X

شارژ گاز کولر گازی در کرج

09121074065 همراه
شارژ گاز کولر گازی در کرج

جهت استفاده از خدمات شارژ گاز کولر گازی در کرج کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا همکاران ما بتوانند در این زمینه به شما کمک کنند. بیتا سرویس در زمینه فروش، نصب و سرویس انواع دستگاه‌های اسپلیت در کرج فعالیت دارد.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای سیستم های تهویه هوای مطبوع (کولرگازی و یا اسپیلت) به وجود بیاید مربوط به کمبود گاز و یا تخلیه شارژ گاز کولر گازی می باشد. گاز کولر گازی جزو مهم ترین مواردی است که در تأمین سرمایش و گرمایش محیط تأثیرگذار بوده و در مواردی که به اندازه ی کافی در داخل دستگاه وجود نداشته باشد باعث می شود تا دستگاه نتواند به صورت طبیعی به کار خود ادامه دهد و به کمپرسور در نظر گرفته شده برای دستگاه فشار وارد می شود و حتی می تواند سبب سوخت دستگاه شود.

برای استفاده از خدمات شارژ گاز کولر گازی در کرج، با بیتا سرویس تماس بگیرید.

برای شارژ گاز کولر گازی در کرج با کجا تماس بگیریم؟

در صورت مشاهده ی نشتی گاز و مشاهده حالت‌های اتمام گاز اسپلیت، باید نسبت به شارژ مجدد آن اقدام کنید. برای این منظور اگر ساکن شهر کرج هستید، می‌توانید با بیتا سرویس تماس بگیرید.

یکی از سوالاتی که ممکن است برای برخی از افراد پیش بیاید این است که از کجا متوجه شویم که کولر گازی به شارژ گاز نیاز دارد؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که در فصول گرم سال این دستگاه کاربرد ویژه ای برای تأمین سرمایش محیط را برعهده دارد به همین خاطر در صورتی که کولرگازی نتواند کارکرد صحیحی داشته باشد، ممکن است به این خاطر باشد که گاز دستگاه شارژ  شده باشد. بررسی مواردی که در ادامه اشاره می کنیم نشان می دهد که شارژ کولر گازی تمام شده است.

 • در صورتی که کولرگازی شما سرمای مورد نیاز را تولید نکند باید نسبت به بررسی و شارژ گاز اسپلیت اقدام کنید.
 • در صورتی که هزینه برق شما بدون برخورداری از هوای خنک بالا می باشد.
 • در صورتی که فن های اواپراتور برفک زده و لوله رفت کندانسور نیز یخ بزند. 

بهتر است در مورد شارژ گاز کولر گازی به موارد زیر توجه داشته باشید.

 • برای تکمیل شارژ گاز کولر گازی با استفاده از گاز r22 و r410a تفاوت هایی به نسبت یک دیگر دارند.
 • برای اضافه کردن گاز R410a باید دقت بیشتری داشته باشید. دلیل اهمیت این موضوع به این خاطر می باشد که این گاز از ترکیب مساوی دو گاز R125 و R32 تشکیل می شود و زمانی که در کولر گازی به قدر کافی گاز وجود نداشته باشد نمی توان تشخیص که کدام گاز به نسبت دیگری کمتر می باشد.
 • در مواردی که مقدار نشتی گاز کولر اینورتر بیشتر از 15% باشد، نیاز است تا کل گاز کولر گازی را خالی شود و مجدداً آن را شارژ کنید. و در مواردی که برعکس باشد می‌ توانید عملیات شارژ گاز کولر گازی را توسط کپسول گاز r410a به صورت مایع انجام دهید.
 • نیاز است تا قبل از شارژ گاز سیستم را وکیوم کنید.

برای استعلام هزینه شارژ گاز کولر با بیتا سرویس تماس بگیرید.

هزینه شارژ کولر گازی در کرج

در تعیین هزینه شارژ کولر گازی در کرج پارامترهای مختلفی اعم از میزان گاز کولر گازی، برند کولر گازی، ظرفیت کولر گازی، هزینه‌ های جانبی و... تأثیرگذار هستند. ولی به طور کلی باید بگوییم که بعد از اعزام همکاران ما به محل و بازدید دستگاه این مورد تعیین خواهد شد.

برای استفاده از خدمات تعمیر کولر گازی در کرج با بیتا سرویس تماس بگیرید.

علائم کمبود گاز کولر گازی

 • محیط مد نظر شما از نظر سرمادهی شرایط مطلوبی ندارد.
 • یخ زدن با برفک زدن فین‌ های اواپراتور در حالت سرمایش کولر
 • یخ زدن لوله رفت کندانسور 

روش شارژ گاز کولر گازی در کرج

برای شارژ گاز لوکر گازی اسپلیت می‌توان از روش‌های زیر استفاده نمود:

شارژ گاز وزنی با ترازو

اگر به دنبال روش اصولی برای این کار هستید انتخاب این روش گزینه ی مناسبی می باشد. برای انجام این روش نیاز است تا مقدار گازی که باید درون سیستم شارژ شود، توسط ترازوهای مخصوصی وزن و بعد از آن عملیات شارژ گاز انجام شود.

شارژ گاز آمپری

برای انجام این روش نیاز است تا میزان شارژ گاز کولر گازی با توجه به مقدار آمپری که از طریق اتصال آمپرمتر به کولر بدست می‌ آید، تعیین شود. اهمیت این موضوع به این خاطر می باشد که هر وسیله ی الکتریکی یک میزان مصرفی برق و یک آمپراژ مصرفی دارد. شخصی که در زمینه ی کولر گازی در حال فعالیت می باشد می‌ داند که در مواردی که عملکرد کولر گازی به صورت صحیح و اصولی باشد، نشان دهنده ی این است که مقدار گاز موجود در سیستم قدر است و مقدار آمپر مصرفی کولر گازی به صورت عددی نشان داده می شود. برای انجام این روش نیاز است تا به روش زیر پیش بروید.

 • بعد از اندازه گیری آمپر مصرفی کولر، میزان گاز موجود در سیستم تنظیم خواهد شد.
 • نیاز است تا یک آمپر متر کلمپ را به یکی از سیم‌ های ورودی کمپرسور متصل کنیم.
 • حال نیاز است تا کولر را روشن کرده و به عددی که نشان داده می شود نگاه کنید.
 • در صورتی که عددی که نشان داده می شود کمتر از عدد نوشته شده بر روی پلاک دستگاه باشد، و میزان گاز موجود کمتر و یا بیشتر باشد نشان دهنده ی این است که گاز اضافی در سیستم وجود دارد.

شارژ گاز به وسیله گیج مانوفیلد و جدول دمایی

برای انجام این روش نیاز است به صورتی که در ادامه اشاره می کنیم انجام شود.

 1. در ابتدای کار نیاز است تا تکنسین نسبت به اندازه گیری دمای هوای اطراف پنل داخلی (اواپراتور) و دمای هوای اطراف پنل خارجی (کندانسور) اقدام کند و با استفاده از جدولی که توسط برند تولید کننده برای دستگاه در نظر گرفته شده میزان فشار گاز کولر گازی را برای دو دما تعیین شود.
 2. بعد از انجام این کار نیاز است تا با اتصال گیج مانوفیلد که برای سنجش فشار انتخاب و استفاده می شود شارژ گاز کولر گازی را تا رسیدن به فشار موردنظر انجام شود.

انواع حالت های شارژ گاز کولر گازی

شارژ گاز کولری که تازه نصب شده است.

در مواردی که کولر گازی مد نظر خود را به تازه خریداری کرده اید نیاز است تا به اندازه 5 متر لوله، گاز مبرد داخل سیستم کندانسور محبوس شده است. بعد از این که مراحل مربوط به نصب کولرگازی به اتمام رسید نیاز است تا سیستم را وکیوم کنید و در مواردی که مطمئن شدید در داخل سیستم هوا و رطوبت وجود ندارد می توانید شیر سرویس را باز کنید و گاز را به کل سیستم منتقل کنید.

توجه: میزان گاز شرکتی که در سیستم وجود دارد، تنها برای 5 متر لوله کافی می باشد.

کولر گازی کاملا فاقد گاز است

یکی از سوالاتی که ممکن است برای افراد به وجود بیاید این است که چگونه می توان میزان گاز موجود در کولر گازی تخمین زد؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که روش هایی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم می تواند کمک کننده باشد.

 • فشار دادن شیر سرویس 
 • برای شارژ گاز کولر گازی اسپلیت در این موارد نیاز است تا قبل از شروع به شارژ گاز سیستم به طور کامل وکیوم شده و هیچ گونه رطوبت و هوایی از سیستم وجود نداشته باشد.
 • بعد از آن نیاز است تا به دنبال علت به وجود آورنده ی نشتی گاز کولر گازی باشید.
 • در مواردی که نمی توانید علت نشت یابی دستگاه را پیدا کنید ممکن است بعد از گذشت چند روز دوباره گاز کولر گازی تخلیه شود.
 • بعد از رفع مشکل نشتی نیاز است تا پلاکی که بر روی کولر گازی حک شده و مقدار گاز موجود در کولر گازی را به ازای 5 متر لوله به کار رفته در نصب مشخص می کند.
 • حتماً باید در صورت در نظر گرفتن لوله اضافی مقدار گاز اضافی لازم را محاسبه و به گاز اولیه ی دستگاه اضافه کنید.
اضافه کردن گاز کولر گازی (تکمیل شارژ گاز اسپیلت)

علائمی که نشان دهنده ی کمبود گاز کولر گازی می باشد شامل 

 • اندازه گیری و کنترل فشار گاز کولر گازی با نصب گیج فشارسنج بر روی شیر سرویس 
 • سرمادهی کافی در محیط مد نظر شما را ندارد.
 • یخ زدن و یا برفک زدن فین‌ های اواپراتور 
 • یخ زدن لوله رفت کندانسور 
 • کمبود گاز 

در این موارد می توانید از چند طریق مختلف شارژ گاز کولر را انجام دهید. 

علائمی که نشان دهنده ی زیاد بودن گاز کولرگازی می باشد.

 • در صورتی که هوای محیط گرفته است و میزان رطوبت زیادی در فضای مد نظر شما وجود دارد.
 • میزان مصرف برق کولر گازی از حد استاندارد بیشتر بوده و شما مجبورید هزینه ی اضافی را پرداخت کنید.
 • در صورت داغ شدن بیش از حد کندانسور 
 • خاموش و روشن شدن کولر گازی در حین کار 

چه زمانی نیاز است تا نسبت به شارژ کولر گازی اقدام کرد؟

در مواردی که گاز کولر گازی به اتمام رسیده باشد و یا این که مقدار آن کم شده باشد سبب ایجاد اختلال در عملکرد طبیعی دستگاه می شود. بهتر است با سرویس کولر گازی در فواصل زمانی مشخص از به وجود آمدن اختلال جلوگیری کنیم. مواردی که نشان دهنده ی این است که گاز کولر گازی تمام شده باشد و نیاز به شارژ  مجدد دارد شامل این است که باد کولر گازی گرم است، اواپراتور یخ زده است، کولر گازی صدای زیاد و غیرطبیعی دارد و مصرف کولر گازی بیشتر از حد طبیعی باشد.

برای خرید کولر گازی در کرج با بیتا سرویس تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید