X

آموزش نصب پکیج در تهران و کرج | هزینه نصب پکیج

09121074065 همراه
نصب پکیج

دستگاهی که جایگزین موتورخانه های قدیمی است و سیستم گرمایش منزل و آب گرم مورد نیاز خانه را تامین می کند، پکیج نام دارد. گروه صنعتي ايران رادياتور یکی از بزرگترين توليد كنندگان انواع رادياتورهاي آلومينيومي، پكيج شوفاژ هاي ديواري و انواع مشعل(خانگي و صنعتي) در خاورميانه مي باشد.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

یکی از مهم ترین خدمات بیتا سرویس در زمینه انواع سیستم سرمایشی و گرمایشی، فروش، تعمیر و نصب پکیج می باشد. بیتا سرویس از مراکز و نمایندگی ایران رادیاتور در تهران و کرج می باشد. برای نصب انواع پکیج در برندهای مختلف می توانید با ما تماس بگیرید. تخصص ما اعتبار ماست.

قیمت پکیج در مدل های و برند های مختلف در بیتا سرویس ارزان تر از سایر فروشگاه ها می باشد.

نصب پکیج

 • نصاب موظف است تا قبل از نصب پکیج پیچ پلاستیکی مشکی رنگ روی شیر هوا گیری را باز کند تا مسیر خروج هوا باز شود. لازم به توضیح است که در صورت باز نشدن پیچ هواگیری هوای سیستم تخلیه نمی شود و وجود هوا در سیستم باعث صدمه دیدن پمپ و مبدل می شود.
 •  شابلون نصب را از داخل نایلون دفترچه راهنمای پکیج بیرون آورده و باید در جای مناسب روی دیوار حدوداً ۴۰ سانتی متر زیر سوراخ دودکش دیوار نصب گردد و سپس با مداد محل هایی که باید سوراخ شود را روی دیوار علامت زده و سپس باید شابلون را از روی دیوار جدا نموده و با مته مناسب، دیوار را سوراخ نموده و پیچ ها و رولپلاک و قلاب آویز روی دیوار و پلاک سرویس را نصب نمود .
 • اگر دستگاه داخل کابینت باشد باید از کف و سقف کابینت بریده شود تا هوا به اندازه کافی به دستگاه برسد و از اطراف ۵ الی ۱۰ سانتیمتر با دیواره کابینت کناری فاصله داشته باشد تا برای تعمیرات بعدی امکان دسترسی به دستگاه وجود داشته باشد .
 • در دستگاه فن دار در صورت نیاز از حلقه های کم کننده حجم مناسب باید استفاده شود و محل اتصال دودکش به دستگاه توسط واشر چسبی آب بندی زرد رنگی که داخل نایلون دفترچه دستگاه است باید آببندی شود.

نصب پکیج باید با رعایت یک سری نکات مهم انجام شود تا علاوه بر داشتن بیشترین بازدهی، کمترین خطر را نیز داشته باشد بنابراین بهترین است نصب پکیج خود را به یک نصاب پکیج حرفه‌ای و با تجربه بسپارید. بیتا سرویس آماده ارائه بهترین خدمات در زمینه سیستم گرمایشی به شما می‌باشد. این خدمات شامل: نصب پکیج با بهترین نصاب پکیج، نصب پکیج دیواری، تعمیر پکیج، لوله کشی پکیج  نصب پکیج دیواری و … می‌باشد.
 
اگر به دنبال نصاب پکیج حرفه‌ای برای نصب پکیج خود هستید و یا تمایل به نصب پمپ آب دارید با ما تماس بگیرید. 

نصب پکیج 100% تضمینی توسط نصاب پکیج حرفه‌ای

02133060066 

هزینه نصب پکیج 

 پس از خرید و دریافت دستگاه پکیج شوفاژ دیواری، نصاب مجاز پکیج در همان روز سفارش و خرید پکیج یا حداکثر تا 24 ساعت کاری دیگر با شما تماس گرفته و با هماهنگی قبلی برای نصب پکیج ایران رادیاتور در محل نصب پکیج حضور می یابد.

نصب رایگان شامل :

 •  نصب اتصالات لوله کشی آب به پکیج دیواری
 •  نصب اتصالات لوله کشی گاز به پکیج دیواری
 •  نصب دستگاه پکیج به دیوار
 •  نصب دودکش های دستگاه پکیج دیواری به دستگاه و داکت دودکش
 •  راه اندازی پکیج شوفاژ دیواری
 •  آموزش استفاده از پکیج شوفاژ دیواری

 علاوه بر لوازمی که در داخل کارتن پکیج شوفاژ دیواری به صورت رایگان توسط شرکت صنعتی ایران رادیاتور گذاشته شده است نصاب مجاز می بایست لوازم الزامی مانند :
 شیرفلکه های " 1/2 و " 3/4 ، شیلنگ گاز استاندارد به همراه الیو مغزی گاز و بست شیلنگ گاز ، دودکش های استیل یا دوجداره ، اتصالات لوله کشی آهنی و نوار تفلن ... هنگام نصب دستگاه پکیج دیواری مونتاژ نماید که هزینه ی آن بسته به مقدار لوازمی که باید استفاده شود متفاوت است و پس از نصب پکیج توسط نصاب مجاز محاسبه و توسط مشتری پرداخت می گردد.
هزینه ی ایاب و ذهاب نصاب پکیج دیواری برای بار اول رایگان و در صورت نیاز به مراجعات بعدی(در صورتی که نیاز به مراجعه ی نصاب،از طرف مشتری باشد مانند آموزش مجدد ؛ یا اشکال در شرایط نصب مانند وصل نبودن گاز) به عهده مشتری می باشد.

به منظور راه اندازی پکیج گلدیران برای زمستان و همچنین تعمیر پکیج گلدیران با بیتا سرویس تماس بگیرید.

محل نصب پکیج

برای نصب پکیج لازم است ابتدا محل نصب پکیج به صورت دقیق مشخص باشد و شرایط و ویژگی هایی را دارا باشد، که در این مطلب قصد داریم در مورد شرایط محل نصب پکیج و نحوه نصب استاندارد پکیج مطالبی را به صورت توضیح دهیم. در ادامه نیز به مکان هایی که هزگز نباید پکیج را در آن محل ها نصب کرد، اشاره کرده ایم.

حجم فضای محل نصب پکیج

 • محل نصب پکیج باید کلیه شرایط مورد نیاز دودکش را دارا باشد .
 • به ازاء هر کیلو وات توان دستگاه به ۱ متر مکعب فضا نیاز است.

به طور مثال پکیجی که ۲۴ کیلو وات توان دارد به ۲۴ متر مکعب فضا نیاز دارد.
در صورتی که حجم محل نصب پکیج کمتر از حد مورد نیاز پکیج باشد، باید فضای محل نصب پکیج را به اتاق مجاور و یا فضای آزاد ارتباط داد که می توان بوسیله بریدن بالا و پایین درب اتاق به اندازه ۵ سانتیمتر و یا قراردادن هواکش های مشبک در بالا و پایین، درب فضای محل نصب پکیج را به اتاق مجاور به صورت دائماً باز ارتباط داد.
نکته مهم
در صورتی که فضای محل نصب دستگاه کمتر از حد مورد نیاز دستگاه باشد و نیاز بود که فضای محل نصب پکیج به اتاق مجاور و یا هوای آزاد ارتباط داده شود حتماً باید نوع ارتباط دائماً باز باشد.
به طور مثال نمی توان از پنجره های قابل باز و بسته شدن و یا فن استفاده نمود، زیرا ممکن است که پنجره بدلیلی بسته شود و یا فن خراب شود و اکسیژن اتاق توسط دستگاه مصرف شود و باعث خفگی افرادی که در آن اتاق هستند بشود.
 

محل هایی که نمی توان دستگاه را در آنجا نصب نمود

 • هرگز نباید دستگاه دودکش دار را در مکان هایی زیر ۸ متر مکعب یا فضاهای بسیار کوچک نصب نمود.
 • هرگز نباید دستگاه ها را در دستشویی، توالت، حمام ، رختکن، زیرزمین و امثال آن نصب نمود.
 • هرگز نباید پکیج ها را در مکان هایی که احتمال خطر آتش سوزی دارند مانند : انبار کاغذ، تینر، رنگ و امثال آن نصب نمود.
 • هرگز نباید پکیج ها را در محل هایی که در آن گاز های اسیدی موجود می باشد ( مانند بالای ماشین لباسشویی و …….) که باعث خوردگی اجزاء داخلی دستگاه شود نصب نمود.

 

نصب پکیج ایران رادیاتور

راهنمای نصب پکیج ایران رادیاتور

قبل از هر چیز چند نکته مهم وجود دارد که باید به آنها توجه کرد:

 •  به یاد داشته باشید ابعاد پکیج ایران رادیاتور و یا سایر برند ها می تواند بسته به محیط، سایز و اندازه، متغیر باشد، برای محاسبه تقریبی ظرفیت پکیج مورد نیاز نسبت به ابعاد باید متراژ واحد را در عدد 150 برای آپارتمان ها و در عدد 100 برای مراکز اداری ضرب کنیم. حداقل متراژ برای نصب پکیج ایران رادیاتور باید 64 متر مربع باشد وگرنه نیاز به نصب دریچه هوای تازه جهت احتراق الزامی است.
 •  محیط نصب پکیج ایران رادیاتور باید کلیه ویژگی های اساسی نصب شامل حجم و شرایط مورد نیاز دودکش و محفظه هوا را دارا باشد – به ازای هر کیلو وات توان دستگاه 1 متر مربع فضا نیاز است. به عنوان مثال برای دستگاهی با توان N کیلو وات دقیقا به حداقل فضا و حجم N متر مربع نیز نیاز است.
 •  در محیط اتاقی که دستگاه نصب شده است نیاز به دریچه یا به اصطلاح بهتر راه رد و بدل شدن هوا وجود دارد. بنابراین باید همیشه قسمتی از پنجره یا همچین چیزی برای عبور جریان هوا باز باشد، درست مانند توصیه ها برای بخاری ها چرا که در پکیج ها هم امکان جمع شدن گاز وجود دارد. وجود راهی برای عبور هوا از انباشت گاز در اتاق و صدمات احتمالی جلوگیری میکند. این مورد برای پکیج ها علی الخصوص پکیج فن دار ایران رادیاتور الزامی است پس در رعایت آن سهل انگاری نکنید.
 • نکات مهم که برای نصب پکیج باید رعایت کنید.

 •  حتما در نصب پکیج ایران رادیاتور این نکات را رعایت کنید که : دستگاه به هیچ وجه نباید در مجاورت مکان یا اشیاء قابل اشتعال مانند کاغذ، رنگ، مواد سوختنی و این دست موارد قرار گیرد یا نصب شود.
 •  دستگاه هرگز در مجاورت گازهای خورنده نباشد، زیرا این گازها باعث آسیب رساندن به بدنه و بعضی قطعات دستگاه مانند پمپ میشوند.
 •  دستگاه با دیوار مقابل خود باید فاصله حداقلی یک متر را دارا باشد. یک متر فاصله از دیوار مقابل، حداقل فاصله از طرفین و دیوار های مجاور شوفاژ دیواری ایران رادیاتور باید 15 سانتی متر باشد و حداقل فاصله پکیج دیواری ایران رادیاتور از کف زمین 140 سانتی متر باشد. برای اطمینان از ابعاد در محل نصب میتوانید از عکس پکیج ایران رادیاتور در ابعاد واقعی یا عکس سه بعدی استفاده کنید تا درک بهتری در موضوع داشته باشید.
 • برای نصب پکیج های گرمایشی تکنسین باید موارد مورد نظر را در نظر بگیرد و سپس شروع به نصب کند.رعایت نکات ذیل و کنترل آن ها قبل از نصب دستگاه به عهده نماینده مجاز خدمات بوده و مسئولیت و جبران هرگونه خسارت وارده مادی و معنوی به مصرف کننده و دستگاه که در اثر عدم رعایت آن ها وارد گردد، به عهده تکنیسین نصب خواهد بود. در صورت آماده نبودن حتی یکی از موارد ذیل تکنیسین، پکیج دیواری را نباید نصب کند.

هزینه نصب پکیج ایران رادیاتور

نکانی که برای نصب انواع پکیج باید به آن ها توجه شود:

الف:مراحل  قبل از نصب 

1- وضعیت محل نصب پکیج دیواری

پکیج دیواری از نظر محفظه احتراق( محفظه احتراق باز باشد يا بسته)

توانایی گرم کردن ساختمان توسط پکیج دیواری خریداری شده

توانایی تأمین آب گرم مصرفی پکیج  دیواری برای واحد مورد نظر

فضای مورد نیاز محل نصب پکیج دیواری

2- کامل بودن تاسیسات ساختمان

مدار لوله کشی رادیاتورها و نصب  صحیح و کامل رادیاتورها و باز بودن مسیرها

مدار لوله کشی آب سرد و آب گرم مصرفي و نصب تمام شیرآالت بهداشتی

لوله کشی گاز و وجود گاز در لوله ها

صحت سیستم برق رسانی به دستگاه و وجود سیستم ارت و استفاده نمودن از یک محافظ برق مناسب برای دستگاه

وصل بودن آب شهر ساختمان و نبودن مشکل در سیستم آب رسانی ساختمان و مناسب بودن فشار آب ساختمان

استفاده از رسوب گیر و صافی مناسب

زیرسازی کامل

اطمینان از تامین شدن هوای لازم برای سوختن در دستگاه ( تامین اکسیژن کافی در محل نصب دستگاه ) به صورت گردش طبیعی هوا و بدون استفاده از فن و یا وسیله ای دیگر.

3- شرایط دودکش ساختمان

دودکش ساختمان باید مستقل و فقط مخصوص همان دستگاه باشد.

قطر لوله دودکش داخل دیوار باید 15 سانتی متر باشد.

ب: در هنگام نصب دستگاه

شابلون نصب را از داخل نایلون دفترچه راهنمای دستگاه بیرون آورده و باید در جای مناسب روی دیوار حدوداً 40 سانتی متر زیر سوراخ دودکش دیوار نصب گردد و سپس با مداد محل هایی که باید سوراخ شود را روی دیوار علامت زده و سپس باید شابلون را از روی دیوار جدا نموده و با مته مناسب، دیوار را سوراخ نموده و پیچ ها و رولپلاک و قلاب آویز روی دیوار و پلاک سرویس را نصب نمود و دستگاه را روی دیوار و در جای خود نصب نمود و شیلنگ ها و شیر فلکه های مورد نیاز را نصب نموده تا دستگاه آماده آبگیری شود . بعد از نصب دستگاه روی دیوار باید ارتباط دودکش را وصل نمود.

اگر دستگاه داخل کابینت باشد باید از کف و سقف کابینت بریده شود تا هوا به اندازه کافی به دستگاه برسد و از اطراف 5 ال 10 سانتیمتر با دیواره کابینت کناری فاصله داشته باشد تا برای تعمیرات بعدی امکان دسترسی به دستگاه وجود داشته باشد و دستگاه در محل هایی که امکان دسترسی مناسب جهت تعمیرات را نداشته باشد نباید نصب گردد. بدیهی است بریده شدن کف و سقف کابینت و ..... باید با رضایت خریدار (امضاء) همراه باشد .

ج : مرحله تست و راه اندازی دستگاه

بعد از نصب دستگاه سیستم داخلی دستگاه و لوله های رابط و رادیاتور ها را آبگیری نمود تا فشار سیستم شوفاژ به 1/5 Bar برسد. سپس نصاب موظف است رادیاتور ها و حوله خشک کن را هواگیری نمایید.

نصاب موظف است تا از باز بودن پیچ شیر هواگیری اطمینان حاصل نماید.

نصاب موظف است پیچ هواگیری روی پمپ را باز کرده و از گریپاچ نبودن پمپ اطمینان حاصل نماید و هوای داخل پمپ را نیز تخلیه نماید و سپس پیچ را سفت نماید و از چکه نکردن آن اطمینان حاصل نماید و بعد از هواگیری دوباره فشار آب سیستم را چک نماید تا روی 1/5 Bar باشد.

نصاب موظف است بعد از آبگیری سیستم از آببندی بودن اتصالات آبی اطمینان حاصل نماید و سپس شیر گاز زیر دستگاه را باز نموده و بوسیله کف صابون از آببندی بودن اتصالات گاز نیز اطمینان حاصل کند و حتماً کلیه مهره های گازی داخل و خارج دستگاه را آچار کشی نماید.

بعد از انجام مراحل بالا می توان دستگاه را به برق متصل نمود و دستگاه را راه اندازی نمود و نصاب موظف است تا بعد از راه اندازی دستگاه و در حین کارکرد دستگاه، دوباره اتصالات گازی و برقی را چک نماید تا از نداشتن نشتی در آن ها مطمئن گردد و طزیقه استفاده و نگهداری از دستگاه را به مشتری آموزش دهد.و هر زمان که خرابی  و مشکلی  بعد از نصب و راه اندازی برای دستگاه پیش آمد ، برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور ،با نمایندگی های مجاز تماس حاصل نمایید.

در مورد سرویس موتورخانه ، نصب رادیاتور و سرویس مینی چیلر هم بخوانید.

 

لوازم نصب پکیج

نصب پکیج در کرج و تهران

نصب پکیج در کرج و تهران


نصب پکیج دیواری را با نصابان بیتا سرویس تجربه کنید

این روز ها پکیج های دیواری یکی از اصلی ترین و پرکاربردترین سیستم گرمایشی موجود در منازل می باشند، از همین رو در چند سال گذشته احتیاج به نصب پکیج و هم چنین نصاب پکیج رو به افزایش می باشد (البته متخصص نصب پکیج !).
در چند سال اخیر استفاده از پکیج های دیواری روند رو به رشدی را تجربه کرده است و مردم به استفاده از پکیج های دیواری برای گرم کردن ساختمان های خود روی آورده اند. از مزیت های پکیج های دیواری می توان به صرفه جویی در فضا و هزینه تعمیر و نگه داری پایین آن نسبت به سایر اقلام گرمایشی اشاره نمود.
 

شماره تماس برای اعزام نصاب برای نصب پکیج دیواری  02133060066

 

نکات مهم در نصب پکیج دیواری گازی 

 •  قبل از اینکه اقدام به راه اندازی و نصب پکیج نمایید باید لوله کشی شوفاژ شستشو داده شود تا از هرگونه مواد خارجی عاری گردد زیرا در غیر این صورت بعد از راه اندازی و نصب پکیج ممکن است ذرات خارجی وارد پمپ شوند و سبب گریپاژ و در نهایت سوختن پمپ سیرکولاتور گردد.
 •  برای آسانی در نصب پکیج و راه اندازی آن تمام لوله های متصل به دستگاه شیرفلکه باید از قبل نصب شود. شیر فلکه برای آب سرد ورودی تنظیم شود تا دبی آن از ظرفیت پکیج بالاتر نباشد.
 •  نصاب پکیج باید بداند که دارا بودن دودکش استاندارد و مناسب با میزان مکش کافی در هنگام نصب پکیج از الزامات است.
 •  برای جلوگیری از آسیب به قطعات الکترونیک و برد پکیج از محافظ الکتریکی برق استاندارد مخصوص پکیج استفاده کنید.
 •  در هنگام نصب پکیج با پیچ و بست داخل دستگاه، پکیج را به دیوار باید نصب کرد. 

خدمات و مطالب مرتبط:

کد خطا پکیجامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • سعید
  ممنون از شما که این اطلاعات را به صورت دقیق و کامل در اختیار ما قرار می دید. من خیلی علاقه به یادگیری نصب پکیج دارم.
 • محسن اعتمادی
  توضیحات خیلی جامع و مفید بود. خیلی به دردم خورد ممنون از شما
  • مدیر سایت

   با سلام. بیتا سرویس یکی از معتبرترین مراکز نصب و راه اندازی پکیج در تهران و ایران می باشد و خرسندیم که تجارب خود را در زمینه نصب در اختیار علاقه مندان قرار دهیم.

تماس بگیرید