X

اجرای کانال کشی پلی اورتان در کرج

09121074065 همراه
اجرای کانال کشی پلی اورتان در کرج

کانال پیش عایق پلی اورتان برای انتقال هوا در محیط های مختلف (پروژه های صنعتی، ساختمانی و درمانی) مورد استفاده قرار می گیرد. برای ساخت این مدل از کانال ها از ورق PIR استفاده می شود.

اگر قصد انتخاب این نوع از کانال کشی را دارید باید بگوییم که این مدل در مقایسه با کانال‌ کشی گالوانیزه (فلز فولادی) دارای عملکرد بالا، وزن سبک و سیستم قوی می باشد و برای اجرای کانال کشی پلی اورتان نیاز به یک فرآیند نصب خواهید داشت.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

کانال کشی پلی اورتان چیست و چه کاربردی دارد؟

کانال پلی یورتان نوعی کانال برای استفاده در سیستم هایی مانند داکت اسپلیت و روفتاپ پکیج است که از پیش عایق شده. این مدل از کانال کشی نسبت به مدل گالوانیزه دارای سرعت بیشتر و غیر قابل اشتعال است.

این نوع کانال در سیستم تهویه مطبوع مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای کانال کشی داکت اسپلیت، فن کویل و… کاربرد دارد. از مزایای این کانال کشی می‌توان به حفظ انرژی و افزایش راندمان سیستم تهویه مطبوع اشاره نمود.

کاربردی بودن کانال کشی پلی اورتان کمک می کند تا در سیستم های تهویه واحدهای تهویه مطبوع مرکزی در مکان های مختلف اعم از بیمارستان، هتل، بازار، سوپرمارکت، مهمانخانه، فرودگاه، استادیوم، کارگاه، فروشگاه مواد غذایی و... مورد استفاده قرار می گیرد. در مواردی که نیاز است متریال ضد حریق انتخاب شود باید از ورق فنولیک استفاده شود. در پروژه های درمانی و داروسازی هم از ورق های یک رو صاف و یک رو برجسته استفاده می شود. 

برای ساخت کانال عایق پلی اورتان از نوعی پیش عایق شده متشکل از فوم عایق پلی یورتان و فویل آلومینیوم استفاده می شود و ورق آهن گالوانیزه در دو طرف آن در نظر گرفته می شود. در مورد لایه ی بیرونی کانال هوا پلی اورتان هم باید بگوییم که از صفحه آلومینیومی نازک با خلوص بالا و لایه میانی آن از فوم پلی یورتان سفت و مقاوم ساخته می شود که در برابر شعله استحکام بالایی دارند. 

اجرای کانال کشی پلی اورتان در کرج

کانال پیش عایق پلی یورتان یک پوشش می باشد که هیچگونه محدودیتی در مورد استفاده از آن وجود ندارد و اجرای این نوع از کانال کشی به زمان طولانی نیاز ندارد. با توجه به این که این کانال ها انعطاف پذیر می باشند برای مصارف مختلف اعم از کاربردهای هوا، گرد و غبار و مواد سبک طراحی شده‌ اند.

کانال های پلی اورتان مقاومت بالایی در برابر سوخت، روغن، رطوبت، گریس و... دارند پس می توان گفت که بیشترین کاربرد را در صنایع مختلف دارند. 

برای این که مطمئن باشید که اجرای کانال کشی پلی اورتان می تواند مفید باشد در ادامه به بررسی مزایا و معایب کانال پیش ساخته پلی یورتان خواهیم پرداخت. این سیستم کانال کشی در مقایسه با کانال کشی گالوانیزه دارای مزایای بیشتری است.

سرعت اجرا و نصب کانال کشی پلی اورتان نسبت به کانال کشی گالوانیزه بیشتر است و نیاز به عایق بندی هم ندارد. این مدل کانال کشی برخلاف مدل گالوانیزه غیرقابل اشتعال هستند.

برای استفاده از خدمات کانال کشی داکت اسپلیت با بیتا سرویس تماس بگیرید.

مزایای اجرای کانال پلی یورتان

 • راندمان کاری و بازدهی بالا
 • میزان مقاومت بالایی در برابر خوردگی و سایش دارند.
 • به تعویض و نگهداری دوره‌ ای در فواصل زمانی مشخص نیاز ندارند. 
 • انعطاف پذیری بالا
 • قابلیت حمل بار
 • سرعت نصب بالا

معایب اجرای کانال پلی یورتان

 • هزینه‌ ای که باید برای تولید در نظر گرفته شود زیاد می باشد.
 • انعطاف پذیری پایین‌ تر
 • حساسیت به نور خورشید
 • ضعف در مقاومت به هرس
 • حساسیت به رطوبت
 • عمر محدود

ساخت کانال پلی یورتان

برای هر محل با توجه به معماری ساختمان و محل نصب سیستم سرمایشی و گرمایشی باید از کانال کشی مناسب استفاده نمود. برای این منظور در ابتدا باید با توجه به نقشه ساختمان طراحی لازم انجام شده و سپس اقدام به کانال کشی نمایید. در ادامه فرآیند کانال کشی به صورت قدم به قدم شرح داده می‌شود.

طراحی

در ابتدای کار نیاز است تا طرح کلی کانال پلی اورتان بر روی پانل در نظر گرفته شود. جهت انجام این کار نیاز است تا از نوار تفلون جهت علامت گذاری استفاده شود. برای انجام درست این کار نیاز است تا با توجه به برش عرضی کانال هوا و با اندازه های دقیق و درست انجام شود.

برش

زمانی که نوبت به مرحله ی برش می رسد نیاز است تا در امتداد لبه هر کانال از یک برش 45 درجه استفاده شود. در نظر گرفتن برش های v شکل به اجرای بهتر کانال کشی کمک می کند.

چسب زدن

با توجه به این که چسب یک نوع ماده نگهدارنده می باشد نیاز است تا در ابتدا گرد و خاک موجود بر روی شیارهای v شکل تمیز شود و با استفاده از تفنگ بادی مخصوص چسب و یا ابزار پخش کننده بادی چسب زدن نقاط مورد نیاز انجام شود. 

جفت کردن (تا زدن)

بعد از اتمام مراحل مربوط به چسب زدن نیاز است تا لبه های کار را با زاویه 90 درجه تا بزنید تا شکل نهایی کانال به وجود بیاید.

استفاده از چسب نواری آلومینیومی

استفاده از چسب نواری آلومینیومی برای کارایی بهتر می باشد. 

درزگیری

درزگیری در قسمت های داخلی نیاز است به همین خاطر در این موارد از سیلیکون استفاده می شود. بعد از آن نیاز است بر روی همه دیواره های کانال، انگشت تر و یا یک ابزار شعاعی کشیده شود. 

نصب کانال و اجرای ساپورت داخلی و فلنچ های اتصال

برای انجام این کار نیاز است از پروفیل های آلومینیومی استفاده شود. در نظر گرفتن ساپورت های داخلی با توجه به پارامترهای مختلف اعم از اندازه کانال کشی و نیز فشار سیستم لازم و ضروری است.

انواع کانال پلی اورتان 

قیمت کانال کشی پلی یورتان با توجه به پارامترهای مختلف اعم از مساحت و نوع کانالی که انتخاب می شود، تعیین خواهد شد. انواع کانل‌ های پیش عایق که امکان اجرای آن ها وجود دارد به شرح زیر می باشد. 

 • کانال پیش عایق پلی اورتان: به عنوان یکی از بهترین روش ها جهت انتقال هوا می باشد و شما می توانید این مدل را برای جایگزینی با کانال‌ های گالوانیزه و قدیمی استفاده کنید.
 • کانال پیش عایق فلکسیبل: امکان استفاده از کانال‌ پیش عایق فلکسیبل در هر محیطی وجود دارد و شما می توانید برای انتقال هوای اسپلیت از این کانال استفاده کنید.
 • کانال پیش عایق فنولیک: کانال پیش عایق فنولیک از دیگر جایگزین‌ های کانال‌ های گالوانیزه می باشد و شما می توانید برای انتقال هوا از آن استفاده کنید.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید