X

روش جابجایی کولر گازی + هزینه

09121074065 همراه
جابجایی کولر گازی
برای استفاده از خدمات جابجایی کولر گازی اسپلیت در تهران و کرج با بیتا سرویس تماس بگیرید. در این مقاله آموزش های لازم ارائه شده ولی برای انجام صحیح این امر بهتر است از یک فرد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.
بیتا سرویس
بیتا سرویس

اگر می خواهید کولر گازی اسپیلت خود را جا به جا کنید، مراحلی که باید انجام دهید، عبارتند از: باز کردن پنل ها از محل، حمل ایمن آن ها به مقصد و سپس نصب و راه اندازی دوباره کولر گازی. یکی از مهم ترین کارهایی که در مرحله اول جا به جایی کولر گازی باید انجام شود، تخلیه یا جمع کردن گاز است.

ممکن است، این سوال برای شما پیش بیاید، که چرا باید گاز کولر گازی را جمع آوری کرد؟ برای پاسخ به این سوال شما باید بگوییم، که در هنگام جابه جایی و یا تعمیرات کولر گازی نیاز است تمامی گاز موجود در کولر گازی را در کندانسور جمع آوری کنید، تا بعد از نصب کولر گازی یا بعد از تعمیرات آن، بتوانید به راحتی از دستگاه استفاده کنید، و به پر کردن گاز نیاز نداشته باشید. قبل از این که برای جابجایی و استعلام قیمت و هزینه جابجایی با نصاب کولر گازی تماس بگیرید، حتماً باید نوع جابجایی کولر گازی را مشخص کنید، چون در تعیین قیمت تأثیرگذار است. برای شارژ گاز کولر گازی می توانید با بیتا سرویس تماس بگیرید.

جمع کردن گاز کولر اسپیلت (پمپ دان کردن) به روشی گفته می شود، که در آن تمامی مبرد یا گاز درون لوله ها در داخل کندانسور جمع آوری یا ذخیره می شود.

روش های جابجایی کولر گازی 

جابجایی کولرگازی خود به روش های مختلفی انجام که بستگی به نوع نیاز کاربر دارد:

 • جا به جایی کامل کولر گازی
 • جا به جایی کمپرسور کولر گازی (واحد بیرونی)
 • جا به جایی پنل کولر گازی (واحد داخلی)

به منظور خرید و اطلاع از قیمت کولر گازی می توانید با بیتا سرویس تماس بگیرید.

هزینه جابجایی کولر گازی

انواع جابجایی کولر گازی اسپلیت

جابجایی کولر گازی به دو بخش تقسیم می شود.

 • جابجایی قسمتی از کولر گازی اسپیلت (کندانسور یا پنل)
 • جابجایی کامل کولر گازی از محل قبلی به محل جدید

روش جابجایی کولر گازی چگونه انجام می شود؟

برای جابجایی کولر گازی به صورت صحیح و جلوگیری از آسیب رسیدن به این دستگاه ارزشمند بهتر است از افراد متخصص کمک بگیرید.

جابجایی کامل کولر گازی

روش اول در جابجایی کولر گازی منتقل کردن آن از یک مکان به مکان دیگر می باشد. در این روش باید هر دو پنل کولر را باز کنید، و در مکان جدید نصب کنید. برای انجام این کار اول باید کولر گازی را جمع کنید. سپس لوله ها و کابل ها را باز کرده، و در جای جدید نصب کنید.

جابجایی کندانسور کولر گازی

روش دوم در جابه جایی کولر گازی، جابجایی کندانسور کولر گازی می باشد. منظور از پنل خارجی همان تکه ای از کولر گازی می باشد، که در فضای آزاد بیرون از ساختمان نصب می شود. برای جابجایی پنل خارجی اسپیلت باید آن را باز کنید، سپس در صورت نیاز جای قبلی را مجدد ایزوگام کنید. در صورتی که لازم است، پایه دیواری را نصب کنید. حتماً برای باز کردن کولر گازی از آچار مخصوص استفاده کنید، تا هیچ گونه آسیبی به لوله ها وارد نشود.

جابجایی پنل داخلی کولر گازی

مدل سوم در جابه جایی کولرگازی، جابجایی پنل داخلی کولر گازی می باشد. پنل داخلی همان قسمت کولر می باشد، که در داخل ساختمان نصب می شود. شما برای جابجایی پنل داخلی اسپیلت باید آن و سینی پشت کولر را باز کنید، و در جای دیگر منتقل کنید. در این حالت ممکن است، طول لوله مسی شما بیشتر و یا کمتر شود.

مراحل جابجایی کولر گازی

جابجایی کولر گازی اسپیلت ممکن است، به خاطر دلایل مختلفی اعم از مانند نقل مکان و یا تعمیرات انجام شود. به سه روش می توانید اینکار را بدون از دست دادن گاز کولر انجام دهید. تعمیر کولر گازی از دیگر خدمات بیتا سرویس به شمار می رود.

جابجایی کولر گازی با استفاده از پمپ تخلیه

برای انجام این کار به گیج و پمپ تخلیه نیاز داریم.

 •  کولر گازی را در حالت سرمایش روشن کنید، اجازه دهید، تا 15 دقیقه کار کند، تا سیکل تبرید کامل شود. در پوش شیر سرویس که بیرون و روی کندانسور می باشد، را باز کنید، و شلنگ آبی گیج خود را در حالتی که گیج کاملاً بسته است، به شیر سوزنی لوله برگشت (لوله ضخیم) شیر سرویس وصل کنید، و با آچار آلن شیر رفت (لوله نازک) را آرام آرام ببندید.
 • در این حالت صفحه آبی گیج را زیر نظر داشته باشید. عقربه پایین تر خواهد رفت. آماده بستن شیر رفت باشید، و تا زمانی که درجه گیج به 10psi برسد، باید شیر رفت را کاملاً ببندید.
 • بعد از آن آرام آرام شروع به بستن شیر سرویس لوله برگشت کنید. با زیر نظر گرفتن عقربه آماده بستن شیر برگشت و خاموش کردن دستگاه باشید.
 • زمانی که فشار به زیر صفر رسید، و تقریباً در حالت وکیوم قرار گرفت، باید شیر برگشت را کامل بسته باشید، و دستگاه باید بلافاصله خاموش شود.
 • حال می توانید با استفاده از آچار لوله‌ ای کندانسور و اواپراتور را باز کرده، و سیم را جدا کنید. پس از جدا کردن لوله ها و سیم برق، واحد خارجی آماده جا به جایی است.

جابجایی واحد خارجی کولر گازی اسپلیت بدون وسیله خاص

با رعایت کردن نکات و موارد ایمنی می توانید با استفاده از یک آچار آلن گاز مبرد را در واحد خارجی دستگاه جمع آوری کرده، و ذخیره کنید. در این مورد حتماً از یک تعمیرکار مشورت بگیرید، چون که به خاطر عدم اطلاع از میزان ظرفیت دستگاه و طول لوله کولر گازی، روش انجام این کار و مدت زمان لازم برای جمع شدن گاز به صورت متوسط و تقریبی ذکر شده است. در نتیجه در صورت عمل کردن به این روش خسارات احتمالی بر عهده خودتان خواهد بود. پس از باز کردن درپوش شیر سرویس، شیر سرویس رفت را کاملاً بسته و 30 ثانیه صبر کنید. در ادامه شیر سرویس برگشت را نیز با استفاده از آچار آلن کاملاً ببندید، و بلافاصله بعد از بستن هر دو شیر سرویس کولر گازی را خاموش‌کنید.

برداشتن واحد داخلی از روی دیوار

 • دستگاه را خاموش کرده، و از برق بکشید.
 • با انبر دست واحد داخلی را از دیوار جدا کرده، و سپس از آن لوله مسی رفت (لوله باریک) را با استفاده از آچار آلن کاملاً می بندیم. زیر محل اتصال حتماً یک سطل بذارید، تا قطرات آب که ممکن است، از کولرگازی بیرون بیایند، و زمین خیس نشود.
 • اسپیلت را روشن کرده، و چند دقیقه صبر کنید، تا تمام گاز مدار کولر در یونیت خارجی کمپرس و انباشته شده، و یونیت داخلی و لوله های مسی کاملا از گاز مبرد خالی شوند. سپس شیر لوله برگشت گاز ( لوله ضخیم یا شیر شارژ گاز) را کامل میبندیم، و اسپیلت را خاموش می کنیم.

حتماً به این مورد توجه داشته باشید، که هنگام جدا سازی قطعات واحد خارجی و هم هنگام برداشتن واحد داخلی، مراقب باشید، لوله های مسی ارتباطی آسیب نبینند، و گرد و خاک و اجسام خارجی داخل لوله ها نشوند، برای این کار درپوش لوله ها را ببندید. هنگام جمع کردن اجزای واحد داخلی و دیگر قطعات را نیز در برابر ورود اجسام خارجی محافظت کنید. برای نگهداری و انتقال لوله ها، آن ها را به صورت حلقه در آورید.

آیا بدون داشتن ابزار خاصی می‌ توان گاز کولر گازی را جمع کرد؟

اگر ابزاری مانند گیج فشار را ندارید، می توانید با استفاده از آچار آلن این کار را انجام دهید. در این روش پس از باز کردن درپوش شیر سرویس هنگامی که کولر گازی بیشتر از 15 دقیقه روشن است، شیر سرویس رفت را کاملاً ببندید، و 30 ثانیه صبر کنید. بعد شیر سرویس برگشت را نیز کاملاً ببندید، و به‌ محض بستن هر دو شیر سرویس، کولر گازی را خاموش‌ کنید.

روش جابجایی کولر گازی در تهران

هزینه جابجایی کولر گازی اسپلیت در تهران و کرج

قیمت جابجایی کولر گازی در تهران و کرج با توجه به فاکتورهای زیر متغیر خواهد بود.

 • هزینه جمع کردن گاز کولر گازی
 • هزینه بازکردن کولر گازی اسپلیت
 • هزینه نصب مجدد کولر گازی
 • لوله مسی کولر گازی
 • سرویس کولر گازی 
 • شارژ گاز کولر گازی 
 • نصب پایه دیواری کولر گازی

برای استفاده از خدمات جابجایی کولر گازی در تهران و کرج و استعلام هزینه با بیتا سرویس تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • محمد یعقوبی
  هزینه جابجای کنداسور از پشت پنجره پاسیو طبقه سوم به پشت بام بعد از طبقه پنجم با هزینه مربوط به لوله
  • مدیر سایت

   سلام

   عرض ادب

   باید کار و ببینیم و متراژ لوله مشخص بشه، بعد بتونیم قیمت نهایی رو اعلام کنیم انشاالله

   اگه ممکنه با شماره 09121074065 تماس بگیرین تا بتونیم دقیق تر از شما اطلاعات و بگیریم و حدودشو اعلام کنیم

تماس بگیرید