X
فرم درخواست
Loading...

در صورت نیاز به مشاوره میتوانید شماره تماس خود را وارد کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان با شما تماس بگیرند

چه ساعتی با شما تماس بگیریم؟

روش رسوب گیری و رسوب زدایی پکیج ایران رادیاتور، بوتان

09121074065 همراه
رسوب گیری پکیج

اگر جرم گیری و رسوب زدایی پکیج به درستی انجام نشود، موجب خواهد شد رسوب ها حرکت کرده و به قسمت‌های دیگر موارد شوند. این گونه مجبور خواهید بود مجدد اقدام به رسوب گیری پکیج نمایید و متحمل هزینه بیشتری خواهید شد. برای آشنایی با روش های رسوب گیری پکیج با ما همراه باشید.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

پکیج به عنوان یکی از مهم ترین تجهیزات گرمایشی به شمار می رود، که در ساختمان های مسکونی و اداری برای ایجاد گرمایش مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول ممکن است، به خاطر وجود شرایط مختلفی اعم از سختی آب و یا رسوب موادی مثل کلسیم و منیزیم در دیواره مبدل پکیج دچار مشکلاتی مانند رسوب گرفتگی شود. زمانی که پکیج شما دچار رسوب گرفتگی می شود، می تواند خسارت های جبران ناپذیری را برای پکیج شما به وجود بیاورد. نکته ی مهمی که باید به آن توجه کنید، این است، که حتماً باید رسوب گیری پکیج باید توسط تعمیرکاران متخصص و باتجربه و یا یک فرد مطلع انجام شود. برای انجام این کار شما می توانید از تعمیرکاران آموزش دیده و متخصص بیتا سرویس کمک بگیرید، تا از به وجود آمدن خسارت های جبران ناپذیر جلوگیری کنید. تا آخر این مقاله با ما همراه باشید، تا با نکات مهم آموزشی در رابطه با رسوب گیری و رسوب زدایی پکیج ها آشنا شوید.

علائم رسوب گرفتن پکیج

زمانی که پکیج شما رسوب می گیرد، علائمی را مشاهده می کنید، که حاکی از رسوب گرفتن پکیج می باشد. در این مواقع حتماً باید نسبت به رسوب زدایی پکیج خود اقدام کنید. از علادم رسوب گرفتن پکیج می توان به این موارد اشاره نمود:

 • کاهش فشار آب گرم در دوش حمام و یا شیر آشپزخانه به عنوان اصلی ترین علائم رسوب گرفتن پکیج است.
 • هم چنین در مواقعی که پکیج را روشن می کنید، ولی پکیج شما نمی تواند آب را به خوبی گرم کند، و یا مدت زمانی که شما برای گرم شدن آب باید منتظر بمانید.
 • زمانی که پکیج هنگام روشن شدن سر و صدای بسیاری دارد.
 • در برخی موارد ممکن است، بارسنج و فشار پکیج بدون هیچ علتی بالا رود.

این نشانه ها ممکن است نشان دهنده ی رسوب گرفتن پکیج می باشد. در صورتی که در زمان مناسب نسبت به رفع رسوب گیری اقدام نکنید، ممکن است، رسوب ها به قسمت های دیگر منتقل و باعث ایجاد اختلال در عملکرد سایر بخش ها شود.

برای خرید انواع پکیج و اطلاع از قیمت پکیج در برندهای مختلف با بیتا سرویس تماس بگیرید.

رسوب گیری پکیج با جوهر نمک

یکی از روش ها برای رسوب زدایی پکیج استفاده از جوهر نمک می باشد. مهم ترین توصیه ما در رابطه با رسوب گیری پکیج این است که اگر اطلاعات کافی در این زمینه ندارید این امر را به یک سرویسکار پکیج بسپارید.

مرحله اول رسوب گیری پکیج با جوهر نمک

برای رسوب زدایی پکیج با استفاده از جوهر نمک ابتدا لازم است، پکیج را از برق جدا کرده، و کاور پکیج را جدا کنید. بعد از آن باید تمام آبی که در پکیج وجود دارد، را تخلیه کنید. برای این که بتوانید این کار را انجام دهید، باید شیر ورودی آب سرد به پکیج را بسته و شیر پرکن دستگاه را در جهت خلاف عقربه های ساعت بچرخانید. حال می توانید با باز کردن شیر آب گرم دستشویی و یا نقطه ای که در پایین ترین قسمت ساختمان قرار دارد، آب موجود در پکیج تخلیه کنید.

مرحله دوم

بعد از این که تمام آب موجود در پکیج تخلیه شد، باید پیچ های مبدل ثانویه که به بلوک ها وصل است، را از پکیج جدا کنید. برای ادامه پیدا کردن مراحل رسوب زدایی مبدل ثانویه می توانید از اسید یا جوهر نمک صنعتی استفاده کنید.

مرحله سوم

برای رسوب زدایی این مبدل ها می توانید بعد از حرارت دادن با استفاده از ضربات چکش رسوب زدایی را انجام دهید.

نکته ی مهم: برای انجام این مرحله بهتر است، دقت زیادی داشته باشید، چون در غیر این صورت ممکن است، هنگام ضربه زدن با چکش رزوه پیچ دچار آسیب شود.

مرحله چهارم

در این مرحله باید مبدل را بر روی زمین قرار دهید، و با استفاده از دو سوراخی که در آن وجود دارد، دیسکلر یا اسید را به درون آن ریخته و اجازه دهید تا 15 دقیقه بماند.

مرحله پنجم

بعد از این که مدت زمان تعیین شده گذشت، نیاز به شست و شو توسط آب دارد. ریختن دیسکلر باید فقط از طرف مبدل انجام گیرد. چون ممکن است، با ریختن مواد اسیدی از دو طرف آن می تواند رسوب را در وسط مبدل بیشتر کند.

مرحله ششم

بعد از انجام مراحل ذکر شده باید مبدل را به دقت بررسی کنید، تا هیچ گونه رسوبی بر روی آن باقی نمانده باشد. در مواردی که احساس کردید، هنوز رسوب و جرم باقی مانده است، می توانید آن را بر روی حرارت شعله قرار داده، و تا قرمز شدن مبدل صبر کنید. بعد از قرمز شدن مبدل، آن را از روی حرارت برداشته و با استفاده از ضربات چکش اقدام به از بین بردن رسوبات باقی مانده کنید.

مرحله هفتم

بعد از این که تمام مراحل رسوب زدایی به درستی انجام شد، باید اورینگ را چک کنید، و در صورتی که تغییر شکل داده اند، آن ها را تعویض کرده، و مبدل را در جای خود نصب کنید.

از مهم ترین خدمات ارائه شده در بیتا سرویس می توان به تعمیر پکیج برندهای مختلف اشاره نمود.

رسوب زدایی پکیج با سرکه

برای رسوب زدایی پکیج با سرکه بهتر است، مطابق با نکاتی که در ادامه به آن اشاره می کنیم، پیش بروید.

 • در صورت مشاهده ی خطا بر روی نمایشگر پکیج باید با فشردن دکمه ری استارت آن را پاک کنید.
 • خاموش کردن پکیج 
 • در مواردی که پکیج شما از نوع برقی می باشد، برق دستگاه را قطع کنید.
 • ورودی آب پکیج را با توجه به دفترچه ی راهنمای آن با بستن شیر ورودی، قطع کنید.
 • به انتخاب خود یکی از شیر‌های آب گرم مصرفی را باز کنید، تا آب اضافی موجود در دستگاه تخلیه شود.
 • باز کردن اتصالات ورودی و خروجی پکیج 
 • یک سر شلنگ را به خروجی پمپ و سر دیگر آن را به ورودی آب وصل کنید.
 • یک سر شلنگ سمت چپ را به خروجی آب پکیج و سر دیگر را داخل سطل بگذارید.
 • بعد از متصل کردن سر شلنگ ها مطمئن شوید، که همه اتصالات محکم می باشند.
 • سرکه سفید را داخل سطل ریخته و پمپ را روشن کنید.
 • با ریختن سرکه داخل سطل باعث می شود، این محلول از طریق پمپ کشیده شده و به داخل پکیج منتقل شود.
 • بعد از آن از طریق شلنگ چپ خارج و از پکیج به درون سطل برگردد.
 • این کار را باید تا زمانی که آب خروجی، صاف شود، ادامه پیدا کند.
 • زمانی که به این مرحله رسیدید، باید شلنگ‌ های سمت راست و چپ خارج شده از پکیج را باز کنید، و ورودی آب سرد را به پکیج وصل کنید.
 • شیر ورودی آب سرد به پکیج را بسته و شلنگ سمت چپ را جدا کنید، و خروجی آب گرم به پکیج را مانند قبل متصل کنید.
 • برق پکیج را که قطع کرده بودید، مجدداً وصل و پکیج را روشن کنید.
 • باز کردن شیر‌های ورودی و خروجی آب پکیج 

رسوب زدایی پمپ پکیج

برای رسوب زدایی پمپ پکیج لازم است، با استفاده از یک پمپ اسید شویی، اسید را وارد مبدل کنید. در مرحله باید خروجی آن را به یک سمت مبدل گرمایی و یک سمت دیگر آن را با استفاده از شیلنگ پلاستیکی به ظرف متصل کنید. پس از این که مبدل ثانویه را اسید شویی کردید، و داخل مبدل را شست و شو دادید، رسوب های موجود در پمپ پکیج تخلیه می شود.

هزینه رسوب زدایی پکیج 

2 عامل تأثیرگذار در تعیین هزینه رسوب زدایی پکیج به شرح زیر می باشد.

شدت و میزان رسوبات جمع شده

شدت و میزان رسوبات جمع شده در پکیج شما به عنوان یکی از مهم ترین عوامل تأثیرگذار در تعیین قیمت رسوب زدایی پکیج می باشد. به همین خاطر هر چقدر که میزان و مقدار رسوب بیشتر و سفت تر باشد، قطعاً پاک کردن آن سخت تر می شود.

مدت زمان رسوب زدایی

مدت زمانی که سرویسکار پکیج نسبت به رسوب زدایی اقدام می کند، تا بتواند عملکرد دستگاه را بهتر کند، می تواند در تعیین هزینه تأثیرگذار باشد.

از دیگر عوامل تأثیرگذار در تعیین هزینه رسوب‌گیری پکیج دیواری می توان به نوع پکیج، برند پکیج، میزان گرفتگی مبدل پکیج و… اشاره کرد.

جرم گیری و رسوب گیری پکیج ایران رادیاتور

یکی از محبوب ترین محصولات در این دسته، پکیج ایران رادیاتور  می باشد. رسوب زدایی پکیج ایران رادیاتور نیز تقریبا مشابه سایر محصولات می باشد.

رسوب زدایی پکیج ایران رادیاتور با باز کردن آن

برای انجام این روش از رسوب زدایی باید اول پکیج را باز کنید. برای باز کردن پکیج ابتدا باید آن را از برق جدا کنید. برای رسوب زدایی به این روش نیازی به دستگاه رسوب گیری پکیج نیست، و برای پاک کردن رسوبات کافیست، با کمک مواد جرم گیر یا رسوب زدا این کار را انجام دهید. با توجه به این که قرار است، از مواد اسیدی برای انجام این کار استفاده کنید، بهتر است، به نکات مهم زیر توجه کنید.

 1. توصیه می کنیم، حتماً از ماسک، دستکش، عینک محافظ و لباس کار در هنگام اسید شویی پکیج استفاده کنید.
 2. مراقب پاشیدن و ریختن اسید بر روی لباس و دست خود باشید. زمانی که این اتفاق افتاد، بهتر است، سریعاً با آب و صابون دست و یا لباس خود را شستشو دهید.

بعد از این که کاور پکیج را باز کردید، حتماً باید آب موجود در آن را تخلیه کنید. برای انجام این کار بهتر است، اول شیر آب سرد ورودی به پکیج را ببندید، و سپس شیر پرکن پکیج که در زیر آن قرار دارد، را باز می کنید. زمانی که مواردی که به آن اشاره کردیم، انجام شد، باید پیچ هایی که مبدل پکیج را به بدنه محکم کرده اند، باز کنید. بعد از درآوردن مبدل با دقت تمام آن را برای اسید شویی در داخل تشت آماده می کنید. برای رسوب زدایی پکیج می توانید از محلول هایی مانند (دیسکلر)، یا اسیدهای صنعتی قوی (جوهر نمک و…) استفاده کنید. فقط از یک طرف مبدل رسوب زداها را بریزید. بعد از حدود 1 الی 2 ساعت مبدل را تخلیه و چند مرحله با آب فشار قوی شستشو دهید.

رسوب گیری پکیج با باز کردن مبدل

در مواردی که میزان جرم موجود در پکیج شما زیاد می باشد، و رسوب های موجود در آن سفت و سختی دارد، و با انجام مراحل ذکر شده در بخش بالایی رفع نشده، بهتر است، مبدل پکیج را بر روی شعله گذاشته تا قرمز شود. زمانی که به طور کامل قرمز شد، با وارد کردن چند ضربه می توانید رسوب های آن را جدا کنید. بهتر است، بعد از سرد شدن مبدل چندین بار با فشار قوی آن را آبکشی کنید. بعد از تخلیه کامل مبدل از رسوبات، مجدداً با پیچ ها در جای قبلی محکم کنید. 

رسوب زدایی پکیج بدون باز کردن آن

برای رسوب زدایی به این روش بهتر است، این کار را به کمک پمپ (دستگاه پاور فلاش) انجام دهید. در این روش دستگاه و پمپ به مدار متصل می شود، ولی در این جا ما فقط با مبدل پکیج سر و کار داریم. برای انجام این روش کافیست، پمپ را در داخل ظرف اسید قرار دهید، و از یک طرف به مبدل وصل کنید، و طرف دیگر را نیز به داخل ظرف پمپ باز برگردانید. با انجام این مراحل تمام رسوب ها و جرم های موجود در پکیج شما حذف می شود. مدت زمانی که ممکن است، صرف انجام این کار کنید، حدوداً 30 دقیقه می باشد. بعد از اتمام مراحل رسوب زدایی باید ظرف پمپ را این بار با آب گرم پر کنید، و اجازه دهید، تا دستگاه برای چند دقیقه کار کند. 

بار دیگر توصیه می کنیم این موارد را به یک سرویسکار پکیج بسپارید تا سیستم شما دچار مشکل نشود.

رسوب گیری پکیج بوتان

پکیج بوتان از دیگر برندهای محبوب در این زمینه می باشد. برای رسوب زدایی این دستگاه ها می توانید مراحل زیر را دنبال نمایید:

رسوب زدایی پکیج بوتان به روش سنتی

برای رسوب زدایی پکیج بوتان به روش سنتی باید طبق مراحلی که در ادامه به آن اشاره می کنیم، رسوب زدایی را انجام دهید.

 1. اول باید شیر گاز را ببندید، و آن را از برق بکشید.
 2. پوشش (کاور) دستگاه را باز کنید، و آب موجود در سیستم را تخلیه کنید.
 3. در آوردن مبدل پکیج
 4. حال باید مبدل پکیج را در درون یک تشت آب قرار دهید، و با استفاده از قیف از یک طرف محلول لازم را داخل آب بریزید.
 5. ریختن محلول را تا زمانی که اسید به طور کامل داخل مبدل پر نشده است، ادامه دهید.
 6. بعد از انجام مراحل بالا باید آب را با فشار زیاد وارد مبدل کنید، تا همه ی جرم های آن خارج شود. 
 7. بعد از اتمام مراحل فشار دستگاه را دوباره بر روی 1.5 باز تنظیم کنید، تا پکیج روشن شود.

رسوب زدایی پکیج بوتان به روش مدرن 

 1. شیر ورودی را بسته و شیر پر کن را باز کنید.
 2. جهت خارج کردن آب موجود در پکیج شیر آب گرم را در بخش دیگر باز کنید.
 3. پمپ پکیج را داخل یک تشت قرار داده، و محلول اسیدی رقیق بر روی آن بریزید.
 4. حالا باید یک سمت پمپ را به ورودی مبدل و سمت دیگر را به خروجی آن وصل کنید.
 5. مبدل را باز کنید، و با فشار آب زیاد بشویید.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید