X

نگهداری و تعمیر موتورخانه در کرج

09121074065 همراه
نگهداری و تعمیر موتورخانه در کرج

جهت استفاده از خدمات نگهداری و تعمیر موتورخانه در کرج کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا همکاران ما بتوانند در این زمینه به شما کمک کنند. بیتا سرویس در زمینه فروش، نصب و سرویس موتورخانه فعالیت دارد.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

نگهداری و تعمیر موتورخانه جز موارد بسیار مهمی محسوب می شود که در صورت عدم توجه به این موضوع می تواند عواقب غیرقابل جبرانی را به وجود بیاورد. ممکن است برخی از افراد در این مورد سوال پیش بیاید که چرا توجه به این موضوع مسئله ی مهمی محسوب می شود؟ در این مورد باید بگوییم که با توجه به این که موتورخانه موظف به تامین آب و هوای گرم برای بخش های مختلف واحدهای مسکونی می باشد به همین خاطر نگهداری و تعمیر موتورخانه مسئله ی مهمی محسوب می شود که باید به آن توجه شود.

اگر در ساکن یکی از مناطق شهر کرج (مهرشهر، عظیمیه، گوهردشت، گلشهر، جهانشهر، باغستان و...) هستید برای استفاده از خدمات نگهداری و تعمیر موتورخانه در کرج کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید. 

هزینه نگهداری و تعمیر موتورخانه در کرج با توجه به مدل و برند متغیر می باشد.

جهت استفاده از خدمات نگهداری موتورخانه کرج و تعمیر موتورخانه کرج می توانید از همکاران ما در مجموعه ی بیتا سرویس کمک بگیرید. بعد از ثبت درخواست همکاران ما برای ارائه ی خدمات به محل اعزام می شوند. به غیر از خدمات تعمیر موتورخانه که شامل تعمیر مشعل، رسوب گیری و رفع عیوب دیگ فولادی موتورخانه، بررسی پمپ سیرکولیشن موتورخانه، تعمیر و تعویض کوپلینگ موتور شوفاژ و... می باشد در زمینه ی نصب موتورخانه، راه اندازی موتورخانه به ارائه ی خدمات می پردازد. 

پیش از این که با خدمات ارائه شده در تعمیر و نگهداری موتورخانه آشنا شوید نیاز است در مورد اجزا و مدل های آن اطلاعاتی داشته باشید.

انواع موتورخانه

مسکونی

در محیط هایی که امکان استفاده از پکیج وجود ندارند برای تأمین گرما و سرمای مورد نیاز محیط نیاز است تا از موتورخانه استفاده کنید. موتورخانه ی در نظر گرفته شده در مجتمع های مسکونی زیر زمین و یا در یک اتاقک جداگانه قرار می گیرد. هزینه ای که باید برای راه اندازی آن در نظر بگیرید بالا می باشد و به همین خاطر بهتر است از پکیج استفاده شود.

صنعتی

در صورت انتخاب یک فضای بزرگ در واحد های صنعتی به خاطر بزرگ بودن تجهیزات بهتر است از موتور خانه استفاده شود.

آشنایی با تجهیزات و اجزای موتورخانه

دیگ آب گرم

دیگ آب گرم جزو مهم ترین بخش های تشکیل دهنده ی موتورخانه می باشد که بعد از وارد شدن آب به واسطه ی مشعل در نظر گرفته شده برای موتورخانه داغ می شود و بعد از آن نیاز است تا از طریق لوله ها به رادیاتورها و شوفاژ ها منتقل شوند. زمانی که آب مجدداً سرد می شود نیاز است تا به دیگ برگردند و گرم شوند.

سختی گیر

سختی گیر به گرفتن املاح و ناخالصی‌ های موجود در آب کمک می کند و از مسدود شدن لوله ها جلوگیری می کند.

تجهیزاتی مورد نیاز برای مبادله ی گرما و سرما

 • بست
 • لوله
 • سه راهی
 • پمپ
 • شیرآلات و...

مشعل گازی

مشعل گازی، منبع اصلی گرمایش می باشد و برای این که بتواند شعله را ایجاد کند نیاز است تا از اکسیژن، گرما و سوخت استفاده کند تا شعله آتش تشکیل شود. مشعل هایی که امکان استفاده از آن در موتورخانه وجود دارد شامل گازی، گازوئیلی و مازوت سوز می باشد. این قطعه به تأمین گرمای محیط و آب گرم مصرفی کمک می کند.
اجزای تشکیل دهنده ی مشعل شامل

 • سیستم سوخت رسانی
 • سیستم هوارسانی
 • سیستم جرقه زن

می باشد.

چیلر

چیلر بخشی برای انجام فرایندهای سرمایشی محیط می باشد. این قطعه برای این که بتواند گرما را از آب بگیرد و آن را خنک کند نیاز است از سیکل تبرید و یا سرمایشی استفاده کند. بعد از خنک شدن آب برای تأمین سرمایش محیط مد نظر شما نیاز است تا از طریق ترمینال های سرمایشی به چرخه سرمایش وارد شود. زمانی که فشار گاز کمپرسور در چیلر کاهش پیدا کند وارد کندانسور می شود. بعد از ورود به این بخش در کندانسور گاز سرد شده و به خاطر این که بتوانند حرارت خود را از دست دهند و به مایع تبدیل می شود.
بعد این مایع وارد اواپراتور و گرمای آن جذب خواهد شد.

بویلر

پره های جداگانه ای در نظر گرفته شده برای دستگاه که به واسطه ی دیگ جمع کن به هم متصل می شوند، بویلر دستگاه می باشد. سایز آن ها باتوجه به مقدار آب گرمی که مصرف می شود متغیر می باشد.

نگهداری موتورخانه در کرج

خدمات ارائه شده در زمینه ی نگهداری موتورخانه شامل معاینه فنی، تنظيم مشعل و ساير تجهيزات و برطرف کردن ايرادهای فنی می باشد. توجه به مواردی که در ادامه اشاره می کنیم باعث می شود تا شما بتوانید بدون ایجاد مشکل از موتورخانه استفاده کنید.

 • نیاز است تا به بررسی كامل ساختمان موتورخانه، اجزای آن و... بپردازید.
 • کنترل و بررسی محصولات احتراق خروجی از دودكش با دستگاه 
 • نیاز است تا محل مشعل به صورت دقیق تنظیم شود تا با انجام این کار بتوانید به كاهش مصرف سوخت و گازهای آلاینده هوا کمک کنید.
 • اندازه‌ گيری و تعدیل قدرت مكش دودكش جهت افزایش راندمان کاری دیگ

تعمیر موتورخانه در کرج

خدمات در نظر گرفته شده برای تعمیر موتورخانه در کرج به شرح زیر می باشد.

 • ارائه ی خدمات برای تعمیر موتورخانه شوفاژ و قطعات آن 
 • انجام مراحل مربوط به هواگیری موتورخانه شوفاژ و رفع نشتی در صورت وجود
 • بررسی مشکلات مربوط به اتصالات و شیرآلات موتورخانه 
 • انجام مراحل مربوط به رسوب‌ گیری دیگ، تعمیرات مشعل موتورخانه 

عللی که باعث می شود موتورخانه نیاز به تعمیرات داشته باشد به شرح زیر می باشد.

 • اگر مشعل در موتورخانه به صورت دائمی و یا در برخی از مواقع خاموش شود باعث می شود تا عملکرد موتورخانه با اختلال رو به رو شود و سیستم گرمایش و سرمایش نتواند به صورت طبیعی به کار خود ادامه دهد.
 • در مواردی که سبب ایجاد سر و صدای غیرمعمولی شود در این موارد ممکن است مشکل به خاطر از کار افتادن پمپ شوفاژ، زنگ زدگی کلکتور شوفاژ در موتورخانه باشد.
 • عدم کارکرد طبیعی دستگاه به دلیل نشتی لوله ها، مسدود شدن لوله کشی 
 • سوراخ شدن منبع دوجداره

در صورت مشاهده ی هر یک از مشکلاتی که به آن ها اشاره کردیم نیاز است در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل به وجود آمده را برطرف کنید تا با مشکل رو به رو نشوید.

قیمت نگهداری و تعمیر موتورخانه در کرج

در تعیین قیمت نگهداری و تعمیر موتورخانه در کرج پارامترهای مختلفی تأثیرگذار می باشد و با توجه به میزان مشکلات، حجم و مساحت موتورخانه، قدمت تاسیسات موتورخانه و چگونگی نگهداری ها و سرویس کاری آن ها هزینه های متغیری دارند. برای استعلام قیمت دقیق کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید و با اعلام خسارت های به وجود آمده از تعرفه ی در نظر گرفته شده برای تعمیرات و نگهداری موتورخانه اطلاع پیدا کنید.

توجه داشته باشید که در صورتی که وسعت، ظرفیت، تعداد تجهیزات انتخاب شده برای موتورخانه بیشتر باشد و در مواردی که نگهداری موتورخانه به صورت اصولی و درست انجام نشود باید هزینه ی بیشتری را برای نگهداری و تعمیر پرداخت کنید.

تعمیرکار موتورخانه در کرج

افرادی که به عنوان تعمیرکار موتورخانه به محل ثبت شده در درخواست شما اعزام می شوند متخصص و حرفه ای در این زمینه هستند و تمام تجهیزات در نظر گرفته برای موتورخانه اعم از دیگ، مشعل، پمپ منابع ذخیره و آبگرم، تجهیزات کنترلی و نظارتی که انواع لوله کشی ها، جوشکار ، تابلو برق و... آشنایی کامل دارند و می توانند با انجام کارهای مورد نیاز برای انجام تعمیرات می توانند به عملکرد درست و اصولی دستگاه کمک کنند.

به همین خاطر نیازی نیست در این مورد نگران باشید چون افراد متخصص به محل اعزام می شوند در غیر این صورت ممکن است خسارت های جبران ناپذیری به دستگاه وارد شود.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید