X

راه حل هایی برای کاهش میزان مصرف برق داکت اسپیلت

09121074065 همراه
مصرف برق داکت اسپلیت

داکت اسپلیت یکی از محبوب ترین سیستم های تهویه مطبوع در ساختمان ها می باشد. باید در هنگام خرید و استفاده از این دستگاه به نکاتی توجه نمایید تا میزان هزینه های شما در زمنیه مصرف انرژی کاهش یابد.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

داکت اسپلیت از پیشرفته ترین و محبوب ترین سیستم ها سرمایشی و گرمایشی است که در ساختمان ها نصب می شود. در هنگام استفاده از این دستگاه ها به منظور کاهش مصرف انرژی و افزایش بازدهی باید مواردی را رعایت نمایید. مصرف اصلی برق  در داکت اسپلیت مربوط به کمپرسور داکت اسپلیت می باشد. امکان کاهش هزینه های مصرف انرژی از مهم ترین علل محبوبیت و خرید داکت اسپلیت در بین مششتریان شده است. 

میزان مصرف برق داکت اسپلیت چقدر است؟

مساله مهمی که درباره داکت اسپلیت ها باید بدانید میزان مصرف انرژی کم آن ها نسبت به سایر سیستم های تهویه مطبوع می باشد. اما باز هم کاهش مصرف انرژی در داکت اسپلیت مساله ای است که باید به آن پرداخته شود و نکاتی را پیرامون خرید و استفاده از این دستگاه را رعایت نمایید تا بتوانید با خیال راحت از آن استفاده کنید.

اگر قصد دارید میزان مصرف انرژی و برق داکت اسپلیت را به صورت دقیق محاسبه نمایید در ابتدا باید بسته به نیاز و مساحت ساختمان دستگاه مورد نیاز را انتخاب نمایید. (ظرفیت مناسب برای واحد مسکونی و یا تجاری شما). در واقع قبل از مشخص شدن ظرفیت دستگاه و مشخصات آن امکان محاسبه میزان هزینه و مصرف انرژی وجود ندارد.
برای خرید داکت اسپلیت مناسب ابتدا باید مساحت مورد نظر و آب و هوای شهری که در آن زندگی می کنید را مشخص نمایید. کاهش مصرف انرژی داکت اسپلیت (duct split power consumption)، هزینه اولیه ارزان و تعمیر و نگهداری ساده و کم هزینه این محصولات موجب شده در بازار از محبوبیت بالایی برخوردار باشند. 

میزان مصرف برق داکت اسپلیت

محاسبه میزان مصرف برق داکت اسپلیت

برای محاسبه میزان تقریبی مصرف برق داکت اسپلیت این مراحل را دنبال نمایید:ک

 1. متراژ فضای مورد نظر را در نظر بگیرید سپس با توجه به نوع آب و هوای محل، مقدار دقیق و یا تقریبی بار گرمایشی و سرمایشی را مشخص نمایید.
 2. از روی قبض برق، قیمت هر کیلو وات ساعت مصرف برق را مشخص نمایید. و سپس با مطالعه کاتالوگ دستگاه و یا برچسبی که روی دستگاه قرار دارد توان ماکزیمم را برحسب کیلووات مشخص نمایید.

 3. قیمت هر کیلووات ساعت برق را در مصرف برق کل دستگاه در حالت ماکزیمم ضرب کنید. عدد بدست آمده میزان هزینه یک ساعت کارکرد دستگاه با حداکثر توان است.

 4. در آخر با توجه به اینکه دستگاه در طول روز چند ساعت و با چه توانی کار خواهد کرد هزینه یک روز و هزینه کل ماه را محاسبه نمایید.

با مزایا و معایب داکت اسپلیت آشنا شوید.

معرفی 5 راه کار برای کاهش مصرف انرژی در داکت اسپلیت

برای اینکه میزان مصرف برق داکت اسپلیت کاهش یابد می توانید این 5 نکته طلایی را رعایت نمایید.

1- بهترین برند داکت اسپلیت را انتخاب نمایید.

شرکت های مختلفی اقدام به تولید داکت اسپلیت نموده اند. از میان این داکت اسپلیت ها با برند داخلی و خارجی باید بهترین برند داکت اسپلیت را متناسب با بودجه و نیاز خود انتخاب نمایید. ممکن است در هنگام خرید با برندهای متنوع و مارک های اصلی و تقلبی روبه رو شوید. این امر انتخاب را برای شما مشکل خواهد نمود. توصیه ما برای خرید داکت اسپلیت از برند های معتبر به ای دلایل می باشد:

 •  برندهای معتبر از بهترین متریال و قطعات برای ساخت داکت اسپلیت استفاده می کنند.
 • تمامی استاندارها برای یک محصول باکیفیت در آن ها رعایت شده است.
 • در صورت بروز هر نوع مشکلی در عملکرد دستگاه می توان از خدمات پس از فروش شرکت استفاده نمود.
 • برندهای معتبر دارای رده انرژی مناسبی هستند.

2- برای کاهش مصرف انرژی، داکت اسپلیت با ظرفیت مناسب را خریداری نمایید.

مهم ترین  نکته در هنگام خرید این دستگاه ها، توجه به مساحت ساختمان و ظرفیت دستگاه می باشد. انتخاب ظرفیت مناسب تا حد زیادی مصرف انرژی داکت اسپلیت را کاهش می دهد. مدل های مختلف داکت اسپلیت‌ دارای ظرفیت هوادهی مشخصی هستند. اگر ظرفیت هوادهی دستگاه درست انتخاب شود مصرف برق تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کرده و محیط اطراف هم خنک تر خواهد شد. در هنگام انتخاب ظرفیت مناسب باید عواملی متعددی مانند موقعیت ساختمان، تعداد اتاق ها، متراژ و نوع آب و هوا را در نظر بگیرید.

3- داکت اسپلیت با تکنولوژی اینورتر، کم مصرف تر است.

بیشترین مصرف برق در داکت اسپلیت زمانی است کمپرسور خاموش و روشن می شود. در داکت اسپلیت اینورتر عمل خاموش و روشن شدن مکرر دستگاه حذف شده است و بدین ترتیب میزان مصرف برق هم در این محصولات کاهش می یابد. داکت اسپلیت اینورتر تنها در مرحله نخست استارت می خورد و در حین کارکرد بدون روشن و خاموش شدن مکرر به فعالیت ادامه می دهد. نکته مهم در خرید این محصولات این است که داکت اسپلیت اینورتر از داکت های معمولی گران تر هستند. اما پرداخت بهای بیشتر در هنگام خرید اولیه ارزش دارد و شما در مدت استفاده از این محصول هزینه کمتری را پرداخت خواهید نمود.

روش های کاهش مصرف برق داکت اسپلیت

4- از سرویس دوره ای داکت اسپلیت غافل نشوید.

یکی از مهم ترین موارد برای کارکرد درست و جلوگیری از خراب شدن دستگاه، سرویس دوره ای می باشد که معمولا توصیه می شود هر 6 ماه یک بار اقدام به سرویس داکت اسپلیت نمایید. جدای از افزایش کارایی دستگاه سرویس دوره ای به کاهش مصرف برق نیز کمک می کند. از جمله مواردی که با سرویس موجب کاهش مصرف انرژی می شود می توان به این موارد اشاره نمود:

 • در یونیت خارجی دستگاه که در فضای بیرونی ساختمان قرار دارد چند لایه فیلتر تصفیه هوا تعبیه شده است تا از ورود آلودگی به داخل جلوگیری نماید. بعد از مدتی کارکرد فیلترها گرد و غبار گرفته و در ایجاد هوادهی دستگاه اختلال ایجاد می شود. برای خنک کردن محیط فشار بیشتری به دستگاه وارد شده و مصرف برق افزایش می یابد.  
 • با قرار گرفتن کندانسور در فضای بیرونی مقداری گرد و غبار، فضولات حیوانات، برگ و شاخه ی درخت روی فین های کندانسور انباشه می شود و از گردش هوا جلوگیری بهه عمل می آید که لازم است به طور مرتب برای تمیز کردن آن اقدام نمایید. 
 • در سرویس داکت اسپلیت میزان گاز آن چک می شود. کمبود گاز در داکت اسپلیت موجب ایجاد باد گرم می شود.

برای استفاده از خدمات شارژ گاز داکت اسپلیت با بیتا سرویس تماس بگیرید.

5- نصب کویل آبگرم برای کاهش مصرف انرژی در فصل سرد سال

داکت اسپلیت ها دارای قابلیت ایجاد سرمایش و گرمایش هستند، و شما می توانید در زمستان از قابلیت گرمایشی آن بهره مند شوید. یکی از راه حل ها برای کاهش مصرف برق داکت اسپلیت در زمستان، نصب کویل آبگرم است. با نصب کویل آب گرم دستگاه آب گرم مورد نیاز را از پکیج و یا موتورخانه تامین می نماید و با جریان آبگرم، گرمای مورد نیاز را تامین می کند. به این ترتیب با نصب کویل آب گرم در زمستان می توان هزینه ی برق را تا حد قابل توجهی کاهش داد. 

نصب کویل آب گرم یکی از بهترین راه حل ها برای کاهش مصرف برق داکت اسپلیت در فصل سرد سال می باشد.

مصرف برق داکت اسپلیت بیشتر است یا کولر گازی؟

همان طور که می دانید داکت اسپلیت در واقع همان کولر گازی است که به جای اینکه یونیت‌های داخلی این سیستم تهویه مطبوع روی دیوار یا سقف به صورت روکار نصب شوند به صورت توکار داخل سقف کاذب نصب و اجرا می‌ شوند. داکت اسپلیت می تواند متراژ بیشتری را نسبت به کولر گازی خنک کند. میزان مصرف برق این دو دستگاه به متراژ ساختمان شما بستگی دارد. معمولا استفاده و نصب داکت اسپلیت برای فضاهای بزرگ به صرفه تر از نصب چند دستگاه اسپلیت است. امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • محمد حسین یوسف زاده
  با سلام برای یک منزل 3 خواب 150 متری یک دستگاه جواب میده؟ هزینه ی برق ش چه جوری میشه؟
  • مدیر سایت

   سلام 

   عرض ادب

   بله امکانش هست، ولی بهتره شما دو دستگاه بزارین 

   وقتی دوستگاه نصب کنین ضوم بندی کردین و ظرفیت دستگاه و دو تا کوچیکتر انتخاب میکنین

   شب دستگاه اطاقها و روز دستگاه سالن روشنه

   هم مصرف و مدیریت میکنین و هم صدای دستگاها کم میشه و راحت هستین

   تو این شرایط مصرف خیلی میاد پایین و دستگاهها استراحت کافی دارن

    

  • مدیر سایت

   میشه از یک دستگاه استفاده کرد اما بهتره دو دستگاه بزارین

تماس بگیرید