راه اندازی پکیج

02133060066 شماره ثابت
راه اندازی پکیج

راه اندازی پکیج در فصل سرد سال یکی از اولین اقدامات برای اهالی ساختمان می باشد. اگر با این کار آشنایی ندارید در ادامه مقاله با ما همراه باشید و یا می توانید با همکاران ما در بیتا سرویس تماس بگیرید.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

راه اندازی و تنطیمات پکیج ها دارای فوت و فن هایی می باشد. توصیه ما به شما این است که اگر در کارهای فنی مهارتی ندارید و یا احساس می کنید پکیج تان دارای مشکل است با همکاران با تماس بگیرید تا کار راه اندازی زمستانه بدون خسارت صورت پذیرد.

راه اندازی حالت زمستانی پکیج

پکیج شوفاژهای دیواری قادرند با گرم کردن آب تا دمای پایین تر از نقطه جوش در فشار اتمسفریک، نیازهای دمایی ساختمان ها را تامین کنند. این نیازهای دمایی می تواند شامل گرمایش هوای محیط یا آب گرم بهداشتی مصرفی باشد. با توجه به اینکه پکیج ها از سوخت گاز تغذیه می کنند و محصولات تولیدی آن ها نیز آب داغ است، رعایت جزئیات و اصول تنظیمات در آن ها بسیار ضروری است. تنظیمات پکیج دیواری می تواند شامل نصب پکیج، راه اندازی یا تنظیمات عملکردی سیستم باشد .

نکاتی که باید قبل از تنظیمات پکیج در نظر گرفته شود

تنظیمات پکیج

 

 • قبل از هرچیزی لازم است مطابقت دستگاه با گاز مصرفی مورد بررسی قرار گیرد.
 • بررسی صحت دودکشی سیستم و عدم اشتراک دودکش های چندین دستگاه (مگر در حالت های خاص)
 • بررسی صحت مجرای دودکش و عدم انسداد مسیر خروج محصولات احتراق
 • رعایت فاصله لازم و تعریف شده بین دستگاه و دیوار
 • عدم استفاده از مواد خورنده و شوینده در بدنه سیستم
 • بررسی مدار آب گرم و در صورت سختی بالای آب منطقه استفاده از دستگاه های تصقیه آب
 • بررسی مدار گرمایشی پکیج دیواری به منظور عدم وجود براده های جوشکاری یا سایر آلاینده ها در مسیر
 • کنترل تطابق پارامترهای ورودی پکیج با تنظیمات سیستم های تامین کننده (برق و گاز و آب)
 • نصب مطابق با مقررات و منوآل دستگاه
 • اتصال به منبع تامین برق (به همراه استفاده از محافظ الکترونیکی)

راه اندازی پکیج

 • تامین برق دستگاه
 • تامین گاز شهری سیستم
 • فشار دادن سوئیچ On/Off یا ولوم تابستانه و زمستانه
 • تنظیم آب گرم مصرفی و حرارت مرکزی

عملکرد پکیج دیواری در حالت زمستانی چگونه است؟

وظیفه ی  پکیج  در فصل زمستان متفاوت است. چون علاوه بر گرم کردن آب مصرفی باید رادیاتور و مدار های گرم کننده را نیز گرم نماید. در این سیستم اولویت با آب گرم مصرفی است. وقتی شیر آب گرم باز می شود. سنسور برقی مدار رادیاتور را تا زمانی که آب گرم مصرفی باز است قطع می نماید. اما این موقت است و با بسته شدن شیر آب گرم مدارآبگرم رادیاتور وصل می گردد. و این گونه همیشه آب گرم به صورت آنی در دسترس است.

حالت زمستانی پکیج

مادامی که کلید پکیج را در حالت تابستانه قرار می دهیم ، دستگاه فقط آب گرم بهداشتی را تامین می نماید و آب داغ گرمایشی قطع می باشد ( زیرا در تابستان نیازی به گرم شدن رادیاتورها نداریم ).

هنگامی که پکیج در حالت زمستانه قرار می دهیم ، دستگاه می تواند آب گرم بهداشتی و همچنین آب داغ گرمایشی رادیاتورها را نیز تامین نماید . لازم به ذکر است که پکیج قادر نیست بطور همزمان آب داغ گرمایشی و هم آب گرم بهداشتی را تامین نماید. اولویت پکیج همواره برای آب گرم بهداشتی می باشد به این صورت که تا مصرف کننده ، نیازی به آب گرم بهداشتی برای شستن دست و ظروف و حمام و …… نداشته باشد ، دستگاه به گرم کردن آب داغ گرمایشی می پردازد به محض آنکه آب گرم بهداشتی باز شود ( شیر آب گرم باز شود ) ، پکیج فقط به گرم کردن آب گرم بهداشتی می پردازد و آب داغ گرمایشی دیگر گرم نمیشود . به عنوان مثال در مدت زمانی که فردی داخل حمام است و آب گرم دوش فعال است ، دیگر آب داخل رادیاتورها گرم نمی شود . نتیجه آنکه اگر فردی به مدت زیاد دوش بگیرد و یا آب گرم مصرف نماید ، چون در ان مدت آب داخل رادیاتورها گرم نمی شود ، در نتیجه محیط ساختمان ، رو به سردی می رود .

فعال کردن حالت زمستانی پکیج ایران رادیاتور

 

فعال کردن حالت زمستانه ی پکیج ایران رادیاتور

روی پکیج ایران رادیاتور سه ولوم و یک عقربه و یک دکمه ی کوچک را میبینید.

ولوم سمت راست 

مسئول خاموش  و روشن کردن پکیج است  اگر بر روی صفر باشد خاموش و اگر بروی یک باشد پکیج روشن است .

ولوم وسطی 

تنها مسئولیت  آن تنظیم دمای ابگرم مصرفی است. و معمولن با یک بار تنظیم شدن دیگر به ان دست نمیزنیم .معمولن توصیه میشود ک این ولوم را روی وسط قرار دهیم . البته این کار به سلیقه شما و مزاج شما بستگی دارد .

ولوم سمت چپ 

اگر این ولوم روی صفر قرار داشته باشد به این معنی است ک دستگاه روی حالت تابستانه قرار دارد اما اگر این ولوم را بچرخانیم به حالت زمستانه میرود اینکه شما ولوم را در کجا قرار میدهید بستگی دارد به اینکه چه دمایی از پکیج میخاهید . همیشه سعی کنید این ولوم رادر نقطه ماکزیمم قرار ندهید چون به دستگاه فشار می اید

عقربه 

عقربه همیشه باید بین یک تا دو قرار گیرد . تنظیم این عقربه توسط شیر پرکن انجام میگیرد .  شیر پرکن در دستگاه ایران رادیاتور  معمولن در زیر دستگاه و سمت راست قرار دارد و به صورت یک شیر کوچک ابی رنگ پلاستیکی مشخص میشود ک به صورت مورب از پکیج بیرون امده است .

دکمه ریست 

این دکمه فقط زمانی به کار می آید که دستگاه ارور بدهد که با فشار دادن ان ارور موقتن رفع میشود .

در هنگام راه اندازی پکیج ایران رادیاتور و یا سایر برندهای پکیج به این نکات توجه نمایید:

 1.  همیشه سعی کنید تادمای محیط را با ولوم سمت چپی کنترل کنید و تا جایی که امکان دارد به شیر رادیاتور دست نزنید و سعی کنید شیر رادیاتور  تا اخر باز باشد.
 2.  شیر رادیاتور و شیر های رفت و برگشت پکیج نیازی نیست تا در تابستان بسته شود.
 3. در مسافرت های زمستانه اگر پکیج در محیط بیرون از خانه قرار دارد پکیج  را خاموش نکنید بلکه در دمای ملایم قرار دهید. و یا اینکه اب درون پکیج را به روشی خالی کنید. انگاه پکیج  را خاموش کنید و به مسافرت بروید.

مراحل تخلیه آب مدار گرمایش

 • شیر فلکه آب سرد ورودی به سیستم را ببندید.
 • به منظور جلوگیری از تخلیه آب مدار گرمایش در محیط زیر شیر تخلیه یک ظرف مناسب قرار دهید.
 • با چرخاندن شیر تخلیه آب مدار گرمایش را از سیستم پکیج تخلیه کنید. در صورتی که به نمایشگر یا گیج فشار دقت کنید، فشار سیستم با تخلیه آب از مدار کاهش می یابد.
 • با رسیدن فشار سیستم به صفر شیر تخلیه را ببندید.
 • اینک آب مدار گرمایشی پکیج شما تخلیه است.
   

راه های جلوگیری از یخ زدن پکیج در زمستان

گاهی ممکن است وقتی برای مدت زیادی از پکیج استفاده نمیکنید، دستگاه دچار یخزدگی شود به خصوص پکیج هایی که در فضای خارجی نصب میشوند. یخزدگی پکیج در زمستان میتواند علل مختلفی داشته باشد، ولی می توان این مشکل را به دو صورت حل کرد.

 • اول: شیر گاز را بصورت باز نگهدارید و دوشاخه دستگاه را متصل به پریز برق بگذارید. بیشتر پکیج ها دارای یک سیستم اتوماتیک هستند که از یخ زدگی سیستم جلوگیری میکند. با خواندن دفترچه راهنمای پکیج خود میتوانید از وجود این سیستم در دستگاه خود مطمئن شوید.
 • دوم: به سیستم شوفاژ ماده ضد یخ زدگی مخصوص رادیاتور را اضافه نمائید .(برای پرهیز از آسیب دیدن پکیج، از ضد یخ اتومبیل استفاده نکنید.)

به منظور یخ زدایی دستگاه را در حالت حداقل ظرفیت نگه دارید. عملکرد ضد یخ اتوماتیک در پکیج های دیواری دیجیتال و آنالوگ متفاوت می باشد.

در دستگاه های دیجیتال باید شیر گاز دستگاه را در حالت باز قرار داد به طوری که عقربه فشار دستگاه بین ۱ تا ۱٫۵ بار قرار بگیرد. در این حالت پکیج باید به برق متصل باشد. کلید انتخاب فصل را در وضعیت ۰ قرار می دهیم.

در دستگاه های آنالوگ (B,M,E) : شیر گاز دستگاه باز باشد. عقربه فشار دستگاه را بین ۱ تا۱٫۵ بار تنظیم کنید. کلید روشن خاموش را در روشن و کلیدهای تنظیم دمای آب گرم و شوفاژ را در وضعیت ۰ قرار می دهیم.

حال این سئوال ممکن است پیش بیاید که اگر پکیج قبل از شروع کار خاموش شده و چراغ راه اندازی مجدد (reset) روشن گردد چه اقدامی باید انجام داد؟
با توجه به کد خطایی که در دفترچه دستگاه مشخص شده است اقدامات بعدی را انجام می دهیم.

نصب و راه اندازی پکیج ، سرویس پکیج و تعمیر پکیج در شهر کرج و تهران با گروه فنی و تخصصی بیتا سرویس.

از جمله خدماتی که بیتا سرویس در زمینه ی سیستم های گرمایشی و سرمایشی ارائه می دهد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نصب پکیج، تعمیر پکیج،  تعمیر فن کویل ، نصب پمپ آب ، تعمیر پمپ آب ، نصب داکت اسپلیت ، تعمیر داکت اسپلیت ، نصب اسپلیت ، تعمیر اسپلیت ، نصب مشعل شوفاژ ، تعمیر مشعل شوفاژ و....امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
 • علیرضا
  توضیحاتتون خیلی کامل بود. من برای روشن كردن پكيج ايران رادياتور به مشکل خوردم که با راهنمایی شما شکر خدا حل شد.
تماس بگیرید