X

تعمیر رادیاتور شوفاژ در کرج

09121074065 همراه
تعمیر رادیاتور شوفاژ در کرج

جهت استفاده از تعمیر رادیاتور شوفاژ در کرج کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا همکاران ما بتوانند در این زمینه به شما کمک کنند. بیتا سرویس در زمینه فروش، نصب و سرویس رادیاتور شوفاژ فعالیت دارد.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

در صورتی که رادیاتور شوفاژ شما از کار افتاده است و به دنبال تعمیرکار برای تعمیر رادیاتور شوفاژ هستید می توانید از خدمات تعمیر رادیاتور شوفاژ در کرج به صورت شبانه روزی در این محدوده استفاده کنید. برای ارائه خدمات بهتر، بیتا سرویس سعی کرده است تا با ارائه ی سرویس های مناسب و با رفع ایرادات دستگاه به شما کمک کند تا بتوانید مشکل به وجود آمده را برطرف کنید. با توجه به این که تعمیر رادیاتور شوفاژ کار تخصصی و نیاز به مهارت در این زمینه دارد بهتر است در صورتی که در این زمینه تخصص ندارید کارهای مربوط به تعمیرات را انجام ندهید. بهتر است افرادی که در این زمینه تخصص و تجربه دارد مراحل مربوط به تعمیرات را انجام دهند

اگر در شهر کرج زندگی می‌ کنید و به خدمات تعمیر رادیاتور شوفاژ در کرج نیاز دارید می‌ توانید با بیتا سرویس تماس بگیرید.

بیتا سرویس در زمینه خدمات مختلفی اعم از نصب رادیاتور، تعمیر و سرویس رادیاتور و... را برای مشتریان خود در نظر گرفته که برای استفاده از این خدمات کافی ست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید همکاران ما بعد از ثبت درخواست برای ارائه ی خدمات به محل مد نظر شما اعزام می شوند.

رادیاتور به عنوان یکی از متداول ترین مبدل های حرارتی موجود در بازار می باشد که برای تأمین گرمای مورد نیاز محیط مد نظر شما با تبادل دما بین آب گرم و هوا به واسطه ی فلزهای در نظر گرفته شده برای آن این کار را انجام می دهد. مسئله ی مهمی که در مورد این محصول وجود دارد این است که سطح تماس هوا با رادیاتور و میزان آب در گردش داخل رادیاتور می تواند بر روی ضریب تولید حرارت تأثیرگذار باشد. منبع تولید انرژی گرمایشی در نظر گرفته شده برای شوفاژ می‌ تواند یک پکیج و یا یک موتورخانه مرکزی باشد.

تأمین این انرژی برعهده ی آبی می باشد که به کمک سوخت‌ های مختلف گرم شده می باشد. در مواردی که موتورخانه در نظر گرفته شود برای گرم کردن آب از سوخت‌ های مختلفی (گاز طبیعی و یا گازوئیل) استفاده می شود ولی در مورد مدل‌ های پکیج خانگی باید بگوییم که از گاز شهری و یا المنت برقی استفاده خواهد شد. بعد از تأمین آب گرم مورد نیاز این آب گرم به داخل باکس‌ های فلزی (رادیاتور) جاری شده و گرما به واسطه ی جابجایی در شبکه‌ های داخلی به محیط اطراف منتقل می‌ شود. یکی از سوالاتی که ممکن است برای افراد پیش بیاید این است که چه زمانی رادیاتور شوفاژ نیاز به تعمیرات دارد؟ در این مورد باید بگوییم که در مواردی که گرمای مناسب سیستم گرمایشی و آب مصرفی در جریان نباشد منجر به افت فشار آب در مدار گرمایش و نوسان شدید آب مصرفی شوفاژ شد که این موارد یکی از علل خرابی رادیاتور شوفاژ می باشد.

انواع رادیاتور شوفاژ

اگر قرار باشد از نظر جنس بدنه دسته بندی شوند در دو مدل آلومینیومی و فولادی برای فروش در بازار وجود دارند. در مورد ساختار دسته بندی رادیاتور شوفاژ که شامل مواردی می باشند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 • رادیاتور پره‌ ای: طراحی انتخاب شده برای تولید رادیاتور پره‌ ای به گونه ای می باشد که مسیر جریان آب داخل پره‌ های رادیاتور در جریان می باشد و به خاطر تماس بیشتر با هوای مجاور نیاز نیست در مورد انتقال گرما نگران باشید. در مواردی که قرار است رادیاتور برای گرم کردن محیط بزرگ‌ تری انتخاب شود نیاز است تا تعداد پره‌ ها و عرض رادیاتور بیشتر در نظر گرفته شود.
 • رادیاتور پنلی: در مورد جنس بدنه ی رادیاتور پنلی باید بگوییم که از جنس فولاد می باشد و طراحی آن به گونه ای می باشد که دارای سطح یکپارچه می باشد و مسیر جریان آب در آن کمتر است. مورد مهمی که باید در مورد این مدل در نظر داشته باشید این است که در صورت ایجاد مشکل و یا سوراخ شدن مسیر داخلی نیاز است تا کل رادیاتور تعویض شود. در صورتی که مدل‌ پره‌ ای به این صورت نمی باشد.
 • رادیاتور قرنیزی: اگر به دنبال جدیدترین مدل های رادیاتور می باشید انتخاب رادیاتور قرنیزی گزینه ی مناسبی می باشد. قرنیزهای در نظر گرفته شده برای گوشه اتاق به گونه ای در نظر گرفته می شود که در آن لوله‌ هایی از جنس مس و یا آلومینیوم جهت جریان آب گرم قرار داده شود. طراحی انتخاب شده برای تولید این مدل به گونه ای می باشد که ظاهری زیبا دارد و می تواند گزینه ی مناسبی برای انتخاب در اتاق‌ های کوچک باشد.
 • حوله خشک‌ کن: رادیاتور حوله خشک‌ کن از وسایل کاربردی برای استفاده در حمام برای خشک کردن لباس ها می باشد. طراحی انتخاب شده برای تولید این مدل به گونه ای می باشد که برای نصب بر روی دیوار باید نصب شوند ولی نیاز است تا فاصله بیشتری نسبت به سطح زمین داشته باشد.
 • رادیاتور دکوراتیو: رادیاتور دکوراتیو به زیباتر کردن دکوراسیون داخلی کمک می کند.

برندهایی که امکان انتخاب آن ها برای شما وجود دارد شامل رادیاتور لورچ، رادیاتور ایران رادیاتور، رادیاتور لورچ، ایساتیس، پارس، بوتان و... اشاره کرد.

خرابی انواع رادیاتور شوفاژ

یکی از مهم ترین عللی که باعث خرابی رادیاتور شوفاژ می شود، سوراخ شدن رادیاتور می باشد. این مشکل در بیشتر موارد به خاطر رسوب زدایی و اسید شویی نامناسب رادیاتور شوفاژ به وجود می آید. موضوع مهمی که حتما باید بعد از نصب رادیاتور شوفاژ به آن توجه داشته باشید این است که رادیاتور شوفاژ به خاطر استفاده و حرارت بالا در گذر زمان با انباشته شدن رسوبات آب رو به رو می شود و در صورت عدم توجه به این موضوع می تواند باعث تخریب و خوردگی لوله های رادیاتور شود. سایر علائمی که می تواند نشان دهنده ی خرابی رادیاتور شوفاژ باشد شامل موارد زیر می باشد.

 • کم شدن گرمای دستگاه
 • مدت زمان منتقل حرارت طولانی شده است. 
 • عدم گرمای آب مصرفی
 • مشاهده ی افت فشار آب در مدار گرمایش
 • نوسان شدید آب مصرفی شوفاژ

تعمیر رادیاتور شوفاژ در کرج

با توجه به این که عللی مختلفی وجود دارد که باعث خرابی رادیاتور شوفاژ می باشد هزینه ی مربوط به تعمیرات هم متغیر می باشد و با توجه به پارامترهای مختلفی تعیین خواهد شد. این پارامترها شامل نوع خرابی شوفاژ و جنس رادیاتور و... بعد از بررسی سرویسکار تعمیر رادیاتور شوفاژ تعیین خواهد شد. برای اطلاع از تعرفه ی در نظر گرفته شده برای این مورد کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا همکاران ما در این زمینه به شما کمک کنند.

تعمیر رادیاتور شوفاژ سوراخ شده

زمانی که رادیاتور شوفاژ سوراخ شده باشد برخی از افراد برای رفع این مشکل اقدام به کارهایی مانند چسب کاری محل سوراخ شده می کنند ولی مسئله ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که چسب کاری نمی تواند از نشتی رادیاتور شما جلوگیری کند بلکه نیاز است تا راهکار بهتری برای رفع این مشکل در نظر گرفته شود تا بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی باز با مشکل نشتی رو به رو نشوید.

تعمیر سیستم لوله کشی شوفاژ

گاهی اوقات هنگام نصب و تعمیر رادیاتور شوفاژ  نیاز است تا نسبت به تعمیر لوله کشی شوفاژ و یا جا به جایی لوله کشی شوفاژ اقدام کنید. این مورد هم به این خاطر اهمیت دارد که لوله کشی شوفاژ به مرور زمان دچار خوردگی و پوسیدگی می شود و این مشکل می تواند منجر به ترکیدگی و نشتی آب شود. پس بهتر است برای جلوگیری از رخ دادن این مشکل لوله کشی شوفاژ را باز سازی و لوله کشی را به صورت توکار انجام دهید.

در صورت عدم توجه به سیستم لوله کشی شوفاژ ممکن است با مشکلاتی مانند نشتی و ترکیدگی لوله کشی شوفاژ و مسدود شدن مسیر لوله کشی به خاطر تجمع رسوبات رو به رو شوید.

اقدامات مورد نیاز برای جلوگیری از خرابی و سوراخ شدن رادیاتور شوفاژ

انجام برخی از کارها توسط افراد می تواند کمک کند تا بتوانند برای مدت طولانی از سیستم گرمایشی بدون افت کیفیت استفاده کنند و نیاز به انجام تعمیرات نداشته باشند. مواردی که در این بخش به آن ها اشاره می کنیم به شما می کند تا از تعمیر مجدد رادیاتورها و سیستم گرمایش ساختمان جلوگیری شود.

 • به هیچ عنوان از اقدامات خودسرانه برای تعمیرات دستگاه جلوگیری کنید.
 • جهت رسوب گیری و شستشوی سیستم گرمایش ساختمان بهتر است از افراد متخصص و باتجربه در این زمینه کمک بگیرید.
 • انتخاب شیرآلات و فلکه های مناسب برای سیستم گرمایشی ساختمان 
 • هنگام خرید این محصول بهتر است بهترین نوع و بهترین جنس آن را با توجه به نیاز خود و بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید انتخاب کنید.
 • انجام سرویس و تعمیر دوره ای شوفاژ خانه و موتورخانه در فواصل زمانی مشخص


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید