X

شارژ گاز کولر گازی اسپلیت

09121074065 همراه
هزینه شارژ گاز کولر اسپلیت

شارژ گاز کولر گازی، لازم نیست هر سال انجام شود و تنها زمانی بهتر است اقدام به شارژ گاز اسپلیت نمایید که حجم گاز مبرد داخل دستگاه اسپلیت کم شده باشد و در نتیجه خنک کنندگی لازم ایجاد نشود. این خدمات توسط بیتا سرویس در تهران انجام می شود.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

انجام شارژ گاز کولر گازی یک امر بسیار تخصصی است و باید برای این کار از یک فرد با تجربه و یا سرویس کار کولر گازی کمک بگیرید. بیشتر دستگاه‌های تهویه مطبوع برای ایجاد سیکل خنک کنندگی تهویه و خنک کردن محیط از گازهایی مانند R22-R410A-R407A استفاده نمایند که کمبود یا نبود آن در این سیستم‌ها تمامی سیکل تبرید را مختل کرده و با مشکل جدی مواجه می‌ نماید. باید بدانید شارژ گاز کولر گازی، از مواردی است که باعث بهبود بازدهی کولر گازی اسپلیت و خنک کنندگی بهتر محیط در فصل بهار و تابستان می‌ شود. 

برای استفاده از خدمات شارژ گاز کولر گازی (شارژ گاز اسپلیت)  در تهران می توانید با همکاران متخصص ما در بیتا سرویس تماس بگیرید.

از آنجا که هر دستگاه مقدار گاز و نوع متفاوتی نیاز دارد از طریق تماس با ما هزینه را جویا شوید. 09121074065

از خدمات ارائه شده مرتبط با کولر اسپلیت در بیتا سرویس می‌توان به این موارد اشاره نمود:

شارژ گاز کولر گازی

از آنجایی که کولرگازی اسپلیت دارای نوع اتصالات مهره ای است با گذشت زمان، به تدریج شارژ گاز کولر گازی تخلیه می شود. اولین نشانه ای که از طریق آن می توانید متوجه تخلیه گاز کولر اسپلیت شوید این است که دستگاه باد گرم تولید می کند و به خوبی قادر به خنک نمودن محیط نمی باشد. شاید شما بتوانید امر سرویس کولر گازی یا شستشوی فیلتر کولر گازی را خودتان انجام دهید اما برای شارژ کردن گاز کولر گازی باید حتما از یک فرد با تجربه  کمک بگیرید. به عنوان مثال تخلیه گاز چون برای محیط زیست به شدت مضر است حتما با دستگاه انجام شود. برای استفاده از خدمات شارژ گاز کولر گازی در تمام مناطق تهران با بیتا سرویس تماس بگیرید.

همچنین می توانید برای خرید و اطلاع از قیمت کولر گازی و  کولر گازی ایستاده در برند ها و مدل های مختلف با بیتا سرویس تماس بگیرید. قیمت کولر گازی اینورتر از سایر مدل های معمولی بیشتر است اما در عوض میزان انرژی کمتری مصرف می کند و دارای طول عمر بیشتری است. 

قیمت شارژ گاز کولر گازی، چقدر است؟

هزینه و قیمت شارژ گاز کولر گازی به نوع گاز مصرفی و حجم مورد استفاده بستگی دارد. برای مثال قیمت شارژ گاز R22 از گازR410 بیشتر است. اعلام قیمت شارژ گاز کولر اسپلیت به عوامل متعددی بستگی دارد و تا زمانی که یک تعمیرکار دستگاه را از نزدیک نبیند نمی توان قیمت دقیق به مشتری اعلام نمود. از جمله عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت شارژ گاز کولر گازی می توان به این موارد اشاره نمود:

  • مهم ترین عامل مقدار گاز تخلیه شده از کولر گازی است.
  • ظرفیت کولر گازی برقی قیمت شارژ گاز تاثر گذار است.
  • پیدا کردن علت خالی شدن گاز کولر گازی ( عیب یابی کولر گازی)
  • هزینه رفت و آمد سرویس کار
  • هزینه از بین بردن نشتی ایجاد شده
  • هزینه شستن قسمت داخلی کولر گازی برای جلوگیری از آسیب دیدن گاز نشت شده
  • در صورتی که فیلتر درایو دچار آسیب شده باشد هزینه تعویض آن نیز به هزینه ها اضافه می شود.

هزینه شارژ گاز کولر گازی اسپلیت در تهران و کرج

روش های شارژ گاز کولر گازی

برای شارژ گاز کولر گازی روش های متعددی وجود دارد که از آن جمله می توان به این موارد اشاره نمود:

  1. شارژ گاز با ترازو (شارژ گاز وزنی)
  2. شارژ گاز از طریق گیج مانوفیلد
  3. شارژ گاز به صورت آمپری

برای انجام خدمات مربوطط به شارژ گاز حتما از یک فرد با تجربه و یک سرویس کار کمک بگیرید. این امر بسیار تخصصی بوده و به هیچ وجه خودتان اقدام به شارژ گاز کولر اسپلیت ننمایید.

شارژ گاز، چه زمانی لازم است؟

از مهم ترین راه کارهایی که در فصل تابستان برای خنک کردن هوا مورد استفاده قرار میگیرد، استفاده از کولر گازی اسپلیت است. هنگامي که کولر گازی به میزان کافی هوا را خنک نکند يعني زمان آن رسيده است که گاز آن شارژ شود. شاید این سوال برایتان پیش آید که در چه مواقعي کولر گازی به شارژ گاز نیاز دارد؟

کولر گازی هاي تازه نصب شده

به طور معمول در کولرگازي جدید خریداری و نصب نموده اید مقداري گاز در کندانسور موجود است. زمانی که کولر گازی را نصب کردید، سیستم را وکیوم نموده و سپس شیر سرویس را باز کرده تا گاز به کل سیستم منتقل شود، بايد مطمئن شويم هوا و رطوبت در داخل سیستم وجود ندارد. اگر از لوله کشی اضافی برای نصب کولر گازی استفاده نمودید، باید مقدار گاز را هم به همان نسبت افزايش دهید.

 کولر گازی هايي که فاقد گاز هستند

با فشار دادن شیر سرویس مي‌ توان وجود و یا عدم وجود گاز در کولر گازی را تشخيص داد. با اين کار، اگر در دستگاه، گاز وجود داشته باشد مشخص مي‌شود در غير اين صورت اگر گازي بيرون زده نشد يعني بايد شارژ گاز انجام شود. در اين مرحله سیستم را به طور کامل وکیوم مي‌کنيم و تمام رطوبت و هوای موجود در سيستم را از بين مي‌بريم. سپس علت نشت گاز کولر گازی را پيدا کرده و آن را برطرف نماییم. همچنین بعد از جابجایی کولر گازی یعنی انتقال از یک مکان به مکان دیگر نیز در اغلب موارد نیاز به شارژ گاز اسپلیت پیدا می کنیم.

شارژ گاز کولر گازی در تابستان و زمستان

انواع گاز های کولر گازی

در ایران مبردها را به اسم گاز می شناسند. نقش مبردها یا همان گاز ها در عملکرد دستگاه بسیار حایز اهمیت است به نحوی که کمبود یا نبود آن در این سیستم ها تمامی سیکل تبرید را مختل کرده و با مشکل جدی مواجه می‌کند. در زیر برخی از مبردهای متداول مورد استفاده در اسپیلت های معمول آورده شده است:

R410A: معمولاً به عنوان Puron شناخته می شود. در مدل های جدید کولر اسپلیت از R410A استفاده می شود. این یک هیدرو فلوروکربن (HFC) است و روی لایه ازن تأثیر نمی گذارد.

R22: معمولاً با نام Freon  شناخته می شود. این یک هیدرو کلروفلوئوروکربن (HCFC) است، بنابراین در کاهش لایه ازن نقش دارد. به دلیل اثرات مضر آنها بر محیط، R22 برای استفاده در سیستم های تهویه مطبوع مسکونی متوقف شد.

R410A راندمان انتقال حرارت بهتری دارد، بنابراین دستگاه برای همان میزان مبرد خنک کننده باید کار کمتری انجام دهد، که این امر به معنای افزایش عمر سیستم دستگاه است. R410A با فشار بیشتری نسبت به R22 کار می کند، بنابراین با کولرگازی سازگار بیشتری دارد. گاز R22 را با R410A پر نکنید زیرا کمپرسور فقط خواهد سوخت.

برای استفاده از خدمات نصب کولر گازی در غرب تهران، شمال و دیگر مناطق با بیتا سرویس تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید