X
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

هزینه و قیمت شستشوی رادیاتور شوفاژ در کرج

09121074065 همراه
شستشوی رادیاتور شوفاژ در کرج

شستشوی رادیاتور شوفاژ از جمله اقدامات ضروری برای سیستم های موتورخانه و پکیج گرمایشی می باشد و برای این که عملکرد دستگاه با مشکل رو به رو نشود بهتر است در فواصل زمانی مشخص (هر چند سال یکبار) انجام شوند. در برخی از موارد ممکن است افراد به این مسئله توجه نداشته نباشند همین مسئله باعث می شود تا افت تبادل گرمایشی رخ دهد و میزان مصرف گاز افزایش پیدا کند.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

زمانی می توانید انتظار داشته باشید که رادیاتور شما عملکرد خوبی در طی روزهای سرد سال داشته باشد که شما در زمان های درست نسبت به سرویس شوفاژ، شستشوی و جرم گیری رادیاتور شوفاژ و رسوب‌ گیری آن اقدام کنید. اگر این اقدامات را به درستی انجام ندهید موجب می شود رادیاتور به خوبی عمل نکرده و نتواند گرمایش مناسب را برای محیط ایجاد نماید. 

موضوع مهمی که ممکن است برای برخی از افراد مهم باشد مسئله ی هزینه‌ های مربوط به پرداخت قبض باشد. شما می توانید با انجام مراحل مربوط به تمیز کردن و شستشوی رادیاتور به کاهش هزینه های مربوط به قبض ها کمک کنید. هم چنین انجام به موقع تمیز نمودن و شستشوی رادیاتور کمک می کند تا مراحل رسوب‌ گیری به راحتی و در سریع ترین حالت انجام شده و عملکرد و گرمایش رادیاتورها افزایش یابد. در صورتی که این کار به درستی انجام نشود باعث می شود تا گرد و غبار در بین پره‌ های شوفاژ جمع شود و از خروج گرما جلوگیری کند. برای این که با مراحل مربوط به شستشوی رادیاتور آشنایی داشته باشید در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم.

قیمت شستشوی رادیاتور شوفاژ در کرج

در ابتدا باید بگوییم که از قرار دادن میز، کاناپه، پرده‌ و... در جلوی رادیاتور جلوگیری کنید چون در صورت قرارگیری باعث می شود تا میزان کارایی آن کاهش پیدا کند. این اتفاق هم به این خاطر رخ می دهد که باعث می شود تا گرمای اتاق در آن بخش جمع شود و به صورت یکسان در تمام نقاط پخش نشود. حال ممکن است برای برخی از افراد این سوال پیش بیاید که انجام رسوب‌ گیری و شستن رادیاتور شوفاژ چه زمانی مناسب تر می باشد؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که بهتر است به طور میانگین یک بار در سال انجام و پیش از این که برای اولین بار در فصول سرد سال شوفاژ را روشن کنید انجام دهید و در مورد زمان مربوط به رسوب گیری رادیاتور شوفاژ باید بگوییم که بهتر است هر پنج سال یک‌ بار انجام شود.

توجه: در صورتی که جنس و کیفیت شوفاژ از نوع درجه یک و مرغوب باشد، احتیاجی به سرویس هر ساله ندارند.

شستشوی رادیاتور پکیج در کرج

انجام شستشوی رادیاتور برای این که بهترین بازدهی را داشته باشد باید با استفاده از بهترین روش ها شستشوی رادیاتور انجام شود. برای انجام درست این فرآیند می توانید از متخصصین ما در مجموعه ی بیتا سرویس کمک بگیرید. این مجموعه برای ارائه خدمات از افراد کاربلد و متخصص استفاده می کنند. جهت استفاده از خدمات سرویس پکیج و شستشوی رادیاتورها می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

نحوه شستشوی رادیاتور پکیج

لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای شستشو و رسوب گیری رادیاتور پکیج شامل حوله‌ های قدیمی، پیچ مخصوص هواگیری رادیاتور، آچار قابل تنظیم، سطل، نوار تفلون، شلنگ آب می باشد.

خاموش کردن سیستم گرمایشی 

پیش از این که بخواهید رادیاتور را باز کنید لازم است در ابتدای کار سیستم گرمایشی را خاموش کنید و برای مدت زمان مشخص (یک ساعت) منتظر بمانید تا رادیاتور خنک شود. بعد از خنک شدن رادیاتور می توانید مراحل به شستشو را انجام دهید.

انداختن یک حوله زیر رادیاتور 

حال نیاز است تا با استفاده از یک حوله و پهن کردن آن در اطراف رادیاتور از کثیف شدن کفپوش جلوگیری کنید. بعد از پهن کردن مطمئن شوید که محل تخلیه آب رادیاتورها به‌ خوبی پوشیده شده باشد.

باز کردن شیر رادیاتورها

 • برای انجام این کار در ابتدا کار نیاز است تا شیر رادیاتور ترموستاتیک (TRV) را با چرخاندن آن خاموش کنید.
 • بعد از انجام مرحله ی قبل نیاز است تا درپوش پلاستیکی ولو رادیاتور را بردارید و بعد از آن با استفاده از آچار، شیر را در جهت عقربه‌ های ساعت بچرخانید.
 • بعد از بستن ولو رادیاتور باید تعداد دورهایی که ولو را می‌ چرخانید بشمارید و عدد آن را یادداشت کنید.

تخلیه کردن آب درون رادیاتور 

 • برای انجام این کار نیاز است تا سطلی را زیر شیر تخلیه قرار دهید و بعد از آن یک آچار را روی بدنه سوپاپ بگیرید و با استفاده از یک آچار دیگر آن مهره ای را که باعث اتصال رادیاتور به شیر می شود را باز کنید. (نکته: توجه داشته باشید که آب دادن پایین رادیاتور به عنوان یکی از علائم نشتی محسوب می شود.)
 • برای این که بدون دردسر پیچ را باز کنید بهتر است جریان آب رادیاتور از کلید مخصوص هواگیری رادیاتور استفاده کنید. انجام درست این کار کمک می کند تا هوای موجود در رادیاتور تخلیه شود. 
 • در انتها هم نیاز است تا شیر را به روشی که در مراحل قبلی به آن ها اشاره کرده ایم باز کنید تا آب بیشتری خارج شود. 

باز کردن رادیاتور و شستشو دادن آن

هر زمان که خروج جریان آب از لوله‌ های رادیاتور به اتمام رسید می توانید بدون مشکل رادیاتور را کاملاً جدا کرده و از براکت‌ ها خارج کنید. زمانی که در حال بلند کردن رادیاتور می باشید بهتر است آن را به یک طرف کج کنید تا آب باقی مانده در لوله‌ ها داخل سطل خالی شود. حال می توانید رادیاتور را جهت شستشو بیرون ببرید. برای شستشو نیاز است تا شلنگ را بر روی ورودی لوله قرار دهید و آب را باز کنید و تا خارج شدن تمام لجن ها از داخل لوله ها صبر کنید. حتی می توانید شلنگ را از طرف دیگر لوله هم وارد کنید و مراحل مربوط به شستشو را ادامه دهید. بهتر است این کار را تا زمانی که آبی خروجی از لوله شفاف شود، ادامه دهید.

اتصال دوباره رادیاتور 

 • بعد از به اتمام رسیدن مراحل مربوط به شستشو باید برای نصب رادیاتور عکس مراحلی که در قسمت قبلی به آن ها اشاره کرده ایم پیش بروید.
 • زمانی که قرار است رادیاتور مجدداً نصب شود نیاز است تا ولو رادیاتور را به همان تعداد دوری که چرخانیده اید بچرخانید.
 • باز کردن شیر خروجی بالای رادیاتور تا هوای موجود در لوله‌ ها به طور کامل خالی شود.

مزایای شستن رادیاتور شوفاژ

از جمله مزایای شستن رادیاتور شوفاژ می توان به بهتر شدن شکل ظاهری رادیاتور، از بین بردن گرد و غبار و کثیفی اضافی اشاره کرد. توجه داشته باشید که وجود گرد و خاک از خروج گرما جلوگیری می کند. با توجه به این که رادیاتورهای شما باید برای گرم کردن اتاق بیشتر کار کنند، شستشوی به موقع آن کمک می کند تا اتاق شما سریع‌ تر و به خوبی گرم شود.

شستشوی رادیاتور شوفاژ در کرج

نکات مهم در شستشوی شوفاژها

نکاتی که در این بخش به آن ها اشاره می کنیم کمک می کند تا هنگام شستشو با مشکل رو به رو نشوید. در مواردی که برای تمیز کردن رادیاتور و نواحی اطراف آن با مشکل رو به رو شدید می توانید با پیچیدن یک حوله دور انتهای یک خودکار زاویه ی حرکت پارچه در نواحی دشوار راحت تر کنید. در صورتی که بعد از انجام مراحل مربوط به شستشو گرمای رادیاتور به قدر کافی نباشد باید مراحل مربوط به رسوب‌ گیری شوفاژ انجام شود. هم چنین توجه داشته باشید که در صورتی که هر یک از علائمی را که در ادامه به آن ها اشاره کردیم را مشاهده کردید بهتر است با در نظر گرفتن لوازم مورد نیاز برای رسوب‌ گیری رادیاتور شوفاژ و یا محلول رسوب زدایی رادیاتور شوفاژ به عملکرد بهتر دستگاه کمک کنید.

 • در بخش پایینی رادیاتور نواحی سرد وجود داشته باشد.
 • خروج مایع قهوه‌ ای‌ رنگ از رادیاتور
 • صداهای بلند بویلرها

محلول شستشوی رادیاتور پکیج

محلول ضد رسوب در شوفاژ به شما کمک می کند تا از باقی ماندن ذرات در سیستم گرمایشی جلوگیری شود. زمانی که از این محلول استفاده می کنید توجه داشته باشید که سطوح مختلف رادیاتور دچار آسیب نشوند. برای استفاده کردن از این محلول نیاز است تا یک محلول مناسب را برای انجام این کار انتخاب و یا این که با استفاده از رسوب‌ گیری رادیاتور شوفاژ مناسب وارد کردن محلول به مدار رادیاتور مراحل مربوط به سرویس شوفاژ را به اتمام برسانید.

قیمت شستشوی رادیاتور شوفاژ

با توجه به این که شستشوی رادیاتور شوفاژ به طور میانگین نیاز است تا هر چند سال یک بار انجام شود توجه داشته باشید که انجام این کار به صورت تخصصی می باشد و نباید هنگام انجام دچار مشکل شوید به همین خاطر بهتر است از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. مسئله ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید مربوط به قیمت شستشوی رادیاتور شوفاژ می باشد. در صورتی که متراژ خانه بزرگ باشد باعث می شود تا تعداد رادیاتورها بیشتر و باید زمان بیشتری را برای شستشوی رایاتور در نظر بگیرید. به همین خاطر برای استعلام قیمت دقیق بهتر است با کارشناسان بیتا سرویس در ارتباط باشید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید