نصب پمپ آب,نصب پمپ آب بیصدا خانگی

نصب پمپ آب | نصب پمپ آب خانگی | نصب پمپ آب بیصدا خانگی

  • دوشنبه 20 خرداد 1398
  • 3643 نفر

از پمپ آب خانگی که مخصوص آپارتمان های مسکونی است، زمانی که فشار آب برای طبقات بالاتر کم باشد، استفاده می شود.

جهت اطلاع از تعرفه نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی بر روی عنوان زیر کلیک نمایید. نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی در کرج و تهران

آموزش نحوه نصب پمپ آب خانگی و اصول نصب پمپ آب

از پمپ آب خانگی که مخصوص آپارتمان های مسکونی است، زمانی که فشار آب برای طبقات بالاتر کم باشد، استفاده می شود. در این مطلب سعی می کنیم تا هر آنچه که برای نصب پمپ آب نیاز است را بیان کنیم. البته توصیه می شود در صورتی که مهارت و دانش فنی در این امر ندارید، این امر را به نصاب و تعمیرکار پمپ آب بسپارید.

اصول نصب پمپ آب

•    پمپ آب باید در مکان سرپوشیده نصب شود.
•    پمپ و مخزن را تا جاییکه امکان دارد نزدیک به هم نصب کنید.
•    مکانی که برای نصب مخزن و پمپ آب انتخاب می کنید، باید فضای کافی برای این دو داشته باشد. و همچنین امکان لوله کشی از ورودی آب ساختمان به این قسمت و اتصال خروجی این تاسیسات به لوله کشی ساختمان وجود داشته باشد.
•    سطح زیر مخزن باید یکدست و صاف و تراز باشد. و از نظر سازه ای باید طوری باشد که بتواند وزن مخزن پر آب را تحمل کند.
•    خروجی سرریز آب از مخزن باید با استفاده از لوله کشی به محلی مطمئن هدایت شده و از تاسیسات برقی دور باشد.
•    در سرما باید به محافظت از پمپ و جلوگیری از یخ زدگی آن توجه کنید.
•    هنگام نصب، به این نکته توجه کنید که قطر لوله ای که بین مخزن و پمپ رابط است، برابر با قطر ورودی پمپ و یا بیشتر از آن باشد.
•    پمپ آب هنگام کار کردن می لرزد و این لرزش می تواند به وسیله لوله ها به اتصال خروجی مخزن انتقال پیدا کند و باعث خارج شدن آن از آب بند شود. به همین دلیل باید در مسیر لوله های بین مخزن و پمپ آب از لرزه گیر استفاده نمایید.
•    بر اساس میزان آب مورد نیاز و مصرفی ساختمان، اقدام به انتخاب حجم مخزن ذخیره فرمایید ( ۲۵۰ لیتر برای هر واحد).
•    فیلتر و صافی را قبل از ورودی مخزن ذخیره نصب فرمایید. اتصال فیلتر و صافی قبل از پمپ باعث ایجاد اختلال در مکش و کاویتاسیون می شود. حتما به این نکته دقت کنید که آن ها را قبل از ورودی مخزن نصب نمایید.
•    حداکثر یک روز کاری زمان لازم است تا برای ساختمانی که لوله کشی تاسیسات آن قبلا انجام شده است، پمپ آب و منبع ذخیره نصب شود.
•    توجه کنید که وصل کردن مستقیم پمپ به شبکه آب شهری، غیر قانونی است. علاوه بر این، انجام دادن این کار باعث پرداخت چند برابر شدن میزان آب بها می شود، زیرا در زمان های اوج مصرف، آب به میزان کافی در لوله ها وجود نداشته و پمپ هم آب و هم هوای داخل لوله را مکش می کند. و این امر باعث اختلال در عملکرد پمپ و خرابی پروانه آن و همچنین چند برابر شدن آب بهای ساختمان می شود.

ابزارهای مورد نیاز برای نصب پمپ آب

برای نصب پمپ آب به ابزار های زیر نیازمند هستید: آچار شلاقی، نوار تفلون، انبردست، آچار فرانسه، دو شلنگ بعنوان رابط که یک سر آن رزوه بیرونی و سر دیگر مهر است، شیر یکطرفه از جنس برنج، اتصالات لازم برای بستن پمپ، بوشن ۲.۵

آموزش نحوه نصب پمپ آب خانگی

1.    ابتدا اقدام به تعیین ورودی و خروجی پمپ نمایید. در بعضی از پمپ ها با یک فلش جهت ورودی و خروجی آن مشخص شده است. در انتهای پمپ نیز یک فلش که جهت چرخش پروانه را مشخص می‌کند، وجود دارد. اما در آن دسته از پمپ ها که فلش ندارند جایگاهی که کلیدبرقی نصب شده است، مشخص کننده خروجی پمپ می باشد.
2.    دو سر رزوه را نوار تفلون ببندید.
3.    شیر یکطرفه را به سر پمپ ببندید. توجه کنید که جهت فلشی که روی شیر یکطرفه قرار دارد مشخص کننده جهت جریان آب است. بوشن ۲.۵ را هم، جهت خروجی پمپ ببندید.
4.    شلنگ های رابط را قبل از شیر یکطرفه به دلیل ایجاد مسیر ورودی پمپ، و بعد از بوشن، در مسیر خروجی پمپ نصب کنید.
5.    اگر پمپ اسپیکو باشد، باید تنظیم شود. که در سه حالت قابل تنظیم است:
حالت اول ک یک خط می باشد، به این معناست که پمپ به صورت دائم در حال کار است.
حالت دوم که صفر می باشد، برای خاموش شدن پمپ است.
حالت سوم که دو خط می باشد، به این معناست که هر زمان شیر آب باز شود پمپ روشن شده و زمانی که شیر آب بسته میشود پمپ خاموش خواهد شد. این حالت بهترین شرایط برای مصارف خانگی می باشد، زیرا در زمان نیاز و پایین بودن فشار، پمپ به صورت خودکار روشن می شود.

نحوه لوله کشی پمپ آب خانگی

سال ها است که نبود فشار لازم برای تامین آب مورد نیاز در مناطق بخصوص طبقات بالاتر به یک مشکل اساسی مبدل شده و استفاده از پمپ آب در خانه ها به یک نیاز اساسی تبدیل شده است. در اکثر خانه های شهری بخصوص اگر در مرکز شهر واقع شده باشند نبود پمپ آب یعنی کمبود فشار آب. با این توصیف اما خرید پمپ آب ونصب پمپ آب خانگی نیازمند دانش و تخصص است که بهتر است به کارشناسان این حوزه واگذار شود.
اما اگر در هر صورت نیاز بود تا خودتان دست به کار شده و اقدام به نصب پمپ آب خانگی بکنید لوله کشی پمپ آب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که ما در این مقاله به اختصار توضیحاتی در این باره ارائه می کنیم.

روش های نصب پمپ آب خانگی

نصب و لوله کشی پمپ آب

اجرای لوله کشی پمپ آب خانگی روش های مختلفی دارد . عمومی ترین این روش ها عبارتند از :
☑ برخی پمپ را مستقیم بر روی آب شهری اتصال می دهند
☑ برخی اقدام به نصب پمپ به منبع ذخیره آبی می کنند.
☑ برخی به دلیل زیاد بودن واحد ها از بوستر پمپ استفاده می کنند ( که در این مقاله در مورد آن بحث نمی شود )
☑ برخی هم تعبیه پمپ به روش دو منظوره برای پر کردن تانک و تامین آب ساختمان را اجرا می کنند.
البته روش های نصب پمپ دیگری هم هست که خیلی کاربردی نیست و ما هم به آن اشاره ای نمی کنیم.
 

☑ نصب پمپ آب بصورت مستقیم بر روی آب شهری

این روش کاملا غیر قانونی و غیر اخلاقی است. در این روش کارشناس نصب پمپ آب به خیال اینکه هزینه های شما را کاهش دهد این کار را انجام می دهد.
در نظر داشته باشید که در این روش آب از لوله های اصلی شهر تامین می شود و برای ساختمان فشار آب تقریبا خوبی هم تامین می شود. ولی چندین مشکل اساسی دارد.
اول اینکه غیر قانونی است و در صورت اثبات این موضوع جریمه خواهید شد و باید بیش از آنچه که فکرش را بکنید پول جریمه پرداخت نمایید.
دوم اینکه فشار آب را برای استفاده همسایگان خود تحت تاثیر قرار داده و آنها را ناراضی خواهید کرد.
سوم و مهم تر اینکه آب شهر ممکن است روزی قطع شود. به هر دلیل که این اتفاق بیافتد پمپ بدون داشتن منبع آب و به دلیل کمبود فشار کار خواهد کرد و بصورت خلا کار می کند و این موضوع باعث فرسایش سریع و سوختن پمپ می شود.

موضوع بعدی اینکه برای تامین هر مقدار آب در ساختمان الزاما باید پمپ روشن شود و اگر پمپ از کار بیافتد آب ساختمان دچار مشکل می شود.

چطور پمپ نصب می شود؟

نصب پمپ آب در این حالت به لوله کشی خاصی نیاز ندارد . تنها باید در مسیر جریان ورودی آب در خانه یک لوله به قطر خود لوله اصلی آب و یا حتی بزرگتر به مکش پمپ نصب شود. قبل از اتصال این لوله یک والو متناسب با شماره لوله ، یک مغزی و مهره ماسوره هم باید نصب شود.
سپس لوله ای که به سمت خانه آب را هدایت می کند باید با یک شیر یک طرفه به سمت خروجی پمپ که آب را بازگشت ندهد ، یک مهره ماسوره و یک مغزی و ترجیحا یک والو دیگر تعبیه شود.
این کار را می توانید با نصب یک مخزن تحت فشار در مسیر خروجی پمپ هم انجام دهید.
این ساده ترین شکل نصب پمپ است که البته باز تاکید می کنیم که قانونی نیست. محل نصب پمپ را می توانید در هر مکان از پشت کنتور آب تا محل ورودی آب به ساختمان در نظر بگیرید. در نظر داشته باشید که میزان مصرف شما به دلیل سرعت مکش از کنتور آب بالاتر خواهد رفت و هزینه برق هم به دلیل کارکرد مرتب پمپ زیاد خواهد بود.

☑ نصب پمپ آب خانگی به مخزن ذخیره آب

اصولی ترین و حرفه ای ترین روش نصب پمپ آب خانگی استفاده از یک منبع ذخیره آب است. این روش کاملا قانونی است و خطر استهلاک و سوختن پمپ هم به شدت پایین تر است. ضمن اینکه بر روی فشار ساختمان های اطراف تاثیری ندارد و به راحتی پمپ به منبع غنی ای از آب متصل است که در هر زمان حتی با قطع آب هم می تواند آب مورد نیاز را تامین کند.
در این روش با در نظر گرفتن لوله کشی ساختمان محلی را برای نصب پمپ آب در نظر می گیرید. در هر صورت باید مکانی که صاف و یک دست باشد و ترجیحا عایق بندی صوتی شده باشد و از نور مستقیم خورشید در امان باشد را انتخاب کنید که هم بتوانید پمپ و هم مخزن را در آنجا نصب کنید.
سپس باید از لوله اصلی آب یک انشعاب برای ورودی مخزن و یک انشعاب برای ورودی ساختمان با تعبیه یک سه راهی در نظر بگیرید. یک طرف از این مسیر ها به سمت ورودی مخزن می رود و به بالای مخزن ذخیره آب و به پشت یک شیر کنترل سطح یا شناور وصل می شود. این شناور وظیفه دارد در صورت پر شدن تانک ذخیره آب مسیر آب را مسدود کند.
با این روش مخزن شما پر خواهد شد و آماده بهره برداری است. ولی مسیر دومی که در نظر گرفتید مستقیم به لوله های ورودی ساختمان و یا کلکتور آب ورودی طبقات ساختمان نصب می شود. دلیل آن هم این است که در هر زمان بتوانید به راحتی پمپ را از مسیر خود خارج و آب را مستقیم به ساختمان وصل کنید.
در نظر داشته باشید که پس از نصب به راحتی باید در مسیر هر یک از این دو راه به وجود امده یک والو تعبیه کنید. ضمنا نصب یک شیر یک طرفه در مسیر اتصال آب بصورت مستقیم به کلکتور توصیه می شود تا در صورت باز بودن مسیر و خوب بودن فشار حالت بای پاس داشته باشد و پمپ وارد مدار نشود و در ضمن آب پس از دهش توسط پمپ به مسیر ساختمان وارد این مسیر نشود و شیر یک طرفه جلوی آن را بگیرد.
اکنون نوبت اتصال پمپ آب خانگی است. در پایین مخزن ذخیره آب یک خروجی برای آب در نظر گرفته شده که این مکان برای نصب پمپ آب است. پس از نصب اتصالات خود مخزن باید با یک مغزی و بوشن و یک تکه لوله حداقل 30 سانتی متری و تعبیه یک والو و یک مغزی دیگر پمپ را به مخزن وصل کنید. در این حالت باید دهنه پمپ به سمت مخزن باشد. سپس روی سر پمپ را با یک شیر یک طرفه به سمت بیرون به منظور جلوگیری از بازگشت آب به لوله اصلی ورودی آب ساختمان و یا کلکتور ورودی آب ساختمان وصل کنید.
توصیه می شود از یک مخزن تحت فشار و یا کلید اتومات برای تنظیم فشار و کاهش استهلاک پمپ در مسیر خروجی و یا دهش پمپ استفاده کنید و در ضمن یک فشار سنج آنالوگ هم در این مسیر برای بررسی فشار تعبیه نمایید.
با این روش به راحتی آب با هر بار افت فشار توسط پمپ از منبع مکش و به داخل کلکتر یا مسیر اصلی آب دهش می شود.
هر بار که مشکلی برای پمپ به وجود بیاید به راحتی می توانید والو آب اصلی را باز کنید و والو تانکر را ببندید تا آب وارد ساختمان شود و پمپ را راحت تعمیر کنید.

☑ نصب پمپ آب بصورت دو منظوره

در این روش باز هم از مخزن ذخیره آب استفاده می شود و یک شاخه از آب اصلی با استفاده از یک والو به ورودی تانک وصل می شود. تفاوت این روش با روش قبلی به این صورت است که ورودی آب شهری باید از بعد از اتصالات پمپ به ورودی تانک برسد.
مسیرخروجی تانکر و یا منبع ذخیره آب نیز با یک تعبیه یک سه راهی به پمپ آب ختم می شود و در این حالت از خروجی تانک بدون داشتن پمپ ما یک مسیر هم به لوله ورودی دوباره اتصال می دهیم. تا اگر پمپ خاموش بود آب از این طریق وارد سیستم ورودی آب ساختمان شود.

نقشه نصب پمپ بصورت دو منظوره

نصب مخزن پمپ آب

پمپ در مسیر نصب می شود که بعد از سه راهی خروجی مخزن و قبل از سه راهی ورودی مخزن آب می باشد. در این حالت با تغییر والو ها می توانیم عملکرد پمپ را در اختیار داشته باشیم.
طبیعتا در همه این مسیر ها ما باید والو و شیر یک طرفه را تعبیه کنیم. برای استفاده از آب در این روش لوله کشی و نصب پمپ آب در مسیر 1 ما می توانیم از پمپ آب برای پر کردن مخزن استفاده کنیم. برای این منظور باید والو های 1 و 3 باز و والو های 2 و 4 بسته باشند تا پمپ وظیفه پر کردن مخزن را داشته باشد.
حالا اگر بخواهیم هم زمان با پر کردن مخزن واحد های مسکونی از آب شهر استفاده کنند باید والو 5 هم باز باشد.
اما اگر از مخزن بخواهیم پمپ آب را دریافت کند و به داخل مسیر خانه هدایت کند باید عکس این عمل را انجام دهیم . یعنی والو های 2 و 4 را باز می کنیم و والو های 1 و 3 و 5 را می بندیم.
به یاد داشته باشید که در هر روش از لوله کشی پمپ آب خانگی باید حتی المقدور از ایجاد شکست در مسیر اجتناب کنید. یعنی کمترین زانو و سه راهی در مسیر پمپ وجود داشته باشد تا از حداکثر هد پمپ بتوانید استفاده کنید.

روش هایی که توضیح داده شد متداول ترین روش های نصب پمپ آب خانگی و لوله کشی برای نصب پمپ آب است . با این حال ممکن است شما در مناطقی و یا توسط برخی از استاد کاران روش های دیگری را هم مشاهده کنید که این مطلب در صدد رد کردن شیوه های دیگر لوله کشی پمپ آب نیست.

روش صحیح نصب پمپ آب بیصدا خانگی

پمپ آب نیز مانند هر وسیله دیگری دارای یک طول عمر معینی می باشد ، برای جلوگیری از هزینه های اضافی تعمیرات پمپ آبرسانی توسط سرویس کار و تعمیرکار پمپ آبرسانی ، تا جایی که می توانید از پمپ هایی استفاده کنید که طول عمر مفید بالایی داشته باشند. 
 
ولی نصب پمپ آب می تواند تاثیرات منفی نیز با خود به همراه داشته باشد که در ادامه به معرفی و بررسی برخی از آن ها می پردازیم ، با تکنوفن همراه باشید...
تاثیرات نامطلوب نصب مستقیم پمپ های آب رسانی بر روی شبکه لوله کشی ساختمان
یک:مکش مستقیم از شبکه که قبل از هرچیز باعث اختلال در توضیح آب و درنتیجه اعتراضات همسایگان خواهد شد
دو:خراب شدن کنتور آب به علت مکش پمپ که منجر به غیر واقعی شدن مقدار آب اندازه گیری شده و افزایش هزینه آب بها خواهد شد( که درضمن در این موارد هزینه تعویض و اصلاح کنتور خراب به عهده مشترک میباشد.) 
سه:ایجاد مکش در شبکه توضیح و هدایت رسوبات احتمالی موجود در آب شهری به شبکه لوله کشی داخلی مصرف کننده.  
چهار:افزایش احتمال شکستگی و بروز حادثه بر روی شبکه توضیح آب شهری

راهنمای انتخاب پمپ آب خانگی

عوامل متعددی در انتخاب پمپ آب خانگی موثر می باشند که در زیر به آنها اشاره می کنیم (بهتر است برای انتخاب دقیق نوع پمپ با کارشناسان بیتا سرویس تماس حاصل نمایید.

  • متراژ واحد
  • تعداد طبقات آپارتمان
  • میزان مصرف آب
  • تعداد شیر آب

انتخاب صحیح موتور پمپ آب خانگی یا الکتروپمپ خانگی جهت تقویت فشار آب کاملا مشکل مصرف کننده را برطرف می نماید. 

پمپ خانگی بی صدا یا پمپ خانگی کم صدا

واژه ای غلط یا حربه ای برای عوام فریبی، تمامی پمپ های حال حاضر بازار دارای صدا هستند و این اصطلاح مرسوم در بازار کاملا اشتباه می باشد، اصطلاح پمپ آب خانگی بی صدا فقط برای عوام فریبی و سوء استفاده می باشد. درنتیجه کلیه پمپ های موجود در بازار ایران دارای صدا بوده ولی بسته به نوع و مدل و برند آن پمپ، میزان صدا متفاوت می باشد.

کاربرد پمپ آب خانگی

  • افزایش فشار آب ساختمان و آپارتمان
  • تقویت فشار آب خانگی
  • تنظیم پمپ خانگی

الکتروپمپ های آب خانگی دو دسته می باشند:

 الکتروپمپ های افزایش فشار آب
 الکتروموتور پمپ 3000 دور

الکتروپمپ های آب در گردش ( سیرکولاتور یا پمپ های برگشت آب گرم )
الکتروموتور پمپ 1500 دور، برای برگرداندن آب گرم در یک مدار بسته مثل شوفاژخانه ها 
 

هرچه دور الکتروموتور بیشتر، میزان فشار و صدای تولیدی بیشتر می باشد.

جهت اتوماتیک کردن پمپ افزایش فشار از سه روش استفاده می شود:

1. استفاده از تابلو فرمان برای پمپ سه فاز (احیانا اینورتر)

2. استفاده از ست کنترل یا کلید دیجیتال

3. استفاده از منبع تحت فشار

پمپ خانگی با مخازن انبساط

در پمپ خانگی با مخزن انبساط، تعداد دفعات سرویس کردن و کنترل آن بیشتر از دیگر مدل ها می باشد. در این نوع پمپ اندازه منبع انبساط بستگی مستقیم به اندازه آب مصرفی دارد. از اجزا این پمپ می توان به پنج راهی و کلید اتوماتیک، درجه و منبع انبساط اشاره نمود.

 

راهنمای نصب پمپ آب (پمپ های تقویت کننده فشار آب)


نصب پمپ آب در بالا به تفصیل توضیح داده شد ولی چنانچه هنوز متوجه توضیحات فوق نشدید ما در ذیل به صورت چکیده تر نصب پمپ آب را توضیح خواهیم داد.

امروزه به دلیل افزایش جمعیت در شهرها و کلان شهرها و افزایش تعداد منازل مسکونی در مناطق محدود، استفاده از پمپ تقویت فشار آب متداول شده است. یکی از مواردی که پس از خرید پمپ آب خانگی می بایست به آن توجه نمایید، نصب پمپ آب می باشد. نصب صحیح پمپ آب موجب کاهش صداهای تولیدی از موتور شده و در طول عمر موتور نیز نقش دارد.بنابراین برای داشتن یک پمپ آب خانگی بی صدا  فرصت را از دست ندهید و مقاله نصب پمپ تقویت فشار آب را دنبال کنید...
نصب موتور پمپ آب آسان است. لطفا توجه داشته باشید،  آنچه در ادامه مقاله آمده است تنها به منظور کمک به شما برای درک کلیت کار و این که آیا این  پمپ ها میتواند برای درخواست شما کاربرد مناسبی داشته باشند، تهیه شده است. بنابراین مسئولیتی در قبال  آسیب ناشی از نصب نادرست یا غیر مجاز متوجه سایت نمی باشد.
پیشنهاد می شود از دستورالعمل های تعمیر و نگهداری موجود در دفترچه ی راهنمای پمپ آب برای اطلاع از دستورالعمل ها و هشدارها استفاده کنید.
برای اکثر مردم  نصب و راه اندازی در راستای تامین آب شهری انجام خواهد شد
توجه داشته باشید که نصب مستقیم پمپ آب بر روی کنتور و شبکه توزیع آب ممنوع بوده و در صورت تخلف،  نسبت به قطع انشعاب آب تا برچيدن پمپ اقدام خواهد شد. بنابراین می بایست از یک منبع ذخیره آب استفاده نمایید و پمپ را به آن متصل نمایید.
به دلیل ممنوعیت نصب پمپ آب به صورت مستقیم به انشعاب اصلی، پمپ می بایست با یک دهنه مکش به یک تانکر آب( منبع آب)  متصل شود، همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است:

نصب پمپ آب
برخی افراد ممکن است از موتور پمپ آب برای افزایش فشار آب چاه استفاده نمایند ، همانطور که در زیر نشان داده شده است:

نصب پمپ آب خانگی

چگونه یک موتور آب( تقویت کننده فشار آب) نصب کنیم؟

در این قسمت می آموزید که چگونه فشار آب درون لوله کشی های قدیمی و آب گرمکن منزل خود را به راحتی پمپاژ کنید.
 
مراحل:
•    1. شیر اصلی آب کنتور را ببندید.
•    2. برای تمیز کردن لوله های آب ورودی به خانه، از پارچه ی سمباده استفاده کنید.
•    3. با استفاده از یک لوله ی آب ،بر روی آن آب بریزید.
•    4. موتور پمپ آب را در جای خود قرار دهید و لوله های مسی را متناسب با  فاصله ی  موتور پمپ آب تا لوله های آب ببرید(قطع کنید).
•    5. لوله ها و اتصالات مس را جدا کنید، سپس هر بخش را با پارچه ی سمباده تمیز کنید.
•    6. جریان را به هر اتصال وارد کنید و قطعات را بهم جوش دهید.
•    7. با یک متخصص برق تماس بگیرید تا موتور پمپ آب را به پانل برق وصل کنید. توجه داشته باشید که کابل فلزی باید به قطع کننده مدار متصل شود.
•    8. شیر آب را باز کنید و منتظر بمانید تا پمپ خاموش شود.
•    9. هنگامی که پمپ خاموش می شود، فشار سنج را بخوانید تا فشار آب بهبود یافته را ببینید.
 

راه اندازی  یک موتور پمپ آب (تقویت کننده فشار آب)


1 ) تست فشار
اولین قدم برای نصب موتور پمپ آب این است که فشار آب را بوسیله ی یک فشارسنجی که  به یکی از چاه های بیرونی  وصل میکنید،آزمایش کنید. اگر مقیاس شما چیزی کمتر از 30 اسب بخار را بخواند، شما می توانید از موتور پمپ آب را نصب کنید.
 

 
2 ) تنظیم فشار هوای داخل تانک (مخزن)
قبل از راه اندازی تانک ، ابتدا  هوای  درون آن را مطابق دستورالعمل های "کتابچه راهنما" تنظیم کنید.

 
3 ) تخلیه ی سیستم
شیر آب در داخل و بیرون از  خانه را باز کنید. سپس شیر آب اصلی را ببندید.

4 ) تعیین مکان مناسب
محل نصب را، در یک نقطه گرم در منزل خود انتخاب کنید که مطمئن هستید  دمای آن  زیر دمای یخ زدگی نمیرود. باید یک پریز برق نزدیک به محل نصب وجود داشته  باشد، و همچنین یک انشعاب اصلی لوله ی  آب، که می توانید آن  را به موتور پمپ آب متصل کنید.
5  ) ایجاد گذرگاه
شما به یک گذرگاه بر روی انشعاب اصلی آب نیاز دارید تا اب از این گذرگاه عبور کند و زمانیکه نیاز باشد توسط موتور پمپ آب ، پمپاژ شود. قبل از اینکه سیستم را در محل قرار دهید همه ی شیرهای آب را باز کنید.
6) نصب شیرآلات
قبل از اتصال انشعاب ورودی به دریچه های چک، به  نصب دریچه های برگشتی توجه کنید و آدابتور را در آنجا قرار دهید. هنگاهی که  شیر تخلیه فشار  را وصل کردید ، فشارسنج را نصب کنید.
۷) سرویس کردن لوله های آب
قبل از اینکه دریچه های شیر آب و لوله آب اصلی را باز کنید، تمام شیر های گلوله ای را ببندید. اکنون همه اتصالات را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ نشتی وجود ندارد.دریچه عبور و بالاترین شیر در خانه را باز کنید تا هر هوایی درون ساختمان را که ممکن است به لوله های  آب واردشده باشد ،آزاد کنید. پس از خاموش کردن گذرگاه، سوپاپ سرویس خود را باز کنید تا آب از طریق دستگاه جریان یابد.
۸) برق رسانی به  دستگاه
پوشش محافظ دستگاه را باز کنید تا بتوانید سیم برق را به سوئیچ فشار وصل کنید. هنگامی که سیم ها را متصل کردید، می توانید پوشش را روی دستگاه بزارید و فشار واحد را بصورت دستی تنظیم نمایید.

جهت اطلاع از تعرفه نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی بر روی عنوان زیر کلیک نمایید. نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی در کرج و تهران
سرویس موتورخانه,عیب یابی موتور خانه,سرویس کار موتورخانه,موتورخانه, چیلر در موتورخانه, دیگ ها در موتورخانه,سرویس و عیب یابی موتور خانه در کرج و تهران

موتورخانه و نحوه سرویس کردن موتورخانه در کرج و تهران

تعمیر و نگه داری موتورخانه شامل کوچکترین کار موتورخانه مانند چک کردن فشار و دمای اجزای موتورخانه تا کارهای بزرگتر مانند تعویض و یا تعمیر قطعات موتورخانه می شود.
مشعل ,مشعل گازسوز,مشعل‌های دوگانه‌سوز,مشعل جت فشاری,مشعل‌های Air/Steam-Atomized,مشعل‌های Rotary Cup,مشعل‌های Low pressure atomizing,تعمیر و عیب یابی مشعل موتورخانه,مشعل های خانگی وصنعتی,مشعل با فشار كم,مشعل با سوخت مايع سنگين,مشعل گازي,مشعل سه گانه سوز,مشعل های دو سوخته گاز و مایع,تعمیر و راه اندازی مشعل شوفاژ در کرج و تهران

انواع مشعل و مراحل عیب یابی مشعل شوفاژ

مشعل دستگاهی است که با ترکیب مقدار معینی هوا و سوخت (به این عمل احتراق گفته می‌شود) در یک فضای ایمن، انرژی سوخت را به انرژی گرمایی تبدیل می‌کند که در اثر این احتراق مقداری گاز نیز تولید شده که از راه دود کش خارج می‌شود.
 روش نصب رادیاتور,مزایای رادیاتور,خرید رادیاتور,ویژگی رادیاتور,نصب حوله خشک کن,انواع رادیاتور شوفاژ,نحوه اتصال رادیاتور,تعویض شیر رادیاتور,نصب شوفاژ,پره رادیاتور,قیمت نصب شوفاژ,محل نصب رادیاتور شوفاژ,نصب رادیاتور شوفاژ در کرج و تهران

انواع رادیاتور شوفاژ،مزایا و چگونگی نصب رادیاتور شوفاژ در کرج و تهران

رادیاتورهای شوفاژ یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات گرمایشی در ساختمان های عمومی و منازل می باشند.نصب رادیاتور شوفاژ معمولا پس از پایان عملیات ساختمانی و همراه با نصب شیرالات صورت میپذیرد.
پکیج,مزایای پکیج,رسوب گیر پکیج,انواع پکیج,پکیج زمینی,پکیج دیواری,نصب پکیج ,تعمیر پکیج,تعمیر پکیج در تهران,تعمیر پکیج در کرج,تعمیر پکیج در کرج و تهران

تعمیر پکیج | مزایای پکیج نسبت به سایر وسایل گرمایشی و تعمیر پکیج در کرج و تهران |

پکیج دیواری ، یکی از کم مصرف ترین و به صرفه ترین سیستم گرمایشی دنیاست اما پس از گذشت چند سال ممکن است که فرسوده شوند و نیاز به تعمیر پکیج داشته باشند. هنگامی که مشکلی برای پکیج و آبگرمکن دیواری به وجود می آید باید سریعا برای تعمیر پکیج دیواری خود اقدام کنید و برنامه ای برای سرویس پکیج دیواری در نظر بگیرید. زیرا اگر یک پکیج دچار خرابی و یا از کار افتادگی شود ، زندگی ساکنان را مختل می کند .