X

اسپلیت کانالی یا داکت اسپلیت چیست؟

09121074065 همراه
اسپلیت کانالی یا داکت اسپلیت چیست؟

امروزه بسیاری از افراد از داکت اسپلیت ها برای اداره یا منزل خود استفاده میکنند اما بسیاری از افراد برایشان این سوال پیش می آید که داکت اسپلیت چیست؟ ما در ادامه کاربرد ها و مزایای اسپلیت کانالی را به طور کامل برای شما توضیح داده ایم

بیتا سرویس
بیتا سرویس

اسپلیت کانالی چیست؟

 اسپلیت کانالی یا داکت اسپلیت نوعی از کولر های گازی دو تیکه است که از ۲ بخش هواساز (یونیت داخلی) و کندانسور(یونیت خارجی) تشکیل می شود که این ۲ بخش توسط یک جفت لوله مسی رفت و برگشت به هم دیگر متصل می شوند. یونیت داخلی یا همان هواساز در داخل ساختمان و زیر سقف کاذب  خانه شما قرار میگیرد و یونیت خارجی یا همان کندانسور در فضای بیرون از ساختمان نصب می شود.

اسپلیت کانالی با تامین هوای خنک در تابستان و تامین هوای گرم در زمستان برای مکان های مختلف و انتقال هوای سرد و گرم توسط کانال‌های اجرا شده در داخل سقف کاذب، دمای محیط مورد نظر را به شرایط  دلخواه تنظیم میکند.

انواع اسپلیت کانالی

داکت اسپلیت یا اسپلیت های کانالی به دو دسته تقسیم میشود که شامل:

 • داکت اسپلیت کانالی نوع معمولی
 • داکت اسپلیت کانالی نوع اینورتر

هر کدام از این داکت اسپلیت ها مزیت هایی دارند به عنوان مثال مزیت  اسپلیت کانالی اینورتر مصرف کم برق است به طوری که این مصرف برق این دستگاه A است اما موتور کمپرسور های نوع معمولی به طور مداوم و با دور ثابت کار میکنند که همین امر باعث افزایش برق میشود.

اسپلیت کانالی چیست؟

انواع کانال داکت اسپلیت

به طور کلی کانال کشی داکت اسپلیت به 4 قسمت تقسیم میشود که این 4 نوع کانال خود به گروه های بیشتری تقسیم میشوند. این 4 نوع شامل:

 • کانال گالوانیزه
 • کانال اسپیرال
 • کانال فلکسیبل 
 • کانال پلی اورتان

نکات مهم در استفاده از داکت اسپلیت

 • یکی از نکاتی که باید در استفاده از داکت اسپلیت یا اسپلیت کانالی به آن دقت کنید این است که  اجرا و طراحی درست  کانال کشی  از مهترین عوامل در بهره مندی  بیشتر از داکت اسپلیت است به طوری که در صورت اجرای نادرست کانال کشی آن،  کارایی و بهرمندی  مناسب را نخواهد داشت.
 • ما به شما پیشنهاد میکنیم که در ساختمان های مسکونی از دو دستگاه مجزا استفاده کنید که یک دستگاه برای فضای پذیرایی و دیگری آن برای اتاق خواب ها استفاده شود تا علاوه بر امکان تقسیم بندی فضاها،  قابلیت تنظیم دما در هر دو فضا را به صورت مستقل در اختیار دارید.
 • در صورتی که اختلاف ارتفاع بین یونیت داخلی (هواساز) و خارجی (کندانسور) داکت اسپلیت یا اسپلیت کانالی بیش تر از ۷ متر باشد جهت افزایش طول عمر دستگاه استفاده از تله روغن الزامی است و شما باید این کار را انجام دهید.
 • ما به شما پیشنهاد میکنیم که از دریچه های قابل تنظیم جهت جریان و دارای دمپر استفاده شود.

مزایای استفاده از داکت اسپلیت

استفاده از داکت اسپلیت مزایایی دارد که شامل:

 1. عملکرد سرمایش و گرمایش
 2. اتصال کویل آب گرم به دستگاه داکت اسپلیت
 3. هزینه نسبتا پایین
 4. حذف کانال کشی عمودی
 5. امکان استفاده از هوای آزاد
 6. استفاده در محیط های بزرگ
 7. کنترل دمای فضا


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید