سرویس کولر گازی,نصب کولر گازی,تعمیر کولر گازی,سرویس کولر گازی در کرج,سرویس کولر گازی در تهران

سرویس کولر گازی

  • سه شنبه 26 شهریور 1398
  • 2934 نفر

کولر گازی در عین حال که یکی از بهترین وسایل سرمایشی محسوب میشه و استفاده از اون در گرمای تابستان لذت بخشه ، همان طور هم نیاز به رسیدگی و سرویس کردن داره که خراب نشه...

جهت اطلاع از تعرفه نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی بر روی عنوان زیر کلیک نمایید. نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی در کرج و تهران

سرویس کولر گازی

هرسال با شروع فصل تابستان خیلی از مردم احساس گرما میکنن و برای خنک شدن کولر گازی رو روشن میکنن تا از سرمای اون لذت ببرن ولی ما باید توجه داشته باشیم که هرکدام از لوازم‌خانگی ما بدون در نظر گرفتن برند یا کشور سازنده آن احتیاج به نگهداری مناسب دارند و اگر هرچند مدت یک‌بارتعمیراین کار انجام نشوند خراب‌شده و احتیاج به تعمیرکار دارد که ممکنه تو اوج گرمای تابستان شما رو از سرمای خودش بی‌نصیب بزاره و علاوه بر هزینه و پیدا کردن یه تعمیرکار خوب چندساعتی حتی چند روزی رو تو گرما بمونیم پس بهترین راه پیشگیریه یعنی قبل از خراب شدن کولر گازی اونو سرویس کنید زیرا تعمیر اسپیلت و تعمیر کولر گازی یکی از احتیاجاتی است که میبایست در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود.

تمیز کردن فیلتر اسپلیت ها برای کسانی که از اسپلیت های دیواری در منزل استفاده می کنند بسیار مهم است و شاید کمتر کسی این جرات را به خود داده است که خودش یونیت داخلی را باز کرده و کویل های پنل داخلی را تمیز کند.

کولر گازی در انواع مختلف ؛ کولر گازی پرتابل، کولر گازی پنجره ای، کولر گازی ایستاده و اسپیلت موجود است و هر یک از آنها بعد از مدتی استفاده نیز به پاکسازی و تمیز کردن دارند.

به منظور افزایش بهره وری کولر گازی، باید دستگاه را هرچند مدت یکبار تمیز کرد. این کویل های مانند رادیاتور ماشین عمل می کنند و همیشه باید تمیز و پاکیزه نگه داشته شوند تا با هوای پیرامون خود به خوبی در ارتباط باشند و سرما یا گرما را از کویل ها به هوای اتاق انتقال دهند.تمیز بودن فیلتر ها در واقع به بهبود کارایی خنک کنندگی و و متعاقب آن صرفه جویی در انرژی می شود و اگر هرچند مدت یک‌بارتعمیر این کار انجام نشوند خراب‌شده و احتیاج به تعمیرکار دارد که ممکنه تو اوج گرمای تابستان شما رو از سرمای خودش بی‌نصیب بزاره و علاوه بر هزینه و پیدا کردن یه تعمیرکار خوب چندساعتی حتی چند روزی رو تو گرما بمونیم پس بهترین راه پیشگیریه یعنی قبل از خراب شدن کولر گازی اونو سرویس کنید.

تمیز نکردن فیلتر های کوار گازی علاوه بر بالابردن مصرف برق و پایین آمدن کارایی کولر گازی باعث بوجود آمدن بوی نامطبوعی شده که استفاده از کولر گازی را امری ناخوشایند تبدیل میکند.

تمیز کردن و پاکسازی پس از نصب کولر گازی نیاز به تخصص ندارد و تنها با کمی دقت می توانید آن را به راحتی تمیز نمایید.

نکاتی مهم  برای تمیز کردن کولر گازی

مرحله اول

برای شستشو و تمیز کردن فیلتر کولر گازی قبل از هر کاری خاموش کردن کولر گازی است. برای این کار برق کولر گازی رو قطع کنید تا خطری شما رو تهدید نکند و با خیال راحت کارتان را ادامه بدهید.

برای قطع کردن برق کولر گازی بسته به نوع کولر دو راه دارید:

دوشاخه کولر گازی را از کنار پنل از برق بکشید یا فیوز برق کولر گازی را از جعبه‌فیوز قطع کنید.

مرحله دوم

 

تمیز کردن فیلتر کولر گازی

پس از خاموش کردن دستگاه، ابتدا باید سرویس پنل داخلی را انجام بدهید ،

در این قسمت باید سرویس پنل داخلی را انجام بدهید، سرویس پنل داخلی شامل: پانل ها ، پره ها و فنر ها هستند. که بدین منظور می توانید از وسایلی نظیر فرچه جارو برقی استفاده کنید.

سعی کنید دستمال مخصوصی را برای تمیز کردن کویل های اسپلیت تهیه کنید و فقط برای تمیز کردن اسپلیت از آن استفاده نمایید.

برای این کار ابتدا باید قاب جلویی پنل را بازکرده و  دو عدد فیلتر آن را بیرون کشیده و با استفاده از فشار آب تمیز بشویید به نحوی که خاک و گرد و غباری روی آن باقی نماند و سپس با دستمال تمیز خشک کنید.

روش دیگری نیز وجود دارد که میتوان ابتدا فیلتر ها را با استفاده از جاروبرقی تمیز کنید.استفاده از جاروبرقی گرد و غبار ها را از بین برده و منافض فیلتر را باز کرده سپس میتوانید با آب یا با اسپری و دستمال کامل تمیز نمایید. در صورت شستن فیلتر با آب، قبل از نصب مجدد ابتدا باید فیلتر را کاملا خشک نمایید.

ممکن است که این فیلترها چرب و خیلی کثیف باشند و در این حالت از یک پاک کننده هم بهره ببرید تا فیلتر ها کامل تمیز شده.

طریقه جا زدن فیلترها بعد از تمیز کردن فیلتر کولر گازی

هنگام جا انداختن فیلتر ها در کولر ابتدا فیلتر ها را از قسمت عقب جا بزنید سپس قسمت جلویی را جا بیندازید با این کار از درست جا افتادن فیلتر ها می توانید اطمینان حاصل نمایید و به فیلتر ها آسیبی نخواهید رساند. بعد از اتمام تمیز کردن فیلتر کولر گازی و خشک کردن فیلتر ها و جا انداختن آنها در پنل کولر حال می توانید پنل جلوی کولر را ببندید.

 

مرحله سوم

 

شما بعدازاین که فیلتر کولر گازی را تمیز کردید باید سنسور کولر را نیز تمیز کنید.

برای این کار سنسور کولر گازی را بیرون کشیده و تمیز کنید و در جای خودش قراردهید. این سنسور وظیفه‌ چک کردن دمای محیط  را داشته و به برد، فرمان روشن و خاموش شدن خودکار کولر گازی را می‌دهد اگر این سنسور کثیف باشد به دلیل فرمان اشتباه به برد در سیستم شما اختلال ایجاد می‌شود و باعث روشن شدن زودهنگام کولر گازی شده که پیامدهای مصرف برق زیاد و فشار به موتور کولر گازی شده.

مرحله چهارم

بعد از این کار نوبت به شستن فین‌های یا کویل ها می‌رسد.

این کویل ها مانند رادیاتور ماشین عمل کرده و همیشه باید تمیز باشد تا با هوای محیط به‌خوبی ارتباط برقرار کند و سرما را از کویل ها به هوای اتاق منتقل کنند.

شما می‌توانید به‌ وسیله یک آب‌ پاش،بخار شوی یا شنگ آب به کویل ها آب بپاشید مانند و وقتی کاملاً خیس شدند با یک برس نرم یا مسواک به‌صورت عمودی روی آن‌ها کشیده تا پرز و گردوخاک آن تمیز شود.

اگر کولر گازی درجایی نزدیک آشپزخانه نصب‌شده باشد معمولاً این کویل ها به دلیل گرما و پخت و پز چرب شده و با برس کشیدن ساده به آن تمیز نمی‌شود.

شما برای این موارد باید یک اسپری گاز پاک‌کن یا پاک کننده های چربی زدا تهیه کنید. شما بعد از تهیه این اسپری می‌توانید آن را روی کویل ها بپاشید تا کف کند و تا ۱ ساعت اجازه دهید که این چربی‌های خوب شسته شده و نرم شود بعد از یک ساعت به‌وسیله شیشه‌ شور یا بخار شور آب را روی آن اسپری کرده و با یک مسواک یا برس نرم آن را تمیز کنید مشاهده می‌کنید که براق و تمیز شد.

استفاده از بخار شوی نقش بسزایی در پاک کردن چربی ها دارد. می‌توانید قبل از استفاده از بخار شور از اسپری گاز پاک‌کن استفاده کنید و بعد از یک ساعت که این اسپری چربی‌ها را نرم کرد با دستگاه بخارشوی آن را تمیز و براق کنید بعدازاین کار سنسور و فیلتر را مانند قبل سر جای خود محکم کنید و درب پنل را ببندید.و این کار نقش بسیار مهمی در راندمان کولر گازی دارد. زیرا با تمیز شدن کویل با هوا به خوبی ارتباط داشته و سرما به به خوبی به هوای اتقاق می رسانند.

بعد از شستشو مطمئن شوید که فیلترها به خوبی خشک شده اند و فیلتر را به مکان اصلی خود برگردانید و دریچه را ببندید حدود نیم ساعت که از تمیز کردن فیلتر کولر گازی سپری شد می توانید با خیال راحت کولر اسپلیت خود را روشن کنید و از آن لذت ببرید.

فیلتر هوای کولر گازی را بعد از چه مدت تمیز کنیم ؟

پاسخ این سوال این است که استفاده شما از کولر گازی به چه اندازه ای است و همچنین محیطی که در آن قرار دارید .

اگر محیطی که در آن زندگی میکنید هوایش خیلی آلوده است و میزان استفاده شما از کولر گازی بصورت میانگین روزانه بیشتر از ۶ ساعت باید هر ۲ هفته یکبار فیلتر کولر گازی را تمیز کنید در غیر اینصورت می توانید ماهی یکبار فیلتر هوا  را تمیز نمایید.

آموزش شستشوی کندانسور و پنل بیرونی کولر گازی

 

شستن کندانسور کولر گازی

بعد از به اتمام رسیدن شستشوی پنل داخل کولر گازی نوبت به شستشوی کندانسور (انتقال حرارت) کولر گازی (پنل خارجی کولر گازی) می‌رسد.

حتماً دقت کنید که در هنگام انجام این کار همچنان برق کولر قطع بوده تا مشکلی از لحاظ اتصالی برق به وجود نیاید قبل از هر کاری باید ایمنی را رعایت کنید و  این کار برای امنیت شما در هنگام تمیز کردن و پاکسازی اجزا داخلی کندانسور ضروری می باشد.

مراحل کار:

برای تمیز کردن و شستشوی پنل خارجی کولر گازی نیاز به فشار آب و برس نرم خواهیم داشت.اگر در منزل دستگاه کارواش خانگی دارید میتوانید به‌وسیله آن قسمت پشت و کنار کندانسور یا پنل خارجی کولر گازی را مانند رادیاتور ماشین دارد را با دستگاه کارواش خانگی یا شیلنگ آب پرفشار کاملاً تمیزی نمایید و دقت کنید که هیچ‌گونه کثیفی روی آن باقی نماند.اگر پنل رادیات خیلی کثیف باشید از تمیز کننده ها و برس نیز بهره ببرید.

در هنگام شستشو نگران موتور فن بیرونی نباشید زیرا کاملاً در برابر آب عایق بوده و مشکلی پیش نخواهد آمد.وقتی از انجام آن مطمئن شدید تا یک یا دو ساعت کولر را روشن نکنید و بعدازآن می‌توانید کولرگازی خود را روشن کرده و از سرمایی لذت‌ بخش  استفاده کنید.

رفع نشتی آب کولر گازی پس از سرویس

نشتی و سرریز شدن آب کولر گازی میتواند دلایل متفاوتی داشته باشد که در زیر دلایل این امر را برای شما عزیزان بصورت کامل توضیح میدهیم:

۱: بعد از سرویس کولر گازی حتما مسیر تخلیه آب کولر چک شود تا اگر کولر گازی آبریزی داشت مشکل برطرف شود

وقتی ناودانی کولر که آب داخل آن جمع شده و بعد از طریق لوله درین تخلیه می‌شود به هر نحو مسدود شده باشد (به‌وسیله گردوخاکی که به لجن تبدیل شد ) آب از ناودانی کولر سرریز کرده و از زیر آن به بیرون می‌ریزد.

باید به این نکته توجه کنید که اگر شما هم جزو آن دسته از کسانی هستید که لوله تخلیه کولر گازی را داخل سطل یا بطری می اندازید بعد از پر شدن سطل از آب و رسیدن آب به لبه شیلنگ آب دیگر قادر به خارج شدن نیست و از کولر سرازیر میشود..

۲: یکی دیگر از دلایل سرریز آب کولر گازی گاهی اوقات علت،سرویس نشدن بموقع کولر گازی است.

۳:  علت دیگر آبریزش آب کولر اسپیلت کمبود گاز است.

مهمترین کار سرویسکار کولر گازی پس از سرویس پنل داخلی و خارجی اسپیلت،تست گاز کولر گازی است زیرا درصورتیکه گاز اسپیلت کم باشد به کمپرسور صدمه جدی وارد میشود

۴: مورد بعدی کیپ شدن مسیر تخلیه آب کولر گازی است.

 

تذکر: سرویس کولر گازی و تعمیر کولر گازی امری کاملا تخصصی است  لطفا در صورت برخورد با هرگونه مشکلی با کارشناسان مربوطه در این زمینه تماس حاصل فرمایید.

بیتا سرویس با سالها تجربه در زمینه ی نصب ، سرویس و تعمیر سیستم های گرمایشی در شهر کرج و تهران مشغول به فعالیت است.

از خدمات گروه فنی بیتا سرویس به موارد زیر می توان اشاره کرد:

تعمیر پکیج

نصب پکیج

تعمیر پمپ آب 

نصب پمپ آب

نصب اسپلیت

تعمیر اسپلیت

نصب داکت اسپلیت

تعمیر داکت اسپلیت

نصب مشعل شوفاژ 

تعمیر مشعل شوفاژ

نصب رادیاتور

تعمیر رادیاتور

تعمیرکار موتورخانه

سرویس موتورخانه

نصب فن کویل

تعمیر فن کویل

نصاب پکیج

نمایندگی ال جی

نمایندگی ایران رادیاتور

تعمیر پکیج ایران رادیاتور

نصب مینی چیلر

تعمیر مینی چیلر

و..

جهت اطلاع از تعرفه نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی بر روی عنوان زیر کلیک نمایید. نصب و سرویس سیستم های سرمایشی و گرمایشی در کرج و تهران
سرویس موتورخانه,عیب یابی موتور خانه,موتورخانه, چیلر در موتورخانه, دیگ ها در موتورخانه,سرویس و عیب یابی موتور خانه در کرج و تهران

سرویس موتورخانه و تعمیر موتورخانه در تهران و کرج

تعمیر موتورخانه و نگه داری موتورخانه یکی از مهمترین مواردی است که باعث میشود شما یک زمستان سرد را به راحتی پشت سر بگذارید.برای سرویس موتورخانه و تعمیر آن باید از افراد ماهر و باتجربه در زمینه تعمیر و عیب یابی موتورخانه کمک بگیرید.کارشناسان فنی ما در بیتا سرویس میتوانند با در اختیار گذاشتن تجارب خود در این زمینه شما را یاری کنند.
مشعل ,مشعل گازسوز,مشعل‌های دوگانه‌سوز,مشعل جت فشاری,مشعل‌های Air/Steam-Atomized,مشعل‌های Rotary Cup,مشعل‌های Low pressure atomizing,تعمیر و عیب یابی مشعل موتورخانه,مشعل های خانگی وصنعتی,مشعل با فشار كم,مشعل با سوخت مايع سنگين,مشعل گازي,مشعل سه گانه سوز,مشعل های دو سوخته گاز و مایع,تعمیر و راه اندازی مشعل شوفاژ در کرج و تهران

تعمیر مشعل موتورخانه | نصب مشعل شوفاژ در کرج و تهران | عیب یابی مشعل شوفاژ

مشعل دستگاهی است که با ترکیب مقدار معینی هوا و سوخت (به این عمل احتراق گفته می‌شود) در یک فضای ایمن، انرژی سوخت را به انرژی گرمایی تبدیل می‌کند که در اثر این احتراق مقداری گاز نیز تولید شده که از راه دود کش خارج می‌شود.برای نصب و تعمیر مشعل موتورخانه با ما تماس بگیرید.
 روش نصب رادیاتور,مزایای رادیاتور,خرید رادیاتور,ویژگی رادیاتور,نصب حوله خشک کن,انواع رادیاتور شوفاژ,نحوه اتصال رادیاتور,نصب شوفاژ,پره رادیاتور,قیمت نصب شوفاژ,محل نصب رادیاتور شوفاژ,نصب رادیاتور شوفاژ در کرج و تهران

نصب رادیاتور شوفاژ در تهران و کرج | جامع ترین آموزش نصب رادیاتور شوفاژ به همراه معرفی نصاب رادیاتور

رادیاتورهای شوفاژ یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات گرمایشی در ساختمان های عمومی و منازل می باشند.نصب رادیاتور شوفاژ معمولا پس از پایان عملیات ساختمانی و همراه با نصب شیرالات صورت میپذیرد.بیتا سرویس فعال در زمینه نصب انواع رادیاتور با دارا بودن بهترین نصاب رادیاتور در تهران و کرج.با ما تماس بگیرید.
پکیج,مزایای پکیج,رسوب گیر پکیج,انواع پکیج,پکیج زمینی,پکیج دیواری,نصب پکیج ,تعمیر پکیج,تعمیر پکیج در تهران,تعمیر پکیج در کرج,تعمیر پکیج در کرج و تهران

سرویس و تعمیر پکیج | هزینه تعمیر پکیج در تهران و کرج

پکیج دیواری ، یکی از کم مصرف ترین و به صرفه ترین سیستم گرمایشی دنیاست اما پس از گذشت چند سال ممکن است که فرسوده شوند و نیاز به تعمیر پکیج داشته باشند. تعمیر پکیج یکی از خدمات اصلی بیتا سرویس است. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.