X
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

روش کاهش مصرف برق در کولر گازی - اسپلیت

09121074065 همراه
روش کاهش مصرف برق در کولر گازی - اسپلیت
برای کاهش مصرف برق در کولر گازی اسپلیت بهتر است دستگاه متناسب با متراژ ساختمان خود را انتخاب نمایید. همچنین مورد بعدی تنظیم اسپلیت بر روی دمای مناسب می باشد.
بیتا سرویس
بیتا سرویس

کولر گازی یک سیستم تهویه مطبوع است که هوای گرم خانه را گرفته و به حالت خنک به داخل بر می گرداند. این چرخه تا جایی اتفاق می افتد که ترموستات به دمای دلخواه که توسط شما تنظیم شده است برسد. استفاده صحیح و درست از کولرگازی اسپیلت می تواند از پرداخت هزینه های سرسام آور برق جلوگیری نماید و اگر به این نکات توجه ننمایید ممکن است با هزینه سنگین برق مصرفی مواجه شوید. خصوصا در شرایط فعلی هزینه برق مصرفی واحدها بصورت غیر یارانه ای محاسبه و دریافت می گردند. با ما همراه باشید تا با روش ها کاهش مصرف برق و انرژی در کولرهای گازی آشنا شوید.

مهم ترین نکته انتخاب درست ظرفیت کولر گازی

اگر می خواهید در مصرف برق کولر گازی صرفه جویی نمایید، بهتر است هنگام خرید کولر گازی به ظرفیت دستگاه مورد نظر توجه کنید. همان طور که می‌دانید کولر های گازی حتی در حالت فن هم مصرف برق بالایی دارند پس توجه به این نکته که برای چه فضا و چه متراژی چه کولر گازی انتخاب نماییم بسیار مهم است. اگر دستگاه با ظرفیت متناسب با ساختمانتان را خریداری نمایید مصرف برق و انرژی تا حدود 20 درصد کاهش می یابد.

عوامل متعددی در انتخاب طرفیت درست تاثیر می گذارد مانند متراژ ساختمان، طبقه ای که برای آن می خواهید دستگاه را تهیه نمایید. به طور مثال اگر شما برای واحد طبقه آخر ساختمان قصد تهیه اسپلیت را دارید به دلیل تابش مستقیم نور خورشید در این طبقه فضای گرم تری خواهید داشت و این موضوع را هم باید مد نظر داشته باشید. 

برای تعیین ظرفیت دقیق کولر گازی اسپلیت فرمول هایی وجود دارد که با توجه به آن می توانید ظرفیت دستگاه مورد نیاز را مشخص نمایید. برای اطلاع دقیق و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. کولر گازی اینورتر کم مصرف ترین مدل اسپلیت در بازار می باشد. در این محصولات از از کمپرسورهای متغیر استفاده می شود که هم موجب کاهش مصرف انرژی و هم افزایش طول عمر دستگاه می شود.

کم مصرف ترین حالت کولر گازی

مهم ترین توصیه ما خرید دستگیره متناسب با متراژ ساختمان و نوع آب و هوای شهرتان است. اگر دستگاه نامناسب را خریداری نمایید ممکن است از پس هزینه های برق آن برنیایید! پس حتما با مشاوران ما در بیتا سرویس تماس بگیرید. همکاران با تجربه ما دلسوزانه شما را برای خرید یک محصول مناسب راهنمایی خواهند نمود. 

باید بدانید بهینه ترین و کم مصرف ترین حالت کولر گازی این است که دستگاه را روی درجه 25  قرار دهدی. همچنین پاکسازی مرتب فیلتر های دستگاه (توری های تصفیه) را فراموش ننمایید. سرویس کولر گازی به صورت ددوره ای و مرتب به مصرف کمتر انرژی کمک می کند. در همه پنل ها 3 دور ثابت و 1 دور نسیم داریم و بهتر است دستگاه شما روی دور متوسط و ثابت تنظیم شود تا انرژی کمتری مصرف نماید.

دمای مناسب اسپلیت راهکاری برای کاهش مصرف برق

تنظیم دمای مناسب برای اسپلیت یکی دیگر از راه کارها برای کاهش مصرف برق و انرژی می‌ باشد. اگر دمای کولرتان را مناسب تنظیم نمایید از هوای خنک آن لذت خواهید برد و احساس سرما و یا گرما نخواهید داشت. اگر دمای مورد نیاز را بیش از اندازه پایین بیاورید دستگاه و کمپرسور باید به صورت مداوم کار کنند تا دما پایین نگه داشته شود و به همین دلیل به دستگاه فشار بیش تری می‌آید و به دلیل کار کردن بیش از حد کولر میزان برق مصرفی نیز افزایش می یابد. به طور معمول دمای مناسب که برای کولر گازی اسپلیت در نظر گرفته می شود، بین 24 تا 26 درجه سانتی گراد می باشد. این گونه دیگر شما نیازی به تهیه دستگاه کاهش مصرف برق کولر گازی نخواهید داشت.

مصرف برق کولر گازی ایران رادیاتور

کولر گازی ایران رادیاتور یکی از محبوب ترین سیستم های تهویه مطبوع در بازار می باشد. در هنگام خرید این محصول موردی که برای خریداران اهمیت زیادی دارد، میزان مصرف برق کولر گازی ایران رادیاتور می باشد. برخی از مدل های کولر گازی ایران رادیاتور فاقد کیت اینورتر می باشند و به همین دلیل نسبت به محصولات اینورتر دار مصرف انرژی بالاتری دارند. قیمت کولر گازی اینورتر، نسبت به محصولات معمولی گران تر است. اما در مقایسه با هزینه بالای ماهیانه برق در محصولات معمولی، این قیمت بالای کولر گازی کم مصرف اینورتر برای خرید اولیه ارزش دارد. البته لازم به ذکر است که هر کولر گازی برای منطقه ای و شهری عملکرد بهینه تری دارد. اگر محصول نامناسبی را با توجه به متراژ و آب و هوای محل زندگی خود خرید نمایید شاید مجبور به پرداخت هزینه های برق میلیونی در ماه شوید.

در هنگام خرید حتما حتما از کارشناسان فروش بیتا سرویس مشاوره دریافت نمایید تا مطمئن شوید محصولی که انتخاب نمودید مناسب ساختمان شما است.

مصرف بالای انرژی و پرداخت هزینه زیاد باعث تحمیل هزینه اضافی به خانواده ها می شود. پس در هنگام خرید دقت لازم را داشته باشید.

 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
  • سید مسلم بیضائی
    سلام دور موتور کولر گازی در چ حالتی باید باشد؟
    • مدیر سایت

      سلام دوست عزیز. بهترین حالت بازدهی و مصرف بهینه قرار دادن دمای دستگاه روی عدد ۲۴ درجه و پاکسازی مرتب فیلتر های دستگاه (توری های تصفیه)می باشد. در همه پنل ها ۳ دور ثابت و ۱ دور نسیم داریم که بهتره دستگاه روی دور متوسط ثابت باشه.

تماس بگیرید