X

علت گرم نشدن آب پکیج + ارائه راه حل رفع مشکل ولرم بودن آن مصرفی

09121074065 همراه
علت گرم نشدن آب پکیج

دلایل و اشکالات متعددی می تواند موجب گرم نشدن آب پکیج و ولرم ماندن آب مصرفی شود. در ادامه قصد داریم به بررسی این مشکلات و راه حل های آن بپردازیم.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

پکیج یکی از مهم ترین تجهیزات گرمایشی است، که تقریبا در تمام ساختمان های مسکونی به صورت دائم در حال کار کردن می باشد. این دستگاه ها علاوه بر تامین آب گرم منزل در عملکرد صحیح وسایلی مانند ماشین لباسشویی و ماشین ظرف شویی نیز تاثیر گذار است. پکیج مانند هر دستگاه سخت افزاری در معرض انواع مشکلات قرار دارد. یکی از بارزترین مشکلاتی که ممکن است، برای این تجهیزات به وجود بیاید این است که آب گرم کافی تولید نکند. مشکل گرم نشدن آب پکیج هم در فصل سرد سال و هم در فصل گرم شما را دچار دردسر می کند. البته ممکن است در فصل های گرم سال با مشکل خاصی رو به رو نشوید، ولی در فصل های سرد سال که به آب گرم نیاز دارید، مشکلات بسیار زیادی را برای افراد به وجود می آورد، و همین موضوع باعث می شود، تا افراد زیادی برای رفع این مشکل با بیتا سرویس تماس بگیرند.

همچنین می توانید برای خرید و استعلام قیمت پکیج در برند و مدل های مختلف با بیتا سرویس تماس بگیرید.

در این مقاله قصد داریم، به بررسی دلایل گرم نشدن آب پکیج و راه حل های مناسب برای رفع این مشکل بپردازیم.

دلایل گرم نشدن آب پکیج

موارد زیادی ممکن است موجب ایجاد اختلالاتی در عملکرد این سیستم ها شود. در ادامه به بررسی این مشکلات خواهیم پرداخت:

ایجاد مشکل در منبع برق و گاز پکیج

بعضی اوقات ممکن است، برق و یا گاز به پکیج نرسد. در این مواقع پکیج نمی‌ تواند آب را گرم کند. به همین خاطر بهتر است، در مرحله ی اول از وصل بودن منبع گاز و برق پکیج خود مطمئن شوید، چون ممکن است، پریدن فیوز یا قطع شدن جریان گاز سبب ایجاد اختلال در کار پکیج شما شود. 

بسته بودن شیر و کم بودن فشار آب

بعضی مواقع ممکن است، که افراد به اشتباه شیر پکیج را ببندند، در این صورت باعث می شود، تا سطح آب کاهش پیدا کند. در فصل های گرم سال که میزان مصرف آب به اوج خود می رسد، احتمال کاهش فشار آب وجود دارد. در هر دو صورت کاملاً پکیج را بررسی کنید. 

خرابی فوسوییچ

خرابی فوسوییچ یکی از شایع ترین دلایل گرم نشدن آب پکیج ها می باشد. در صورتی که هنگام باز کردن آب گرم به پکیج خود نگاه کنید، اگر متوجه شدید، که یک نشان‌ گر کوچک شروع به چشمک‌ زدن می‌ کند، این نشانگر نشان دهنده ی قسمتی از قطعه فوسوییچ می باشد، که ممکن است، به مرور زمان خراب شود. برای این که از سالم بودن این قطعه مطمئن شوید، بهتر است، شیر آب گرم را برای چند لحظه‌ ای باز بگذارید، و به پکیج نگاه کنید. اگر نشان‌ گر پکیج روشن نمی‌ شود، به احتمال زیاد مشکل در همین بخش می باشد. 

برای استفاده از خدمات تعمیر پکیج با بیتا سرویس تماس بگیرید.

کار نکردن سنسور دما 

یکی از مهم ترین قطعاتی که در پکیج ها وجود دارد، NTC می باشد، که خراب شدن این قطعه یکی دیگر از موارد خرابی پکیج ها می باشد. NTC یک سنسور تشخیص دما می باشد، که در صورت خراب شدن باعث می شود، تا دمای آب همیشه یکسان باشد. اطمینان از سالم بودن NTC با استفاده از اهم متر انجام پذیر می باشد. 

خرابی کنترلر و ترموستات

کنترلر و ترموستات به عنوان یکی از مهم‌ ترین قطعات موجود در پکیج می باشد، که در عملکرد دستگاه بسیار تأثیرگذار می باشد. ترموستات به خاطر این که وظیفه ی کنترل دما را برعهده دارد، در صورتی که خراب شود، به احتمال زیاد پکیج شما نخواهد توانست آب را گرم کند.

علت گرم نشدن آب پکیج

هواگیری ساده 

بیشتر مواقع افراد دنبال تعمیرات قطعات موجود در دستگاه های مختلف هستند، در صورتی که می توان با استفاده از تکنیک ساده ای مانند هواگیری مشکل گرم نشدن آب پکیج را برطرف کرد. اگر هنگام کار از لوله‌ های پکیج سر و صدای زیادی به گوش می‌ رسد، به احتمال زیاد هوا وارد لوله شده است. برای این که بتوانید هواگیری پکیج را انجام دهید، کافیست، پیچی که در پایین پکیج وجود دارد، را باز کرده و منتظر بمانید تا درجه به 1.5 برسد. اگر هواگیری مشکل را برطرف کند، دیگر نیازی به مراجعه حضوری افراد تعمیرکار نیست. درباره هواگیری پکیج بیشتر بدانید.

خرابی شیر سه طرفه

زمانی که شیر سه طرفه خراب شود، آب سرد ورودی به آب گرم تبدیل نمی‌ شود. جهت چک کردن خرابی این قطعه کافی است، مراحل زیر را انجام دهید.

 1. چک کردن برق و نپریدن آن
 2. قرار دادن پکیج در حالت زمستانه 
 3. باز کردن شیر موتوری و آب گرم 

سوختگی برد پکیج

ممکن است، به مرور زمان و یا نوسانات موجود در برق پکیج شما خراب شود، و یا حتی بسوزد. با توجه به این که تعمیر و یا تعویض برد پکیج کار راحتی نمی باشد، بهتر است، از افراد متخصصی که بیتا سرویس با شما معرفی می کند، کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات در مورد تعمیر برد پکیج کلیک کنید. سرویس پکیج نیز از دیگر خدمات ما در بیتا سرویس می باشد. سرویس لوازم و تجهیزات گرمایشی به کارکرد صحیح این تجهیزات کمک می کنند.

 • کار نکردن پمپ

زمانی که پمپ پکیج شما به درستی کار نمی کند، می توانید با چک کردن این قطعه از سالم بودن پکیج خود مطمئن شوید. برای این که بتوانید این کار را انجام دهید، بهتر است، زمانی که دستگاه روشن است، و معمولاً پمپ با صدای کمی کار می‌ کند، و با گذاشتن دست بر روی بدنه پمپ می‌ توانید حرکتش را احساس کنید.

از دیگر موارد موجود که ممکن است، باعث سرد ماندن آب پکیج شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • به وجود آمدن مشکل در دودکش (خفه شدن شعله)
 • وجود رسوب در رادیاتورها 
 • افت فشار در اثر نزدیکی چند رادیاتور به هم
 • عدم توجه به تعمیر و سرویس پکیج در فواصل زمانی مشخص
 • لوله کشی غیر استاندارد 
 • مشکل در پتاسیومتر گرمایش
 • کم بودن فاصله رادیاتور از پکیج 

علت گرم نشدن آب مصرفی پکیج (دلایل رو h3  قرار بدین و بعد از توضیح در مورد علت راه حل رو بیان کنین)

سرد بودن آب ورودی 

در برخی از مناطق کشور ممکن است، به دلیل این که آب و هوای آن منطقه بسیار سرد است، آب ورودی نیز به پکیج در زمستان بسیار سرد و خنک بوده، به همین خاطر پکیج برای گرم کردن آب به زمان بیشتری احتیاج دارد. 

راه حل:

برای این که بتوانید این مشکل را برطرف کنید، بهتر است، دمای ترموستات را در فصل های سرد سال افزایش دهید. انجام دادن این کار سبب گرم تر شدن آب سردی می شود، که وارد مخزن می شود.

دلایل گرم نکردن و ولرم بودن آب پکیج

کاهش فشار آب ورودی

کاهش جریان آب سرد ورودی آب گرم را به سمت وسایل منتقل می کند. در صورتی که منبع آب کاهش فشار را تجربه کند، این موضوع باعث می شود، تا فشار آب داغ از مخزن خارج شود، و به نظر می رسد، شما به اندازه ی کافی آب گرم ندارید. اگر فشار آب بیش از اندازه کم شود، شعله کافی در پکیج ایجاد نمی‌ شود، و همین موضوع باعث می شود، تا پکیج روشن نشده، و آب گرم نشود. در این مواقع سنسور پیام درست تشکیل و یا قطع کردن شعله را به برد ارسال نمی‌ کند.

راه حل:

برای برطرف کردن این مشکل بهتر است، لوله های قدیمی و فرسوده با لوله های لوله کشی جدیدی جایگزین کنید. اگر در منزل شما شیر تنظیم کننده فشار آب وجود دارد، این دستگاه ممکن است، احتیاج به تنظیم و یا تعویض داشته باشد.

کم بودن درجه ترموستات 

برای این که بتوانید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید، بهتر است، ترموستات را بر روی دمای نسبتاً متوسط 120 F قرار دهید. انجام این کار می تواند به سرعت آب گرمکن را در زمان اوج استفاده خالی کند، و شما را بدون آب گرم بگذارد.

راه حل:

ترموستات را بالاتر از 140 درجه فارنهایت یا بالاتر تنظیم کنید. در این تنظیم آب گرم به راحتی در دوش و یا شیر آب در دسترس افراد قرار می گیرد. 

معیوب بودن ترموستات

زمانی که دمای پکیج خود را افزایش دادید، ولی هیچ گونه تغییری در پکیج خود احساس نکردید، این موضوع نشان دهنده ی خراب بودن ترموستات شما می باشد. به وجود آمدن این موضوع در همه ی پکیج های برقی وجود دارد، که دارای ترموستات هایی می باشند، که به هر دو عنصر گرمایش بالا و پایین در مخزن متصل هستند.

راه حل:

عوض کردن ترموستات معیوب

عنصر گرمایش الکتریکی معیوب است.

در پکیج های برقی دو عنصر گرمایش وجود دارد، که در مخزن قرار داده شده اند، و به راحتی فرسوده می شوند. تشخیص عنصر گرمایش بسیار آسان است. همیشه آب ولرم داشتن معمولاً به معنای یک عنصر گرمایشی معیوب است.

راه حل:

تعویض قطعه معیوب 

ساخت رسوب در مخزن

زمانی که در درون پکیج شما رسوب وجود داشته باشد، باعث می شود، تا آب گرم نشود. تشکیل رسوب باعث کم شدن فشار آب می شود، و اجازه ی روشن شدن شعله ی پکیج را نمی دهد. در صورتی که زنگ زدگی، خوردگی و رسوب در قسمت مخزن بخاری آب وجود داشته باشد، مشعل یا عناصر گرمایشی، آب را با کارآیی گرم نمی کنند، و همین موضوع باعث می شود، که آب کافی به اندازه کافی گرم نشود. 

در مورد روش های رسوب گیری پکیج بیشتر بدانید.

راه حل:

در فواصل زمانی مشخص نسبت به شست و شوی مخزن بخاری آب برای از بین بردن هرگونه رسوب و زنگ زدگی که در قسمت زیر مخزن جمع می شود، اقدام کنید.

وجود فاصله ی زیاد تا آبگرمکن 

در منازلی که حمام با آبگرمکن فاصله ی بسیار زیادی دارد، نه تنها آب گرم نمی تواند به آب حمام برسد، بلکه ممکن است آب گرم خیلی سریع تمام شود. 

راه حل:

برای رفع این مشکل می توانید:

 1. نصب کردن درجه حرارت در نزدیکی شیر آب
 2. نصب کردن پمپ چرخشی آب فوری 
 3. عایق بندی لوله های آب گرم 

مشعل گاز کثیف یا ناقص است.

در صورتی که پکیج کثیف باشد، و یا به درستی کار نکند، نمی تواند به طور موثر گرم شود. شعله مشعل باید به صورت مداوم با شعله آبی روشن بسوزد. اگر شعله نامنظم یا زرد رنگ باشد، به همان میزان نمی تواند آب را در مخزن گرم کند.

راه حل:

برای رفع این مشکل بهتر است، مشعل گاز را سرویس کنید، که معمولاً به معنای تمیز کردن مسیر شعله هاست، تا گاز بتواند آزادانه جریان یابد. اگر مشعل دچار ترک خوردگی یا خوردگی شدیدی شود، باید آن را عوض کنید.

 • فرسودگی آبگرمکن 

پکیج ها خریداری شده توسط شما طول عمری بین 8 تا 12 سال دارد. هر چقدر که در نگهداری و مراقبت از پکیج به درستی رفتار کنید، باز هم رسوب در پکیج ایجاد خواهد شد. ایجاد رسوب بر روی کاهش میزان آب گرم تأثیر می گذارد.

راه حل:

برای این که از به وجود آمدن رسوب در پکیج جلوگیری کنیم، بهتر است، هنگام انتخاب پکیج جدید مدلی را انتخاب کنید، که بتواند نیازهای شما را برطرف کند.

علت اصلی گرم نشدن یا ولرم بودن آب مصرفی پکیج ایران رادیاتور و بوتان چیست؟

در این قسمت قصد داریم به صورت جداگانه به بررسی دلایل گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور و پکیج بوتان بپردازیم.

دلایل ولرم بودن آب مصرفی پکیج ایران رادیاتور

پکیج ایران رادیاتور از محبوب ترین مدل های این دستگاه های در بازار ایران می باشد. در ادامه با علت گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور آشنا می شویم.

نگرفتن فرمان آب گرم توسط پکیج ایران رادیاتور

در صورتی که چراغ های پکیج ایران رادیاتور به صورت دوتا دوتا و به ترتیب با هم روشن نشوند، نشان دهنده ی این است، که پکیج فرمان آب گرم را دریافت نکرده است. دلیل به وجود آمدن این مشکل می تواند به خاطر عمل نکردن فلو سوئیچ یا فلومتر، یا خراب بودن سنسور ntc باشد. برای این که بتوانید از سالم بودن فلوسوئیچ مطمئن شوید، می توانید سیم های آن را اتصال کوتاه کنید. در صورت روشن شدن پکیج، فلوسوئیچ خراب است. بهتر است، انجام این کار توسط افراد باتجربه و متخصص باشد. هم چنین برای مطمئن شدن از این که سنسور ntc سالم است، بهتر است، بعد از خاموش کردن پکیج دوسر اهم متر را به دو سر آن وصل کرده، و مقاومت آن را اندازه بگیرید. سپس به وسیله شعله غیر مستقیم دمای NTC را بالا ببرید.

چشمک زدن چراغ های 40 و 70 در مدل M24FF

در صورتی که این مشکل به وجود بیاید، نشانگر فشار بر روی صفر آمده است. دلیل وجود این کد این است، که پیج فشار آب باز است، و یا کمبود فشار در پکیج وجود دارد.

رفع مشکلات سرد بودن آب پکیج

کم بودن ارتفاع شعله

برای این که بتوانید ارتفاع کم شعله را تشخیص دهید، کافیست، به آن نگاه کنید. دلیل به وجود آمدن این مشکل این است، که فشار گاز کم است، و یا شیر پکیج تنظیم نمی باشد. هم چنین وجود هوا در رادياتور‌ها و نزديكی بيش از حد رادياتورها به هم نیز می توانند علت این مشکل باشد. 

خرابی سوپاپ بای پس

روش کار کردن بای پس پکیج دیواری به گونه ‌ای می باشد، که در صورتی که فشار آب به اندازه ی کافی نباشد، این قطعه می ‌تواند به کنترل جریان و فشار آب کمک کند.

فشار پایین گاز

تنظیم نبودن فشار گاز و پایین بودن یکی دیگر از دلایل گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور می باشد. زمانی که این اتفاق می افتد، پکیج شما نخواهد توانست دمای آب را حد مناسب برساند.

بالا بودن دبی آب خروجی ورودی پکیج

بعضی از مواقع ممکن است، فشار آب به حدی زیاد شود، که حجم زیادی از آن وارد پکیج شده، و این سیستم قابلیت افزایش دما و رساندن آن به دمای ایده آل و مدنظر شما را نخواهد داشت. به خاطر این موضوع بهتر است، دبی آب سرد ورودی پکیج را بررسی کنید، تا متناسب با نیاز و حجم پکیج بتوانید آب خروجی را با دمای مطلوب در اختیار داشته باشید.

تمام دلایلی که در قسمت قبل در مورد گرم نشدن آب پکیج ایران رادیاتور به آن اشاره کردیم، در مورد پکیج های بوتان هم وجود دارد. از دیگر دلایل ولرم بودن آب پکیج بوتان می توان به موارد زیر اشاره کرد.

خاموش و روشن شدن مداوم شعله پکیج

خاموش و روشن شدن‌ های پکیج یکی دیگر از دلایل گرم نشدن آب پکیج های بوتان (مدل پارما و دیگر مدل‌ ها) می باشد. به وجود آمدن این مشکل به خاطر دلایل زیر می باشد:

کاهش سطح آب در گردش 

در صورتی که آب گردشی سیستم کم باشد، دمای آب در کوتاه ترین زمان ممکن بالا می‌ رود، و سیستم به صورت اتوماتیک خاموش می‌ شود، اما با توجه به این که آب گرم سیستم کم است، قدرت گرم کردن محیط را ندارد، و یا موقع استفاده آب مصرفی منزل به سرعت دمای آب کم می‌ شود.

بهم خوردن دمای تنظیم شده

در صورتی که دمای تنظیم شده برای پکیج ها به هم بریزد، پکیج دچار مشکل می‌ شود. در مواردی که دمای سیستم روی درجه کم تنظیم شده باشد، پکیج به سرعت آب را به آن نقطه دما می‌ رساند، و سنسور دما وارد عمل شده، و سیستم خاموش می‌ شود، در حالی که این دمای خواسته شده از سیستم نمی باشد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • علی
  سلام بابا ابن مدل را جمع کنید اصلا خوب کار نمی کند
  • مدیر سایت

   سلام علی اقا 

   ارادت، مشکل چی هستش؟

  • مدیر سایت

   سلام علی اقا 

   ارادت، مشکل چی هستش؟

 • مصطفی
  با سلام فشارورودی اب زیاده واب گرم نمی‌شود فشار ورودی را کم می‌کنیم اب گرم می‌شود ولی فشار خروجی اب گرم کم می‌شود راهکار چیست ممنون میشم البته داخل منبع انبساط چند قطره آب بوددرود وسپاس
  • مدیر سایت

   سلام

   عرض ادب

   تو سیستم پکیج بر عکس ایگرمکن باید اب گرم و کم باز باز کنین و در عوض اب گرم تری دارین

   ولی اگر فشار خیلی کم باشه باید چک بشه دستگاه

   لطفا با این شماره تماس بگیرین راهنمایی میکنن

   09121074065

 • حمید مهدی پور
  سلام وقت بخیر آب گرم پکیج سرد می باشد درصورتیکه رادیاتور گرم می شود .ممنون میشم راهنمایی کنید
  • مدیر سایت

   سلام

   اگر شوفاژ ها گرم هستند و فقط مشکل بابت اب گرم بهداشتی هستش، سنسور فلوِسوییچ ابگر ورودی پکیج خرابه

   که باید چک بشه،در مرحله بعد اگر اون درست باشه مشکل از برد هستش

 • نادر آقاپور
  عکس سوییچ
  • مدیر سایت

   سلام

   متوجه منظورتون نشدم

   ولی اگه شوفاژا گرم هستن و اب گرم ندارین، امکان خراب بودن سنسور فلو سوِیچ هستش

 • کرد
  سلام د عرض ادب پکیج بوتان داریم اب مصرفی رو گرم نمیکنه با اینکه شعله کامل روشن میشه ولی اب گرم نمیاد ولرم میاد ولی زدم رو حالت زمستون اب گرم داد. البته حالت زمستون هم مشکل داره بیشتر وقت ها رو حالت زمستون میزنم فقط صدای گردش اب و پمپ میاد ولی شعله روش نمیشه
  • مدیر سایت

   سلام

   عرض ادب

   دستگاه شما با مشخصاتی که شما فرمودید میتونه دو تا ایراد داشته باشه که باید چک بشه

   1-شیر سراهی دستگاه شما رسوب گرفته باشه و مسیر و نمیتونه کامل ببنده یا باز کنه، که مشکل داغ نشدن اب گرم مصرفی  پیش میاد.

   2- اینه سنسور فلوسویییچ یا توربین فلوسوییچ گیر داره و روان نیستش که درست عمل کنه.

تماس بگیرید