X
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

سرویس و تعمیر پمپ آب در کرج

09121074065 همراه
سرویس و تعمیر پمپ آب در کرج

پمپ آب جزو کاربردی ترین تجهیزات مورد نیاز در ساختمان های مسکونی و تجاری برای تأمین آب آشامیدنی مورد نیاز می باشد که شما می توانید در شهرهایی که جمعیت زیادی دارند برای نصب این پمپ را انتخاب کنید. بعد از نصب پمپ آب خانگی و با گذشت مدت زمان مشخص ممکن است پمپ آب خانگی دچار مشکل شود و نیاز باشد تا با تعمیر و سرویس پمپ آب مشکل به وجود آمده را برطرف کنید تا عملکرد طبیعی دستگاه با مشکل رو به رو نشود.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

پمپ آب گزینه ی مناسبی برای انتخاب در مواردی می باشد که قصد دارید فشار آب را برای مصارف عادی را افزایش دهید. با توجه به این که تنوع در نظر گرفته شده برای پمپ ها متنوع می باشد شما می توانید با توجه به بودجه ای که برای خرید در نظر گرفته اید یکی از مدل ها را برای خرید انتخاب کنید. زمانی که قصد انتخاب و خرید پمپ آب را دارید باید به موارد مختلفی اعم از تعداد شیرها، متراژ واحد، میزان مصرف، تعداد طبقات و... توجه داشته باشید. با توجه به این که پمپ باید بتواند به صورت خودکار عمل کند و دفعات خاموش و روشن شدن آن به حداقل برسد و کم ترین میزان سر و صدا را تولید کند نیاز است تا در کنار آن مخزن تحت فشار به همراه درجه و کلید اتوماتیک نصب شود. مسئله ی مهمی که بعد از خرید و نصب پمپ آب باید به آن توجه داشته باشید این است که ممکن است در برخی از موارد به خاطر استفاده ی بیش از حد و یا مشکلی که در یکی از قطعات پمپ به وجود می آید پمپ نتواند به صورت طبیعی به کار خود ادامه دهد. در این موارد نیاز است از تعمیرکار کمک بگیرید تا نسبت به تعمیر و سرویس پمپ آب اقدام کنید. برای این که با علل به وجود آورنده ی این مشکل اطلاعاتی را در اختیار داشته باشید در این بخش به بررسی این علل خواهیم پرداخت.

پمپ آب خانگی چه کاربردی دارد؟

در برخی از موارد ممکن است برای برخی از افراد این سوال پیش بیاید که آیا پمپ های بی صدا هنگام کارکرد کمترین صدا را تولید می کنند؟ برای پاسخ به این سوال بگوییم که هر پمپی که در بازار برای فروش وجود دارد در زمان فعالیت تولید کننده مقداری سر و صدا ایجاد خواهد کرد ولی ممکن است این مسئله با توجه به برند تولید کننده کم و یا زیاد شود. توجه داشته باشید که نصب و راه اندازی درست پمپ آب خانگی می تواند در افزایش طول عمر مفید دستگاه تأثیرگذار باشد ولی ممکن است مشکلاتی برای آن به وجود بیاید به همین خاطر بهتر است برای رفع این مشکل از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا مجبور نباشید هزینه ی بیشتری را برای رفع مشکل بپردازید. از جمله مهم ترین مشکلاتی که می تواند عملکرد درست را تحت تأثیر قرار بدهد شامل مواردی می باشد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 • یکسره شدن پمپ و عدم خاموشی آن
 • بالا بودن تعداد دفعات روشن و خاموش شدن پمپ
 • کم شدن باد درون مخزن تحت فشار
 • گیرپاژ کردن پمپ و...
 • در صورت خارج شدن دستگاه پمپ از تنظیم

جهت استفاده از خدمات نصب پمپ آب خانگی در کرج با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

تعمیر پمپ آب در کرج

مواردی که در این بخش به آن ها اشاره می کنیم جزو مشکلاتی محسوب می شوند که نشان دهنده ی این است که پمپ نیاز به تعمیرات دارد.

خارج شدن غیرعادی و یا موج دار آب 

در این مورد باید پمپ آب بررسی شود و در صورتی که خارج شدن آب به صورت موج دار و یا ضربان دار باشد نشان دهنده ی این است که باید مخزن پمپ تعویض شود. برای این که مشخص شود در مخزن مشکل وجود دارد. در گام اول می توانید با وجود آب در دریچه هوای دستگاه و بعد از آن تکان دادن مخزن نشان دهنده ی این است که مشکلی در داخل مخزن وجود دارد و از زیر دستگاه آب خارج می‌ شود. زمانی که مخزن آب دچار مشکل شده باشد آبی که جهت پمپاژ در آن ذخیره می‌ شود به لوله ها پمپاژ نمی‌ شود سبب زنگ زدگی و خوردگی آهن آن خواهد شد. در آن دسته از منازلی که چاه های عمیق برای آب مصرفی خانه وجود دارد در فصول گرما به خاطر خشک سالی آب ته‌ نشین و شن و ماسه وارد مخزن و پمپ آب خانگی می‌ شود.

فعالیت پمپ بی‌ وقفه 

در مواردی که پمپ آب خانگی روشن می‌ شود، شما می توانید سر و صدایی که هنگام باز و بسته شدن کلید هنگام فعال و غیر فعال بودن پمپ را خواهید شنید. ولی در مواردی که صدای ایجاد شده به صورت دائمی شنیده شود و آبی وارد ساختمان نشود مشکل به وجود آمده از بیرون ساختمان می باشد. در این موارد باید از تعمیرکار برای رفع مشکل کمک بگیرید.

حتی ممکن است ناشی از نشتی لوله‌ ها داخل کار یا خرابی پمپ باشد.

آب وارد دستگاه شده ولی پمپ کار نمی‌ کند.

در مواردی که آب وارد پمپ شود ولی با همان فشار اولیه خارج شود باید به مواردی که در این مورد مهم می باشد توجه داشته باشید. ممکن است آب ورودی به پمپ آب از حد مجاز کمتر شود. حتی ممکن است پمپ صدا ایجاد کند ولی فعالیتی را در جریان آب نبینید. در این موارد ممکن است مشکل از برق آن باشد، در این صورت مسیر برق را مورد بررسی قرار دهید.

آب با فشار بسیار زیاد و غیرعادی در منزل جریان دارد.

در صورتی که آب ورودی به آپارتمان بیش از حد مجاز باشد و بالاتر از حد مجاز برود، مشکل به وجود آمده درون پمپ آب خانگی می باشد و باید نسبت به عیب‌ یابی موتور پمپ اقدام کرد.

در مورد هزینه تعمیر پمپ آب در کرج باید بگوییم که با توجه به موارد مختلفی اعم از میزان مشکلات و ایرادات تعرفه های متغیری در این مورد وجود دارد. در مواردی که قرار باشد قطعات تعویض شود قیمت قطعه و اجرت تعویض آن به صورت جداگانه در نظر گرفته خواهد شد. می توانید جهت اطلاع از قیمت تعمیر پمپ آب خانگی با همکاران ما در ارتباط باشید و نسبت به استعلام قیمت اقدام کنید.

بررسی کلی تعمیر پمپ آب خانگی 

نوع نقص مشاهده شده

علل به وجود آوردنده نقص

راهکار پیشنهادی برای برطرف کردن مشکل

متوقف نشدن پمپ

اشکال در سوپاپ و درست عمل نکردن آن

بازرسی دقیق سوپاپ

کم تر بودن فشار آب از حدی که باعث قطع اتومات شود.

باز کردن پیچ تنظیم فشار به منظور قطع کردن آن

باز بودن شیر آب یا وجود نشتی زیاد در سیستم لوله کشی

بازرسی دقیق شیرها و سیستم لوله کشی

روشن شدن چراغ قرمز پمپ

کمبود مقدار آب منبع یا میزان آب ورودی به پمپ

بررسی میزان آب منبع یا ورودی به پمپ و فشار دادن کلید ریست پس از مطمئن شدن از موجودیت آب در ورودی پمپ یا منبع

زیاد بسته شدن پیچ تنظیم فشار و رسیدن آن به انتهای سیلندر

باز کردن پیچ تنظیم به منظور اتومات کردن توسط کنترلر

روشن نشدن پمپ به هنگام باز کردن شیر

وجود نداشتن آب ورودی به پمپ

چک کردن آب ورودی

قطع شدن منبع اتومات

بررسی وصل بودن جریان برق به اتومات پمپ

قطع شدن یک دفعه آب هنگام کار

مسدود شدن راه ورودی آب به پمپ

چک و بررسی آب ورودی به پمپ یا آب منبع

کاهش یا اتمام آب ورودی به پمپ یا آب منبع

چک و بررسی آب ورودی به پمپ

قطع شدن منبع برق اتومات

چک و بررسی وصل بودن جریان برق به اتومات پمپ

مشکلاتی که نشان دهنده ی این است که دستگاه نیاز به تعمیرات دارد به شرح زیر می باشد.

خارج نشدن آب 

اگر قصد تعمیر پمپ آب آپارتمانی دارید در درجه ی اول باید مطمئن شوید که

 • پمپ روشن می باشد.
 • توجه کنید که آیا کلید برق و یا سیم برق مرتبط با پمپ آب خانگی عملکرد درستی دارد یا خیر.
 • امتحان کردن دکمه ریست
 • بررسی کلید پمپ آب خانگی 
 • در مواردی که کلید مناسب نباشد می تواند سبب ایجاد مشکل شود.
 • بررسی پوشش روی کلید 
 • روشن کردن دوباره پمپ
 • در مواردی که جرقه مشاهده کردید پمپ شروع خواهد کرد.
 • با توجه به این که کلید دارای مشکل باید آن را تعوض کنید.

تعمیرکار پمپ آب در کرج 

با توجه به این که بیتا سرویس ارائه دهنده ی خدمات تعمیرات انواع پمپ های آب خانگی می باشد که در این زمینه توانسته است خدمات مناسبی را برای مشتریان خود در نظر بگیرد. خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده برای انواع پمپ های آب خانگی به گونه ای می باشد که در تمام مناطق شهر کرج نمایندگی ارائه ی خدمات دارد و شما می توانید با ثبت درخواست خود از این خدمات استفاده کنید. ارائه ی خدمات در تمام بخش های استان البرز اعم از کرج و هشتگرد و... امکان پذیر می باشد.

سرویس پمپ آب در کرج

سرویس پمپ آب یکی از خدماتی می باشد که شما می توانید با سرویس به موقع دستگاه از به وجود آمدن مشکلات غیرقابل جبران جلوگیری کنید. در برخی از موارد ممکن است سرویس کردن دستگاه فقط برای مواردی مانند تنظیم باد منبع تحت فشار، و یا به خاطر خرابی پروانه و... باشد. این دسته از مشکلات به راحتی برطرف می شوند و برای انجام آن کافیست از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. این افراد در مورد موارد مختلفی اعم از بالا نرفتن فشار پمپ آب، روشن نشدن پمپ آب خانگی و... و با اجزای پمپ آب خانگی (سیل، یاتاقان، واشر و رینگ، سیم برق، پروانه) و طرز کار آن ها آشنایی کامل دارند.

مواردی که باید هنگام سرویس پمپ آب به آن توجه شود شامل موارد زیر می باشد.

 • بررسی و کنترل شیرفلکه
 • بررسی و کنترل منافذ پروانه پمپ
 • بررسی و کنترل مقدار روغن موجود در محفظه موتور، سیل و تعویض روغن این دو قطعه در موارد مورد نیاز
 • در نظر گرفتن تست های الکتریکی اولیه جهت مطمئن شدن از عملکرد درست آلارم ها
 • با توجه به این که بعد از مدتی پروانه و الکتروموتور پمپ کارایی اولیه ی خود را از دست می دهند باعث می شود که پمپ نتواند هد حداکثری را ایجاد کند. در این موارد نیاز است تا سرویس قطعات به موقع انجام شود.

توجه داشته باشید که هر زمان که موتور پمپ دچار مشکل شود نشان دهنده ی سوختن آن نمی باشد و می توانید با سرویس اصولی و صحیح مشکل به وجود آمده را برطرف کنید. روغن کاری پمپ آب خانگی یکی از موارد مهم می باشد که باید به آن توجه داشته باشید و بتوانید مراحل مربوط به نگهداری و مراقبت از پمپ آب خانگی را به درستی انجام دهید. روغن کاری دستگاه باید در دوره های مشخصی از سال انجام شود. محل روغن کاری پمپ آب خانگی در بخش سیل و محفظه موتور می باشد که در هر دوره از روغن کاری باید حتماً میزان روغن موجود در این بخش ها کنترل شود. آن دسته از دستگاه هایی که درجه حرارتی بیش از 90 درجه دارند نیاز است تا از روغن استفاده کنند. جهت روانکاری آن دسته از دستگاه هایی که دور موتور بالایی دارند، سیستم ها آب بندی شده و یاتاقان ها از روغن استفاده می کنند. برای روان کردن آن دسته از دستگاه هایی که حرارت کمتر از 90 درجه دارند وسایلی با دور و گردش پایین، سیستم های دارای منافذ و بلبرینگ ها از گریس استفاده می شود.

جهت کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری پمپ بعد از خرید چه باید کرد؟

 • برای طولانی تر کردن عمر مفید پمپ بهتر است هنگام خرید یک منبع دیافراگمی با حجم بالاتر را برای خرید انتخاب کنید.
 • برای این که وزن لوله مهار شود باید تصمیم درستی در این مورد گرفته شود. توجه داشته باشید که نمی توان روی پمپ زمینی به عنوان تکیه گاه وزن لوله های سیستم لوله کشی که در معرض فشار قرار بگیرد حساب باز کنید.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید