نصب پمپ آب,نصب پمپ آب بیصدا خانگی

نصب پمپ آب خانگی | هزینه نصب پمپ آب خانگی | نصب پمپ آب بیصدا خانگی

  • دوشنبه 20 خرداد 1398
  • 16641 نفر

از پمپ آب خانگی که مخصوص آپارتمان های مسکونی است، زمانی که فشار آب برای طبقات بالاتر کم باشد، استفاده می شود.

جهت اطلاع از تعرفه نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی بر روی عنوان زیر کلیک نمایید. نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی در کرج و تهران

آموزش نحوه نصب پمپ آب خانگی و اصول نصب پمپ آب

از پمپ آب خانگی که مخصوص آپارتمان های مسکونی است، زمانی که فشار آب برای طبقات بالاتر کم باشد، استفاده می شود. در این مطلب سعی می کنیم تا هر آنچه که برای نصب پمپ آب نیاز است را بیان کنیم. البته توصیه می شود در صورتی که مهارت و دانش فنی در این امر ندارید، این امر را به نصاب و تعمیرکار پمپ آب بسپارید.برای خدمات نصب پمپ آب و تعمیر پمپ آب ، با بیتا سرویس تماس بگیرید.

اصول نصب پمپ آب

• پمپ آب باید در مکان سرپوشیده نصب شود.
• پمپ و مخزن را تا جاییکه امکان دارد نزدیک به هم نصب کنید.
• مکانی که برای نصب مخزن و پمپ آب انتخاب می کنید، باید فضای کافی برای این دو داشته باشد. و همچنین امکان لوله کشی از ورودی آب ساختمان به این قسمت و اتصال خروجی این تاسیسات به لوله کشی ساختمان وجود داشته باشد.
• سطح زیر مخزن باید یکدست و صاف و تراز باشد. و از نظر سازه ای باید طوری باشد که بتواند وزن مخزن پر آب را تحمل کند.
• در سرما باید به محافظت از پمپ و جلوگیری از یخ زدگی آن توجه کنید.
• هنگام نصب، به این نکته توجه کنید که قطر لوله ای که بین مخزن و پمپ رابط است، برابر با قطر ورودی پمپ و یا بیشتر از آن باشد.
• بر اساس میزان آب مورد نیاز و مصرفی ساختمان، اقدام به انتخاب حجم مخزن ذخیره فرمایید ( ۲۵۰ لیتر برای هر واحد).
• فیلتر و صافی را قبل از ورودی مخزن ذخیره نصب فرمایید. اتصال فیلتر و صافی قبل از پمپ باعث ایجاد اختلال در مکش و کاویتاسیون می شود. حتما به این نکته دقت کنید که آن ها را قبل از ورودی مخزن نصب نمایید.
• حداکثر یک روز کاری زمان لازم است تا برای ساختمانی که لوله کشی تاسیسات آن قبلا انجام شده است، پمپ آب و منبع ذخیره نصب شود.
ابزارهای مورد نیاز برای نصب پمپ آب

برای نصب پمپ آب به ابزار های زیر نیازمند هستید: آچار شلاقی، نوار تفلون، انبردست، آچار فرانسه، دو شلنگ بعنوان رابط که یک سر آن رزوه بیرونی و سر دیگر مهر است، شیر یکطرفه از جنس برنج، اتصالات لازم برای بستن پمپ، بوشن ۲.۵

آموزش نحوه نصب پمپ آب خانگی

1. ابتدا اقدام به تعیین ورودی و خروجی پمپ نمایید. در بعضی از پمپ ها با یک فلش جهت ورودی و خروجی آن مشخص شده است. در انتهای پمپ نیز یک فلش که جهت چرخش پروانه را مشخص می‌کند، وجود دارد. اما در آن دسته از پمپ ها که فلش ندارند جایگاهی که کلیدبرقی نصب شده است، مشخص کننده خروجی پمپ می باشد.
2. دو سر رزوه را نوار تفلون ببندید.
3. شیر یکطرفه را به سر پمپ ببندید. توجه کنید که جهت فلشی که روی شیر یکطرفه قرار دارد مشخص کننده جهت جریان آب است. بوشن ۲.۵ را هم، جهت خروجی پمپ ببندید.
4. شلنگ های رابط را قبل از شیر یکطرفه به دلیل ایجاد مسیر ورودی پمپ، و بعد از بوشن، در مسیر خروجی پمپ نصب کنید.
5. اگر پمپ اسپیکو باشد، باید تنظیم شود. که در سه حالت قابل تنظیم است:
حالت اول ک یک خط می باشد، به این معناست که پمپ به صورت دائم در حال کار است.
حالت دوم که صفر می باشد، برای خاموش شدن پمپ است.
حالت سوم که دو خط می باشد، به این معناست که هر زمان شیر آب باز شود پمپ روشن شده و زمانی که شیر آب بسته میشود پمپ خاموش خواهد شد. این حالت بهترین شرایط برای مصارف خانگی می باشد، زیرا در زمان نیاز و پایین بودن فشار، پمپ به صورت خودکار روشن می شود.

در مورد تعمیر پکیج ، سرویس موتورخانه ، نصب رادیاتور هم بخوانید و آشنا شوید.

 

هزینه نصب پمپ آب ساختمان

اجرت نصب پمپ آب و تانک بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود. هزینه نصب پمپ آب ساختمان به تعداد شیرهای آب مورد نیاز، متراژ ساختمان، تعداد طبقات، اندازه منبع آب و ... بستگی دارد. نصب پمپ آب در بخش‌های تاسیساتی ساختمان مانند موتورخانه و مطابق قواعد و اصول مشخصی انجام می شود. تخمین قیمت نصب پمپ آب موضوعی تخصصی است که برای آگاهی در مورد هزینه نصب پمپ آب ساختمان باید با همکاران ما در بیتا سرویس تماس بگیرید.

نصاب پمپ آب

کار نصب پمپ آب بسیار پیچیده و فنی است و بهتر است برای کارکرد درست پمپ و جلوگیری از صدمه زدن به پمپ این کار را به یک فرد با تجربه در این زمینه بسپارید.همکاران و نصابان پمپ آب در بیتا سرویس میتوانند در این زمینه شما را یاری کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید.

نحوه لوله کشی پمپ آب خانگی

سال ها است که نبود فشار لازم برای تامین آب مورد نیاز در مناطق بخصوص طبقات بالاتر به یک مشکل اساسی مبدل شده و استفاده از پمپ آب در خانه ها به یک نیاز اساسی تبدیل شده است. در اکثر خانه های شهری بخصوص اگر در مرکز شهر واقع شده باشند نبود پمپ آب یعنی کمبود فشار آب. با این توصیف اما خرید پمپ آب ونصب پمپ آب خانگی نیازمند دانش و تخصص است که بهتر است به کارشناسان این حوزه واگذار شود.
اما اگر در هر صورت نیاز بود تا خودتان دست به کار شده و اقدام به نصب پمپ آب خانگی بکنید لوله کشی پمپ آب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که ما در این مقاله به اختصار توضیحاتی در این باره ارائه می کنیم.

نصب و لوله کشی پمپ آب

روش های نصب پمپ آب خانگی

اجرای لوله کشی پمپ آب خانگی روش های مختلفی دارد . عمومی ترین این روش ها عبارتند از :
☑ برخی پمپ را مستقیم بر روی آب شهری اتصال می دهند
☑ برخی اقدام به نصب پمپ به منبع ذخیره آبی می کنند.
☑ برخی به دلیل زیاد بودن واحد ها از بوستر پمپ استفاده می کنند ( که در این مقاله در مورد آن بحث نمی شود )
☑ برخی هم تعبیه پمپ به روش دو منظوره برای پر کردن تانک و تامین آب ساختمان را اجرا می کنند.
البته روش های نصب پمپ دیگری هم هست که خیلی کاربردی نیست و ما هم به آن اشاره ای نمی کنیم.
 

☑ نصب پمپ آب بصورت مستقیم بر روی آب شهری

این روش کاملا غیر قانونی و غیر اخلاقی است. در این روش کارشناس نصب پمپ آب به خیال اینکه هزینه های شما را کاهش دهد این کار را انجام می دهد.
در نظر داشته باشید که در این روش آب از لوله های اصلی شهر تامین می شود و برای ساختمان فشار آب تقریبا خوبی هم تامین می شود. ولی چندین مشکل اساسی دارد.
اول اینکه غیر قانونی است و در صورت اثبات این موضوع جریمه خواهید شد و باید بیش از آنچه که فکرش را بکنید پول جریمه پرداخت نمایید.
دوم اینکه فشار آب را برای استفاده همسایگان خود تحت تاثیر قرار داده و آنها را ناراضی خواهید کرد.
سوم و مهم تر اینکه آب شهر ممکن است روزی قطع شود. به هر دلیل که این اتفاق بیافتد پمپ بدون داشتن منبع آب و به دلیل کمبود فشار کار خواهد کرد و بصورت خلا کار می کند و این موضوع باعث فرسایش سریع و سوختن پمپ می شود.

موضوع بعدی اینکه برای تامین هر مقدار آب در ساختمان الزاما باید پمپ روشن شود و اگر پمپ از کار بیافتد آب ساختمان دچار مشکل می شود.

☑ نصب پمپ آب خانگی به مخزن ذخیره آب

اصولی ترین و حرفه ای ترین روش نصب پمپ آب خانگی استفاده از یک منبع ذخیره آب است. این روش کاملا قانونی است و خطر استهلاک و سوختن پمپ هم به شدت پایین تر است. ضمن اینکه بر روی فشار ساختمان های اطراف تاثیری ندارد و به راحتی پمپ به منبع غنی ای از آب متصل است که در هر زمان حتی با قطع آب هم می تواند آب مورد نیاز را تامین کند.
در این روش با در نظر گرفتن لوله کشی ساختمان محلی را برای نصب پمپ آب در نظر می گیرید. با این روش مخزن شما پر خواهد شد و آماده بهره برداری است. ولی مسیر دومی که در نظر گرفتید مستقیم به لوله های ورودی ساختمان و یا کلکتور آب ورودی طبقات ساختمان نصب می شود. دلیل آن هم این است که در هر زمان بتوانید به راحتی پمپ را از مسیر خود خارج و آب را مستقیم به ساختمان وصل کنید.
اکنون نوبت اتصال پمپ آب خانگی است. در پایین مخزن ذخیره آب یک خروجی برای آب در نظر گرفته شده که این مکان برای نصب پمپ آب است. پس از نصب اتصالات خود مخزن باید با یک مغزی و بوشن و یک تکه لوله حداقل 30 سانتی متری و تعبیه یک والو و یک مغزی دیگر پمپ را به مخزن وصل کنید. 
با این روش به راحتی آب با هر بار افت فشار توسط پمپ از منبع مکش و به داخل کلکتر یا مسیر اصلی آب دهش می شود.

☑ نصب پمپ آب بصورت دو منظوره

در این روش باز هم از مخزن ذخیره آب استفاده می شود و یک شاخه از آب اصلی با استفاده از یک والو به ورودی تانک وصل می شود. تفاوت این روش با روش قبلی به این صورت است که ورودی آب شهری باید از بعد از اتصالات پمپ به ورودی تانک برسد.
مسیرخروجی تانکر و یا منبع ذخیره آب نیز با یک تعبیه یک سه راهی به پمپ آب ختم می شود و در این حالت از خروجی تانک بدون داشتن پمپ ما یک مسیر هم به لوله ورودی دوباره اتصال می دهیم. تا اگر پمپ خاموش بود آب از این طریق وارد سیستم ورودی آب ساختمان شود.

نصب مخزن پمپ آب

روش صحیح نصب پمپ آب بیصدا خانگی

پمپ آب نیز مانند هر وسیله دیگری دارای یک طول عمر معینی می باشد ، برای جلوگیری از هزینه های اضافی تعمیرات پمپ آبرسانی توسط سرویس کار و تعمیرکار پمپ آبرسانی ، تا جایی که می توانید از پمپ هایی استفاده کنید که طول عمر مفید بالایی داشته باشند. 
 
ولی نصب پمپ آب می تواند تاثیرات منفی نیز با خود به همراه داشته باشد که در ادامه به معرفی و بررسی برخی از آن ها می پردازیم ، با تکنوفن همراه باشید...
تاثیرات نامطلوب نصب مستقیم پمپ های آب رسانی بر روی شبکه لوله کشی ساختمان
یک:مکش مستقیم از شبکه که قبل از هرچیز باعث اختلال در توضیح آب و درنتیجه اعتراضات همسایگان خواهد شد
دو:خراب شدن کنتور آب به علت مکش پمپ که منجر به غیر واقعی شدن مقدار آب اندازه گیری شده و افزایش هزینه آب بها خواهد شد( که درضمن در این موارد هزینه تعویض و اصلاح کنتور خراب به عهده مشترک میباشد.) 
سه:ایجاد مکش در شبکه توضیح و هدایت رسوبات احتمالی موجود در آب شهری به شبکه لوله کشی داخلی مصرف کننده.  
چهار:افزایش احتمال شکستگی و بروز حادثه بر روی شبکه توضیح آب شهری

راهنمای انتخاب پمپ آب خانگی

عوامل متعددی در انتخاب پمپ آب خانگی موثر می باشند که در زیر به آنها اشاره می کنیم (بهتر است برای انتخاب دقیق نوع پمپ با کارشناسان بیتا سرویس تماس حاصل نمایید.

  • متراژ واحد
  • تعداد طبقات آپارتمان
  • میزان مصرف آب
  • تعداد شیر آب

انتخاب صحیح موتور پمپ آب خانگی یا الکتروپمپ خانگی جهت تقویت فشار آب کاملا مشکل مصرف کننده را برطرف می نماید. 

راهنمای نصب پمپ آب (پمپ های تقویت کننده فشار آب)

نصب صحیح پمپ آب موجب کاهش صداهای تولیدی از موتور شده و در طول عمر موتور نیز نقش دارد.بنابراین برای داشتن یک پمپ آب خانگی بی صدا  فرصت را از دست ندهید و مقاله نصب پمپ تقویت فشار آب را دنبال کنید.

لطفا توجه داشته باشید،  آنچه در ادامه مقاله آمده است تنها به منظور کمک به شما برای درک کلیت کار و این که آیا این  پمپ ها میتواند برای درخواست شما کاربرد مناسبی داشته باشند، تهیه شده است. بنابراین مسئولیتی در قبال  آسیب ناشی از نصب نادرست یا غیر مجاز متوجه سایت نمی باشد.
توجه داشته باشید که نصب مستقیم پمپ آب بر روی کنتور و شبکه توزیع آب ممنوع بوده و در صورت تخلف،  نسبت به قطع انشعاب آب تا برچيدن پمپ اقدام خواهد شد. بنابراین می بایست از یک منبع ذخیره آب استفاده نمایید و پمپ را به آن متصل نمایید.
به دلیل ممنوعیت نصب پمپ آب به صورت مستقیم به انشعاب اصلی، پمپ می بایست با یک دهنه مکش به یک تانکر آب( منبع آب)  متصل شود، همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است:

نصب پمپ آب
برخی افراد ممکن است از موتور پمپ آب برای افزایش فشار آب چاه استفاده نمایند ، همانطور که در زیر نشان داده شده است:

پمپ آب خانگی بی صدا یا پمپ آب خانگی کم صدا:

کلیه پمپ های موجود در بازار ایران دارای صدا می باشند و این اشتباه مرسوم در بازار کاملا غلط می باشد. واژه پمپ آب خانگی بی صدا فقط برای سوء استفاده می باشد. لذا پمپ های موجود در بازار دارای صدا بوده و فقط در برندها و مدل های مختلف، میزان صدا متفاوت می باشد.

روش تنظیم پمپ آب خانگی:

الکتروپمپ های آب خانگی به دو دسته تقسیم می شوند. اول الکتروپمپ های افزایش فشار آب و دوم الکتروپمپ های آب در گردش ( سیرکولاتور یا پمپ های برگشت آب گرم ) که این سری از پمپ ها جهت به گردش درآوردن آب گرم در یک مدار بسته (مثل شوفاژخانه ها) استفاده می گردد و عموما الکتروموتورهای آنها 1500 دور هستند ولی الکتروموتور های پمپ مورد اول 3000 دور هستند. هرچه میزان دور الکتروموتور بیشتر باشد میزان فشار و صدای تولیدی در هنگام کار بیشتر خواهد بود.
عموما جهت اتوماتیک کردن پمپ های افزایش فشار از سه سیستم استفاده می گردد:
الف. استفاده از منبع تحت فشار
ب. استفاده از ست کنترل یا کلید دیجیتال
ج. استفاده از تابلو فرمان (جهت الکتروپمپ های سه فاز و احیانا اینورتر)
  برخی از برندهای قابل ارائه: در ذیل به تعدادی از بهترین پمپ آب برای ساختمان و بهترین پمپ آب خانگی اشاره می کنیم.

برند پمپ آب خانگی

  • پمپ آب خانگی پنتاکس Pentax
  • پمپ آب خانگی سایر Saer
  • پمپ آب خانگی ابارا Ebara

انواع پمپ های آبرسانی :

پمپ آبپمپ آبرسانی

در یک نگرش کلی انواع پمپ های آب و آبرسانی را از نظر نوع عملکرد و نیز از نظر نحوه قرارگیری یا استفاده، میتوان به انواع زیر تقسیم نمود :           
پمپ آب خطی، پمپ های زمینی، پمپ های شناور، پمپ آب جتی، پمپ های طبقاتی، پمپ های کفکش، پمپ های استیل، پمپ های لجن کش، پمپ آب دو پروانه، پمپ های سانتریفیوژ، پمپ آب بشقابی و ... که بدیهی است کاربرد و استفاده از هرکدام از آنها پس از بررسی شرایط از نظر تامین فشار آب، انتقال حجم یا دبی آب مورد نیاز و حتی غلظت و اندازه ی مواد معلق احتمالی در آب و همچنین بر اساس نظر مهندس تاسیسات و کارشناس مربوطه قابل انجام خواهد بود.
بوستر پمپ ها که بعنوان پمپ های تقویت کننده (از لحاظ دبی وهد) مورد استفاده قرار می گیرند، عمدتا شامل بوستر پمپ های آبرسانی و بوستر پمپ های آتش نشانی می باشند.

"بیتا سرویس" ارائه دهنده خدمات فنی

02636510100

02133060066

 

جهت اطلاع از تعرفه نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی بر روی عنوان زیر کلیک نمایید. نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی در کرج و تهران
سرویس موتورخانه,عیب یابی موتور خانه,موتورخانه, چیلر در موتورخانه, دیگ ها در موتورخانه,سرویس و عیب یابی موتور خانه در کرج و تهران

سرویس موتورخانه و تعمیر موتورخانه در تهران و کرج

تعمیر موتورخانه و نگه داری موتورخانه یکی از مهمترین مواردی است که باعث میشود شما یک زمستان سرد را به راحتی پشت سر بگذارید.برای سرویس موتورخانه و تعمیر آن باید از افراد ماهر و باتجربه در زمینه تعمیر و عیب یابی موتورخانه کمک بگیرید.کارشناسان فنی ما در بیتا سرویس میتوانند با در اختیار گذاشتن تجارب خود در این زمینه شما را یاری کنند.
مشعل ,مشعل گازسوز,مشعل‌های دوگانه‌سوز,مشعل جت فشاری,مشعل‌های Air/Steam-Atomized,مشعل‌های Rotary Cup,مشعل‌های Low pressure atomizing,تعمیر و عیب یابی مشعل موتورخانه,مشعل های خانگی وصنعتی,مشعل با فشار كم,مشعل با سوخت مايع سنگين,مشعل گازي,مشعل سه گانه سوز,مشعل های دو سوخته گاز و مایع,تعمیر و راه اندازی مشعل شوفاژ در کرج و تهران

تعمیر مشعل موتورخانه | نصب مشعل شوفاژ در کرج و تهران | عیب یابی مشعل شوفاژ

مشعل دستگاهی است که با ترکیب مقدار معینی هوا و سوخت (به این عمل احتراق گفته می‌شود) در یک فضای ایمن، انرژی سوخت را به انرژی گرمایی تبدیل می‌کند که در اثر این احتراق مقداری گاز نیز تولید شده که از راه دود کش خارج می‌شود.برای نصب و تعمیر مشعل موتورخانه با ما تماس بگیرید.
 روش نصب رادیاتور,مزایای رادیاتور,خرید رادیاتور,ویژگی رادیاتور,نصب حوله خشک کن,انواع رادیاتور شوفاژ,نحوه اتصال رادیاتور,نصب شوفاژ,پره رادیاتور,قیمت نصب شوفاژ,محل نصب رادیاتور شوفاژ,نصب رادیاتور شوفاژ در کرج و تهران

نصب رادیاتور شوفاژ در تهران و کرج | جامع ترین آموزش نصب رادیاتور شوفاژ به همراه معرفی نصاب رادیاتور

رادیاتورهای شوفاژ یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات گرمایشی در ساختمان های عمومی و منازل می باشند.نصب رادیاتور شوفاژ معمولا پس از پایان عملیات ساختمانی و همراه با نصب شیرالات صورت میپذیرد.بیتا سرویس فعال در زمینه نصب انواع رادیاتور با دارا بودن بهترین نصاب رادیاتور در تهران و کرج.با ما تماس بگیرید.
پکیج,مزایای پکیج,رسوب گیر پکیج,انواع پکیج,پکیج زمینی,پکیج دیواری,نصب پکیج ,تعمیر پکیج,تعمیر پکیج در تهران,تعمیر پکیج در کرج,تعمیر پکیج در کرج و تهران

سرویس و تعمیر پکیج | هزینه تعمیر پکیج در تهران و کرج

پکیج دیواری ، یکی از کم مصرف ترین و به صرفه ترین سیستم گرمایشی دنیاست اما پس از گذشت چند سال ممکن است که فرسوده شوند و نیاز به تعمیر پکیج داشته باشند. تعمیر پکیج یکی از خدمات اصلی بیتا سرویس است. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.