفیت حرارتی پکیج زمینی بیشتر از ظرفیت حرارتی پکیج دیواری است یعنی قدرت گرمایش بالاتری دارد.  

سایر تفاوت های پکیج دیواری و زمینی

o    پکیج دیواری ابعاد کوچک تری دارد و شبیه کابینت دیواری است که روی دیوار نصب می شود.
o    پکیج زمینی ابعاد بزرگ تری دارد و قابل نصب روی دیوار نمی باشد. به همین دلیل مانند یک کابینت زمینی، روی زمین و معمولا داخل آشپزخانه نصب می شود.
o    پکیج های دیواری معمولا مخزنی برای ذخیره آب ندارند و آب گرم مصرفی را به صورت لحظه ای گرم می کنند.
o    پکیج های زمینی معمولا برای ذخیره آب گرم مصرفی مخزن دارند و آب گرم در آنجا ذخیره می شود و توسط کویل هایی که از داخل مخزن عبور داده شده، آب گرم می ماند.

استفاده از پکیج دیواری چه مواقعی پیشنهاد می گردد

o    در حالت های معمول و برای آپارتمان های با متراژ متوسط و با مصرف آب گرم مصرفی متوسط، از پکیج دیواری استفاده می شود.
o    با توجه به وضعيت فعلی اکثر ساختمان هایی که موجود داریم توصیه ما استفاده و خرید پکیج دیواری است و نيازی به هزینه اضافی و خرید پکیج زمینی نمی باشد.

پکیج زمینی برای موارد زیر پیشنهاد می گردد

  •    با توجه به داشتن ظرفیت حرارتی بالا برای ساختمان های خیلی بزرگ با متراژ بالا پیشنهاد می گردد (مثل ساختمان های ویلایی خیلی بزرگ).
  •    اگر بخواهیم برای گرمایش چندین واحد مسکونی استفاده کنیم نیز استفاده از پکیج زمینی پیشنهاد می گردد.
  •    اگر آب گرم مصرفی خیلی زیادی نیاز داشته باشیم نیز این نوع پکیج پیشنهاد می گردد.

بنابراین فقط و فقط در موارد ذکر شده برای پکیج زمینی هست که استفاده از این نوع توصیه می شود و در باقی موارد هیچ لزومی به استفاده از پکیج زمینی نیست و بهترین گزینه برای انتخاب همان پکیج دیواری است.  
   
نتیجه گیری

اگر متراژ خانه شما در حد متوسط است، از پکیج دیواری استفاده کنید ولی اگر خانه شما بسیار بزرگ تر از خانه های معمول است یا برای گرمایش چند آپارتمان میخواهید یک پکیج بخرید یا مصرف آب گرم بیش از حد معمول دارید، پکیج زمینی برای شما پیشنهاد می گردد.

جهت اطلاع از تعرفه نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی بر روی عنوان زیر کلیک نمایید. نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی در کرج و تهران
سرویس موتورخانه,عیب یابی موتور خانه,سرویس کار موتورخانه,موتورخانه, چیلر در موتورخانه, دیگ ها در موتورخانه,سرویس و عیب یابی موتور خانه در کرج و تهران

سرویس و تعمیر موتورخانه در تهران و کرج

تعمیر و نگه داری موتورخانه شامل کوچکترین کار موتورخانه مانند چک کردن فشار و دمای اجزای موتورخانه تا کارهای بزرگتر مانند تعویض و یا تعمیر قطعات موتورخانه می شود. بیتا سرویس فعال در زمینه تعمیر و سرویس تاسیسات موتورخانه. با ما تماس بگیرید.
مشعل ,مشعل گازسوز,مشعل‌های دوگانه‌سوز,مشعل جت فشاری,مشعل‌های Air/Steam-Atomized,مشعل‌های Rotary Cup,مشعل‌های Low pressure atomizing,تعمیر و عیب یابی مشعل موتورخانه,مشعل های خانگی وصنعتی,مشعل با فشار كم,مشعل با سوخت مايع سنگين,مشعل گازي,مشعل سه گانه سوز,مشعل های دو سوخته گاز و مایع,تعمیر و راه اندازی مشعل شوفاژ در کرج و تهران

نصب مشعل شوفاژ | تعمیر مشعل شوفاژ در کرج و تهران | عیب یابی مشعل شوفاژ

مشعل دستگاهی است که با ترکیب مقدار معینی هوا و سوخت (به این عمل احتراق گفته می‌شود) در یک فضای ایمن، انرژی سوخت را به انرژی گرمایی تبدیل می‌کند که در اثر این احتراق مقداری گاز نیز تولید شده که از راه دود کش خارج می‌شود.
 روش نصب رادیاتور,مزایای رادیاتور,خرید رادیاتور,ویژگی رادیاتور,نصب حوله خشک کن,انواع رادیاتور شوفاژ,نحوه اتصال رادیاتور,تعویض شیر رادیاتور,نصب شوفاژ,پره رادیاتور,قیمت نصب شوفاژ,محل نصب رادیاتور شوفاژ,نصب رادیاتور شوفاژ در کرج و تهران

نصب رادیاتور شوفاژ در کرج و تهران | تعمیر رادیاتور | تعویض رادیاتور شوفاژ

رادیاتورهای شوفاژ یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات گرمایشی در ساختمان های عمومی و منازل می باشند.نصب رادیاتور شوفاژ معمولا پس از پایان عملیات ساختمانی و همراه با نصب شیرالات صورت میپذیرد.
پکیج,مزایای پکیج,رسوب گیر پکیج,انواع پکیج,پکیج زمینی,پکیج دیواری,نصب پکیج ,تعمیر پکیج,تعمیر پکیج در تهران,تعمیر پکیج در کرج,تعمیر پکیج در کرج و تهران

تعمیر پکیج | مزایای پکیج نسبت به سایر وسایل گرمایشی و تعمیر پکیج در کرج و تهران

پکیج دیواری ، یکی از کم مصرف ترین و به صرفه ترین سیستم گرمایشی دنیاست اما پس از گذشت چند سال ممکن است که فرسوده شوند و نیاز به تعمیر پکیج داشته باشند. هنگامی که مشکلی برای پکیج و آبگرمکن دیواری به وجود می آید باید سریعا برای تعمیر پکیج دیواری خود اقدام کنید و برنامه ای برای سرویس پکیج دیواری در نظر بگیرید. زیرا اگر یک پکیج دچار خرابی و یا از کار افتادگی شود ، زندگی ساکنان را مختل می کند .