چیلر,مینی چیلر,نصب مینی چیلر,قیمت مینی چیلر,هزینه ی نصب مینی چیلر,نصاب مینی چیلر,سرویس مینی چیلر,تعمیر مینی چیلر,نصب چیلر,تعمیر چیلر

همه چیز درباره ی مینی چیلر | کاربرد مینی چیلر | مزایا و معایب مینی چیلر

  • پنجشنبه 6 تیر 1398
  • 1315 نفر

مینی چیلر ، چیلرهای کوچکی هسـتند که برای واحدهای مسکونی، تجاری و اداری کوچک مورد استفاده قرار می گیرند.اساس کار شان مانند چیلرهاست که با خنک کردن آب در اواپراتور و ارسال آن برای فن کویل ها، سرمایش مورد نیاز ساختمان را فراهم می کند...

جهت اطلاع از تعرفه نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی بر روی عنوان زیر کلیک نمایید. نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی در کرج و تهران

مینی چیلر چیست؟

مینی چیلر ، چیلرهای کوچکی هسـتند که برای واحدهای مسکونی، تجاری و اداری کوچک مورد استفاده قرار می گیرند.اساس کار شان مانند چیلرهاست که با خنک کردن آب در اواپراتور و ارسال آن برای فن کویل ها، سرمایش مورد نیاز ساختمان را فراهم می کند.در واقع نسبت به چیلر ابعاد کوچک تر و ظرفیت کمتری دارد و معمولا به صورت هوا خنک (کندانسور هوا خنک) ساخته می شود و نیازی به برج خنک کننده و متعلقات آن ندارد.دستگاه سرد کننده ای است که ابعاد آن بسیار جمع و جور (compact) بوده و به راحتی و بدون نیاز به موتورخانه در اماکن مختلف مسکونی ، اداری ، تجاری ، ورزشی ، صنعتی و … نصب می شود.اگر نیاز بیشتر از ظرفیت یک مینی چیلر باشد می توان از چند مینی چیلر به صورت ترکیبی با یکدیگر استفاده نمود.

نحوه عملکرد دستگاه مینی چیلر چگونه است؟

نحوه عملکرد دستگاه مینی چیلر بستگی به این مساله دارد که قرار است این دستگاه کجا استفاده شود. اگر از آن به‎عنوان سیستم سرمایش صنعتی استفاده شود آب در یک مبدل حرارتی وارد   می‎شود و سپس  این مبدل دمای آن را کاهش می‎دهد. اگر دستگاه مینی چیلر را به‎عنوان یک سیستم سرمایش ساختمانی مورد استفاده قرار دهید در این‎صورت آب با پمپ به به درون هواسازها و یا فنکویل‎های درون ساختمان وارد می‎شود و در آنجا این آب خنک می‎شود. جالب است بدانید مینی چیلرهایی که از لوله‎های مسی فین‎دار ساخته می‎شوند بدون مصرف هیچگونه آبی فرایند خنک شدن را انجام می‎دهد.

دستگاه مینی چیلر صنعتی، آب سرد خروجی از دستگاه وارد یک مبدل می‎شود و پس از اینکه در این مبدل به گردش درآمد و حرارت اضافی اسید سولفریک را جذب کرد؛ بار دیگر به سیستم برمی‎گردد تا دوباره سرد و پمپاژ شود اماد در دستگاه مینی چیلر ساختمانی یک یا چند فن به شکل‎های مختلف دیواری، زمینی، سقفی و… نصب می‎شود. مینی چیلر آب را سرد کرده و آن را به وسیله فن‎ها پمپاژ می‎کند. از آنجایی که مینی چیلرها توانایی گرمایش نیز دارند برای استفاده از این توانایی تنها کافی است به جای آب سرد آب گرم وارد قسمت پمپاژ شود.

قطعات مینی چیلر

کمپرسور

کمپرسور را باید اصلی‎ترین قطعه تشکیل دهنده مینی چیلر دانست. این کمپرسور معمولا از نوع اسکرال است اما ممکن است بسته به شرایط خاصی از نوع پیستونی نیز باشد. اسکرال‎ها این مزیت را نسبت به سایر کمپرسورها دارند که کمتر دچار استهلاک می‎شوند.

کندانسور 

کندانسور قطعه بعدی است که اهمیت زیادی در یک دستگاه مینی چیلر دارد. کندانسور یک دستگاه مبدل حرارتی است. کندانسور خنک کننده از پوسته و لوله تشکیل می‎شود و برای فرایند خنک کردن به برج خنک کننده نیاز دارد.

تابلو برق

تابلو برق دیگر قطعه‎ای است که در ساخت یک مینی چیلر به کار می‎رود. این تابلو وظیفه کنترل کارکرد دستگاه مینی چیلر را به‎عهده دارد.

 اواپراتور

 اواپراتور گاهی از نوع صفحه‎ای و گاهی از نوع پلیتی است و وظیفه دارد دمای آب را کاهش دهد. پوسته خارجی اواپراتور معمولا از فوم عایق کاری می‎شود تا هم راندمان دستگاه بالا برود و هم از اتلاف انرژی جلوگیری شود.

از دیگر تجهیزاتی که ممکن است در یک دستگاه مینی چیلر به کار برود باید به شیر انبساط،پمپ آب، مخزن،شیرهای برقی،محافظ ضد یخ، محافظ ولتاژ و محافظ جریان آب اشاره کرد.

 

مزاياي ميني چيلر

مینی چیلر چیست؟

 

1- به دليل ابعاد کوچک، ميني چيلر فضاي کم‌تري اشغال مي‌کند و انعطاف پذيري آن به گونه‌اي است که مي‌توان در کاربردهاي گوناگون استفاده نمود.

 

2- مقدار ماده‌ي مبرد موجود در مدار آن نسبت به مولتي اسپليت‌ها کم‌تر است و ضمن کاهش قيمت، اثرات مخرب زيست محيطي کم‌تري دارد.

 

3- از برج خنک کننده و تجهيزات آن که در چيلرهاي بزرگ آب خنک استفاده مي‌شود، بي‌نياز است.

 

4- قابليت لوله کشي در فواصل طولاني در آن وجود دارد.

 

5- قابليت استفاده از يک ميني چيلر به جاي چندين کولر گازي براي خنک سازي فضاهاي بزرگ

 

6- توانايي کنترل دقيق دما

 

7- به طور معمول در ميني چيلرها از کمپرسور اسکرال استفاده مي‌شود که نسبت به ساير کمپرسورها اصطکاک، صدا، لرزش و نيز قيمت کم‌تري دارد.

 

8- عدم نياز به موتور خانه

 

9- ميني چيلر توانايي سرمايش در تابستان و گرمايش در زمستان را دارد.

 

10- براي افزايش بازدهي و قدرت گرمايشي ميني چيلر در زمستان، برخي از سازندگان با قرار دادن يک مشعل (شعله) آب را گرم مي‌کنند تا آب گرم بيش‌تري در فن کويل جريان يابد.


معايب ميني چيلر

 

1- عدم توانايي در رطوبت زني در مناطق خشک (در چيلرهاي بزرگ، آب سرد شده به دستگاهي به نام هواساز فرستاده و مي‌توان قابليت رطوبت زني به هوايي که از اطراف لوله‌هاي        آب سرد عبور مي‌کند و خنک مي‌شود را افزود)

 

2- بازدهي ميني چيلر نسبت به چيلر کم‌تر است.

 

3- عدم پاسخ‌گويي به نيازهاي سرمايشي و گرمايشي اماکن بزرگ

 

مشخصات دستگاه مینی چیلر

 

محدوده ظرفیت ۷/۳ تا ۸ تن تبرید
 

دارای دو کمپرسور اسکرال برند کوپلند آمریکا

دارای پمپ و مخزن آب

رنج کارکرد ۱۹ الی ۴۷ درجه سانتی گراد در حالت سرمایش

 

قیمت مینی چیلر

قیمت مینی چیلر آپارتمانی سرد و گرم نسبت به قیمت مینی چیلر آپارتمانی فقط سرد کننده بیشتر است وعلت آن استفاده از تجهیزات جانبی بیشتر در دستگاه است.قیمت ها با توجه به نیاز های مختلف هر ساختمان متغیر بوده و دستگاه ساخته شده ممکن است دارای ویژگی های باشد که در ساختمان های دیگر به آن ویژگی نیازی نباشد.

بیتا سرویس مرکز تخصصی راه اندازی ، سرویس و تعمیر مینی چیلر در کرج و تهران

 

مجموعه بیتا سرویس متشکل از افراد زبده با تجربه بسیار بالا از سال 1379 در زمینه نصب، تعمیر، سرویس و یا اصطلاحا عیب یابی سیستم های سرمایشی و گرمایشی از قبیل، موتورخانه، مشعل شوفاژ،رادیاتور،نصب پمپ آب ،تعمیر پمپ آب ،  نصب پکیج،  تعمیر پکیج ، نصب اسپلیت، داکت اسپلیت، پمپ آب، مینی چیلر وتعمیر فن کوئل و نمایندگی ایران رادیاتور در کرج و تهران فعالیت می کند. که در این راستا این افتخار نصیب ما شد که نمایندگی بیشتر شرکتهای بزرگ از جمله ایران رادیاتور، ال جی و شرکتهای دیگر که در ذیل از آن ها نام خواهیم برد را اخذ نماییم. به سبب همین اعتبار سعی خود را بر آن داشته تا با افزایش کیفیت خدمات خود مشتریان زیادی را جذب نموده و رضایت آن ها را کسب نماییم. 

 

جهت اطلاع از تعرفه نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی بر روی عنوان زیر کلیک نمایید. نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی در کرج و تهران
سرویس موتورخانه,عیب یابی موتور خانه,سرویس کار موتورخانه,موتورخانه, چیلر در موتورخانه, دیگ ها در موتورخانه,سرویس و عیب یابی موتور خانه در کرج و تهران

موتورخانه و نحوه سرویس کردن موتورخانه در کرج و تهران

تعمیر و نگه داری موتورخانه شامل کوچکترین کار موتورخانه مانند چک کردن فشار و دمای اجزای موتورخانه تا کارهای بزرگتر مانند تعویض و یا تعمیر قطعات موتورخانه می شود.
مشعل ,مشعل گازسوز,مشعل‌های دوگانه‌سوز,مشعل جت فشاری,مشعل‌های Air/Steam-Atomized,مشعل‌های Rotary Cup,مشعل‌های Low pressure atomizing,تعمیر و عیب یابی مشعل موتورخانه,مشعل های خانگی وصنعتی,مشعل با فشار كم,مشعل با سوخت مايع سنگين,مشعل گازي,مشعل سه گانه سوز,مشعل های دو سوخته گاز و مایع,تعمیر و راه اندازی مشعل شوفاژ در کرج و تهران

انواع مشعل و مراحل عیب یابی مشعل شوفاژ

مشعل دستگاهی است که با ترکیب مقدار معینی هوا و سوخت (به این عمل احتراق گفته می‌شود) در یک فضای ایمن، انرژی سوخت را به انرژی گرمایی تبدیل می‌کند که در اثر این احتراق مقداری گاز نیز تولید شده که از راه دود کش خارج می‌شود.
 روش نصب رادیاتور,مزایای رادیاتور,خرید رادیاتور,ویژگی رادیاتور,نصب حوله خشک کن,انواع رادیاتور شوفاژ,نحوه اتصال رادیاتور,تعویض شیر رادیاتور,نصب شوفاژ,پره رادیاتور,قیمت نصب شوفاژ,محل نصب رادیاتور شوفاژ,نصب رادیاتور شوفاژ در کرج و تهران

انواع رادیاتور شوفاژ،مزایا و چگونگی نصب رادیاتور شوفاژ در کرج و تهران

رادیاتورهای شوفاژ یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات گرمایشی در ساختمان های عمومی و منازل می باشند.نصب رادیاتور شوفاژ معمولا پس از پایان عملیات ساختمانی و همراه با نصب شیرالات صورت میپذیرد.
پکیج,مزایای پکیج,رسوب گیر پکیج,انواع پکیج,پکیج زمینی,پکیج دیواری,نصب پکیج ,تعمیر پکیج,تعمیر پکیج در تهران,تعمیر پکیج در کرج,تعمیر پکیج در کرج و تهران

تعمیر پکیج | مزایای پکیج نسبت به سایر وسایل گرمایشی و تعمیر پکیج در کرج و تهران |

پکیج دیواری ، یکی از کم مصرف ترین و به صرفه ترین سیستم گرمایشی دنیاست اما پس از گذشت چند سال ممکن است که فرسوده شوند و نیاز به تعمیر پکیج داشته باشند. هنگامی که مشکلی برای پکیج و آبگرمکن دیواری به وجود می آید باید سریعا برای تعمیر پکیج دیواری خود اقدام کنید و برنامه ای برای سرویس پکیج دیواری در نظر بگیرید. زیرا اگر یک پکیج دچار خرابی و یا از کار افتادگی شود ، زندگی ساکنان را مختل می کند .