نصب فن کوئل ,تعمیر فن کوئل ,تعمیر فن کوئل در کرج و تهران,هزینه تعمیر فن کوئل,هزینه نصب فن کوئل ,نصب فن کوئل در کرج و تهران

تعمیر فن کوئل | تعمیر فن کوئل در کرج و تهران | هزینه ی تعمیر فن کوئل | هزینه ی نصب فن کوئل در کرج و تهران |

  • دوشنبه 10 تیر 1398
  • 1333 نفر

بیتا سرویس با داشتن  چندین سال  سابقه در زمینه  تعمیر پمپ آب ، نصب پمپ آب ،نصب فن کوئل ،تعمیر فن کوئل ،نصب اسپلیت ، تعمیر اسپلیت ،نصب رادیاتور ، تعمیر رادیاتور ،نصب داکت اسپلیت ،تعمیر داکت اسپلیت ، پکیج ایران رادیاتور ، نمایندگی پکیج ایران رادیاتور و....فعالیت دارد .

جهت اطلاع از تعرفه نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی بر روی عنوان زیر کلیک نمایید. نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی در کرج و تهران

فن کوئل چیست؟

فن کویل (به انگلیسی: Fan coil) دستگاهی جهت سرمایش و گرمایش و بطور کلی تهویه مطبوع در ساختمان‌های مسکونی، تجاری و صنعتی می‌باشد.

مهم‌ترين و متعارف‌ترين سيستم تمام آبي، سيستم فن کويل است. فن کويل ترمينالي است که از يک فيلتر با راندمان کم، و يک يا چند فن سانتريفوژهمراه با کويل سرد و گرم تشکيل شده است. (برخي از فن کويل‌ها، درسيستم چهار لوله‌اي داراي يک کويل سرد و يک کويل گرم هستند.) هواي ورودي به فن کويل نخست ازروي فيلتر مي‌گذرد و سپس از قسمت فن و بعد از آن از قسمت کويل عبورمي‌کند و وارد اتاق مي‌شود. فن کويل‌ها براي جلوگيري از نشت آب تقطير شده درآن‌ها داراي تشتک و لوله تخليه هستند.
کويل گرمايش فن کويل مي‌تواند به وسيله آب گرم و يا بخار کارکند. در فن کويل بجاي کويل گرمايش مي‌توان از المان الکتريکي نيز استفاده کرد.
 

انواع فن کوئل

فن کویل‌های زمینی

 

فن کوئل زمینی

ظرفیت این فن کویل‌ها ۲۰۰ الی ۱۰۰۰ فوت مکعب در دقیقه بوده و هوا را به صورت بالا زن یا روبرو زن منتشر می‌سازند.

فن کویل‌های سقفی

 

فن کوئل سقفی

ظرفیت این فن کویل‌ها هم معمولاً بین ۲۰۰ الی ۱۰۰۰ فوت مکعب در دقیقه می‌باشد. این فن‌کویل‌ها به دوصورت کابینت دار و بدون کابینت می‌باشند.

فن‌کویل‌های کانالی

 

فن کوئل کانالی

در ظرفیت‌های ۶۰۰ الی ۲۰۰۰ فوت مکعب در دقیقه ساخته می‌شوند و به سه طرح زیر می‌باشد:

۱-کانالی سقفی توکار

۲-کانالی سقفی روکار

۳-کانالی دیواری روکار ایستاده

فن کويل‌هاي ايستاده ستوني

 

فن کوئل ایستاده

اين فن کويل به صورت ايستاده استقرار مي‌يابد و غالبا فاصله بين کف تا سقف را مي‌پوشاند. داراي دريچه برگشت و دريچه رفت، فن سانتريفوژ، فيلتر هوا و کويل سرد و گرم است. غالبا رايزرهاي آب سرد و يا گرم از داخل کابينت فن کويل عبور مي‌کنند. کويل اين دستگاه مي‌تواند به صورت سري يا موازي به رايزر مزبور متصل شود.
 

اجزای اصلی واحدهای فن کویل عبارتند از:

فیلتر هوا و بادزن، واحدهای فن کویل میتوانند دارای مقاومت الکتریکی وکویلهای کرمایش با بخار آب یا آب گرم کننده نیز باشند. غالب گرمکنهای الکتریکی برای استفاده در فصل پاییز در نظر گرفته میشوند تا مشکل تبدیل وضعیت تابستانی-زمستانی در سیستمهای دو لولهای مرتفع گردد.

وجود یک فیلتر قابل تعویض یا قابل شستشو با بازده 35 در قبل از بادزن موجب میگردد تا از مسدود شدن و گرفتگی مسیر عبور هوا از رئی کویل توسط خاک یا الیاف موجود در هوای در حال گردش جلوگیری شود همچنین با استفاده از این فیلتر از موتور بادزن حفاظت خواهد شد و مقدار الایندههایی که توسط هوا جابجا میشوند در داخل فضای تهویه شده کاهش میابد.تشتک تخلیه تقطیرات واحدهای فن کویل دارای عایق هستند.

استفاده از عایقهایی با دهانه های دمپردار که برای اتصال به دریجه های تازه روی دیوارهای خارجی ساختمان طراحی شده اند اختیاری است.کاربرد این واحدها توصیه نمی شوند زیرا فشار باد موجب خواهد شد مقدار هوای تازه ورودی از کنترل خارج شود. بعلاوه وقتی این واحدها در اقلیم سرد استفاده میگردند باید احتیاط لازم برای جلوگیری از یخ زدن کویل صورت پذیرد.

کاربرد فن کوئل :

فن کوئل ها به دو صورت خانگی و صنعتی به کار برده می شوند.

هدف از به کار بردن فن کوئل خانگی ثابت نگه داشتن دمای مورد نظر درونی ساختمان علی رغم تغییرات دمای بیرونی می باشد.

از فن کوئل صنعتی جهت تصفیه هوای اتاق عمل بیمارستان ها، کارخانه های نساجی، مراکز اتمی، معادن، محیط های صنعتی و تهیه غذا استفاده می شود.

مزاياي سيستم تمام آبي فن کويل

فضاي کم‌تري را اشغال مي‌کند.

به منظور تهويه مطبوع ساختمان‌هاي موجود به راحتي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

اتاق مرکزي براي هواساز، همچنين فضاي زياد به منظور کانال کشي حذف مي‌شود.

دماي هر اتاق را مي‌توان به طور مستقل کنترل کرد.

آلودگي هر يک از اتاق‌ها به ساير اتاق‌ها سرايت نمي‌کند (در بعضي موارد اين امر بسيار حائز اهميت است.)

چون سيستم داراي کانال کشي رفت و برگشت نيست به هنگام حريق، کنترل آتش و دوده‌هاي حاصل ازآن راحت‌ترازسيستم‌هاي تمام هوايي است.

چون دراين سيستم به منظور گرمايش ازآب گرم با دماي پايين استفاده مي‌شود، مي‌توان همراه اين سيستم ازسيستم‌هاي بازيافت گرمايي و نيز گرمايش خورشيدي استفاده کرد.

معايب سيستم تمام آبي فن کويل

تعمير و نگهداري آن کاربراست و لازم است بخشي ازآن دراتاق انجام شود.

چنانچه رطوبت زدايي به توسط دستگاه هواساز مرکزي انجام نشود، در مناطقي که رطوبت بالا دارند کنترل رطوبت در آن خوب نيست.

به تشتک و لوله‌هايي به منظور تخليه آب تقطير شده نياز است.

فيلتراسيون هوا به سبب استفاده ازفيلترهاي راندمان کم، خوب نيست.

چنانچه ازدستگاه هواساز مرکزي به منظور تامين هواي تازه استفاده نشود، کنترل مقدارهواي تازه ورودي به اتاق‌ها براي حفظ کيفيت هوا مناسب نيست.

تقسیم بندی فن کوئل از لحاظ نوع سرمایش گرمایش

فن کویل‌ها در دو نوع دو لوله و چهار لوله هستند. فن کویل‌های دو لوله دارای یک لوله رفت و یک لوله برگشت هستند. فن کویل‌های چهار لوله، دارای دو لوله برای آمدن آب به کویل‌ها و دو لوله برای برگشت آب هستند. فن کویل‌های چهار لوله می‌توانند هم‌زمان آب سرد و گرم را وارد کویل‌های خود کنند. با این نوع فن کویل‌ها می‌توان بخشی از یک محیط را سرد و بخش دیگری را گرم کرد. در حالی که فن کویل‌های دو لوله در یک زمان تنها می‌توانند برای سرمایش یا گرمایش مورد استفاده قرار گیرند. علاوه بر این به خاطر آنکه سیستم لوله کشی آب سرد و گرم در یک ساختمان متفاوت است، تنها برای گرمایش یا سرمایش مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نوع و محل نصب فن کوئل

فن کویلهای سقفی را میتوان به سیستم کانال کشی متصل و توسط آن چندین دریچه را تغذیه کرد.در مواردی که کنترل اختصاصی اتاقها ضرورت نداشته باشد و بتوان برگشت هوا را مشترک درنظر گرفت‌‌ ‌( مثلآخانه های اپارتمانی) میتوان از یک فن کویل برای تغذیه چندین اتاق استفاده نمود. در اینصورت برای تامین افت فشار بیشتر باید موتور بادزن بزرگتر انتخاب شود.هوای تازه ای که توسط هوارسان تامین میشود را در فن کویل سقفی میتوان به محفظه ورودی هوا به فن کویل و یا مستقیمآ به داخل اتاق تغذیه کرد.
اگر هوای تازه را مستقیمآ به داخل اتاق وارد می کنید باید ان را قبلآ تا درجه حرارت اتاق گرم کنید تا در صورت خاموش بودن فن کویل افراد احساس عدم اسایش نکنند انتخاب کویل بر مبنای درجه حرارت هوای مخلوط ورودی به کویل و درجه حرارت لازم در خروج از کویل انجام می شود به نحوی که نیازهای سرمایش و گرمایش اتاق را نیز پاسخگو باشد. فن کویلهای سقفی فضایی را درکف ساختمان اشغال نمی کنند و معمولآ ارزانتر هستند.
در ساختمانها یا نواحی ای که مقدار بار گرمایش زیاد است استفاده از مدلهای عمودی (زمینی)نتایج بهتری خواهد داشت. با نصب فن کویل در دیوارهای خارجی یا زیر پنجره ها مقدار گرمایش بیشتر خواهد بود.

برای نصب فن کوئل در کرج و تهران با ما تماس حاصل نمایید.

نحوه تعمیر فن کویل

تعمیر فن کویل و بررسی علت کار نکردن موتور دستگاه

در صورتی که موتور فن کویل به خوبی کار نمی‌کند و هوای منتشر شده از آن بسیار کم است، باید در اولین مرحله وضعیت برق و سیم کشی‌های دستگاه را بررسی کنید. در صورتی که برق شهری دارای نوسان است باید زمان دیگری از دستگاه استفاده کنید. همچنین در صورتی که بروز مشکل برای موتور فن کویل به قطع بودن سیم‌ها یا اتصالی آن‌ها مرتبط است، باید نسبت به برطرف کردن قطع شدگی‌ها و اتصالی‌های موجود در سیم کشی اقدام نمایید.

از دیگر مواردی که سبب بروز این مشکل می‌شوند می‌توان به داغ شدن بیش از حد ترموستات و بروز خطا در مدار کنترل کننده دستگاه اشاره کرد. در صورت بروز این مشکلات باید علت را شناسایی و اصلاح کنید و سپس دستگاه را مجدداً برای استفاده راه اندازی نمایید.

تعمیر فن کویل و کاهش جریان هوا یا عدم انتشار هوا توسط دستگاه

کاربران برای این فن کویل را برای استفاده انتخاب می‌کنند که بتوانند در مواقع لزوم از طریق آن هوای محیط را خنک یا گرم کنند. در صورتی که جریان هوای منتشر شده توسط دستگاه کند شده باشد و باد گرم یا سرد از درون فن کویل منتشر نشود، باید نسبت به تعمیر فن کویل و برطرف کردن این مشکل اقدام کنید تا بتوانید مجدداً هوای محیط را به نحوی که می‌خواهید به کمک این محصول تنظیم کنید.

کند شدن انتشار هوا می‌تواند به دلیل کثیف شدن بیش از حد فیلترهای دستگاه رخ داده باشد. در این حالت باید فیلترها را تمیز کنید یا در صورت نیاز آن‌ها را تعویض نمایید.

از دیگر مواردی که سبب کاهش جریان هوای فن کویل می‌شود می‌توان به چرخش نامناسب فن فن کویل اشاره کرد. هنگام تعمیر فن کویل برای برطرف کردن این مشکل باید وضعیت موتور دستگاه و فن فن کویل را بررسی کنید و مشکلات احتمالی را برطرف نمایید.

در صورتی که هوا سرعت کمی دارد این احتمال وجود دارد که یکی از خروجی‌های هوا فن کویل مسدود شده باشد. این موضوع را نیز باید هنگام بررسی مشکلات عدم انتشار مناسب هوا توسط دستگاه بررسی کنید.

فن کویل گرمایش لازم را تولید نمی‌کند.

در صورتی که فن کویل نمی‌تواند گرمایش لازم را تولید کند، باید نسبت به تعمیر فن کویل اقدام نمایید. این مشکل می‌تواند به دلیل غیرفعال شدن دیگ بخار دستگاه رخ داده باشد. همچنین در صورتی که آب گرم درون کویل ها وجود نداشته باشد، فن کویل قادر به تولید هوای گرم نخواهد شد.

معیوب بودن پمپ فن کویل و حبس شدن هوا درون دستگاه نیز از دیگر مواردی هستند که سبب عدم تولید گرمایش مناسب فن کویل می‌شوند.

هنگام تعمیر فن کویل، برای برطرف کردن این مشکلات باید ابتدا شیرها و لوله‌های دستگاه را بررسی کنید و در صورتی که لوله‌ها دارای گرفتگی هستند و دچار انسداد شده‌اند، این مشکل را برطرف نمایید.

پس از هواگیری لوله‌ها باید وضعیت پمپ دستگاه را بررسی کنید و در صورت نیاز پمپ را تعمیر یا تعویض کنید.

علت روشن نشدن فن کویل

سیستم تهویه مطبوع مرکزی، یک راه راحت و مقرون به صرفه برای خنک کردن کل خانه است. سیستم تهویه مطبوع  خنک کننده مرکزی را ارائه می دهد که می تواند یک روز گرم و ملایم را به نسیم خنک تبدیل کند. تنظیمات نامناسب، مشکلات با قطع کننده مدار و کولرهای خنک کننده یخ زده، بعضی از مسائل رایج هستند که احتمالا با طرفداران تهویه مطبوع تان تداخل دارند. مسائل مشترک شامل فیلترهای کثیف کویل ها، تنظیمات ترموستات نادرست و مشکلات برق می باشد. قبل از فراخوانی یک متخصص، چند مرحله عیب یابی و تعمیر و نگهداری را انجام دهید.

 مرحله اول

سیستم فن کویل خود را روشن کنید، ترموستات خود را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که در موقعیت “خنک” قرار دارد. اگر ترموستات شما کار نمی کند و یا اگر یک هشدار باتری کم در صفحه نمایش دستگاه خود را مشاهده می کنید، باتری های جدید را به قسمت باتری وارد کنید و در ادامه علت روشن نشدن فن کویل سقفی را برسی می نماییم.

مرحله دوم

دستگاه فضای باز خود را برای نشانه هایی از آب بررسی کنید. سیستم تحت واحد فن کویل و سطح خارجی سرد محوطه کویل داخلی را بررسی کنید. اگر سیستم شما یخ زده باشد، ترموستات خود را برای یک تا سه ساعت خاموش کنید . اگر باز هم با اینکار سیستم شما روشن نشود، با یک متخصص تعمیر فن کوئل  تماس بگیرید.

مرحله سوم

جعبه تعویض مدارهای برقی خانه خود را بازدید کنید. جعبه برقی معمولا در زیرزمین، اتاق زیر شیروانی یا آشپزخانه قرار دارد. مکان جعبه مدارهای برقی متفاوت است و بسته به خانه دارد. اگر مدار را خاموش کنید و سپس آن را روشن کنید ، باز هم سیستم فن کویل شما روشن نشد بهتر است ، با یک تکنسین واجد شرایط تماس بگیرید.

مرحله چهارم

اگر فن هنوز کار نمی کند، تنظیمات ترموستات خود را بررسی کنید. دما را تنظیم کنید. اگر تهویه مطبوع  شما هوا را خنک نمیکند، باید اطمینان حاصل کنید که ترموستات شما روی “خنک” تنظیم شده است. نقطه درجه حرارت ترموستات خود را پایین تر از دمای اتاق نمایش داده شده روی صفحه ترموستات خود قرار دهید. سوئیچ فن را روی “روشن”  قرار دهید. اگر جریان هوا محدود است، سوئیچ فن را به حالت “خودکار” تنظیم کنید. اگر ترموستات کار نمی کند، دکمه “Reset” را فشار دهید تا تنظیمات پیش فرض بازگردانی شود و در نهایت با مرحله بعدی علت روشن نشدن فن کویل زمینی با ما همراه شوید.

مرحله پنجم

محفظه فیلتر هوا را از محفظه خود جدا کنید. اگر فیلتر هوا کثیف است، خاک و آوار را از بین ببرید. اگر فیلتر هوا بسیار کثیف است، آن را در یک مایع شوینده و آب شستشو دهید. فیلتر را در آب تمیز کنید. اجازه دهید فیلتر خشک شود و سپس آن را به محفظه خود بازگردانید. اگر فیلتر شما فرسوده شده باشد، بهتر است یک جایگزین خریداری کنید.

مرحله ششم

به واحد تهویه مطبوع بروید و دو خط مس را که از بالای خازن خارج می شوند نگاه کنید. اگر خط مسی بزرگتر هنگام لمس آن گرم می شود، کندانسور می تواند مسدود شود یا شکسته شود.

مرحله هفتم

اشیاء مانند مبلمان، اسباب بازی ها و پرده ها را از داخل مجرای تهویه هوا در خانه خود، که در معرض تهویه قرار دارد را جا به جا کنید  تا جریان هوا کافی باشد.

تعمیر فن کوئل در کرج و تهران

بیتا سرویس با داشتن  چندین سال  سابقه در زمینه  تعمیر پمپ آب ، نصب پمپ آب ،نصب فن کوئل ،تعمیر فن کوئل ،نصب اسپلیت ، تعمیر اسپلیت ،نصب رادیاتور ، تعمیر رادیاتور ،نصب داکت اسپلیت ،تعمیر داکت اسپلیت ، نصب پکیج ، تعمیر پکیج ، پکیج ایران رادیاتور ، نمایندگی پکیج ایران رادیاتور و....فعالیت دارد .

رفع صدای فن کویل ها ناشی از خرابی بوش و یا بلبرینگ و در بعضی موارد خوردگی شافت موتور فن کویل می باشد . از این رو تعمیرات فوق تخصصی شرکت ما همراه با یکسال ضمانت می باشد.برای اطلاع از هزینه تعمیر فن کوئل با مشاورین ما تماس حاصل نمایید.کارشناسان ما با حضور در محل پس از بازدید و بررسی دستگاه معیوب شما،تعداد قطعات معیوب ،علت خرابی ،هزینه ی خدمات و زمان انجام خدمات را به اطلاع شما می رساند.

جهت اطلاع از تعرفه نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی بر روی عنوان زیر کلیک نمایید. نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی در کرج و تهران
سرویس موتورخانه,عیب یابی موتور خانه,سرویس کار موتورخانه,موتورخانه, چیلر در موتورخانه, دیگ ها در موتورخانه,سرویس و عیب یابی موتور خانه در کرج و تهران

موتورخانه و نحوه سرویس کردن موتورخانه در کرج و تهران

تعمیر و نگه داری موتورخانه شامل کوچکترین کار موتورخانه مانند چک کردن فشار و دمای اجزای موتورخانه تا کارهای بزرگتر مانند تعویض و یا تعمیر قطعات موتورخانه می شود.
مشعل ,مشعل گازسوز,مشعل‌های دوگانه‌سوز,مشعل جت فشاری,مشعل‌های Air/Steam-Atomized,مشعل‌های Rotary Cup,مشعل‌های Low pressure atomizing,تعمیر و عیب یابی مشعل موتورخانه,مشعل های خانگی وصنعتی,مشعل با فشار كم,مشعل با سوخت مايع سنگين,مشعل گازي,مشعل سه گانه سوز,مشعل های دو سوخته گاز و مایع,تعمیر و راه اندازی مشعل شوفاژ در کرج و تهران

انواع مشعل و مراحل عیب یابی مشعل شوفاژ

مشعل دستگاهی است که با ترکیب مقدار معینی هوا و سوخت (به این عمل احتراق گفته می‌شود) در یک فضای ایمن، انرژی سوخت را به انرژی گرمایی تبدیل می‌کند که در اثر این احتراق مقداری گاز نیز تولید شده که از راه دود کش خارج می‌شود.
 روش نصب رادیاتور,مزایای رادیاتور,خرید رادیاتور,ویژگی رادیاتور,نصب حوله خشک کن,انواع رادیاتور شوفاژ,نحوه اتصال رادیاتور,تعویض شیر رادیاتور,نصب شوفاژ,پره رادیاتور,قیمت نصب شوفاژ,محل نصب رادیاتور شوفاژ,نصب رادیاتور شوفاژ در کرج و تهران

انواع رادیاتور شوفاژ،مزایا و چگونگی نصب رادیاتور شوفاژ در کرج و تهران

رادیاتورهای شوفاژ یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات گرمایشی در ساختمان های عمومی و منازل می باشند.نصب رادیاتور شوفاژ معمولا پس از پایان عملیات ساختمانی و همراه با نصب شیرالات صورت میپذیرد.
پکیج,مزایای پکیج,رسوب گیر پکیج,انواع پکیج,پکیج زمینی,پکیج دیواری,نصب پکیج ,تعمیر پکیج,تعمیر پکیج در تهران,تعمیر پکیج در کرج,تعمیر پکیج در کرج و تهران

تعمیر پکیج | مزایای پکیج نسبت به سایر وسایل گرمایشی و تعمیر پکیج در کرج و تهران |

پکیج دیواری ، یکی از کم مصرف ترین و به صرفه ترین سیستم گرمایشی دنیاست اما پس از گذشت چند سال ممکن است که فرسوده شوند و نیاز به تعمیر پکیج داشته باشند. هنگامی که مشکلی برای پکیج و آبگرمکن دیواری به وجود می آید باید سریعا برای تعمیر پکیج دیواری خود اقدام کنید و برنامه ای برای سرویس پکیج دیواری در نظر بگیرید. زیرا اگر یک پکیج دچار خرابی و یا از کار افتادگی شود ، زندگی ساکنان را مختل می کند .