X

دلایل کاهش سرما و خنک نکردن کولر گازی

09121074065 همراه
کاهش سرمای کولر گازی

در برخی از مواقع بعد از مدتی استفاده از اسپلیت، ممکن است دیگر سرمایش مورد نیاز را تامین نکند و یا در همان ابتدای کار از سرمایش ایجاد شده راضی نباشید.

در این مطلب قصد داریم به بررسی دلایل خنک نکردن کولر گازی بپردازیم و راه حل هایی بر طرف نمودن این مشکل را ارائه دهیم.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

کولر گازی یکی از بهترین و محبوب‌ترین تجهیزات سرمایشی است که فضایی خنک و مطبوع را فراهم می‌نماید. با این وجود به دلایل بسیاری، گاها کولر گازی به جای اینکه فضای سرد را در خانه ایجاد کند، باد گرم تولید می‌کند که قابل تحمل نمی‌باشد. کاهش سرمای کولر گازی یکی از معضلات رایج و شایع است که دلایل بسیاری دارد اما اغلب به دلیل نقص‌هایی در کولر گازی می‌باشد.

بیتا سرویس در زمینه رفع کاهش سرمای کولر گازی و سایر تعمیرات کولر گازی دارای سالها تجربه و سابقه می‌باشد. برای دریافت مشاوره و رفع مشکل با کارشناسان مجموعه ارتباط بگیرید.

به منظور استفاده از خدمات تعمیر کولر گازی در تهران با بیتا سرویس تماس بگیرید.

دلایل کاهش سرمای کولر گازی

در این بخش قصد داریم دلایل کاهش سرمای کولر گازی را بیان نماییم و قسمت‌های مختلف کولر گازی را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا نقص‌های آن را در این زمینه برطرف نماییم.

عدم تناسب ظرفیت کولر گازی با محیط

یکی از مواردی که لازم است هنگام انتخاب و خرید کولر گازی به آن توجه نماییم، تناسب ظرفیت کولر گازی با محیط است. گاها کولر نمی‌تواند تمام فضا را به درستی سرد کند و این امر می‌تواند به دلایلی همچون بزرگ بودن فضا، گرمای محیط و هم‌چنین کم بودن توان کولر می‌باشد. در این مورد، کولر به درستی کار می‌کند، نیاز به تعمیر ندارد و تنها به دلیل خرید اشتباه، می‌تواند نقطه کمی را سرد کند.

گرم شدن کمپرسور

از مهم‌ترین دلایل کاهش سرمایه کولر گازی، گرم شدن کمپرسور است. در برخی از مواقع، کمپرسور در حالتی نصب شده است که در معرض تابش نور به طور مستقیم قرار می‌گیرد. در این مواقع، داغ شدن کمپرسور، سبب می‌شود تا کولر گازی نیز نتواند سرمایش خوبی را فراهم نماید.

جدا از تابش نور خورشید، گرمای محیط نیز بر روی گرم شدن کمپرسور تاثیر می‌گذارد. استفاده از سایه بان، راهکار مناسبی برای رفع این مشکل می‌باشد.

گرفتگی کویل کندانسور

کثیف شدن و گرفتگی کویل کندانسور، از دیگر مشکلاتی است که سبب کاهش سرمای کولر گازی می‌شود. لوله کندانسور ممکن است بر اثر گذر زمان دچار گرفتگی شود چرا که گاز گرم خروجی از کمپرسور به کندانسور وارد می‌شود و دمای گاز گرم پایین می‌آید و سرما از آن ساطع می‌گردد. در صورتی که لوله دچار گرفتگی شود، تبادل حرارتی انجام نمی‌شود و سرمایش دستگاه از کار می‌افتد. اگر چنانچه این اتفاق بیفتد، منجر به سوختن کولر گازی می‌گردد.

سوختگی فن

از دیگر دلایل شایع کاهش سرمای کولر گازی، سوختگی فن یا از کار افتادگی آن می‌باشد. فن یکی از بخش‌های کولر است که به واسطه چرخیدن پره‌های آن، سرما تولید می‌شود.

هنگامی که پره‌ها حرکت نکند، سرمای کافی ایجاد نمی‌شود و حتی درمواردی ممکن است گرما تولید شود. برای مشاهده کار کردن یا کار نکردن فن، برحسب نوع کولر و مطابق دستور العمل اقدام نمایید.

عدم سرویس سالیانه کولر گازی

همانند دیگر وسایل، کولر گازی نیز، به نحوه نگهداری نیاز دارد. چک کردن و بررسی شارژ گاز، بررسی عایق‌ها، بررسی نظافت و شستشوی فیلترها، تعویض اتصالات نامناسب مربوط به جریان برق و.. از جمله مواردی هستند که به طور منظم و سالیانه باید مورد بررسی قرار بگیرند.

خرابی ترموستات

وظیفه تنظیم دمای دلخواه در داخل کولر گازی برعهده ترموستات است. از این رو، باتوجه به اینکه تنظیم دمای مورد نظر کولر گازی، توسط ترموستات انجام می‌شود، در صورتی که در اثر گذر زمان، دمای مورد نظر تغییر کند، ممکن است ترموستات دچار خرابی گردد و در نتیجه این امر دلیل کاهش سرمای کولر گازی یا به عبارتی علت خنک نکردن کولر گازی می‌باشد.

خرابی برد کولر

در هر کولر گازی یک برد وجود دارد که وظیفه کنترل و هدایت فرآیندهای کولر گازی را برعهده دارد. هرگونه نقصی که در داخل برد ایجاد شود، سبب می‌شود که کولر نتواند باد سرد تولید کند. تعمیر برد باید توسط کارشناسان متخصص انجام گیرد. برای تعمیر برد کولر گازی با بیتا سرویس تماس بگیرید.

مسدود شدن سوراخ فیلتر پنل داخلی

از دیگر موارد شایع کاهش سرمای کولر گازی، مسدود شدن سوراخ فیلتر پنل داخلی است. در صورتی که مسیر خروجی باد کولر گازی مسدود شود، در کولر هوا با سرعت کمتری انتقال می‌یابد. لازم به ذکر است که فیلتر دستگاه کولر گازی قابلیت جدا شدن و شستشو را دارد در صورتی که با شستشوی فیلتر پنل مشکل برطرف نشد، می‌توانید از تعمیرکاران دارای تجربه و مهارت کمک بگیرید.

 کارشناسان شرکت بیتا سرویس برای ارائه مشاوره و اعزام کارشناس ماهر برای رفع مشکل کاهش سرمای کولر گازی آماده خدمات رسانی می‌باشند.  

مقالات مرتبط: تعمیر کولر گازی در کرجامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید