X

پرفروش ترین و جدیدترین سیستم سرمایشی کدام است؟

09121074065 همراه
جدیدترین سیستم سرمایشی
انواع مختلفی از سیستم ها و تجهیزات برای ایجاد سرمایش وجود دارد. اما اینکه کدام یک برای شما مناسب تر است بستگی به بودجه و محل مورد استفاده این سیستم ها دارد. با ما همراه باشید تا شما را با نسل جدید سیستم های سرمایشی آشنا سازیم.
بیتا سرویس
بیتا سرویس

جدیدترین سیستم های سرمایشی و تهویه مطبوع با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و علم دارای تنوع زیادی شده اند که قادر به بر طرف کردن تمامی نیازهای مصرف کنندگان می باشند و امکانات ویژه ای را به همراه دارند. به وجود آمدن سیستم های هوشمند که توانایی کنترل دمای اتاق ها و فیلتراسیون محیط را دارند، فصل جدیدی را در این صنعت رقم زد. تنظیم دما در تمامی محیط ها یکی از مهمترین ارکان ساختمان ها می باشد و نکته مهم این است که بتوان دمای نقاط مورد نظر را با کمترین انرژی ممکن و در سریع ترین زمان به دمای دلخواه رساند به همین دلیل است که هر روز سیستم های سرمایش گرمایش جدیدی وارد بازار می شود قصد داریم در این مقاله از با جدیدترین سیستم های سرمایش گرمایشی 2021 اشنا میشیم.

بیتا سرویس برترین عرضه کننده انواع سیستم سرمایشی در ایران آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. با ما تماس بگیرید و از خدمات این مجموعه و مشاوره همکاران ما بهره مند شوید.

جدیدترین سیستم های سرمایشی و گرمایشی

امروزه بهترین و جدیدترین سیستم های سرمایشی ساختمان، دستگاه هایی چون VRF، دستگاه GHP، مینی چیلر تراکمی هوا خنک، اکونوپک و غیره هستند که همه آنها جزو جدیدترین سیستم های گرمایشی و سرمایشی محسوب می شوند. سیستم های دیگری چون چیلرهای تراکمی هوا خنک و آب خنک، فن کویل ها و هواسازها، کولر آبی و گازی، اسپلیت و داکت اسپلیت و ... نیز در گروه سیستم های قدیمی تر قرار می گیرند. انتخاب بهترین سیستم سرمایش ساختمان دلیل بر جدید بودن آن نمی تواند باشد، بلکه مهمترین نکته این است که باید متناسب با احتیاجات هر ساختمانی، متناسب ترین دستگاه ممکن از نظر قیمت، مصرف انرژی، برآورده کردن نیازهای اساسی دمایی و رطوبتی و غیره گزینش شود.

انواع سیستم سرمایشی از دیدگاه بیتا سرویس

 • پر استفاده ترین سیستم سرمایشی در ایران کولر آبی است.
 • بعد از کولر آبی دیگر وسیله سرمایشی کولر گازی یا اسپلیت است.
 • بعضی از افراد به جای استفاده از کولر گازی از داکت اسپلیت برای کنترل دمای محیط استفاده می‌کنند.
 • چیلرها نیز به عنوان سیستم سرمایشی برای فضاهای بسیار بزرگ به کار گرفته می‌شود.
 • اسپلیت‌های مرکزی همانند چیلرها برای خنک کردن محیط بزرگ به کار می‌روند.
 • یونیت‌های پشت بامی‌برای بیشتر واحد ساختمان به کار گرفته می‌شود.
 • هواسازها و زنت‌ها نیز دو مدل دیگر سیستم‌های سرمایشی هستند.

داکت اسپلیت

داکت اسپلیت یک دستگاه تهویه‌ی مطبوع شبیه به کولر گازی اسپلیت دیواری است ولی یک سری ویژگی‌های مختص به خود دارد؛ همین ویژگی‌ها باعث تفاوت و حتی برتری داکت اسپلیت نسبت به اسپلیت‌های معمولی می‌شود. نصب و اجرای این دستگاه، به دانش فنی و تخصص بالایی نیاز دارد. چرا که در ابتدا باید موقعیت قرارگیری بخش‌های مختلف آن درون ساختمان مشخص شود و سپس طراحی متناسب با کاربری پروژه انجام گردد. از معروف ترین برندهای داکت اسپلیت در بازار ایران می توان به داکت اسپلیت ایران رادیاتور و داکت اسپلیت ال جی اشاره داشت.

جدیدترین مدل های داکت اسپلیت

مزایای داکت اسپلیت

جدید و به روز بودن سیستم داکت اسپلیت و امکان تنظیم دمای خودکار متناسب با محیط
توزیع هوای گرم یا سرد بصورت متوازن به درون محیط تهویه شونده (از طریق کانال‌های انتقال هوا)
امکان کنترل هزینه‌ و کاهش مصرف برق داکت اسپلیت متناسب با نیازهای ساختمان تهویه شونده
دارا بودن فیلتر هوا و تزریق هوای مطبوع و بدون آلودگی به محیط تهویه شونده
قابلیت نصب یونیت خارجی با اختلاف ارتفاع ۳۰ متر نسبت به یونیت داخلی که می‌توان یونیت خارجی را در پشت بام نصب کرد تا فضای بالکن اشغال نشود

اسپلیت

اسپیلیت یا همان کولر گازی یکی از محصولات تهویه مطبوع است که دارای قابلیت سرمایش و گرمایش است و در انواع و اشکال مختلفی تولید و مورد استفاده قرار می گیرد. کولرگازی ها از سیکل تبرید پیروی می کنند که اصلی ترین اجزای آن، کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط و اواپراتور است. مبرد فریونی با ویژگی های خاص از داخل این سیکل بسته عبور می کند تا با تبادل حرارتی با محیط، سرمایش و گرمایش فضای کاربری را تامین کند. تبرید به منظور شرایط مناسب برای کاهش دمای یک مکان (یا یک ماده) نسبت به محیط آن صورت می گیرد و یا انتقال گرما از یک محیط با دمای پایین به یک محیط با دمای بالاتر. از بهترین نوع اسپلیت با قیمت مناسب در بازار ایران می توان به اسپلیت ایران رادیاتور اشاره کرد.

دستگاه مینی چیلر هوا خنک

از نظر قیمت اولیه و دیگر مزایا ، دستگاه مینی چیلر بهترین سیستم سرمایش و گرمایش ساختمان هایی است که در آنها هدف ، سرمایش و گرمایش مستقل هر واحد به صورت مستقل و جدای از سایر واحدها است. به این مفهوم که هر مینی چیلر (معمولا با ظرفیت های برودتی ۲ تا ۱۰ تن تبرید) را می توان به چندین فن کویل از یک واحد ساختمان نصب و دمای هوای هر فن کویل را نیز مستقلا تنظیم نمود. برای خرید و نصب مینی چیلر می توانید با بیتا سرویس تماس بگیرید.

 1. توان و ظرفیت چیلرها بسیار بالا است.

 2. عمدتاً از سیستم سرمایشی چیلر در مجتمع‌ها تجاری و مسکونی که فضا بسیار زیاد است، استفاده می‌شود.
 3. دو مدل دستگاه چیلر داریم.
 4. چیلرهای تراکمی‌که برای خنک کردن محیط از برق استفاده می‌کند.

جدید ترین مدل های مینی چیلر

سیستم تهویه مطبوع GHP 

سیستم تهویه مطبوع GHP یک سیستم سرمایشی و گرمایشی است که بر پایه یک موتور احتراق داخلی گازسوز و سیکل تبرید تراکمی کار می کند. دستگاه GHP به همراه دستگاه EHP  در زیر مجموعه سیستم های VRF قرار می گیرند. منظور از جریان متغیر مبرد این است که می توان مقدار جریان ورودی به هر یونیت داخلی را به مقدار دلخواه تنظیم کرد و در نتیجه این امکان را به هر یونیت داد که به طور جداگانه و مستقل ، دمای محیط اطراف خود را تنظیم نمایند.

سیستم تهویه مطبوع GHP

دستگاه جدید VRF

یکی دیگر از جدیدترین سیستم های گرمایشی و سرمایشی ، دستگاه VRF است که کاملا مشابه GHP است و با این تفاوت که تماما با برق کار می کند و کمپرسور آن نیز با موتور الکتریکی به چرخش در می آید. هم در حالت سرمادهی و هم گرمادهی با برق کار می کند و این دستگاه برای حالت گرمایش مانند GHP بهینه نیست و استفاده از جریان الکتریسیته برای ایجاد گرمایش در ایران به صرفه نخواهد بود.

دستگاه زنت 

دستگاه زنت از لحاظ قیمت اولیه و راه اندازی یکی از ارزان ترین سیستم ها می باشد که مناسب اماکنی با فضاهای بزرگ مانند سالن های ورزشی و صنعتی و در برخی موارد سالن های بزرگی مانند سالن کنفرانس یا تالار و … است. این دستگاه تشکیلات ساده ای دارد. برای سرمایش هوا شبیه کولر آبی عمل می کند و برای گرمایش هوا شبیه دستگاه هواساز. در واقع زنت یک هواساز دارای کویل آبگرم (برای گرمایش) و سیستم سرمایش تبخیری است.

برای خرید، تعمیر و نصب انواع سیستم سرمایشی در جدیدترین مدل و تکنولوژی ساخت، با بیتا سرویس تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید