X

بررسی کد ارور و خطاهای داکت اسپلیت ایران رادیاتور

09121074065 همراه
کد خطا و ارورهای داکت اسپلیت ایران رادیاتور

در این مطلب قصد داریم به بررسی خطاهای ایجاد شده در داکت اسپلیت ایران رادیاتور بپردازیم. از طریق آشنایی با کد خطای داکت اسپلیت، می توانید به رفع مشکل بپردازید. 

بیتا سرویس
بیتا سرویس

داکت اسپلیت ایران رادیاتور یکی از سیستم های تهویه مطبوع، دومنظوره می باشد که به شما در تأمین گرما و سرمای محیط مد نظر کمک می کند.

در برخی مواقع ممکن است دستگاه داکت اسپلیت دچار خرابی شود و ارورهایی بر روی نمایشگر دستگاه نشان داده شود. از طریق آشنایی با کد خطای داکت اسپلیت، به راحتی می توانید به بررسی مشکلات و رفع آن بپردازید.

داکت اسپلیت های موجود در بازار متشکل از دو بخش یونیت داخلی (اواپراتور) و یک یونیت خارجی (کندانسور) می باشد و لوله های مسی رابط، کانال های توزیع هوا، دریچه های ورود و خروج هوا و ترموستات از دیگر اجزای تشکیل دهنده ی یک داکت اسپلیت می باشد. دریچه هایی که برای داکت اسپلیت در نظر گرفته می شود می تواند جایگزین چند اسپلیت در یک واحد ساختمان شود. در مورد عملکرد دستگاه هم باید بگوییم که در حالت سرمایش، هوای موجود در درون محیط توسط هواساز مکش و بعد از آن با عبور هوای مکیده شده از اواپراتور، هوای سرد شده با عبور فیلترهای تهویه به محیط، دمیده می شود. در حالت گرمایش هم هوای مکش شده در مقابل جریان آب گرم عبوری از کویل گرمایی قرار می گیرد و بعد از رسیدن به دمای مناسب و تهویه توسط فیلترها دوباره به محیط برگردانده می شود. در برخی از مواقع بعد از این که داکت اسپلیت مد نظر شما در محیط نصب شد ممکن است به خاطر مشکلات مختلفی که برای دستگاه به وجود می آید عملکرد عادی و طبیعی دستگاه با مشکل رو به رو شود. در این مواقع توصیه می کنیم از افرادی که در این زمینه تخصص و تجربه ی کافی دارند برای تعمیر داکت اسپلیت کمک بگیرید تا دستگاه با مشکل جدی رو به رو نشود.

ارور کولر گازی ایران رادیاتور

کد خطا E2

این ارور نشانگر به وجود آمدن مشکل در سنسورهای محیطی و دمایی سیستم می باشد. این سنسورهای دمایی، اطلاعات کاملی از هوای محیط و یا لوله‎‌ ها را در اختیار برد دستگاه قرار می دهد. هم چنین تمام دستورات و تنظیمات از طریق برد، به دیگر قطعات دیگر ارسال می شود.

کد خطا E3 این ارور نشانگر اختلال در سنسور پایپ اپراتور می باشد. این خطا به بررسی میزان اهم کمک می کند.
کد خطا E4 این ارور نشانگر این است که سنسور پایپ در یونیت بیرونی دچار نقص عملکرد شده است.
کد خطا E5

این ارور نشانگر مشکلات مربوط به فن بلوور می باشد. فن بلوور دستگاه موظف به دمیدن و هدایت هوای خنک به خارج از کولر گازی می باشد. در صورت تراز نبودن پنل داخلی و خشک کار کردن فن سبب نقص عملکرد آن می شود. جهت بررسی فن بلوور، میزان اهم آن بررسی و اندازه گیری می شود. در صورتی که برد سیستم نیم‎سوز شده باشد، فن دمنده نمی تواند وظیفه ی خود را انجام دهد.

کد خطا E7

این ارور نشانگر این است که بین یونیت داخلی و خارجی هیچ گونه ارتباطی وجود ندارد. با توجه به این که اپراتور و کندانسور از طریق کابل‎ های متعددی به یکدیگر متصل هستند در صورت وجود مشکل در کابل ها این مشکل با این کد نشان داده می شود.

کد خطا E8 

این ارور نشانگر دمای بیش از حد کندانسور می باشد. با توجه به این که گرمای جذب شده از اتاق توسط کندانسور به محیط بیرون منتقل می شود. سرویس کویل‌ های کندانسور به تبادل گرمایی، کمک می کند. به همین خاطر بهتر است در فواصل زمانی مشخص نسبت به سرویس کولر گازی اقدام کنید.

تشخیص ارور کولر گازی ایران رادیاتور توسط نور لامپ

کد خطا توضیح علامت خطا از طریق نور لامپ
E1 ایراد در سیستم حسگر اندازه گیری دمای اتاق روشن و خاموش شدن نور لامپ یک بار 
E2 ایراد در سیستم حسگر اندازه گیری دمای لوله ها روشن و خاموش شدن نور لامپ دوبار 
E6 ایراد در عملکرد پنکه (فن) دستگاه کولر گازی روشن و خاموش شدن نور لامپ شش بار 

علت ارور کولر گازی ایران رادیاتور چیست؟

 • در صورت نصب غیر اصولی داکت اسپلیت
 • رعایت توجه نداشتن به موارد مهم در مورد سایز لوله، کابل برق، مکان نصب و...
 • هماهنگ نبودن ظرفیت دستگاه متناسب با متراژ محیط مد نظر شما
 • در صورت عدم سرویس دستگاه در فواصل زمانی مشخص
 • کمبود گاز دستگاه
 • ایجاد نشتی در کولر گازی
 • خرابی کمپرسور و خازن دستگاه

اقدامات لازم جهت جلوگیری از ایجاد ارور در کولر گازی 

رعایت نکاتی که ادامه به آن ها اشاره می کنیم به شما کمک می کند از ایجاد مشکل در دستگاه جلوگیری شود. 

 • تعویض فیلترهای کولر در موارد نیاز
 • شستن یونیت خارجی توسط کارواش در موارد مورد نیاز
 • توجه به نوع عملکرد کولر گازی و اطمینان از سالم بودن قطعات دستگاه
 • بررسی میزان شارژ گاز کولر گازی در موارد مورد نیاز
 • انجام فرآیند مربوط به نشت یابی توسط افراد متخصص

 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید