X

بررسی کد ارور و خطاهای داکت اسپلیت جی پلاس

09121074065 همراه
کد ارور و خطاهای داکت اسپلیت جی پلاس

در این بخش قصد داریم به بررسی کد ارور و خطاهای داکت اسپلیت جی پلاس بپردازیم. آشنایی با برخی از کدها به شما کمک می کند تا بتوانید علت خرابی داکت اسپلیت را تشخیص و از افراد تعمیرکار برای رفع مشکل کمک بگیرید. با ما همراه باشید.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

داکت اسپلیت جی پلاس یکی از پرفروش ترین داکت اسپلیت ایرانی موجود در بازار می باشد که توسط برند جی پلاس طراحی و برای فروش روانه ی بازار می شود. طراحی انتخاب برای داکت اسپلیت های جی پلاس به گونه ای می باشد که در ساختمان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که قرار باشد برای هر واحد یک سیستم مستقل در نظر گرفته شود. اگر ساختمان مسکونی و اداری شما قرار است سقف کاذب داشته باشد در این موارد بهترین گزینه جهت تهویه مطبوع انتخاب دستگاه‌ های داکت اسپلیت می باشد که به شما کمک می کند تا بتوانید سرما و گرمای مورد نیاز محیط مد نظر خود را تأمین کنید. این مدل از دستگاه داکت اسپلیت از طریق کویل DX هوای تازه مورد نیاز شما را تأمین می کند و در فصول سرد سال برای تأمین گرمای مورد نیاز از کویل آب گرم استفاده می کند. نصب کویل آبگرم به کاهش مصرف انرژی کمک می کند.

داکت اسپلیت جی پلاس در مدل های مختلف داکت اسپلیت‌ اینورتردار و معمولی طراحی و برای فروش روانه ی بازار می شود. اگر جزو افرادی هستید که میزان مصرف برق دستگاه مسئله ی مهمی برای شما محسوب می شود بهترین گزینه برای انتخاب مدل اینورتر دار می باشد. میزان ظرفیت و برند داکت اسپلیت در تعیین قیمت داکت اسپلیت مسئله ی مهمی محسوب می شود. بعد از نصب داکت اسپلیت به مرور زمان ممکن است دستگاه دچار مشکل شود.

زمانی که مشکلی برای دستگاه به وجود می آید برای این که کاربر متوجه ی این موضوع شود این مسئله با کد خطا بر روی صفحه ی نمایشگر نشان داده می شود تا برای رفع مشکل از تعمیرکار داکت اسپلیت برای تعمیر داکت اسپلیت کمک بگیرید.

کد ارور و خطاهای کولر گازی جی پلاس

کولر گازی های جی پلاس زمانی که دچار مشکل می شود با نمایش کدهای مخصوص مفهوم خاصی را نشان می دهد. در جدول زیر به بررسی کد ارور و خطاهای کولر گازی جی پلاس می پردازیم.

کد خطا کولر گازی جی پلاس علت ارور راه حل
CL سرویس دوره ای دستگاه را در فواصل زمانی مشخص یادآوری می کند. این کد نشان دهنده ی نقص جدی نیست و تنها برای سرویس دستگاه برق آن را قطع و وصل کنید تا مشکل رفع شود.
E0 نشان دهنده ی اختلال ارتباطی بین واحد داخلی و خارجی جهت رفع این مشکل باید برق دستگاه را قطع کرده و ده دقیقه صبر کنید، بعد از آن دوباره دو شاخه آن را به پریز برق وصل کنید.
E1 ایراد سنسور دمای هوا جهت رفع این مشکل باید برق دستگاه را قطع کرده و ده دقیقه صبر کنید، بعد از آن دوباره دو شاخه آن را به پریز برق وصل کنید.
E2 مشکل در سنسور دمای لوله‌

جهت رفع این مشکل باید برق دستگاه را قطع کرده و ده دقیقه صبر کنید، بعد از آن دوباره دو شاخه آن را به پریز برق وصل کنید. در مواردی که مشکل برطرف نشد مشکل سنسور دمای لوله می باشد که باید توسط تعمیرکار تعمیر شود.

E3 خرابی سنسور دمای لوله کندانسور جهت رفع این مشکل باید برق دستگاه را قطع کرده و ده دقیقه صبر کنید، بعد از آن دوباره دو شاخه آن را به پریز برق وصل کنید. در مواردی که مشکل برطرف نشد باید سنسور دمای لوله کندانسور تعویض و یا تعمیر شود.
E4 کمبود مبرد و نشت آن در این موارد نیاز است تا یکبار برق قطع و وصل کردن را برای ده دقیقه خاموش کنید تا دستگاه ریست شود. در مواردی که شمکل برطرف نشد نیاز است تا جهت رفع نشتی و شارژ مبرد اقدام کنید.
E5 یونیت داخلی و بیرونی کولر گازی جی پلاس ناهماهنگ هستند. برای رفع این مشکل از تعمیر کار کمک بگیرید.
E6 خطای موتور فن در ابتدا نیاز است تا دستگاه را ریست کنید. در مواردی که مشکل برطرف نشد برای رفع خرابی موتور فن دستگاه با یک تعمیرکار کمک بگیرید.
E7 ایراد در سنسور دمای یونیت خارجی جهت رفع این مشکل باید برق دستگاه را قطع کرده و ده دقیقه صبر کنید، بعد از آن دوباره دو شاخه آن را به پریز برق وصل کنید. در مواردی که مشکل برطرف نشد مشکل به وجود آمده به خاطر سنسور دمای یونیت خارجی می باشد.
E8 خرابی سنسور دمای کمپرسور جهت رفع این مشکل باید برق دستگاه را قطع کرده و ده دقیقه صبر کنید، بعد از آن دوباره دو شاخه آن را به پریز برق وصل کنید. در مواردی که مشکل برطرف نشد از تعمیر کار کمک بگیرید.
E9 مشکل در برد اصلی و یا کمپرسور (غیر عادی بودن جریان برق) جهت رفع این مشکل باید برق دستگاه را قطع کرده و ده دقیقه صبر کنید، بعد از آن دوباره دو شاخه آن را به پریز برق وصل کنید. در مواردی که مشکل برطرف نشد از تعمیر کار کمک بگیرید.
EA ایراد در سنسور جریان برای برطرف شدن مشکل سنسور جریان دستگاه از تعمیرکار کمک بگیرید.
EC خطای ارتباطی در برد واحد بیرونی ریست کردن در این موارد نیاز است ولی اگر مشکل برطرف نشد نیاز است تا به مدت 10 دقیقه دستگاه از برق بکشید، و بعد دوباره آن را به برق وصل کنید، اما در صورتی که ارور EC برطرف نشد، برای تعمیر برد واحد بیرونی کولر گازی جی پلاس از تعمیرکار کمک بگیرید.
EE خرابی برد آپشن جهت رفع این مشکل باید برق دستگاه را قطع کرده و ده دقیقه صبر کنید، بعد از آن دوباره دو شاخه آن را به پریز برق وصل کنید. در مواردی که مشکل برطرف نشد از تعمیر کار کمک بگیرید.
EF خرابی موتور فن یونیت بیرونی جهت رفع این مشکل باید برق دستگاه را قطع کرده و ده دقیقه صبر کنید، بعد از آن دوباره دو شاخه آن را به پریز برق وصل کنید. در مواردی که مشکل برطرف نشد از تعمیر کار کمک بگیرید.
EP خطای سنسور خروجی کمپرسور در این موارد مشکل به وجود آمده به خاطر سنسور خروجی کمپرسور می باشد و باید توسط تعمیرکار این مشکل برطرف شود.
EU نوسان ولتاژ بررسی نوسان ولتاژ برای رفع مشکل
P0 کنترل سخت افزاری در نحوه عملکرد محافظت از دستگاه دچار مشکل شده است. جهت رفع این مشکل باید برق دستگاه را قطع کرده و ده دقیقه صبر کنید، بعد از آن دوباره دو شاخه آن را به پریز برق وصل کنید. در غیر این صورت دستگاه با تعمیر شود.
P1 فعال شدن عملکرد حفاظت از دستگاه در برابر ولتاژ پایین جهت رفع این مشکل باید برق دستگاه را قطع کرده و ده دقیقه صبر کنید، بعد از آن دوباره دو شاخه آن را به پریز برق وصل کنید. در غیر این صورت باید عامل ایجاد نوسان ولتاژ برق بررسی و مشکل برطرف شود.
P2 فعال شدن عملکرد حفاظت از دستگاه در برابر جریان اضافی برق جهت رفع این مشکل باید برق دستگاه را قطع کرده و ده دقیقه صبر کنید، بعد از آن دوباره دو شاخه آن را به پریز برق وصل کنید. در غیر این صورت از تعمیر کار کمک بگیرید.
P4 حفاظت از خروجی کندانسور در برابر دمای بالا جهت رفع این مشکل باید برق دستگاه را قطع کرده و ده دقیقه صبر کنید، بعد از آن دوباره دو شاخه آن را به پریز برق وصل کنید. در غیر این صورت
P5 فعال شدن عملکرد حفاظت از کولرگازی جی پلاس در برابر دمای پایین محیط جهت رفع این مشکل باید برق دستگاه را قطع کرده و بعد از آن دوباره دو شاخه آن را به پریز برق وصل کنید.
P6 حفاظت از کندانسور در برابر دمای بالا در حالت سرمایش جهت رفع این مشکل باید برق دستگاه را قطع کرده و بعد از آن دوباره دو شاخه آن را به پریز برق وصل کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشود برای حل مشکل گرمای بیش از حد کندانسور، کولر گازی جی پلاس نیاز به تعمیر دارد.
P7 حفاظت در برابر گرمای بیش از حد در حالت گرمایش در این موارد نیاز است تا یکبار دستگاه را از برق بکشید و با دوباره متصل کردن به برق، دستگاه را ریست کنید. در غیر این صورت از تعمیرکار کمک بگیرید.
P8 محافظت در برابر دمای غیر عادی در واحد خارجی در این موارد نیاز است تا یکبار دستگاه را از برق بکشید و با دوباره به برق متصل کنید.
P9 کنترل نرم افزاری در نحوه عملکرد محافظت از کمپرسور دچار مشکل شده است.

برق دستگاه را قطع و وصل کنید و بعد از آن مجددا صفحه نمایش آن را بررسی کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشود باید دستگاه تعمیر شود.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید