X

نصب کویل آبگرم داکت اسپلیت

09121074065 همراه
نصب کویل آبگرم داکت اسپلیت

کویل آبگرم یکی از تجهیزات بسیار کاربردی برای تأمین گرما در محیط مد نظر شما می باشد. برای تولید این وسیله نیاز است تا از لوله‌ های مارپیچ مسی با فین‌ های موج دار آلومینیومی استفاده شود. مسئله ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که کویل آبگرم در بیشتر مدل های داکت اسپلیت نصب نمی باشد و آن را در قسمت ورودی و خروجی دریچه هوای یونیت‌ ها قرار می دهند. برای این که با نحوه ی نصب کویل آبگرم داکت اسپلیت اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید در این مقاله به بررسی این مورد خواهیم پرداخت.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

با فرارسیدن فصول سرد سال نیاز است تا برای تأمین گرمای مورد نیاز محیط مد نظر خود از سیستم گرمایشی داکت اسپلیت استفاده کنید. توجه داشته باشید که حتماً کویل آبگرم داکت اسپلیت بر روی دستگاه نصب و فعال باشد. پس نصب کویل آبگرم داکت اسپلیت بسیار کمک کننده می باشد. نوع سیستم انتخابی برای داکت اسپلیت های موجود در بازار به این صورت می باشد که در سیستم های داکت اسپلیت برای تولید گرما به یک شیر چهار طرفه برقی و کویل آبگرم داکت اسپلیت نیاز دارند.

نصب کویل آبگرم داکت اسپلیت

نصب کویل آبگرم داکت اسپلیت کار حرفه ای و تخصصی می باشد به همین خاطر توصیه می کنیم انجام این کار را به افراد متخصص و کاربلد در این زمینه بسپارید. دلیل این موضوع به این خاطر می باشد که قسمت های در نظر گرفته شده برای این دستگاه به گونه ای می باشد که در صورت وجود هماهنگی بین بخش های مختلف آن کمک می کند تا دستگاه عملکرد مناسبی داشته باشد. مسئله ی مهمی که در مورد نصب کویل آبگرم داکت اسپلیت باید به آن توجه شود در مورد استفاده از شیر هواگیری خودکار می باشد. وجود این شیر کمک می کند تا هوای موجود در کویل‌ ها تخلیه شود و راندمان کاری در نظر گرفته شده برای محصول افزایش پیدا کند.

برای استفاده از خدمات نصب کویل آبگرم می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا همکاران ما بتوانند در این مورد به شما کمک کنند. هم چنین می توانید از دیگر خدمات این مجموعه مانند نصب داکت اسپلیت، تعمیر داکت اسپلیت و... استفاده کنید. افرادی که برای ارائه خدمات به محل اعزام می شوند آموزش دیده هستند و در کوتاه ترین زمان ممکن این کار را برای شما انجام می دهند. برای این که در مورد این دستگاه اطلاعات بیشتری در اختیار داشته باشید در ادامه به بررسی دیگر نکات مهم در این مورد خواهیم پرداخت.

کویل آبگرم داکت اسپلیت چیست؟

بیشتر داکت اسپلیت های موجود در بازار به خاطر این که در تولید آن ها از تکنولوژی Heat Pum استفاده شده است دارای سیکل گرمایش می باشند ولی باید به این موارد توجه داشته باشید که به خاطر وجود برخی از دلایل مانند مصرف بیش از حد انرژی و عدم کارکرد طبیعی دستگاه در دمای های خیلی سرد انتخاب این دستگاه نمی تواند گزینه ی مناسبی باشد. برای این که دیگر مجبور نباشید هزینه ی اضافی بابت استفاده از دستگاه پرداخت کنید نسبت به نصب کویل آبگرم را بر روی یونیت داخلی داکت اسپلیت اقدام کنید. نصب کویل آبگرم کمک می کند تا جریان هوا توسط فن یونیت داخلی از بین کویل آبگرم عبور کند و گرمای مورد نیاز فضا تولید و به نقاط مختلف ساختمان منتقل شود. در استفاده از این روش دیگر نیاز نیست از انرژی برق و کمپرسور استفاده شود. یونیت خارجی در این حالت خاموش می باشد. وجود این ویژگی کمک می کند تا میزان استهلاک دستگاه کاهش پیدا کند و شما بتوانید برای مدت طولانی تری از دستگاه استفاده کنید.

توجه: امکان نصب کویل آبگرم داکت اسپلیت در پشت و هم در جلوی یونیت داخلی وجود دارد.

مورد مهمی که برای بیشتر افراد مسئله ی مهمی محسوب می شود قیمت کویل آبگرم داکت اسپلیت می باشد. در تعیین قیمت نهایی محصول پارامترهای مختلفی اعم از برند سازنده، ظرفیت، مدل دستگاه، ابعاد، کیفیت قطعه، نوع فین‌ های انتخاب شده برای دستگاه، تعداد ردیف‌ های کویل و... تأثیرگذار هستند. برای این که بتوانید بهترین مدل را انتخاب کنید به بودجه ی در نظر گرفته شده در این مورد توجه داشته باشید. هنگام خرید کویل آبگرم به غیر از قیمت دستگاه باید به موارد دیگری اعم از ابعاد، ظرفیت و نوع برند، قطر لوله، چیدمان لوله، تعداد ردیف لوله، نوع فین، ضخامت فین، تعداد فین و... توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین مدل را برای خرید انتخاب کنید و بعد از نصب با مشکل رو به رو نشوید. برای انتخاب بهترین توجه به ظرفیت در نظر گرفته شده برای دستگاه مسئله ی مهمی محسوب می شود. ظرفیت های در نظر گرفته شده برای این وسیله بین 24000 تا 60000 می باشد.

هر چقدر ظرفیت انتخابی برای دستگاه بیشتر باشد قدرت بیشتری برای تأمین گرما خواهد داشت و باید به نسبت دیگر ظرفیت ها هزینه ی بیشتری را برای خرید دستگاه پرداخت کنید. برندهایی که در این زمینه فعالیت دارند و شما می توانید محصولات این برند را برای خرید انتخاب کنید شامل مولتی ترم، داتیس کار، کیسان، پیشگام پارت، سوربان، دی ایکس مهر، هایسنس، ال جی و سامسونگ می باشد.

انواع کویل آبگرم داکت اسپلیت

در تقسیم بندی در نظر گرفته شده برای کویل آبگرم باید بگوییم که به دو گروه دو ردیفه و سه ردیفه تقسیم بندی می شود.

 • کویل دو ردیفه: همان طور که از نام این محصول پیداست از دو ردیف لوله مسی ایجاد شده است و ضخامت استانداردی دارند. برای تولید این مدل از فین معمولی و یا بلوفین استفاده شده است که مقاومت بلوفین به نسبت فین معمولی بیشتر می باشد.
 • کویل سه ردیفه: این مدل از کویل های آبگرم متشکل از سه ردیف لوله مسی می باشد و جهت تأمین گرمایش بیشتر، لایه‌ ای از فین آلومینیوم نیز در کنار مبدل قرار داده شده است.

دلایل نصب کویل آبگرم داکت اسپلیت چیست؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برای افراد به وجود بیاید این است که علت نصب کویل آبگرم داکت اسپلیت چیست؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که در صورتی که نسبت به نصب کویل آبگرم اقدام نکنید برای تأمین گرمای مورد نیاز باید هزینه ی زیادی را به خاطر مصرف انرژی و برق در فصول سرد سال پرداخت کنید. از دیگر  دلایل نصب می توان به این مورد اشاره کرد که نیازی به روشن کردن کمپرسور دستگاه داکت اسپلیت نخواهید داشت. پس به طور کلی می توان گفت که وجود کویل گرمایشی در کاهش هزینه‌ ها بسیار موثر می باشد. به غیر از داکت اسپلیت ها در دیگر سیستم های تهویه هوا مانند فن کوئل و هواسازها مورد استفاده قرار می گیرند.

مزایای نصب کویل آب گرم 

 • از نظر قیمت مناسب و مقرون به صرفه می باشد.
 • کمک به کاهش هزینه نصب و راه اندازی 
 • گزینه ی مناسبی برای استفاده در ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری می باشد.
 • تعمیر و نگهداری بدون دردسر و در مواقع مورد نیاز باید سرویس شود.
 • امکان نصب بر روی مدل های مختلف تجهیزات تهویه هوا را دارد.
 • راندمان کاری بالا
 • تولید گرمای بیشتر در مقایسه با مدل های رادیاتوری
 • در مورد حمل و نصب دستگاه باید بگوییم که سریع انجام می شود.

معایب نصب کویل آبگرم 

در صورتی که محل انتخابی برای نصب آن در پشت دستگاه اسپلیت باشد منجر به گرم شدن بدنه دستگاه خواهد شد. هم چنین

 • منجر به کاهش کیفیت بلبرینگ ها می شود.
 • منجر به کاهش راندمان کاری دستگاه خواهد شد.
 • امکان دفرمه شدن بلوور وجود دارد.
 • دسترسی به فیلتر مکش دستگاه سخت تر خواهد شد.
 • منجر به پایین آمدن سرعت هوا در کانال برگشت خواهد شد.

تمام موارد نام برده شده سبب استهلاک دستگاه و کوتاه شدن عمر مفید دستگاه خواهد شد.

کارکرد کویل آبگرم به چه صورتی می باشد؟

با توجه به این که در بخش یونبت داخلی داکت اسپلیت یک کویل آبگرم داکت اسپلیت نصب می شود. نصب این وسیله به تأمین آب گرم مورد نیاز ساختمان کمک می کند. در فصول سرد سال (زمستان) یونیت خارجی خاموش خواهد شد و هوای محیط به خاطر برخورد با فین های کویل گرما را جذب می کنند و به محیط انتقال می دهند.

اجزای تشکیل دهنده کویل آبگرم داکت اسپلیت 

 • فین آلومینیومی
 • کلکتور ورودی و خروجی
 • لوله مسی

نکات مهم هنگام انتخاب کویل مناسب 

توجه به فاکتورهایی مانند تراکم فین آلومینیومی در اینچ، ضخامت لوله مسی، ابعاد کویل به شما کمک می کند تا بتوانید بهترین مدل را برای خرید انتخاب کنید.

 • تراکم فین آلومینومی باید حداقل 8 پره فین در هر اینچ باشد.
 • ضخامت لوله مسی: حداقل 0/35 میلی متر
 • ابعاد استاندارد کویل: این مورد باید به گونه ای در نظر گرفته شده که فردی که قرار است نصب آن را انجام دهد با مشکل رو به رو نشود.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید