X

نصب حوله خشک کن برقی + هزینه نصب

09121074065 همراه
نصب حوله خشک کن

حوله خشک کن از جمله امکاناتی است که برای ایجاد گرمایش در حمام ها و سرویس های بهداشتی نصب و مورد استفاده قرار می گیرد. نصب این تجهیزات نیازمند تجهیزات و تجربه می باشد. برای دریافت خدمات نصب رادیاتور حوله خشک کن با بیتا سرویس تماس بگیرید.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

از دیگر خدمات ارائه شده در بیتا سرویس، نصب رادیاتور حوله خشک کن می باشد. برای استفاده از این خدمات، اطلاع از هزینه ها و دریافت شماره نصاب با بیتا سرویس تماس بگیرید. در بیتا سرویس تمام خدمات به صورت حرفه ای و ضمانت شده انجام می شوند.

راهنمای نصب رادیاتور حوله خشک کن

قبل از این که با نحوه ی نصب رادیاتور حوله خشک کن آشنا شوید، بهتر است، نکات مهمی که باید هنگام نصب به آن توجه داشته باشید، را بررسی کنیم. از مهم ترین مواردی که در هنگام نصب باید به آن توجه داشته باشید این موارد می باشد:

 • نصب دستگاه در نزدیک ترین محل به پنجره و یا درب سرویس بهداشتی 
 • عایق بودن دیوار مورد نیاز برای نصب حوله خشک کن
 • از کامل بودن محتویات بسته بندی و لوازم مورد نیاز برای نصب مطمئن شوید.
 • فاصله ی حوله خشک کن از دیوار باید به اندازه 150 میلی متر باشد.
 • کمترین فاصله حوله خشک کن از دیوار و دیگر وسایل باید 100 میلی متر باشد.

برای خرید رادیاتور در مدل ها و برندهای مختلف با بیتا سرویس تماس بگیرید.

نصب حوله خشک کن

مراحل نصب حوله خشک کن به شرح زیر می باشد.

انتخاب محلی مناسب برای نصب حوله خشک کن 

توصیه ی ما به شما این است، که حوله خشک کن را در سردترین نقطه سرویس بهداشتی نصب کنید. اگر در سرویس بهداشتی شما راهرو و یا دیواری وجود دارد، که به مسیر خروجی سرویس بهداشتی راه دارد، می تواند مکان مناسبی برای نصب باشد.

برای خرید حوله خشک کن در برندهای مختلف و اطلاع از قیمت با بیتا سرویس تماس بگیرید.

تنظیم ارتفاع حوله خشک کن 

هنگام نصب باید توجه داشته باشید، که شیرهای رفت و برگشت آن در بخش پایینی رادیاتور قرار بگیرد. (بهترین ارتفاع برای نصب آن بین 90 الی 120 سانتی متر از سطح زمین می باشد.)

رعایت فاصله ی مورد نیاز حوله خشک کن از دیگر وسایل

برای این که هوا و گرمایش در گردش باشد، حوله خشک کن باید از اطراف حدود 10 سانتی متر فاصله داشته باشد. این فاصله می تواند به جریان همرفتی کمک کند، و هوای سرویس بهداشتی را گرم تر کند.

هزینه نصب حوله خشک کن

تعیین محل دقیق پایه ها 

برای اینکه بتوانید حوله خشک کن را در محلی مناسب نصب کنید، و به ایجاد سوراخ اضافی نیاز نداشته باشید، بهتر است، اول حوله خشک کن را به طور کامل نصب کرده، و بر روی دیوار مورد نظر قرار دهید، بعد از آن با توجه به محل قرار گیری پایه های حوله خشک کن را با یک ماژیک هایلایت کنید، و بعد از آن با دریل نسبت به سوراخ کردن آن اقدام کنید. (نکته ی مهمی که در این مورد وجود دارد، این است، که هنگام نصب حوله خشک کن باید کاملاً تراز بر روی دیوار قرار بگیرد.

تشخیص ورودی و خروجی حوله خشک کن 

تشخیص ورودی و خروجی حوله خشک کن یکی از مواردی می باشد، که افراد با آن رو به رو هستند. نکته ی مهمی که باید به آن توجه کنید، این است، که شیرها بر خلاف دیگر رادیاتورها در رادیاتور حوله ای، در بخش پایین قرار گرفته‌ اند. 

هزینه نصب حوله خشک کن

هزینه و  قیمت نصب حوله خشک کن با توجه به عوامل مختلفی اعم از نوع رادیاتور حوله خشک کن انتخاب شده توسط شما، دستمزد نصاب حوله خشک کن، نیاز به لوله کشی و... تعیین خواهد شد. هم چنین باید به این مورد توجه کرد، که نصب حوله خشک کن روی دیوار انجام می‌ شود، ممکن است، شرایط نصب و تعمیر حوله خشک کن را سخت کند. این مورد می تواند بر روی تعیین هزینه ی نهایی تأثیرگذار باشد. جهت اطلاع از قیمت دقیق نصب با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

لوازم نصب حوله خشک کن

با توجه به این که رادیاتور به تنهایی قابلیت نصب بر روی دیوار را ندارد، برای نصب به لوازم مختلفی اعم از شیر زانو قفلی، مغزی فنری ترک، کاور رابط دو تیکه سفید نیاز پیدا می کنید.

از لوازم ضروری برای نصب رادیاتور حوله‌ خشک‌ کن می توان به موارد زیر اشاره کرد. از دیگر خدمات مجموعه بیتا سرویس در این زمینه، تعمیر رادیاتور می باشد.

شیر زانو قفلی

شیر زانو قفلی یکی از لوازم مورد نیاز برای نصب حوله خشک کن می باشد، که قابلیت تحمل حرارت سیال تا 110 درجه سانتی گراد و 10 بار فشار می باشد.

 1. دسته های تولید شده از مواد ABS
 2. مقاوم در برابر حرارت و شکنندگی
 3. استفاده از سیستم آب‌ بندی فلز بر روی فلز 
 4. قابل استفاده با لوله های فلزی
 5. نصب آسان و راحت

مغزی فنری ترک

مغزی فنری ترک جایگزین اتصالات ثابت می باشند، که به خاطر خاصیت فلزی ای که دارند، می توانند مشکلات مرتبط با لوله کشی سیستم رادیاتور رفع و اصلاح کنند.

 • کاور رابط دو تکه

 1. کاور رابط دو تکه می تواند کنده کاری های دور لوله رادیاتور، مغزی، شیلنگ و اتصالات نصب رادیاتور را به صورت کامل پوشش دهند.
 2. برش و تنظیم برای اندازه های مختلف 
 3. از نظر شکل ظاهری فوق‌ العاده زیبا و شیک

نصب حوله خشک کن برقی

نحوه ی نصب حوله خشک کن برقی مانند روش های ذکر شده در قسمت قبلی می باشد. یکی از تفاوت های موجود برای نصب این رادیاتور در مقایسه با دیگر مدل ها در این است، که باید آن را به یک منبع تغذیه وصل کنید. همین موضوع باعث می شود، تا به اتصالات برق نیاز داشته باشید. هنگام نصب حوله خشک کن برقی بهتر است، نکات مهمی که در ادامه به آن اشاره می کنیم، را رعایت کنید.

 • استفاده از عایق بندی مناسب برای سیم‌ های روکار جهت بالا بردن میزان مقاومت آن در برابر رطوبت
 • نصب تایمر جهت مطمئن شدن از این که کلید برق همواره در حالت روشن است.
 • حتماً باید ولتاژ ورودی به دستگاه با آن چه بر روی برچسب درجه‌ بندی نوشته شده است، همخوانی داشته باشد.
 • دقت کنید، که سیم‌ های برق با سطح رادیاتور حوله ای در تماس نباشند.

طریقه نصب حوله خشک کن برقی به صورت مختصر در این بخش بررسی شده است.

 • در مرحله ی اول باید محل پایه‌ های دیواری را اندازه گیری کرده، و بر روی دیوار نشانه‌ گذاری و تراز کنید.
 • نقاط نشانه گذاری شده را به قطر 9 میلی متر و عمق 50 میلیم تر با پرهیز از مسیر عبور سیم و لوله دریل کنید.
 • پیچ کردن پایه‌ های دیواری در سوراخ‌ های دریل شده 
 • قرار دادن پلاستیک‌ پایه‌ های دیواری در شیار پایه‌ های دیواری
 • متصل کردن درپوش هواگیری و درپوش کور را به رفت‌ و‌ برگشت بالای رادیاتور با استفاده از آچار 
 • مغزی‌ ها را به رفت‌ و‌ برگشت پایین رادیاتور با استفاده از نوار PTFE و به واسطه ی آچار متصل کنید.
 • متصل کردن شیرهای ربع گرد را به مغزی ها به واسطه ی نوار PTFE و آچار 
 • شیلنگ‌ های فلزی را که از نوع ارتجاعی هستند، را به رفت‌ و‌ برگشت دیوار با نوار PTFE با آچار متصل کنید.
 • متصل کردن شیلنگ‌ های ارتجاعی را به شیرهای ربع گرد با نوار PTFE 
 • آویزان کردن حوله خشک کن از حلقه‌ های پشت آن به پایه دیواری
 • باز کردن شیرهای ربع گرد 
 • هواگیری حوله خشک کن 

نصب حوله خشک کن برقی

نصب حوله خشک کن در گرمایش از کف

با توجه به این که حوله خشک کن نوعی رادیاتور می باشد، که می تواند به گرم کردن فضا کمک کند. هم چنین به خاطر زیبایی و شیک بودن به عنوان یک دکوری جهت تزیین سرویس‌ های بهداشتی نیز به شمار می رود. 

گرمایش از کف جهت نحوه‌ ی گرم کردن فضا با دیگر روش ها متفاوت می باشد. حوله خشک کن در گرمایش از کف گرمای لازم را از طریق کف ساختمان به محیط اطراف و افراد واقع در آن محدوده منتقل می کند. نحوه‌ ی محاسبات، طراحی و اجرای آن احتیاج به تخصص دارد، چون بستن صحیح آن باعث می شود، که این نوع سیستم گرمایشی به درستی کار کند. اکثر حوله خشک کن ها یا به واسطه ی گرمای آب داغ و یا با گرمای تولید شده توسط برق عمل می کنند. جهت گرم کردن فضای حمام می توان از رادیاتور حوله خشک کن استفاده کرد. همزمان با فرارسیدن فصل های سرد سال می توان از این دستگاه استفاده کرد. این دستگاه جهت خشک کردن لباس ها بسیار کاربردی می باشد.

نصب حوله خشک کن در گرمایش از کف به شرح زیر می باشد.

شیر رفت و برگشت این مدل از حوله خشک کن ها بر خلاف رادیاتورها در سمت پایین نصب می شود. سمت راست برای ورودی و سمت چپ جهت برگشت آب گرمایش دیده می شود، اما این ملاک نمی تواند درست باشد. جهت تعیین مسیر ورودی آب می توانید از یک روش ساده استفاده کنید. جهت انجام این کار باید از سمت لوله های پکیج ورودی آب خانه را با یک تبدیل به یکی از لوله های گرمایش وصل کنید. نکته ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است، که تمام مسیرهای رادیاتورهای دیگر باید بسته باشد. از کلکتور باید شیرهای ورودی را یکی یکی باز کرده، تا آب از حوله خشک کن بیرون بیاید. از هر سمتی که آب بیرون آمد، آن طرف ورودی حوله خشک کن می باشد. در این بخش نوبت به اتصال شیرهای رفت و برگشت حوله خشک کن می رسد. برای انجام این کار باید سر شیرها به سمت بالا باشد.

نکات مهم هنگام نصب گرمایش از کف به آن توجه کنید، شامل موارد زیر است:

 • عبور لوله گرمایش از نقاط کف، زیر دیوار و روی لوله های دیگر مجاز نیست.
 • نحوه ی اجرای لوله های آب سرد و گرم بهداشتی باید به صورتی باشد، که به هیچ عنوان از زیر سیستم گرمایش از کف عبور نکند.
 • اگر نیاز به عبور داشتید، از زیر سیستم گرمایش از کف حتماً باید از سیستم کلکتوری و لوله های 5 لایه بدون اتصال استفاده کنید.
 • گردش آب گرم را باید به گونه ای تنظیم شود، که در هر مدار گرمایش از کف به طور جدا از هم انجام شود.
 • جهت استفاده از سیستم سرمایش از کف باید مدار حمام را به صورت جداگانه وارد کلکتور شود، چون با فرارسیدن فصل های گرم سال دیگر نیازی به خنک کردن حمام نخواهد بود.

لوازم نصب حوله خشک کن

تشخیص ورودی و خروجی حوله خشک کن

تشخیص ورودی و خروجی حوله خشک کن به عنوان یکی از مسائل بسیار مهمی می باشد، که هنگام نصب حوله خشک کن باید به آن توجه کنید. شیرهای ورودی و خروجی حوله خشک کن بر خلاف دیگر مدل های رادیاتورها در قسمت پایین قرار داده می شوند. شیری که در بخش راست قرار داده شود، ورودی آب و شیر قرار داده شده در بخش چپ تحت عنوان خروجی آب شناخته می‌ شود. در بعضی از مدل ها ممکن است، این دو شیر در دو سمت مخالف هم قرار داده شوند، و در برخی دیگر در مجاورت یکدیگر قرار گرفته اند. 

شیر حوله خشک کن

شیر حوله خشک کن یکی از تجهیزات مورد نیاز برای نصب حوله خشک می باشد، که از آن جهت کنترل جریان ورودی یا خروجی آب در داخل رادیاتور حوله خشک کن مورد استفاده قرار می گیرند. بهتر است، شیر حوله خشک کن از نوع برنجی باشند، تا میزان مقاومت شیر را بالا ببرند. شیرآلات در نظر گرفته شده برای حوله خشک کن دارای دو طرح گرد حالت و چهار گوش حالت می باشد. رنگ های در نظر گرفته شده برای این شیر می تواند طلایی، مشکی، سفید، استیل براق، استیل مات، طلایی مات، زیتونی، رزگلد و… باشد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید