ایران رادیاتور,پکیچ ,پکیچ ایران رادیاتور,نصب پکیج ایران رادیاتور,راه اندازی پکیج ایران رادیاتور

همه چیز درباره ی نصب پکیج ایران رادیاتور | نصب پکیج ایران رادیاتور

 • دوشنبه 20 خرداد 1398
 • 5871 نفر

دستگاهی که جایگزین موتورخانه های قدیمی است و سیستم گرمایش منزل و آب گرم مورد نیاز خانه را تامین می کند، پکیج نام دارد.اگرچه هنوز هم در برخی نقاط کشورمان از سیستم های گرمایش قدیمی مانند بخاری های نفتی و غیره برای گرم کردن منزل و آب گرم مصرفی استفاده می شود ولی با گسترش شبکه های گازرسانی در بیشتر نقاط، استفاده از سیستم های گرمایش جدید مانند پکیج شایع شده است.گروه صنعتي ايران رادياتور یکی از بزرگترين توليد كنندگان انواع رادياتورهاي آلومينيومي، پكيج شوفاژ هاي ديواري و انواع مشعل(خانگي و صنعتي) در خاورميانه مي باشد.

جهت اطلاع از تعرفه نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی بر روی عنوان زیر کلیک نمایید. نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی در کرج و تهران

پکیج ایران رادیاتور

امروزه استفاده از پکیج ها در ابعاد و انواع گوناگون مخصوصا پکیج دیواری رشدی روز افزون دارد. این افزایش تقاضا از نیاز به استقلال واحد ها و افراد نشات می گیرد. برای انتخابی درست و ایمن نیاز است تا اطلاعاتی از قبیل اجزای پکیج، طریقه نصب پکیج و نگهداری، تفاوت ها، ابعاد و حجم ها، مزایا و معایب و … بدانیم.

 

گروه صنعتي ايران رادياتور كه اكنون بزرگترين توليد كننده انواع رادياتورهاي آلومينيومي، پكيج شوفاژ هاي ديواري و انواع مشعل(خانگي و صنعتي) در خاورميانه مي باشد، با همت بيش 1500 نفر از كارمندان ، ومتخصصان، كارگران و همچنين توزيع كنندگان سخت كوش، خوشنام و پشت كار مديران در كنار سرمايه گذاري تدريجي پايدار با وجود  ناپايداري هاي اقتصادي موجود داراي تاريخچه اي بشرح زير مي باشد :

در سال 1358 شركت ايران رادياتور بعلت عدم تخصص صنعت ريخته گري داخلي در توليدرادياتورهاي آلومينيومي و ورود آن از اروپا با يك ماشين و تعدادي كارگر ساختماني در مساحتي حدود 1500 مترمربع در تهران تاسيس گرديد.

در سال 1359 اولين محصول رادياتور آلومينيومي داخلي وارد بازار گرديد و گرمابخش ساختمانها در سطح كشور گرديد.

در سال 1366 بعلت رشد سريع و كبود فضاي توليد، كارخانه به شهر صنعتي رشت كه از نظر فضا قابل گسترش بود، نقل مكان كرد.

در سال 1369 بعلت كيفيت عالي و قيمتهاي رقابتي  وبه ياري كمپين تبليغاتي عمويادگاربه  بزرگترين توليد كننده صنايع گرمايشي تبديل گرديد.

اواخر 1369 صادرات توليدات ايران رادياتور به 30 كشور جهان شروع گرديد.

در سال 1370 شركت مشعل كار ري براي توليد مشعلهاي  خانگي و صنعتي شروع به فعاليت نمود.

در سال 1378 شركت گيلان شكيبا براي توليد انواع حوله خشك كن شروع به فعاليت نمود.

در سالهاي 1379 الي 1384 از طرف وزارت بازرگاني بعنوان برترين صادر كننده سال معرفي گرديد.

در سال 1383 توليد پكيج شوفاژ ديواري در اين گروه آغاز گرديد.

معرفی قطعات پکیج دیواری ایران رادیاتور

۱-برد پکیج: 

برد پکیج دیواری مانند مغز دستگاه عمل می کند که وظیفه ی آن این است که تجزیه و تحلیل ورودی و خروجی های دستگاه را انجام می دهد.

روی برد پکیج دیواری چه المان هایی نصب شده است؟

الف – رله :

يك سوئيچ الكترومكانيكي است كه از يك بوبين و يك سري كنتاكت تشكيل شده است

ب – ترانس تغذیه :

برق ۲۲۰ ولت متناوب شهري را به ۹ولت و ۱۸ ولت متناوب تبديل مي كند .

ج – فیوز :

در ورودي برق اصلي به دستگاه قرار دارد و در مقابل هر نوع اتصال كوتاه عمل كرده و برق ورودي به برد را قطع مي كند . اين قطعه قابل تعمير نيست و بايستي پس از رفع عيب مدار از اتصالات احتمالي يا كشيدن جريان اضافي تعويض گردد .

د – آی سی 

خ – آی سی رگولاتور:

به دليل حساسيت بالاي قطعات الكترونيكي لازم است ولتاژ تغذيه و قطعات كاملا ثابت و صاف و بدون نوسان باشد و براي اين اهداف از IC رگولاتور استفاده مي شود .

۲-وريستور:

نوعي مقاومت وابسته به ولتاژ است كه ب ر اي حفاظت از قطعات و مدارات الكترونيكي در برابر ولتاژ اضافي مورد استفاده قرار مي گيرد . اين قطعه در مدار با مصرف كننده بصورت موازي قرار مي گيرد

۳-ترمیستور:

يك مقاومت حساس به درجه حرارت از جنس نيمه هادي مي باشد . ترميستورها بر ۲ نوعند : ۱ -ترميستور با ضريب حرارتي مثبت (PTC : ( مقدار مقاومت اين نوع ترميستوربا افزايش دما افزايش مي يابد . ۲ -ترميستور با ريب حرارتي منفي (NTC : ( مقدار مقاومت اين نوع ترميستور با كاهش دما كاهش مي يابد.

۴-فلوسويچ يا كليد جريان:

در مسير آب ورودي به شوفاژ ديواري قرار دارد و همانند يك كليد باعث قطع و وصل جريان الكتريكي مي شود . در داخل فلوسويچ قطعهاي شناور ق رار دارد كه مي تواند بالا و پايين برود

  ۵-برد جرقه:

چندين برابر كردن ولتاژ ورودي و انتقال ان به مشعل را به عهده دارد و چون بدنه ي مشعلErth مي باشد و ولتاژ كه در حدودV۱۲۰۰۰ است در فاصله اي كمتراز CM۱ پره هاي مشعل ايجاد قوس الكتريكي مي نمايد و در صورت باز بودن گاز در مشعل شعله ايجاد مي شود.

۶- شيرسه طرفه:

یکی از قطعات پکیج دیواری شیر سه راهه می باشد که تغيير مسير عبور آبگرم از مدار شوفاژ به مدار آبگرم مصرفي توسط اين شير انجام مي گردد .

۷-پمپ خطي يا پمپ سيركولاسيون:

جهت جبران افت فشار مدار گرمايش و گردش آبگ رم در مسير بسته گرمايش از اين پمپ استفاده مي شود . اين پمپ توسط يك عدد خازن كه بطور سري در مدار الكتريكي آن نصب شده راه اندازي مي شود

۸-شير پركن پكيج:

براي آب گيري سيستم به كار مي رود . اين شير بين پكيج حرارتي و لوله ي آب سرد ورودي به پكيج قرار دارد و با باز كردن اين شير آب را به اندازه ي نرمال و مجاز ۵.Bar۱ وارد سيستم مي كند

 ۹-شير تخليه ي آب مدار گرمايش:

در زمان خرابي و تعميرات و سرويس پكيج حرارتي از طريق اين شير آب داخل سيستم را تخليه مي كنيم.

۱۰- NTC يا سنسور حرارتي مدار آبگرم مصرفي:

از اين قطعه جهت حس كردن دماي لوله ي مبدل مربوط به آبگرم مصرفي نصب مي گردد و در صورتي كه دماي لوله بيش از حد نرمال گردد باعث خاموش شدن مشعل دستگاه مي شود تا از بروز هرگونه حادثه ناگوار جلوگيري گردد.

۱۱-شير اطمينان:

يك نوع شير حساس به دما و فشار است و براي زماني كه فشار كاري سيستم ازBar ۳ بيشتر شود يا زماني كه دماي سيستم از حد نرمال بالاتر رود ( ۹۹ درجه سلسيوس بگ ذرد ) با باز شدن مجراي خروجي اين شير ، فشار و آب اضافي از سيستم خارج مي شود و در حقيقت يك نوع شير ايمني به حساب مي آيد . حس گر فشار آب: وقتي كه فشار سيستم از حد نرمال كمتر شود يعني به Bar ۱ برسد از روشن شدن دستگاه جلوگيري مي كند .

۱۲-گيج دما و فشار:

همان فشار سنج و دماسنج است كه بر روي بدنه ي پكيج نصب شده است و فشار و دماي سيستم را براي ما مشخص مي كند .

 ۱۳-NTC يا كليد حرارتي مدار گرمايش:

دماي خط لوله ي آب مدار گرمايش را كنترل مي كند و وقتي كه دماي خط لوله به دماي تنظيم شده رسيد مشعل را خاموش مي كند

۱۴- ترموستات دود يا سنسور دود:

سنسور يا همان قسمت حسگر آن به قسمت بالايي كلاهك تعديل نصب مي شود و وقتي كه دودكش به هر دليلي وظيفه ي خود را به خوبي انجام ندهد ( تخليه گازهاي حاصل از احتراق مختل شود ) كلاهك تعديل داغ مي شود و اين داغ بودن توسط اين سنسور حس شده و به برد فرمان خاموشي سيستم را مي دهد

۱۵- منبع انبساط ديافراگمي:

فشار داخل اين منبع بطوراستاندارد Bar ۱ است . كمتر و بيشتر شدن اين فشار مشكلاتي را براي سيستم به وجود مي آورد كه از ج مله ي آن ، انفجاري روشن شدن دستگاه است . داخل منبع انبساط به ۲ قسمت تقسيم شده است يك قسمت از آن ازت يا همان هوا است و قسمت ديگر با آب مدار گرمايش درارتباط است

۱۶-شير هواگيري اتوماتيك (vent Air:

 

بر روي پمپ سيركولاسيون نصب شده است و بصورت اتوماتيك عمل هواگيري را انجام مي دهد

 

۱۷-سيستم ضد يخ زدگي پكيج (frez Anti:

 

( سيستم ضد يخ زدگي دستگاه با فرمان پروب (سيم ) مدار گرمايش و يا پروب مدار آبگرم مصرفي بطور دائم فعال است فقط كافي است كه برق دستگاه وصل باشد حتي اگر كليد انتخاب وضعيت در حالت خاموش (off ( باشد باز هم سيستم فعال است و هرچند وقت يكبار دستگاه را در حدود ۶۰ ثانيه روشن مي كند .

 

طرز کار پکیج دیواری ایران رادیاتور

نصب پکیج ایران رادیاتور

قطعات پکیج دیواری ایران رادیاتور شامل برد الکترونیک یا واحد الکترونیک ECU، ترموستات، شیر کنترل و اطمینان، محفظه احتراق، فن، مشعل، کلید کنترل حداقل فشار آب، مبدل اصلی، شیر تخلیه، پمپ، منبع انبساط، فن، شیر خودکار هواگیری، الکترود جرقه زن و تشکیل شعله، اتصال دودکش و … که درون بدنه پکیج جای گرفته اند. این قطعات در مجموع مشخصات فنی پکیج ایران رادیاتور را نیز تشکیل می دهند. یکی از اصلی ترین قطعات که شروع عملیات را بر عهده دارد واحد الکترونیک دستگاه یا همان برد الکترونیک است. که وظیفه کنترل کارکرد های آب گرم کن شامل کنترل دما، جرقه، جریان گاز و مدلاسیون و ایمنی دستگاه را دارد. وقتی شیر آبی در خانه باز می شود سنسور جریان آب که به برد اصلی دستگاه متصل است جریان آب را تشخیص میدهد و اولین مرحله شروع عملیات گرم کردن آب را اجرا میکند. آب از یک مسیر مارپیچی مانند لوله های شوفاژ در دستگاه عبور میکند و همزمان با عبور آب از این لوله ها مشعل گاز گرما را به مبدل حرارتی اعمال میکند و مبدل، گرما را به لوله های جریان آّب انتقال میدهد. دلیل گرم شدن آب در مدت زمان کوتاه این است که آب از مسیری مارپیچ شکل عبور میکند و گرما را دریافت میکند از طرفی گرما تماما مترکز است و هدر رفت گرما نداردیم و تمام گرمای تولیدی به لوله ها منتقل می شود. بنابراین هم سریعتر گرم میشود و هم بیشتر گرم می ماند، بدین ترتیب نیازی به مخزن برای گرم نگهداشتن نیست و صرفه جویی در انرژی و هزینه نهایی را در پی دارد. البته به علت نبود مخزن ممکن است در استفاده همزمان شیرهای آب مصرفی، آب دچار افت فشار شود. به عنوان مثل اگر آب در حمام و ظرفشویی هم زمان استفاده شود امکان افت فشار وجود دارد. پس نیاز است در انتخاب پکیج مناسب بسته به حجم و متراژ دقت به خرج دهیم تا بعدا دچار مشکل نشویم.

مجموعه بیتا سرویس متشکل از افراد زبده با تجربه بسیار بالا از سال 1379 در زمینه نصب، تعمیر، سرویس و یا اصطلاحا عیب یابی سیستم های سرمایشی و گرمایشی از قبیل نصب پکیج ایران رادیاتور ،موتورخانه، مشعل شوفاژ،رادیاتور، پکیج، اسپلیت، داکت اسپلیت، پمپ آب، مینی چیلر و فن کوئل در کرج و تهران فعالیت می کند. که در این راستا این افتخار نصیب ما شد که نمایندگی بیشتر شرکتهای بزرگ از جمله ایران رادیاتور، ال جی و شرکتهای دیگر  را اخذ نماییم.

راهنمای نصب پکیج ایران رادیاتور

قبل از هر چیز چند نکته مهم وجود دارد که باید به آنها توجه کرد:

– به یاد داشته باشید ابعاد پکیج ایران رادیاتور میتواند بسته به محیط، سایز و اندازه، متغیر باشد، برای محاسبه تقریبی ظرفیت پکیج مورد نیاز نسبت به ابعاد باید متراژ واحد را در عدد 150 برای آپارتمان ها و در عدد 100 برای مراکز اداری ضرب کنیم. حداقل متراژ برای نصب پکیج ایران رادیاتور باید 64 متر مربع باشد وگرنه نیاز به نصب دریچه هوای تازه جهت احتراق الزامی است.

– محیط نصب پکیج ایران رادیاتور باید کلیه ویژگی های اساسی نصب شامل حجم و شرایط مورد نیاز دودکش و محفظه هوا را دارا باشد – به ازای هر کیلو وات توان دستگاه 1 متر مربع فضا نیاز است. به عنوان مثال برای دستگاهی با توان N کیلو وات دقیقا به حداقل فضا و حجم N متر مربع نیز نیاز است.

– در محیط اتاقی که دستگاه نصب شده است نیاز به دریچه یا به اصطلاح بهتر راه رد و بدل شدن هوا وجود دارد. بنابراین باید همیشه قسمتی از پنجره یا همچین چیزی برای عبور جریان هوا باز باشد، درست مانند توصیه ها برای بخاری ها چرا که در پکیج ها هم امکان جمع شدن گاز وجود دارد. وجود راهی برای عبور هوا از انباشت گاز در اتاق و صدمات احتمالی جلوگیری میکند. این مورد برای پکیج ها علی الخصوص پکیج فن دار ایران رادیاتور الزامی است پس در رعایت آن سهل انگاری نکنید.

– حتما در نصب پکیج ایران رادیاتور این نکات را رعایت کنید که : دستگاه به هیچ وجه نباید در مجاورت مکان یا اشیاء قابل اشتعال مانند کاغذ، رنگ، مواد سوختنی و این دست موارد قرار گیرد یا نصب شود.

– دستگاه هرگز در مجاورت گازهای خورنده نباشد، زیرا این گازها باعث آسیب رساندن به بدنه و بعضی قطعات دستگاه مانند پمپ میشوند.

– دستگاه را تحت هیچ شرایطی در مکانهای خطرناکی مانند حمام یا دستشویی، زیرزمین یا مکان هایی با ابعاد کوچک یا بسیار کوچک قرار ندهید.

– دستگاه را در مجاورت فن های قوی یا بادهایی که باعث اختلال در کار فن دستگاه میشود قرار ندهید. این مهم امکان جمع شدن گازهای سمی و خطرناک یا درست کارنکردن فن دستگاه را در پی خواهد داشت.

– دستگاه را در مجاورت یا بالای وسایل گرمایشی خطرناک مانند اجاق گاز قرار ندهید.

– دستگاه با دیوار مقابل خود باید فاصله حداقلی یک متر را دارا باشد. یک متر فاصله از دیوار مقابل، حداقل فاصله از طرفین و دیوار های مجاور شوفاژ دیواری ایران رادیاتور باید 15 سانتی متر باشد و حداقل فاصله پکیج دیواری ایران رادیاتور از کف زمین 140 سانتی متر باشد. برای اطمینان از ابعاد در محل نصب میتوانید از عکس پکیج ایران رادیاتور در ابعاد واقعی یا عکس سه بعدی استفاده کنید تا درک بهتری در موضوع داشته باشید.

– پریز برق سیم اتصال به زمین را دارا باشد و استاندارهای این بخش در آن رعایت شده باشد. – دیوار و مصالح ساختمانی دیوار برای نصب پکیج دیواری ایران رادیاتور مناسب باشد و از استحکام کافی برخوردار باشد. – به سختی و میزان اسیدی یا بازی بودن آب توجه کنید سختی آب نباید بیشتر از 250 PPM باشد و میزان اسیدی و بازی بودن آب نباید از 8.5 بیشتر و از 7 کمتر باشد.

– دیوارهای حساس به حرارت باید با عایق مناسب پوشانده شود.

اقدامات قبل از نصب ، نصب و تست پکیج دیواری ایران رادیاتور توسط تکنسین

برای نصب پکیج های گرمایشی تکنسین باید موارد مورد نظر را در نظر بگیرد و سپس شروع به نصب کند.رعایت نکات ذیل و کنترل آن ها قبل از نصب دستگاه به عهده نماینده مجاز خدمات بوده و مسئولیت و جبران هرگونه خسارت وارده مادی و معنوی به مصرف کننده و دستگاه که در اثر عدم رعایت آن ها وارد گردد، به عهده تکنیسین نصب خواهد بود. در صورت آماده نبودن حتی یکی از موارد ذیل تکنیسین، پکیج دیواری را نباید نصب کند.

الف: قبل از نصب

1- وضعیت محل نصب پکیج دیواری

پکیج دیواری از نظر محفظه احتراق( محفظه احتراق باز باشد يا بسته)

توانایی گرم کردن ساختمان توسط پکیج دیواری خریداری شده

توانایی تأمین آب گرم مصرفی پکیج  دیواری برای واحد مورد نظر

فضای مورد نیاز محل نصب پکیج دیواری

2- کامل بودن تاسیسات ساختمان

مدار لوله کشی رادیاتورها و نصب  صحیح و کامل رادیاتورها و باز بودن مسیرها

مدار لوله کشی آب سرد و آب گرم مصرفي و نصب تمام شیرآالت بهداشتی

لوله کشی گاز و وجود گاز در لوله ها

صحت سیستم برق رسانی به دستگاه و وجود سیستم ارت و استفاده نمودن از یک محافظ برق مناسب برای دستگاه

وصل بودن آب شهر ساختمان و نبودن مشکل در سیستم آب رسانی ساختمان و مناسب بودن فشار آب ساختمان

استفاده از رسوب گیر و صافی مناسب

زیرسازی کامل

اطمینان از تامین شدن هوای لازم برای سوختن در دستگاه ( تامین اکسیژن کافی در محل نصب دستگاه ) به صورت گردش طبیعی هوا و بدون استفاده از فن و یا وسیله ای دیگر.

3- شرایط دودکش ساختمان

دودکش ساختمان باید مستقل و فقط مخصوص همان دستگاه باشد.

قطر لوله دودکش داخل دیوار باید 15 سانتی متر باشد.

دودکش ساختمان باید دارای حداقل 4 متر ارتفاع از روی دستگاه تا کلاهک تعدیل روی پشت بام باشد. باید در نظر داشت که حداقل ارتفاع موثر دودکش ساختمان برای هر پکیج 4 متر در نظر گرفته می شود ( مطابق استاندارد )

دستگاه باید نسبت به سوراخ دودکش روی دیوار 40 سانتی متر پایین تر نصب گردد.

طول لوله افقی دودکش دستگاه نباید بیشتر از 20 سانتیمتر باشد و باید دارای شیب مثبت به سمت بالا باشد.

اتصالات دودکش دستگاه باید طوری باشد که به هیچ عنوان به داخل ساختمان نشتی نداشته باشد ( نباید دارای منفذ یا سوراخ باشد ) و الزاماً باید به داخل دودکش ساختمان با کشش مناسب متصل گردد.

سنسور دود موجود در بعضی از برند ها یک مزیت و تامین کننده ایمنی می باشد که در مواقع برگشت دود به محیط عمل می نماید، بنابراین به هیچ وجه نباید سنسور دود قطع و یا تغییری در آن ایجاد شود و جبران هر گونه

خسارت وارده مادی و معنوی به مصرف کننده و دستگاه بر اثر دستکاری در سنسور دود به عهده تکنیسین نصب و در نهایت نماینده مجاز خدمات می باشد.

در محل هایی که دودکش مناسب وجود نداشته و یا دودکش موجود در ساختمان از کشش مناسبی برخوردار نمی باشد، باید حتماً از پکیج فن دار استفاده شود.

دودکش مخصوص دوجداره پکیج های فن دار وظیفه تخلیه دود دستگاه به محیط بیرون و تامین هوای تازه مورد نیاز سوختن در دستگاه را از محیط بیرون بر عهده دارد و باید وارد محیط آزاد شود و هرگز نباید به داخل دودکش ساختمان متصل شود.

ب: نصب دستگاه

شابلون نصب را از داخل نایلون دفترچه راهنمای دستگاه بیرون آورده و باید در جای مناسب روی دیوار حدوداً 40 سانتی متر زیر سوراخ دودکش دیوار نصب گردد و سپس با مداد محل هایی که باید سوراخ شود را روی دیوار علامت زده و سپس باید شابلون را از روی دیوار جدا نموده و با مته مناسب، دیوار را سوراخ نموده و پیچ ها و رولپلاک و قلاب آویز روی دیوار و پلاک سرویس را نصب نمود و دستگاه را روی دیوار و در جای خود نصب نمود و شیلنگ ها و شیر فلکه های مورد نیاز را نصب نموده تا دستگاه آماده آبگیری شود . بعد از نصب دستگاه روی دیوار باید ارتباط دودکش را وصل نمود.

اگر دستگاه داخل کابینت باشد باید از کف و سقف کابینت بریده شود تا هوا به اندازه کافی به دستگاه برسد و از اطراف 5 ال 10 سانتیمتر با دیواره کابینت کناری فاصله داشته باشد تا برای تعمیرات بعدی امکان دسترسی به دستگاه وجود داشته باشد و دستگاه در محل هایی که امکان دسترسی مناسب جهت تعمیرات را نداشته باشد نباید نصب گردد. بدیهی است بریده شدن کف و سقف کابینت و ..... باید با رضایت خریدار (امضاء) همراه باشد .

ج : تست و راه اندازی دستگاه

بعد از نصب دستگاه سیستم داخلی دستگاه و لوله های رابط و رادیاتور ها را آبگیری نمود تا فشار سیستم شوفاژ به 1/5 Bar برسد. سپس نصاب موظف است رادیاتور ها و حوله خشک کن را هواگیری نمایید.

نصاب موظف است تا از باز بودن پیچ شیر هواگیری اطمینان حاصل نماید.

نصاب موظف است پیچ هواگیری روی پمپ را باز کرده و از گریپاچ نبودن پمپ اطمینان حاصل نماید و هوای داخل پمپ را نیز تخلیه نماید و سپس پیچ را سفت نماید و از چکه نکردن آن اطمینان حاصل نماید و بعد از هواگیری دوباره فشار آب سیستم را چک نماید تا روی 1/5 Bar باشد.

نصاب موظف است بعد از آبگیری سیستم از آببندی بودن اتصالات آبی اطمینان حاصل نماید و سپس شیر گاز زیر دستگاه را باز نموده و بوسیله کف صابون از آببندی بودن اتصالات گاز نیز اطمینان حاصل کند و حتماً کلیه مهره های گازی داخل و خارج دستگاه را آچار کشی نماید.

بعد از انجام مراحل بالا می توان دستگاه را به برق متصل نمود و دستگاه را راه اندازی نمود و نصاب موظف است تا بعد از راه اندازی دستگاه و در حین کارکرد دستگاه، دوباره اتصالات گازی و برقی را چک نماید تا از نداشتن نشتی در آن ها مطمئن گردد و طزیقه استفاده و نگهداری از دستگاه را به مشتری آموزش دهد.و هر زمان که خرابی  و مشکلی  بعد از نصب و راه اندازی برای دستگاه پیش آمد ، برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور ،با نمایندگی های مجاز تماس حاصل نمایید.

هزینه ی نصب پکیج ایران رادیاتور

هزینه نصب پکیج ایران رادیاتور

  پس از خرید و دریافت دستگاه پکیج شوفاژ دیواری ایران رادیاتور ، نصاب مجاز پکیج محصولات ایران رادیاتور، در همان روز سفارش و خرید پکیج یا حداکثر تا 24 ساعت کاری دیگر با شما تماس گرفته و باهماهنگی قبلی برای نصب پکیج ایران رادیاتور در محل نصب پکیج حضور می یابد.

نصب رایگان شامل :
 نصب اتصالات لوله کشی آب به پکیج دیواری
 نصب اتصالات لوله کشی گاز به پکیج دیواری
 نصب دستگاه پکیج به دیوار
 نصب دودکش های دستگاه پکیج دیواری به دستگاه و داکت دودکش
 راه اندازی پکیج شوفاژ دیواری
 آموزش استفاده از پکیج شوفاژ دیواری
 ضمنا" ایاب و ذهاب نصاب مجاز برای نصب پکیج دیواری نیز رایگان است.

 علاوه بر لوازمی که در داخل کارتن پکیج شوفاژ دیواری به صورت رایگان توسط شرکت صنعتی ایران رادیاتور گذاشته شده است نصاب مجاز می بایست لوازم الزامی مانند :
   شیرفلکه های " 1/2 و " 3/4 ، شیلنگ گاز استاندارد به همراه الیو مغزی گاز و بست شیلنگ گاز ، دودکش های استیل یا دوجداره ، اتصالات لوله کشی آهنی و نوار تفلن ... هنگام نصب دستگاه پکیج دیواری مونتاژ نماید که هزینه ی آن بسته به مقدار لوازمی که باید استفاده شود متفاوت است و پس از نصب پکیج توسط نصاب مجاز محاسبه و توسط مشتری پرداخت می گردد.
  لوازم حفاظتی پکیج نیز به صورت اختیاری اما با توصیه ی اکید توسط فروشگاه یا نصاب مجاز پیشنهاد می شود که در صورت نیاز مشتری این لوازم به ایشان داده می شود. لوازم حفاظتی نصب پکیج شامل موارد زیر می باشد: 
محافظ برق پکیج دیواری
دستگاه سختی گیر پلی فسفات یا مغناطیسی پکیج
صافی برنجی برگشت
 لازم به ذکر است لوازم حفاظتی جهت افزایش عمر پکیج دیواری و کمتر شدن تعمیرات آن بسیار موثر است.

  هزینه ی ایاب و ذهاب نصاب پکیج دیواری برای بار اول رایگان و در صورت نیاز به مراجعات بعدی(در صورتی که نیاز به مراجعه ی نصاب،از طرف مشتری باشد مانند آموزش مجدد ؛ یا اشکال در شرایط نصب مانند وصل نبودن گاز) به عهده مشتری می باشد.

 پس از نصب و راه اندازی پکیج ایران رادیاتور ، دستگاه به مدت 24 ماه (دو سال) از طرف شرکت صنعتی ایران رادیاتور ضمانت دارد که یک نسخه از ضمانت نامه توسط نصاب مجاز به مشتری تحویل داده میشود.

محل نصب پکیج

برای نصب پکیج لازم است ابتدا محل نصب پکیج به صورت دقیق مشخص باشد و شرایط و ویژگی هایی را دارا باشد، که در این مطلب قصد داریم در مورد شرایط محل نصب پکیج و نحوه نصب استاندارد پکیج مطالبی را به صورت توضیح دهیم. در ادامه نیز به مکان هایی که هزگز نباید پکیج را در آن محل ها نصب کرد، اشاره کرده ایم.

حجم فضای محل نصب پکیج

 • محل نصب پکیج باید کلیه شرایط مورد نیاز دودکش را دارا باشد .
 • به ازاء هر کیلو وات توان دستگاه به ۱ متر مکعب فضا نیاز است.

به طور مثال پکیجی که ۲۴ کیلو وات توان دارد به ۲۴ متر مکعب فضا نیاز دارد.
در صورتی که حجم محل نصب پکیج کمتر از حد مورد نیاز پکیج باشد، باید فضای محل نصب پکیج را به اتاق مجاور و یا فضای آزاد ارتباط داد که می توان بوسیله بریدن بالا و پایین درب اتاق به اندازه ۵ سانتیمتر و یا قراردادن هواکش های مشبک در بالا و پایین، درب فضای محل نصب پکیج را به اتاق مجاور به صورت دائماً باز ارتباط داد.
نکته مهم
در صورتی که فضای محل نصب دستگاه کمتر از حد مورد نیاز دستگاه باشد و نیاز بود که فضای محل نصب پکیج به اتاق مجاور و یا هوای آزاد ارتباط داده شود حتماً باید نوع ارتباط دائماً باز باشد.
به طور مثال نمی توان از پنجره های قابل باز و بسته شدن و یا فن استفاده نمود، زیرا ممکن است که پنجره بدلیلی بسته شود و یا فن خراب شود و اکسیژن اتاق توسط دستگاه مصرف شود و باعث خفگی افرادی که در آن اتاق هستند بشود.
 

 اکسیژن مورد نیاز دستگاه

علاوه بر اینکه به ازاء هر کیلو وات توان دستگاه به ۱ متر مکعب فضا نیاز است، فضای اتاق محل نصب دستگاه نیز باید به محیط هوای آزاد بیرون از اتاق محل نصب دستگاه یک دریچه یا پنجره دائماً باز ارتباط داشته باشد تا اکسیژن مورد نیاز دستگاه از محیط بیرون از اتاق محل نصب پکیج تامین گردد و هم در صورت نشتی احتمالی، گاز در محیط اتاق جمع نشود.
 

محل هایی که نمی توان دستگاه را در آنجا نصب نمود

 •     هرگز نباید دستگاه دودکش دار را در مکان هایی زیر ۸ متر مکعب یا فضاهای بسیار کوچک نصب نمود.
 •     هرگز نباید دستگاه ها را در دستشویی، توالت، حمام ، رختکن، زیرزمین و امثال آن نصب نمود.
 •     هرگز نباید پکیج ها را در مکان هایی که احتمال خطر آتش سوزی دارند مانند : انبار کاغذ، تینر، رنگ و امثال آن نصب نمود.
 •     هرگز نباید پکیج ها را در محل هایی که در آن گاز های اسیدی موجود می باشد ( مانند بالای ماشین لباسشویی و …….) که باعث خوردگی اجزاء داخلی دستگاه شود نصب نمود.

محتویات داخل کارتن

 •     دستگاه
 •     نایلون دفترچه راهنما – شابلون نصب – دسته شیر پر کن
 •    پلاک سرویس
 •    قلاب آویز
 •    پیچ ها و رولپلاک
 •   حلقه های دودکش ( دستگاه فن دار )

کارتن دستگاه پلمپ بوده و کسی غیر از نماینده مجاز خدمات حق بازکردن کارتن را ندارد و نماینده خدمات نیز زمانی مجاز به بازکردن کارتن می باشد که پیش از بازکردن پکیج کلیه مراحل توضیح داده شده در بخشنامه وظایف نمایندگان ( اطمینان از نصب بودن رادیاتور ها و …) را چک کرده باشد.

تهیه اتصالات نصب

 •     کلیه اتصالات ( شیلنگ ها، شیر فلکه ها، واشرها و ….)، محافظ برق، سختی گیر و صافی ها که جهت نصب دستگاه توسط نصاب پکیج بکار می رود باید از نوع استاندارد و دارای کیفیت بالا باشد.
 •     خرابی کلیه اتصالات نصب اعم از شیر فلکه، شیلنگ رابط، نوار تفلون، محافظ برق، سختی گیر و صافی به عهده مشتری می باشد.
 •     باید از صافی آب و گاز مناسب استفاده گردد.

توجه:
•    حتماً از یک محافظ برق مناسب برای پکیج استفاده گردد.
•    هیچگونه لوله کشی بر عهده نماینده خدمات نمی باشد و فقط نصب پکیج به دیوار رایگان می باشد.
•    نماینده خدمات موظف است تا بعد از نصب پکیج کلیه اتصالات آب، گاز، برق و دودکش را از لحاظ نشتی تست نماید و مهره های گازی داخل و بیرون دستگاه را آچار کشی نماید .
 

نکاتی که باید قبل از بازکردن کارتن دستگاه آن ها را چک نمود

 •     نصاب موظف است قبل از اینکه کارتن پکیج را باز کند نکات ذکر شده در مراحل قبلی را چک نماید و مطمئن گردد که دستگاه فروخته شده به مشتری برای نصب در منزل مشتری مناسب می باشد و بعد از نصب و در مواقع استفاده هیچ مشکلی برای مشتری اعم از دودکش و فشار آب و توانایی گرم نمودن ساختمان و آب گرم مصرفی پیش نخواهد آمد و در صورتیکه دستگاه فروخته شده به مشتری جهت نصب در منزل مشتری مناسب نباشد باید دستگاه به فروشگاه عودت داده شود و دستگاه مناسب منزل مشتری تهیه گردد . به طور مثال ساختمان نیاز به دستگاه فن دار دارد، ولی دستگاه دودکش دار فروخته شده است و یا فشار آب ساختمان کم است.
 •     قبل از نصب پکیج باید کلیه تاسیسات ساختمان شامل آب، برق، گاز، دودکش، رادیاتور ها و شیر های آبگرم مصرفی وصل بشوند و در صورتیکه یکی از آن ها آماده نباشد نصاب نباید پکیج را نصب نماید .
 •     نصاب موظف است قبل از نصب پکیج لوله های رفت و برگشت رادیاتور ها و لوله های آب گرم مصرفی را شستشو دهد تا کاملاً تمیز شوند و از بازبودن مسیر رفت و برگشت رادیاتور ها مطمئن شود.
 •     نصاب موظف است با ایجاد مقداری دود از باز بودن مسیر دودکش و کشش مناسب دود مطمئن گردد و سپس اقدام به نصب پکیج بنماید.
 •     جهت محافظت از دستگاه در برابر شوک های الکتریکی مشتری موظف است حتماً یک محافظ برق مناسب تهیه نماید و در صورت موجود نبودن محافظ نصاب نباید پکیج را نصب و راه اندازی نماید و نصاب موظف است جهت حفاظت از پکیج در برابر کثیفی داخل لوله های گاز و آب از صافی های استاندارد در بازار استفاده نماید .

مهم ترین نکات برای مکان نصب پکیج

محل نصب پکیج

•    انتخاب مکان مناسب نصب پکیج یکی از مهم ترین مراحل در نصب پکیج است که توسط نصاب پکیج صورت می گیرد. یک مکان خوب برای نصب پکیج باید ویژگی های زیر را داشته باشد.
•    مکان نصب پکیج نباید بالای اجاق گاز و سایر وسایل گرمایشی باشد.
•    حداقل فاصله پکیج با دیوار روبروی خود 1 متر، از وسایل مجاور حداقل 15 سانتی متر و فاصله پکیج تا زمین حداقل 1 متر می باشد.
•    فاصله کلاهک دودکش تا دریچه دودکش حداقل 30 سانتی متر می باشد.
•    اگر میخواهید پکیج را داخل کابینت نصب کنید، حتما از درب کرکره ای برای کابینت استفاده کنید زیرا پکیج نیاز به استفاده از اکسیژن دارد و از طریق محیط این اکسیژن را تامین می نماید.

نصب پکیج

 •     نصاب موظف است تا قبل از نصب پکیج پیچ پلاستیکی مشکی رنگ روی شیر هوا گیری را باز کند تا مسیر خروج هوا باز شود. لازم به توضیح است که در صورت باز نشدن پیچ هواگیری هوای سیستم تخلیه نمی شود و وجود هوا در سیستم باعث صدمه دیدن پمپ و مبدل می شود.
 •     شابلون نصب را از داخل نایلون دفترچه راهنمای پکیج بیرون آورده و باید در جای مناسب روی دیوار حدوداً ۴۰ سانتی متر زیر سوراخ دودکش دیوار نصب گردد و سپس با مداد محل هایی که باید سوراخ شود را روی دیوار علامت زده و سپس باید شابلون را از روی دیوار جدا نموده و با مته مناسب، دیوار را سوراخ نموده و پیچ ها و رولپلاک و قلاب آویز روی دیوار و پلاک سرویس را نصب نمود و دستگاه را روی دیوار و در جای خود نصب نمود و شیلنگ ها و شیر فلکه های مورد نیاز را نصب نموده تا دستگاه آماده آبگیری شود . بعد از نصب دستگاه روی دیوار باید ارتباط دودکش را وصل نمود.
 •     اگر دستگاه داخل کابینت باشد باید از کف و سقف کابینت بریده شود تا هوا به اندازه کافی به دستگاه برسد و از اطراف ۵ الی ۱۰ سانتیمتر با دیواره کابینت کناری فاصله داشته باشد تا برای تعمیرات بعدی امکان دسترسی به دستگاه وجود داشته باشد و پکیج در محل هایی که امکان دسترسی مناسب جهت تعمیرات را نداشته باشد نباید نصب گردد. بدیهی است بریده شدن کف و سقف کابینت و ….. باید با رضایت خریدار (امضاء) همراه باشد .
 •     در دستگاه فن دار در صورت نیاز از حلقه های کم کننده حجم مناسب باید استفاده شود و محل اتصال دودکش به دستگاه توسط واشر چسبی آب بندی زرد رنگی که داخل نایلون دفترچه دستگاه است باید آببندی شود.

نصب پکیج باید با رعایت یک سری نکات مهم انجام شود تا علاوه بر داشتن بیشترین بازدهی ، کمترین خطر را نیز داشته باشد بنابراین بهترین است نصب پکیج خود را به یک نصاب پکیج حرفه‌ای و با تجربه بسپارید. بیتا سرویس آماده ارائه بهترین خدمات در زمینه سیستم گرمایشی به شما می‌باشد. این خدمات شامل : نصب پکیج با بهترین نصاب پکیج ، نصب پکیج دیواری ، تعمیر پکیج ، لوله کشی پکیج  ، سرویس پکیج ، تعمیر پکیج دیواری ، نصب پکیج دیواری و … می‌باشد.
 
اگر به دنبال نصاب پکیج حرفه‌ای برای نصب پکیج خود هستید با ما تماس بگیرید. 02133060066

 تست و راه اندازی پکیج

 •     بعد از نصب پکیج باید توسط شیر پرکن سیستم داخلی دستگاه و لوله های رابط و رادیاتور ها را آبگیری نمود تا فشار سیستم شوفاژ به ۱٫۵ Bar برسد. سپس نصاب موظف است رادیاتور ها و حوله خشک کن را هواگیری نمایید.
 •     نصاب موظف است تا از باز بودن پیچ شیر هواگیری اطمینان حاصل نماید.
 •     نصاب موظف است پیچ هواگیری روی پمپ را باز کرده و از گریپاچ نبودن پمپ اطمینان حاصل نماید و هوای داخل پمپ را نیز تخلیه نماید و سپس پیچ را سفت نماید و از چکه نکردن آن اطمینان حاصل نماید و بعد از هواگیری دوباره فشار آب سیستم را چک نماید تا روی ۱٫۵ Bar باشد.
 •     نصاب موظف است بعد از آبگیری سیستم از آببندی بودن اتصالات آبی اطمینان حاصل نماید و سپس شیر گاز زیر دستگاه را باز نموده و بوسیله کف صابون از آببندی بودن اتصالات گاز نیز اطمینان حاصل کند و حتماً کلیه مهره های گازی داخل و خارج دستگاه را آچار کشی نماید.
 •     بعد از انجام مراحل بالا می توان پکیج را به برق متصل نمود و دستگاه را راه اندازی نمود و نصاب موظف است تا بعد از راه اندازی پکیج و در حین کارکرد پکیج، دوباره اتصالات گازی و برقی را چک نماید تا از نداشتن نشتی در آن ها مطمئن گردد و طریقه استفاده و نگهداری از دستگاه را به مشتری آموزش دهد.

    وظایف تکنیسین های نصب پکیج های گرمایشی

توجه:
رعایت نکات ذیل و کنترل آن ها قبل از نصب پکیج به عهده نماینده مجاز خدمات بوده و مسئولیت و جبران هرگونه خسارت وارده مادی و معنوی به مصرف کننده و دستگاه که در اثر عدم رعایت آن ها وارد گردد، به عهده تکنیسین نصب خواهد بود.
در صورت آماده نبودن حتی یکی از موارد ذیل تکنیسین نصب بهتر است دستگاه را نصب نکند .
قبل از نصب دستگاه باید کلیه تاسیسات ساختمان آماده باشد و کنترل آنها به عهده نماینده مجاز خدمات می باشد.

    تاسیسات ساختمان شامل:

 •     لوله کشی آب سرد و گرم مصرفی و شیر های آب سرد و گرم مصرفی
 •     لوله کشی رفت و برگشت رادیاتور ها
 •     لوله کشی گاز
 •     داشتن دودکش مستقل با سایز ۱۵ و دارابودن حداقل ارتفاع ۴ متر برای دستگاه های دودکش دار و برای دستگاه های فن دار دسترسی نزدیک از طریق پنجره یا دیوار خارجی به هوای آزاد.
 •     نصب صحیح تمام رادیاتور های ساختمان
 •     اطمینان از تامین شدن هوای لازم برای سوختن در دستگاه ( تامین اکسیژن کافی در محل نصب پکیج ) به صورت گردش طبیعی هوا و بدون استفاده از فن و یا وسیله ای دیگر.
 •     صحت سیستم برق رسانی به دستگاه و وجود سیستم ارت و استفاده نمودن از یک محافظ برق مناسب برای پکیج
 •     وصل بودن آب شهر ساختمان و نبودن مشکل در سیستم آب رسانی ساختمان و مناسب بودن فشار آب ساختمان
 •     استفاده از رسوب گیر و صافی مناسب

    دودکش ساختمان باید دارای شرایط ذیل باشد:

 •     دودکش ساختمان باید مستقل و فقط مخصوص همان دستگاه باشد.
 •     قطر لوله دودکش داخل دیوار باید ۱۵ سانتی متر باشد.
 •     دودکش ساختمان باید دارای حداقل ۴ متر ارتفاع از روی دستگاه تا کلاهک تعدیل روی پشت بام باشد. باید در نظر داشت که حداقل ارتفاع موثر دودکش ساختمان برای هر پکیج ۴ متر در نظر گرفته می شود ( مطابق استاندارد )
 •     دستگاه باید نسبت به سوراخ دودکش روی دیوار ۴۰ سانتی متر پایین تر نصب گردد.
 •     طول لوله افقی دودکش دستگاه نباید بیشتر از ۲۰ سانتیمتر باشد و باید دارای شیب مثبت به سمت بالا باشد.
 •     اتصالات دودکش پکیج باید طوری باشد که به هیچ عنوان به داخل ساختمان نشتی نداشته باشد ( نباید دارای منفذ یا سوراخ باشد ) و الزاماًباید به داخل دودکش ساختمان با کشش مناسب متصل گردد.
 •     سنسور دود موجود یک مزیت و تامین کننده ایمنی می باشد که در مواقع برگشت دود به محیط عمل می نماید، بنابراین به هیچ وجه نباید سنسور دود قطع و یا تغییری در آن ایجاد شود و جبران هر گونه خسارت وارده مادی و معنوی به مصرف کننده و دستگاه بر اثر دستکاری در سنسور دود به عهده تکنیسین نصب و در نهایت نماینده مجاز خدمات می باشد.
 •     در محل هایی که دودکش مناسب وجود نداشته و یا دودکش موجود در ساختمان از کشش مناسبی برخوردار نمی باشد، باید حتماً از پکیج فن دار استفاده شود.
 •     دودکش مخصوص دوجداره پکیج های فن دار وظیفه تخلیه دود دستگاه به محیط بیرون و تامین هوای تازه مورد نیاز سوختن در دستگاه را از محیط بیرون بر عهده دارد و باید وارد محیط آزاد شود و هرگز نباید به داخل دودکش ساختمان متصل شود.

مراحل قبل از نصب دستگاه توسط تکنیسین نصب

لوازم نصب پکیج

 •     نصاب موظف است قبل از نصب دستگاه با ایجاد نمودن مقداری دود، مکش دودکش ساختمان را کنترل کند. اگر گرفتگی در مسیر آن وجود دارد نسبت به برطرف نمودن آن اقدام نموده و مسیر دودکش را باز نماید تا مانعی در مسیر خروج دود نباشد.
 •     در قسمت بالای منبع انبساط از یک شیر هواگیری اتوماتیک استفاده شده است که کار تخلیه هوای داخل سیستم را انجام می دهد و روی آن پیچ پلاستیکی سیاه رنگی قرار دارد که نصاب موظف است قبل از نصب دستگاه آن را باز نماید و همواره باید باز باشد و در صورت بسته بودن آن، هوای سیستم به خارج تخلیه نمی شود. لازم به ذکر است که وجود هوا در سیستم باعث صدمه دیدن پمپ می شود و چنانچه پیچ هواگیری توسط تکنیسین نصب باز نشود، هزینه تعویض پمپ و جبران خسارت وارده مادی و معنوی به مصرف کننده و دستگاه به عهده تکنیسین نصب می باشد.
 •     شست و شوی داخل لوله های ساختمان به منظور جلوگیری از ورود رسوبات و غیره به داخل دستگاه.
 •     استفاده از شیلنگ ها و اتصالات درجه یک و استفاده از یک محافظ برق و رسوب گیر جهت محافظت از دستگاه.
 •     برای جلوگیری از رسوب گرفتن مبدل دستگاه ( به خصوص برای شهر هایی که درجه سختی آب آن بالا است مانند : مشهد، قم، خوزستان و …) استفاده از یک رسوب زدای مغناطیسی مناسب در مسیر ورودی آب سرد به دستگاه را باید به مصرف کننده توصیه نمود و شرکت های فروشنده هیچ گونه مسئولیتی در مقابل رسوب گرفتن دستگاه ندارند. قطعات رسوب گرفته شده دستگاه توسط تکنسین نصب به صورت غیر گارانتی تعویض و هزینه آن نقداً دریافت گردد.
 •     نصب صحیح و مناسب و مطمئن لوله رابط دودکش از دستگاه به دودکش دیوار و نصب صحیح لوله دودکش دوجداره پکیج فن دار.
 •     نصاب موظف است تست نشتی گاز از تمامی اتصالات گازی داخل و خارج دستگاه و همچنین پیچ های محل تست فشار گاز بر روی کنترلر گاز داخل دستگاه را انجام دهد و از عدم نشتی در کلیه اتصالات گازی داخل و خارج از دستگاه مطمئن گردد .
 •     چنانچه پکیج در کابینت نصب گردد، حتما باید از اطراف حداقل ۱۰ الی ۱۵ سانتیمتر فاصله داشته باشد تا در صورت نیاز بتوان تعمیرات لازم را بر روی دستگاه انجام داد و بالا و پایین دستگاه کاملاً باز باشد تا هوای مورد نیاز دستگاه تامین گردد و هرگز نباید پکیج را در محیطی بسته که امکان ورود هوای تازه به آن محل نیست نصب نمود.
 •     فشار گاز ورودی به دستگاه در پکیج با گاز شهری ۱۷- ۲۰ Mbar ( میلی بار ) گاز کپسولی ۲۷- ۳۰ Mbar می باشد. دستگاه در مناطقی که افت فشار زیادی دارد کارآیی مناسب را نخواهد داشت و توجه داشته باشید که در مناطقی که مشکل فشار گاز دارند پکیج را نباید نصب نمود.
 •     تکنسین نصب موظف است پس از نصب پکیج، سیستم شوفاژ ( رادیاتور ها و دستگاه ) را از طریق شیر پر کن تا حد ۱٫۵ Bar پر از آب نماید و پس از آن رادیاتور ها را از طریق پیچ هواگیری روی آن ها و دستگاه را از طریق بازنمودن پیچ شیر هواگیری روی منبع انبساط دستگاه و پمپ را از طریق پیچ هواگیری روی پمپ هواگیری نماید تا کلیه هوای موجود در سیستم تخلیه گردد.
 •     آموزش روش استفاده و نگهداری از دستگاه و تذکر نکات فوق و طرز پرکردن آب دستگاه ( در صورت کم شدن ) به مشتری، به عهده تکنسین نصب می باشد.
 •     جهت نصب و بکارگیری از دستگاه ها لازم است تمامی مقررات و دستورات ایمنی رعایت گردد و تکنسین نصب موظف است آن ها را مطالعه نموده و در نصب و راه اندازی دستگاه تمامی آن ها را رعایت نماید.

محلی که برای نصب پکیج دیواری انتخاب میشود باید دارای شرایط ذیل باشد

 •     بالای اجاق گاز و سایر وسایل گرمازا نباشد
 •     حداقل فاصله ی دستگاه از دیوار مقابل یک متر باشد
 •     حداقل فاصله از دیوار یا کابینت مجاور از طرفین ۱۵ساتی متر باشد
 •     حداقل فاصله از کف تا زیر پکیج ۱۲۰سانتی متر باشد
 •     حداقل فاصله ی عمودی از کلاهک تعدیل پکیج تا دریچه دودکش باید ۳۰ سانتیمتر باشد. هرگز نباید کلاهک تعدیل پکیج را به دریچه دودکش داخل دیوار نصب نمود و حداقل ۳۰ سانتیمتر پایین تر از دریچه دودکش نصب گردد و هر چه بتوان دستگاه را نسبت به دریچه دودکش پایین تر نصب کرد بهتر است. زیاد شدن فاصله پکیج به دریچه باعث زیاد شدن مکش دستگاه می شود.
 •     در صورتیکه قصد خرید پکیج دیواری دودکش دار دارید و می خواهید پکیج را در داخل کابینت نصب کنید، حتما توجه کنید که پکیج برای احتراق نیاز به اکسیژن دارد و حتما باید درب کابینت کرکره ای باشد تا پکیج، اکسیژن مورد نیاز خود را از محیط دریافت کند

نصب پکیج در کرج و تهران

نصب پکیج در کرج و تهران

تعمیر، نصب و سرویس پکیج فقط در تهران و کرج 09121074065

لزومات نصب پکیج که هر نصابی باید بداند

نصب پکیج فکر شما هم درگیر کرده است ؟ اگر شما هم قصد نصب پکیج دارید پس توجه کنید که در هنگام کار باید لزومات نصب پکیج به طور کامل رعایت شود یکی از این لزوماتی که هر نصاب پکیج باید بداند ، محل نصب پکیج در ساختمان است . نصب پکیج در آشپزخانه بهترین محل و  بعد از آن نصب پکیج در بالکن رایجترین مکان است . دقت داشته باشید  نصب پکیج در هرجایی از خانه مستلزم رعایت قوانینی خاص می باشد .
در ضمن اگر تجربه کافی ندارید هرگز نمیتوانید با آموزش تصویری نصب پکیج ، آموزش نحوه لوله کشی پکیج  ، آموزش نصب پکیج دیواری بوتان  و دیگر برند ها خودتان کار نصب پکیج را انجام دهید.باید برای تشخیص لوله های پکیج ایران رادیاتور ، تشخیص لوله های زیر پکیج ایران رادیاتور، تشخیص لوله های ورودی و خروجی پکیج بوتان آموزش ها و تجربه های زیادی داشته باشید.
 
________________________________________
 

نصب پکیج دیواری را با نصابان بیتا سرویس تجربه کنید

این روز ها پکیج های دیواری یکی از اصلی ترین و پرکاربردترین سیستم گرمایشی موجود در منازل می باشند، از همین رو در چند سال گذشته احتیاج به نصب پکیج و هم چنین نصاب پکیج رو به افزایش می باشد (البته متخصص نصب پکیج !).
در چند سال اخیر استفاده از پکیج های دیواری روند رو به رشدی را تجربه کرده است و مردم به استفاده از پکیج های دیواری برای گرم کردن ساختمان های خود روی آورده اند. از مزیت های پکیج های دیواری می توان به صرفه جویی در فضا و هزینه تعمیر و نگه داری پایین آن نسبت به سایر اقلام گرمایشی اشاره نمود.
 

برای نصب پکیج ،چه نصابی را انتخاب کنیم ؟

معمولا کسانی که نصب پکیج را انجام می دهند توانایی تعمیر پکیج را نیز دارند. لوله کشی پکیج یکی از مواردی است که در نصب پکیج بسیار مهم می باشد و اگر توسط متخصص نصب پکیج انجام نشود در مدتی نه چندان طولانی پکیج را با مشکل مواجه خواهد کرد.پس در انتخاب یک نصاب پکیج که با  حوصله ،  خوش رو ، هوشیار و در کار خود متخصص باشد ، دقت زیادی خرج دهید
هنگام استفاده از پکیج نباید از سرویس پکیج غافل شد چه بسا اگر به سرویس پکیج توجه نشود، ممکن است خرج زیادی برای شما ایجاد گردد. علاوه بر سرویس پکیج خدمات ما شامل تعمیر آبگرمکن دیواری ، تعمیر پکیج دیواری ، نصب پکیج دیواری ، نصب پکیج ایران رادیاتور ،  نصب رادیاتور ، سرویس پکیج ، تعمیرات پکیج گلدیران ،نصب پکیج ال جی(LG) ، نصب پکیج های حرارتی دیواری و زمینی، تعمیر آبگرمکن  و … می شود


 ویژگی های یک نصاب پکیج ماهر


در نگاه اول تشخیص یک نصاب پکیج ماهر و متخصص از یک نصاب پکیج عادی سخت می باشد. اگر چند نکته ی کاربردی در شناخت یک نصاب پکیج ماهر و متخصص در نظر بگیریم تا حدودی می توانیم این دو را از هم تمیز دهیم (تشخیص دهیم). یک نصاب پکیج متخصص و ماهر قول هایی می دهد که می تواند آن را انجام دهد. نصاب پکیج متخصص وقت شناس است و قیمت را طبق اصول اعلام می نماید. یک نصاب پکیج ماهر اگر کاری را نتواند انجام دهد همان اول اعلام می کند و باعث ضرر به کارفرما نمی گردد.

مهم ترین نکات در نصب پکیج

از الزامات پکیج دیواری وجود دودکش مناسب با میزان مکش استاندارد می باشد.
________________________________________
برای جلوگیری از آسیب های احتمالی، نصب فیلتر مناسب در ورودی گاز را نباید از یاد برد.
________________________________________
پیش از هر کاری در نقشه نصب پکیج باید مسیر رفت و برگشت لوله ها را مشخص نمود.
________________________________________
در نصب پکیج حداقل فاصله پکیج از جسم مجاور 15 سانتی متر، از کف و دیوار روبرو یک متر می باشد.
________________________________________
در مجلی که قرار است نصب پکیج صورت گیرد، باید از مصالح ساختمانی مستحکم و مطمئن استفاده گردد.
________________________________________
استفاده از محافظ الکتریکی استاندارد مخصوص پکیج برای جلوگیری از آسیب به قطعات الکترونیکی پکیج توصیه می گردد.
________________________________________
لوله های خرطومی که برای اتصال لوله های رفت و برگشت استفاده می شود را حتما تست کنید تا نشتی نداشته باشند.
________________________________________
هنگام تهیه لوله و شلینگ ها به قطر آن ها توجه کنید و حتما توجه داشته باشید که لوله ها طبق استاندارد های موجود انتخاب شوند.
________________________________________
در مسیر ورودی آب پکیج حتما از رسوب گیر پلی فسفات ( یا رسوب گیر مغناطیسی ) استفاده کنید تا از رسوب گرفتگی پکیج جلوگیری گردد.
________________________________________
پمپ سیرکولاتور پکیج بسیار حساس می باشد. پس هنگام نصب پکیج باید به این نکته توجه نمود و لوله کشی پکیج را عاری از گرد ، غبار و ذرات خارجی نمود. اگر به این نکته توجه نشود ممکن است باعث سوختن پمپ سیرکولاتور گردد.

شماره تماس برای اعزام نصاب برای نصب پکیج دیواری  02133060066

 

مزایای استفاده از پکیج

پکیج گرمایشی مورد استفاده علاوه بر تامین آب گرم در منازل امکان تهیه آب گرم مورد نیاز برای شوفاژ ها را نیز دارد. استفاده از پکیج گرمایشی مزایای بسیار زیادی نسبت به آبگرمکن و شوفاژ خانه مرکزی دارد. پکیج دیواری از نظر میزان صدا کم صدا تر، از نظر نوسانات دمای آب نیز بهتر می باشد و نوسانات دمای آب در آن محسوس نیست. مهم ترین مزیت پکیج دیواری راندمان بسیار بالاتر آن نسبت به سیستم های شوفاژخانه مرکزی است. پکیج دیواری فضای بسیار کمتری نسبت به رقیب هایش (مانند شوفاژخانه مرکزی و آبگرمکن ایستاده) در زمینه گرمایش اشغال می کند.

عوامل موثر بر قیمت نصب پکیج و آبگرمکن

پکیج و آبگرمکن هر دو با مصرف خانگی و غیر خانگی، با هدف تامین آب گرم مورد نیاز، در مدل های برقی و گازی و مخزن دار و بدون مخزن به کار گرفته می‌شوند. انتخاب نوع پکیج یا آبگرمکن مورد نیاز یک بنا نیاز به آشنایی با انواع دستگاه های موجود در بازار دارد که با در نظر گرفتن بودجه، حجم آب گرم مورد نیاز و میزان استفاده برای نصب انتخاب می‌شوند. 
جدا از گزینه های متعددی که برای تامین گرمایش بناها در بازار تاسیسات ساختمانی وجود دارد، آبگرمکن و پکیج آب گرم از جمله وسایلی هستند که همواره توصیه می شود، به دلیل نوع عملکردشان با برق و گاز در موقع تعمیر و نگهداری و همچنین نصب حتما از متخصصین مجرب کمک گرفته شود. هزینه این نوع خدمات بستگی به ایراد بوجود آمده، نوع پکیج و آبگرمکنی که جایگزین می شود و همچنین حجم آب گرم مصرفی روزانه دارد. 

مخزن دار یا بدون مخزن

آبگرمکن مخزنی علاوه بر اینکه نیاز به لوله کشی مجدد در بخش هایی از خانه دارد، در مصرف بهینه انرژی هم نسبت به آبگرمکن های بدون مخزن امتیاز پایین تری می گیرد. نکته در این است که در مورد گرمکن های بدون مخزن سیستم گرم کننده در صورت نیاز و در لحظه مصرف بکارمیرود. بنابراین از آنجا که آب گرم در جایی ذخیره نمی‌شود و باید در لحظه تامین شود، عملکرد صحیح آن بخصوص در فصل های سرد، علی الخصوص که در بسیاری از موارد آب گرم رادیاتورهای شوفاژ هم توسط پکیج تامین می‌شود، بسیار اهمیت می‌یابد. 

حجم آبگرمکن

حجم آبگرمکن بر اساس میزان آب گرم مصرفی خانوار تعیین می شود. البته در صورتیکه از آبگرمکن های بدون مخزن استفاده کنید اهمیت حجم مخزن دیگرمحلی از اعراب ندارد و بجای آن قدرت آبگرمکن در سرعت عمل برای گرم کردن حجم آب مورد نیاز موردتوجه قرارمی گیرد. با توجه به اینکه میزان مصرف آب گرم در تابستان و زمستان کاملا با هم متفاوت است،‌ این موضوع نیز در هنگام خرید مورد توجه قرار می‌گیرد. 

برند آبگرمکن و پکیج

برندها بر اساس کیفیت و کارکردشان در بازار تاسیسات ارزش گذاری و امتیازدهی می‌شوند. علاوه بر اثری که برند بر هزینه خرید می‌گذارد، هزینه نصب پکیج و آبگرمکن نیز متاثر از برند می‌باشد. در کنار این موضوع به این نکته هم بایستی توجه کرد که بسیاری از برندها، محصولات خود را با خدمات نصب رایگان به فروش می‌رسانند.

محله

همواره موقعیت شهری محله ارائه خدمات بر دستمزد نصاب اثر می‌گذارد و اصولا این هزینه ها در محله‌های گران‌تر هزینه بالاتری دارند. البته در نظر داشته‌باشید که در صورت استفاده از خدمات نصب فروشنده پکیج و آبگرمکن این موضوع دیگر بر هزینه نصب احتمالی اثرگذار نیست. بسیاری از تولیدکنندگان پکیج و آبگرمکن و یا نمایندگی فروش این محصولات در سطح شهر برای ایجاد یک مزیت رقابتی با سایر تولیدکنندگان به ارائه خدماتی مثل نصب و یا سرویس سالیانه رایگان دست می‌زنند.
این خدمت توسط متخصصین تاسیسات ارائه می شود.

نکات مهم در نصب پکیج دیواری گازی 

🗸 قبل از اینکه اقدام به راه اندازی و نصب پکیج نمایید باید لوله کشی شوفاژ شستشو داده شود تا از هرگونه مواد خارجی عاری گردد زیرا در غیر این صورت بعد از راه اندازی و نصب پکیج ممکن است ذرات خارجی وارد پمپ شوند و سبب گریپاژ و در نهایت سوختن پمپ سیرکولاتور گردد.
🗸 نصاب پکیج پیش از نصب پکیج باید مسیر رفت و برگشت لوله ها را مشخص کند.
🗸 برای آسانی در نصب پکیج و راه اندازی آن تمام لوله های متصل به دستگاه شیرفلکه باید از قبل نصب شود. شیر فلکه برای آب سرد ورودی تنظیم شود تا دبی آن از ظرفیت پکیج بالاتر نباشد.
🗸 شیر اطمینان را با استفاده از شیلنگ خروجی، به بیرون از دستگاه راهنمایی نمایید.
🗸 نصاب پکیج باید بداند که دارا بودن دودکش استاندارد و مناسب با میزان مکش کافی در هنگام نصب پکیج از الزامات است.
🗸 برای جلوگیری از آسیب به قطعات الکترونیک و برد پکیج از محافظ الکتریکی برق استاندارد مخصوص پکیج استفاده کنید.
🗸 در هنگام نصب پکیج با پیچ و بست داخل دستگاه ، پکیج را به دیوار باید نصب کرد. 
🗸 در ورودی گاز فیلتر مناسب نصب کنید.
🗸 قطر داخلی شیلنگ ها و لوله ها باید استاندارد باشد و نصاب پکیج باید از قطر شیلنگ ها و لوله های رفت و برگشت شوفاژ 4/3 و برای آب مصرفی از لوله های 2/1 استفاده کند.
🗸 در مناطقی که املاح و رسوب آب زیاد است نصاب پکیج برای جلوگیری از رسوب گرفتگی حتما باید از رسوب گیر مغناطیسی یا پلی فسفات در مسیر آب ورودی استفاده کند.
 

نصب پکیج 100% تضمینی توسط نصاب پکیج حرفه‌ای


02133060066 

مزایای استفاده از پکیج دیواری 

☑️ پکیج دیواری علاوه بر تامین آب گرم مصرفی داخل ساختمان ، آب گرم مورد نیاز شوفاژها در زمستان را نیز تامین می‌کند.
☑️ پکیج دیواری نسبت به سایر وسایل گرمایشی فضای بسیار کمتری اشغال می کند.
☑️ راندمان پکیج دیواری بالاتر از سیستم‌های موتورخانه مرکزی است.
☑️ نوسانات دمای آب در پکیج دیواری خیلی کمتر از سایر وسایل گرمایشی مانند موتورخانه و آبگرمکن است.
☑️ پکیج دیواری سر و صدای خیلی کمی دارد.
☑️ داشتن آب گرم به صورت دائم و فوری به علت گرمایش لحظه‌ای آب
☑️ به صورت مستقل در هر فضا و مکانی قابل نصب است.

 

جهت اطلاع از تعرفه نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی بر روی عنوان زیر کلیک نمایید. نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی در کرج و تهران
سرویس موتورخانه,عیب یابی موتور خانه,سرویس کار موتورخانه,موتورخانه, چیلر در موتورخانه, دیگ ها در موتورخانه,سرویس و عیب یابی موتور خانه در کرج و تهران

موتورخانه و نحوه سرویس کردن موتورخانه در کرج و تهران

تعمیر و نگه داری موتورخانه شامل کوچکترین کار موتورخانه مانند چک کردن فشار و دمای اجزای موتورخانه تا کارهای بزرگتر مانند تعویض و یا تعمیر قطعات موتورخانه می شود.
مشعل ,مشعل گازسوز,مشعل‌های دوگانه‌سوز,مشعل جت فشاری,مشعل‌های Air/Steam-Atomized,مشعل‌های Rotary Cup,مشعل‌های Low pressure atomizing,تعمیر و عیب یابی مشعل موتورخانه,مشعل های خانگی وصنعتی,مشعل با فشار كم,مشعل با سوخت مايع سنگين,مشعل گازي,مشعل سه گانه سوز,مشعل های دو سوخته گاز و مایع,تعمیر و راه اندازی مشعل شوفاژ در کرج و تهران

انواع مشعل و مراحل عیب یابی مشعل شوفاژ

مشعل دستگاهی است که با ترکیب مقدار معینی هوا و سوخت (به این عمل احتراق گفته می‌شود) در یک فضای ایمن، انرژی سوخت را به انرژی گرمایی تبدیل می‌کند که در اثر این احتراق مقداری گاز نیز تولید شده که از راه دود کش خارج می‌شود.
 روش نصب رادیاتور,مزایای رادیاتور,خرید رادیاتور,ویژگی رادیاتور,نصب حوله خشک کن,انواع رادیاتور شوفاژ,نحوه اتصال رادیاتور,تعویض شیر رادیاتور,نصب شوفاژ,پره رادیاتور,قیمت نصب شوفاژ,محل نصب رادیاتور شوفاژ,نصب رادیاتور شوفاژ در کرج و تهران

انواع رادیاتور شوفاژ،مزایا و چگونگی نصب رادیاتور شوفاژ در کرج و تهران

رادیاتورهای شوفاژ یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات گرمایشی در ساختمان های عمومی و منازل می باشند.نصب رادیاتور شوفاژ معمولا پس از پایان عملیات ساختمانی و همراه با نصب شیرالات صورت میپذیرد.
پکیج,مزایای پکیج,رسوب گیر پکیج,انواع پکیج,پکیج زمینی,پکیج دیواری,نصب پکیج ,تعمیر پکیج,تعمیر پکیج در تهران,تعمیر پکیج در کرج,تعمیر پکیج در کرج و تهران

تعمیر پکیج | مزایای پکیج نسبت به سایر وسایل گرمایشی و تعمیر پکیج در کرج و تهران

پکیج دیواری ، یکی از کم مصرف ترین و به صرفه ترین سیستم گرمایشی دنیاست اما پس از گذشت چند سال ممکن است که فرسوده شوند و نیاز به تعمیر پکیج داشته باشند. هنگامی که مشکلی برای پکیج و آبگرمکن دیواری به وجود می آید باید سریعا برای تعمیر پکیج دیواری خود اقدام کنید و برنامه ای برای سرویس پکیج دیواری در نظر بگیرید. زیرا اگر یک پکیج دچار خرابی و یا از کار افتادگی شود ، زندگی ساکنان را مختل می کند .