ساپورت داکت اسپلیت,نصب داکت اسپلیت,راه اندازی داکت اسپیلیت,نحوه ی نصب ساپورت داکت اسپلیت

نحوه نصب ساپورت داکت اسپلیت | راه اندازی داکت اسپلیت | نحوه ی تهویه مطبوع سیستم داکت اسپیلت

  • چهارشنبه 9 مرداد 1398
  • 1799 نفر

نصب غير صحيح داکت اسپليت باعث نارضايتي مشتري و کاهش عملکرد دستگاه مي‌شود. نصب صحيح دستگاه شامل نکاتي است که نياز به تخصص فني و تجربه کافي دارد.پس برای نصب و راه اندازی سیستم داکت اسپلیت ، از متخصصین کمک بگیرید.

جهت اطلاع از تعرفه نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی بر روی عنوان زیر کلیک نمایید. نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی در کرج و تهران

داکت اسپلیت چیست؟

داکت اسپلیت که در واقع به اسپلیت های خانگی معروف است، تقریبا متداول‌ترین سیستم تهویه مطبوع در دنیاست که بسیاری برای تهویه هوا از آن استفاده می کنند. این دستگاه به طور کلی از یک هواساز و یک کندانسور تشکیل شده است و توسط مجموعه ای از لوله‌های مسی بهم متصل شده اند. البته شاید برخی داکت اسپیلیت را هم‌تراز با کولرهای موجود در نظر بگیرند که این تفکر اشتباست.

انواع داکت اسپیلیت

در رابطه با انواع داکت اسپیلت  باید گفت که تولید این محصول در مدل‌های مختلفی صورت می گیرد که هر یک می‌تواند گزینه‌ی مناسب‌تری برای هر نوع محلی باشد. معمولا داکت اسپلیت‌ها را از نظر نوع نیرو محرکه کمپرسور به دو دسته اینورتر و معمولی تقسیم‌بندی می‌کنند.

 منظور از اینورتور استفاده از فناوری دور متغیر است که در آن ها تفاوت دارد. بزرگترین اختلاف بین داکت اسپیلیت اینورتور با معمولی در سرعت متغیر آن است که در نوع معمولی این سرعت ثابت است. صدای کم‌تر، عمر‌ مفید بیشتر، سرمایش و گرمایش سریع‌تر و در انتها مقرون به صرفه‌تر بودن، از برتری‌های اینورتور نسبت به انواع معمولی آن است. البته موضوع قیمت نیز می‌تواند تفاوت‌های عمده در میان آنها ایجاد کند.

نحوه عملکرد دستگاه داکت اسپیلت

سرمایش و گرمایش در این سیستم توسط هواساز با مکش هوای داخلی انجام می‌شود.همان طور که گفته شد عملکرد دستگاه در حالت سرمایش دقیقا مشابه کولر گازی می‌باشد. به این معنی که این دستگاه برای تولید سرما با استفاده از سیکل تبرد،‌گاز مبرد را با عبور از اجزا سیکل مانند کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط  و اپراتور و تغییر فاز مبرد هوای عبوری از روی کویل اوپراتور را سرد کرده و آن را به تهویه شونده تحویل می‌دهد.

مشخص است که در این حالت منبع انرژی دستگاه برق می‌باشد . در حالت گرمایش دستگاه به کمک کویل تعبیه شده در دستگاه و جریان آب گرم عبوری از داخل کویل هوای عبوری از روی کویل را گرم کرده و آن را به فضای تهویه شونده تحویل می‌دهد.در این حالت آب گرم عبوری از کویل توسط پکیج یا موتور خانه تامین شده و منبع انرژی دستگاه گاز می‌باشد در این حالت مشابه فن کویل عمل می‌کند.

نحوه ی نصب ساپورت و راه اندازی و بالا انداختن سیستم داکت اسپلیت

برای اینکه روی سقفمان یک پنل کستی داشته باشیم ، حتما باید از قبل جایش را در نظر بگیریم و برای جاییکه در نظر گرفته ایم یک ساپورت بسازیم .ساپورت هایمان به این صورت است که از دو تا گوشواره ای به همراه مهره ی آواشر استفاده می کنیم و جاییکه خود کستمان دارد و روی داکت اسپیلیت مشخص است ،ساپورتمان آنجا قرار می گیرد.

ساپورت گوشواره ای به ما این امکان را می دهد که اگر سایز پنلمان کمی بالا یا پایین شد و تغییر کرد بتوانیم با همین ساپورت به صورت کامل سیستم را اجرا کنیم.

نحوه نصب داکت اسپلیت

 

نصب داکت اسپلیت

از دهانه ی خروجی هواساز یا همان یونیت داخلی در سقف کاذب کانال کشی انجام شده و در هر قسمتی که نیاز باشد دریچه ای تعبیه می گردد و متناسب با هر فصل هوای سرد یا گرم خارج می شود.
برای تولید هوای گرم یک کویل آب گرم جلوی دستگاه یا پشت دستگاه قرار می گیرد. کویل آب گرم که یک کویل مسی مارپیچ 2 ردیفه یا 3 ردیفه می باشد، آب گرم داخل آن می گردد و همان فن هوا ساز این بار هوا را از روی آن عبور می دهد، گرمای آب را می گیرد و تبدیل به هوای گرم می کند و آن را به فضاهای موردنیاز ارسال می کند. می توان تولید گرما از طریق معکوس کردن سیکل تبرید را اضافه کرد. 
این سیستم دارای مکش و دهش با کانال می باشد، که عموماً مکش آن پشت دستگاه می باشد و این مکش باعث می شود که چرخش هوا در سرما و گرما در محیط کامل صورت بگیرد و سریع تر محیط را به دمای یکنواخت می رساند. بهترین مکان برای دریچه مکش 70 سانتی متر تا یک متر از زمین می باشد.

نحوه ی تهویه مطبوع سیستم داکت اسپیلت

سرمایش و گرمایش در این سیستم توسط هواساز با مکش هوای داخلی انجام می پذیرد .عملکرد دستگاه داکت اسپلیت در حالت سرمایش دقیقاً مشابه سیستم های اسپیلت یا همان کولر های گازی می‌باشد .
به این معنی که این دستگاه جهت تولید سرما با استفاده از سیکل تبرید گاز مبرد را با عبور از اجزا سیکل مانند کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط و اواپراتور و تغییر فاز مبرد هوای عبوری از روی کویل اواپراتور را سرد کرده و آنرا به تهویه شونده تحویل می دهد .

بدیهی است که در این حالت منبع انرژی دستگاه برق می‌باشد. در حالت گرمایش دستگاه به کمک کویل تعبیه شده در دستگاه و جریان آب گرم عبوری از داخل کویل هوای عبوری از روی کویل را گرم کرده و آن را به فضای تهویه شونده تحویل می دهد . در این حالت آب گرم عبوری از کویل توسط پکیج یا موتورخانه تأمین شده و منبع انرژی دستگاه گاز می‌باشد در این حالت دستگاه مشابه فن کویل عمل می کند.

نکات مربوط به دستگاه داکت اسپیلیت هنگام خرید و نصب آن

 برخی از نکاتی که در هنگاه خرید و نصب داکت اسپیلیت باید به آن توجه داشته باشید:

به کارگیری حساسیت و دقت در انتخاب برند داکت اسپلیت و سپس درخواست کارشناسی از محل توسط شرکت معتبر

درنظر گرفتن اصول اجرایی و جنس کانال و ابعاد کانال کشی به منظور بالا بردن کارایی و طول عمر دستگاه

کانال کشی توسط افراد متخصص طبق نقشه و توسط ناظر شرکت معتبر

مهار داکت اسپیلت از طریق ساپورت‌ها در سقف کاذب و کانال کشی (کانال‌های فلزی) از محل قرارگیری دستگاه تا محل خروج هوا

در صورت عدم دسترسی به برق سه فاز از دستگاه‌هایی با ظرفیت بالای ۳۶۰۰۰ استفاده نشود و از دو یا چند دستگاه با ظرفیت پایین‌تر و تک فاز استفاده شود.

توجه داشته باشید که حد فاصل بین یونیت داخلی و یونیت خارجی از متراژی که مورد تایید شرکت متخصص می‌باشد بیشتر نشود.

یونیت خارجی داکت اسپلیت باید در محلی با فضای مناسب به منظور قرارگیری و گردش هوا قرار داشته باشد.

شرایط نصب سیستم کنترل دستگاه داکت اسپلیت

دور از نور مستقیم آفتاب نصب شود

نصب در ارتفاع ۱۴۰-۱۵۰ سانتی متری دیوار

نصب روی دیوارهای داخلی

نصب در نزدیکی دستگاه داکت اسپلیت

محاسبه ی میزان برودت و حرارت  داکت اسپلیت

برای محاسبه ی میزان برودت و حرارت مورد نیاز کاربری مورد نظر حتما به متخصصین مربوطه رجوع کرده و به حرف های بی پایه توجه نکنید. نحوه محاسبه ظرفیت داکت اسپلیت با چند فرمول ساده امکان پذیر نمی باشد اما به دلیل محدودیت در ظرفیت های ارائه شده عموما به صورت تجربی توصیه می شود که این عدد بسته به برند های مختلف متفاوت است. مثلا گرمایش و سرمایش یک واحد آپارتمان ۱۴۰ متری ممکن است با ظرفیت ۳۶۰۰۰ برند x تامین شود اما همان آپارتمان برای تامین گرمایش و سرمایش خود باید از ظرفیت ۴۲۰۰۰ برند y استفاده نماید. لذا مشاوره در این بحث حرف اول را می زند. البته فرمول محاسبه بار سرمایی بستگی به پارامتر های زیادی دارد.

کانال کشی داکت اسپلیت

 

کانال کشی داکت اسپلیت

ابعاد کانال داکت اسپلیت

نقشه ی کانال کشی داکت اسپلیت باید به نحوی باشد که کمترین صدا در اثر بوران هوا ایجاد شود. در واقع بین کانال داکت اسپلیت و صدای داکت اسپلیت رابطه ی معناداری وجود دارد.

انواع کانال داکت اسپلیت

۱-گالوانیزه

۲-فلکسیبل

ابعاد کانال داکت اسپلیت نقش بسیار مهمی در رضایت کاربر داکت اسپلیت دارد.

برای این کار باید به نکات زیادی توجه نمود ، برخی از این نکات عبارتند از :

– ضخامت مناسب کانال

– عایق کانال

– تقسیم باد صحیح به وسیله ی تیکاف ها

– ساپورت دقیق جهت جلوگیری از شکم آوردن کانال

– انتخاب دقیق مسیر کانال کشی به صورت حداقلی جهت افزایش راندمان در عین حال همکاری منطقی با مهندس معمار

– همچنین در صورت انتخاب کانال فلکسی جهت انتقال هوا حتما با یک تیم متخصص این این نوع کانال کشی همکاری کنید.

قیمت کانال داکت اسپیلیت

قیمت کانال کشی داکت اسپیلیت بسته به کیفیت آن بسیار متفاوت است.اگر شما کانال فلکسیل داکت اسپلیت را برای زیر سازی داکت اسپلیت خود انتخاب کنید قطعا سرعت اجرای کار چند برابر شده و حجم کمتری از سقف اشغال می شود.

مجموعه بیتا سرویس متشکل از افراد زبده با تجربه بسیار بالا از سال 1379 در زمینه نصب، تعمیر، سرویس و یا اصطلاحا عیب یابی سیستم های سرمایشی و گرمایشی از قبیل، موتورخانه، مشعل شوفاژ،رادیاتور، نصب پکیج ، تعمیر پکیج ،  نصب اسپلیت، تعمیر اسپلیت ، نصب داکت اسپلیت،  نصب پمپ آب، نصب مینی چیلر و فن کوئل در کرج و تهران فعالیت می کند. که در این راستا این افتخار نصیب ما شد که نمایندگی بیشتر شرکتهای بزرگ از جمله ایران رادیاتور، ال جی و شرکتهای دیگر که در ذیل از آن ها نام خواهیم برد را اخذ نماییم. به سبب همین اعتبار سعی خود را بر آن داشته تا با افزایش کیفیت خدمات خود مشتریان زیادی را جذب نموده و رضایت آن ها را کسب نماییم. 

جهت اطلاع از تعرفه نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی بر روی عنوان زیر کلیک نمایید. نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی در کرج و تهران
سرویس موتورخانه,عیب یابی موتور خانه,سرویس کار موتورخانه,موتورخانه, چیلر در موتورخانه, دیگ ها در موتورخانه,سرویس و عیب یابی موتور خانه در کرج و تهران

موتورخانه و نحوه سرویس کردن موتورخانه در کرج و تهران

تعمیر و نگه داری موتورخانه شامل کوچکترین کار موتورخانه مانند چک کردن فشار و دمای اجزای موتورخانه تا کارهای بزرگتر مانند تعویض و یا تعمیر قطعات موتورخانه می شود.
مشعل ,مشعل گازسوز,مشعل‌های دوگانه‌سوز,مشعل جت فشاری,مشعل‌های Air/Steam-Atomized,مشعل‌های Rotary Cup,مشعل‌های Low pressure atomizing,تعمیر و عیب یابی مشعل موتورخانه,مشعل های خانگی وصنعتی,مشعل با فشار كم,مشعل با سوخت مايع سنگين,مشعل گازي,مشعل سه گانه سوز,مشعل های دو سوخته گاز و مایع,تعمیر و راه اندازی مشعل شوفاژ در کرج و تهران

انواع مشعل و مراحل عیب یابی مشعل شوفاژ

مشعل دستگاهی است که با ترکیب مقدار معینی هوا و سوخت (به این عمل احتراق گفته می‌شود) در یک فضای ایمن، انرژی سوخت را به انرژی گرمایی تبدیل می‌کند که در اثر این احتراق مقداری گاز نیز تولید شده که از راه دود کش خارج می‌شود.
 روش نصب رادیاتور,مزایای رادیاتور,خرید رادیاتور,ویژگی رادیاتور,نصب حوله خشک کن,انواع رادیاتور شوفاژ,نحوه اتصال رادیاتور,تعویض شیر رادیاتور,نصب شوفاژ,پره رادیاتور,قیمت نصب شوفاژ,محل نصب رادیاتور شوفاژ,نصب رادیاتور شوفاژ در کرج و تهران

انواع رادیاتور شوفاژ،مزایا و چگونگی نصب رادیاتور شوفاژ در کرج و تهران

رادیاتورهای شوفاژ یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات گرمایشی در ساختمان های عمومی و منازل می باشند.نصب رادیاتور شوفاژ معمولا پس از پایان عملیات ساختمانی و همراه با نصب شیرالات صورت میپذیرد.
پکیج,مزایای پکیج,رسوب گیر پکیج,انواع پکیج,پکیج زمینی,پکیج دیواری,نصب پکیج ,تعمیر پکیج,تعمیر پکیج در تهران,تعمیر پکیج در کرج,تعمیر پکیج در کرج و تهران

تعمیر پکیج | مزایای پکیج نسبت به سایر وسایل گرمایشی و تعمیر پکیج در کرج و تهران |

پکیج دیواری ، یکی از کم مصرف ترین و به صرفه ترین سیستم گرمایشی دنیاست اما پس از گذشت چند سال ممکن است که فرسوده شوند و نیاز به تعمیر پکیج داشته باشند. هنگامی که مشکلی برای پکیج و آبگرمکن دیواری به وجود می آید باید سریعا برای تعمیر پکیج دیواری خود اقدام کنید و برنامه ای برای سرویس پکیج دیواری در نظر بگیرید. زیرا اگر یک پکیج دچار خرابی و یا از کار افتادگی شود ، زندگی ساکنان را مختل می کند .