X
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

پکیج چیست؟ | آشنایی با انواع پکیج

09121074065 همراه
آشنایی با انواع پکیج

 پکیج به نوعی سیستم گرمایشی گفته می‌شود که امروزه جایگزین موتور خانه‌ها شده اند. برای آشنایی بیشتر  با انواع پکیج با ما همراه باشید.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

در سال های نه چندان دور برای ایجاد گرمایش در منازل از شوفاژ و رادیاتور استفاده می شود. مهم ترین عیب موتورخانه می توان به هزینه بالای نگهداری و همچنین اشغال فضای زیاد اشاره نمود. امروزه در اکثر ساختمان ها به جای استفاده از موتورخانه برای گرم نمودن آب مصرفی و رادیاتور از پکیج استفاده می شود. پکیج یک سیستم گرمایشی است که موجب حذف موتورخانه شده و می توان از این سیستم برای ایجاد گرمایش به وسیله شوفاژ‌ها و رادیاتور ها استفاده نمود. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع پکیج آشنا سازیم.

برای خرید پکیج و مشاهده محصولات کلیک کنید.

پکیج چیست؟

پکیج یک نوع موتورخانه کوچک است که برای راه اندازی و استفاده از آن از یک دستگاه کوچک و کم حجم استفاده می‌شود. پکیج یک جایگزین مناسب برا موتورخانه در فضاهای کوچک است. با استفاده از این دستگاه آب گرم مصرفی و گرمای محیط به کمک رادیاتور تامین می‌شود. برای پکیج‌های جدید از گاز و برق به عنوان سوخت استفاده می‌شود. برخلاف موتورخانه پکیج برای ها واحد به صورت مجزا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آشنایی با انواع پکیج

پکیج ها بر اساس نوع سوخت و محل نصب به مدل های مختلفی دسته بندی می شوند. از انواع پکیج بر اساس نوع نصب می توان به این موارد اشاره نمود:

 1. پکیج زمینی
 2. پکیج دیواری

حال دو مدل پکیج زمینی و دیواری بر اساس نوع سوخت دارای دسته بندی زیر می باشند:

 • پکیج برقی
 •  پکیج گازی
 • پکیج دو گانه سوز (فقط در مدل زمینی موجود است)
 • پکیج گازوئیلی(فقط در نوع زمینی موجود است و باید در فضای بیرونی ساختمان مانند موتورخانه نصب شود)

هر یک از این پکیج ها برای کاربرد خاص مورد استفاده قرار می گیرند و دارای مشخصات منحصربه فردی هستند که در ادامه به توضیح هر یک می پردازیم.

برای استعلام قیمت پکیج در مدل های مختلف با بیتا سرویس تماس بگیرید.

پکیج دیواری

پکیج دیواری از محبوب ترین مدل های پکیج مورد استفاده در ساختمان ها و خصوصا منازل می باشد. از مهم ترین مزایای این محصولات می توان به اشغال فضای کم، امنیت بالا، مستقل بودن هر واحد مسکونی، مدیریت بر هر واحد به صورت جداگانه اشاره نمود. پکیج دیواری معمولا در آشپزخانه و یا آبدارخانه بر روی دیوار نصب می شود و برای ایجاد ایمنی از دودکش دو جداره برای این محصولات استفاده می شود. بیشتر انواع پکیج‌ دیواری با استفاده از گاز شهری کار می‌کنند البته می توان از برخی مدل ها با استفاده از گاز مایع نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

از مزایای نصب پکیج دیواری می توان به این موارد اشاره نمود:

 • کارکرد آرام و بی صدا
 • امکان تنظیم دمای دلخواه
 • نصب، راه اندازی و استفاده آسان
 • اشغال فضای کم
 • امکان استفاده مجزا در هر واحد 
 • مصرف سوخت کم

پکیج زمینی

از دیگر مدل های پکیج می توان به پکیج زمینی اشاره نمود. همان طور که از نام این محصول مشخص است، نصب پکیج بر روی زمین انجام می شود. اگر به ظرفیت کم برا محیط های کوچک نیاز به گرمایش دارید بهتر است از مدل های دیواری استفاده نمایید. تأمین انرژی در پکیج های زمینی از طریق برق، گاز یا گازوئیل صورت می گیرد به عبارتی این پکیج ها در سه مدل پکیج زمینی سه‌گانه سوز، دوگانه‌سوز و برقی در بازار موجود می باشند. 

عملکرد پکیج های زمینی با دیواری برای ایجاد گرمایش کاملاً مشابه است. استفاده از پکیج شوفاژ زمینی دارای مزایایی بیشتری نسبت به پکیج دیواری می باشد. از مهم ترین معایب پکیج دیواری می توان به این مورد اشاره نمود که به دلیل استفاده از مبدل صفحه ای در این سیستم ها، در زمان استفاده از آبگرم پس از باز شدن شیر آبگرم، سیستم گرمایشی به طور کامل قطع می شود. اما پکیج های زمینی این مشکل را نداشته و هم‌ زمان آب گرم مورد نیاز برای مصرف و هوای گرم را تأمین می کنند و دلیل این امر هم مبدل صفحه ای در داخل این پکیج ها است که استفاده از شیر سه طرفه برقی باعث قطعی آب می شود را ندارند.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • محمد
  یک شوفاژ پکیج برای یک باب واحد دوطبقه که همکف متراژ۵×۱۴و طبقه فوقانی متراژ۱۰×۵لطفا برای این منزل چه نوع شوفاژ پکیج مناسب و چه رادیاتوری لازم است که ما تهیه و تنطیم کنیم از حضور محترم خودتان سپاس و تشکر
  • مدیر سایت

   اگر یک طبقه دوبلکس باشد که به طور مثال طبقه اول 70 متر و طبقه دوم 50 متر باشد، با نصب یک پکیج 28000 برای طبقه اول، می توانید گرمایش بسیار خوبی برای محیط فراهم آورید. پکیج ایران رادیاتور مدل L 28000 محصول بسیار مناسبی برای این گزینه می باشد. برای انتخاب تعداد رادیاتور ها باید مشخصات دقیق فضا اعلام شود. مانند تعداد اتاق و متراژ آن ها و دیگر فضاهای موجود در متراژ اعلام شود تا بتوان نوع رادیاتورها را اعلام نمود. برای دریافت مشاوره و خرید انواع رادیاتور با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

تماس بگیرید