X

بهترین چیلر مناسب آپارتمان

09121074065 همراه
بهترین چیلر مناسب آپارتمان

اگر قصد خرید چیلر برای استفاده در منزل را دارید، قبل از هر اقدامی باید در مورد برندهای معتبر بازار و ظرفیت این دستگاه‌ها تحقیق کنید. برند مدیا از برندهای معتبر در زمینه تولید چیلر و مینی چیلر در ایران است که با قیمت بسیار مناسب و کیفیت بالا در بازار موجود است.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

چیلر یکی از انواع سیستم‌های سرمایش مرکزی به شمار می‌رود که از سیکل تبرید جذبی یا تراکمی برای خنک کردن فضا استفاده می‌نماید. چیلرها به طور کلی در انواع صنعتی و خانگی دسته‌بندی می‌شوند که عملکرد هر دو نوع یکسان است اما چیلر مناسب آپارتمان در برخی موارد با چیلرهای صنعتی تفاوت دارد.

چیلرها از نظر عملکرد نیز به دو نوع چیلر جذبی و چیلر تراکمی تقسیم می‌شوند که اکثر چیلرهای خانگی در دسته چیلرهای تراکمی قرار دارند. اگر قصد خرید چیلر مناسب برای آپارتمان دارید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را مطالعه نمایید تا اطلاعات لازم را درباره بهترین چیلر برای منزل مسکونی، نحوه عملکرد چیلر خانگی، میزان مصرف برق چیلر خانگی، انواع مدل‌های چیلرهای آپارتمان و مزایا و معایبت چیلر خانگی بدست آورید.

اگر می‌خواهید بدانید چیلر چیست و چه کاربردی دارد، مقاله مرتبط را بخوانید.

بهترین چیلر برای منزل مسکونی کدام است؟

چیلرهای خانگی نسبت به سایر سیستم‌های تهویه مطبوع مزایای بسیاری دارند و هر یک از آن‌ها می‌توانند انتخاب مناسبی برای منزل شما باشند؛ اما از میان تمامی موارد، مینی چیلر به عنوان بهترین چیلر مناسب آپارتمان شناخته می‌شود. این سیستم سرمایشی دارای ظرفیت‌های مختلف از 2 تا 8 تن تبرید است و مبرد آن نیز با محیط زیست کاملا سازگار است. اگر قصد استفاده از چیلر خانگی در هر مکانی با متراژ کوچک تا متوسط را دارید، مینی چیلر بهترین انتخاب و به‌صرفه‌ترین گزینه است.

در بازار ایران بهترین برند که مشتریان از آن رضایت بالایی دارند، برند مدیا است. این برند دارای مدلهای اینورتر و کم مصرف هستند.

برای استفاده در منزل مسکونی مینی چیلرهای مدیا در ظرفیت‌های 3/5 تن تا ده تن موجود هستند که بسیار عالی، بی‌دردسر و کم مصرف هستند.

ظرفیت سنجی در چیلر دقیقا مشابه داکت اسپلیت است و متراژ مفید منزل باید محاسبه شود. ابتدا ظرفیت بر اساس btu محسابه و بعد تقسیم بر 12000 می‌شود. دقت نمایید بر اساس متراژ حتما باید دستگاه با ظرفیت مناسب را خریداری نمایید تا به راحتی هوای محیط به دمای دلخواه برسد. اگر دستگاه ظرفیت مناسب را نداشته باشد به دلیل فشار بالا که به دستگاه می‌آید ممکن است خیلی زود خراب شود و همچنین دمای دلخواه را هم نمی‌تواند تولید کند.

ظرفیت دستگاه بر اساس تن تبرید =   12000/ ظرفیت محاسبه شده بر اساس btu

مثالی برای محاسبه ظرفیت مینی چیلر

 

سیستم چیلر خانگی چطور کار می‌کند؟

چیلر خانگی آب سرد تولید کرده و این جریان آب سرد به وسیله یک پمپ به فن‌کویل‌های دستگاه فرستاده می‌شود. کویل‌ها (لوله‌های مسی) به وسیله جریان آب سرد درون خود خنک شده و فن دستگاه هوای درون اتاق را از روی فن‌کویل‌ها عبور می‌دهد تا هوای خنک شده به داخل محیط ساختمان بازگردد. درون سیکل سیستم چیلر ماده‌ای به کار برده می‌شود که به آن ماده مبرد یا سرمازا می‌گویند این ماده در سیکل کولرها و یخچال‌ها نیز مورد استفاده قرار گرفته و می‌تواند انواع متفاوتی داشته باشد. این ماده به طور پیوسته از حالت مایع به حالت گاز و برعکس تغییر کرده و موجب عملکرد صحیح سیستم برودتی می‌شود.

استفاده از چیلر در منازل

مصرف برق چیلر خانگی چقدر است؟

مقدار مصرف برق چیلرهای خانگی به فاکتورهای مختلفی مانند میزان کیفیت قطعات، نحوه طراحی و تولید آن بستگی دارد. تعداد و نوع کمپرسورهای چیلر نیز یکی از فاکتورهای اصلی تاثیرگذار بر میزان مصرف انرژی در چیلرها به شمار می‌رود که اگر تعداد و نوع کمپرسورها مناسب باشد،مصرف انرژی و به دنبال آن هزینه‌ها بسیار کاهش پیدا می‌کنند.

چیلر ساختمان دارای چه مدل‌هایی است؟

چیلرها در حالت کلی در دو نوع جذبی و تراکمی طراحی و تولید می‌شوند که برای استفاده از چیلر برای منازل مسکونی و ساختمان‌ها چیلر تراکنی انتخاب بهتر و مناسب‌تری است. چیلر جذبی از مدل‌های قدیمی به شمار می‌رود که در اکثر مواقع برای مکان‌هایی مانند بیمارستان که متراژ بزرگی دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چیلر تراکمی خانگی

چیلرهای تراکمی به دو دسته چیلر هوا خنک و چیلر آب خنک تقسیم می‌شوند. هر یک از این دو نوع چیلر ساز و کار متفاوتی دارند و می‌توانند برای یک مکان خاص مناسب‌تر باشند.

  • چیلر تراکمی هواخنک: در این نوع چیلر تراکمی از جریان هوا و فن‌های خنک‌کننده استفاده می‌شود تا دمای بخش کندانسور دستگاه را کاهش دهد. این نوع چیلر نصب راحت، ابعاد کوچک‌تر و هزینه‌های تعمیر و نگهداری کمتری داشته و نیازی به آب ندارد.
  • چیلر تراکمی آب‌خنک: در چیلر آب خنک، خنک کردن هوا به وسیله برج خنک‌کننده و جریان آب انجام می‌شود.

مینی چیلر خانگی

مینی چیلر که به نام چیلر خانگی نیز شناخته می‌شود، نوعی دستگاه سردکننده آب است که در فضاهای مختلف مانند حیاط، پشت‌بام، بالکن و … می‌توان آن را قرار داد و عملکرد آن را فن کویل‌هایی که در محل مورد نظر نصب می‌شوند تکمیل می‌کنند. این چیلرها کوچک بوده و صدای کمی تولید می‌کند و به عنوان بهترین چیلر مسکونی نیز شناخته می‌شود. این دستگاه ظرفیت کمتر از 20 تن تبرید داشته و ابعاد کوچک است. نیرو محرکه این دستگاه برق شهری یک و سه فاز است و از آن می‌توان برای آپارتمان‌ها، ویلاها و واحدهایی که نیاز به سیستم سرمایش مستقل دارند، استفاده می‌شود.

آیا چیلر خانگی قادر به تامین گرمایش محیط نیز می‌باشد؟

چیلرها به طور کلی عملکرد سرمایش آپارتمان را برعهده دارد، اما در برخی موارد میتوانند گرمایش مطلوبی نیز تولید کرده و از آن در فصول سرد نیز استفاده نمود. این چیلر نوع خاصی از چیلرها به شمار نمی‌رود، بلکه تنها با یک منبع تولید گرما مانند بویلر می‌تواند هوای گرم تولید کند.

بررسی مزایا و معایب استفاده از چیلر برای منزل مسکونی

مهمترین مزیت دستگاه چیلر این است که راندمان بالا و عمر طولانی دارد. علاوه بر این، از مزایا چیلر ساختمانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایا چیلر خانگی:

  • صرفه‌جویی در مصرف انرژی: ظرفیت این چیلرها کمتر است به همین دلیل مصرف برق و انرژی پایین‌تری نیز دارند. علاوه بر این، استفاده از چیلر گرمایش و سرمایش موجب می‌شود تا نسبت به سایر دستگاه بی‌نیاز شده و در این حالت مصرف انرژی شما به حداقل می‌رسد.
  • امکان کنترل دما هر بخش به طور مستقل: چیلرها قابلیت کنترل دمای هر بخش به صورت مستقل را دارند و به شما این امکان را می‌دهند تا اگر از فن ویل‌های مجزا در بخش‌های مختلف خانه استفاده کرده‌اید، بتوانید به راحتی دمای هر واحد را به طور مستقل کنترل نمایید.
  • قابل استفاده در همه شرایط آب و هوایی: از چیلرهای هواخنک می‌توان در هر شرایط آب و هوایی از مرطوب تا خشک استفاده نمود.
  • نصب و نگهداری آسان: ابعاد چیلرهای آپارتمانی کوچک است به همین دلیل می‌توان آن را به راحتی در هر فضایی مانند پشت‌بام نصب نمود. علاوه بر این، هزینه نصب و نگهداری آن نیز کمتر از سایر دستگاه‌های تهویه مطبوع است.

معایب چیلر خانگی:

  • ظرفیت پایین: همانطور که گفتیم چیلرهای خانگی ظرفیت پایین‌تری نسبت به چیلرهای مرکزی دارند، به همین دلیل با توجه به تمامی مزایا و ویژگی‌های آن، این دستگاه گزینه مناسبی برای فضاهای بزرگ و با متراژ بالا مناسب نیست.
  • مصرف برق بالا نسبت به چیلر مرکزی: همانطور که گفتیم چیلرهای خانگی مصرف انرژی بهینه و پایینی دارند اما مصرف آن‌ها نسبت به چیلرهای مرکزی بالاتر است. چیلرهای خانگی به طور مستقل برای یک واحد مورد استفاده قرار می‌گیرد، به همین دلیل هزینه مصرف انرژی آن تنها برای یک واحد است. اما در چیلرهای مرکزی، این هزینه میان تمام واحدها تقسیم می‌شود.

خرید چیلر خانگی از مجموعه بیتا سرویس

مجموعه بیتا سرویس یکی از فروشگاه‌های معتبر و مطمئن در زمینه خرید انواع محصولات سرمایشی و گرمایشی از جمله انواع چیلر است که شما می‌توانید محصول مورد نظر خود را با خاطری آسوده از این فروشگاه خریداری نمایید. این مجموعه علاوه بر فروش چیلر خانگی، خدمات نصب، راه‌اندازی، تعمیر و سرویس چیلر را نیز به مشتریان عزیز خود ارائه می‌دهند. شما می‌توانید برای خرید انواع چیلر مورد نظر خود از فروشگاه بیتا سرویس با شماره‌های درج شده در سایت تماس گرفته و سفارش خود را ثبت نمایید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید