X

عیب یابی و تعمیر پکیج بوتان + استعلام هزینه

09121074065 همراه
عیب یابی و تعمیر پکیج بوتان

یکی از محبوب ترین مدل های پکیج در ایران، برند بوتان می باشد. اگر برای تعمیر و عیب یابی مدل های مختلف پکیج بوتان به تعمیرکار نیاز دارید با متخصصان ما در بیتا سرویس تماس بگیرید.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

پکیج بوتان به عنوان یکی از پرطرفدارترین پکیج هایی می باشد، که در بازار برای فروش عرضه شده است. این پکیج ها توسط شرکت صنعتی بوتان طراحی و تولید می شوند. این شرکت در زمینه ی تولید انواع تجهیزات اعم از آبگرمکن، رادیاتور و پکیج شوفاژ دیواری فعالیت می کند. ممکن است، بعد از چندسال که پکیج های بوتان را خریداری کردید، به خاطر برخی از مشکلات دچار آسیب و خرابی شوند. برای تعمیر پکیج بوتان و دیگر برندهای با بیتا سرویس تماس بگیرید. تعمیر پکیچ امری تخصصی است و باید به افراد ماهر در این زمینه سپرده شود.

همچنین بیتا سرویس امکان فروش انواع پکیج دیواری را برای مشتریان عزیز فراهم نموده است. برای خرید و استعلام قیمت پکیج با بیتا سرویس تماس بگیرید.

تعمیر پکیج بوتان

عیب یابی پکیج دیواری و زمینی حتماً باید توسط افراد متخصص انجام شود، چون پیدا کردن مشکل پکیج ها نیاز به تخصص و مهارت دارد. مشکلاتی که ممکن است، برای پکیج بوتان به وجود بیاید، به دو دسته ی زیر تقسیم می شوند.

 1. در دسته ی اول پیدا کردن عیب موجود در پکیج راحت تر می باشد، و جزو معایبی هستند، که می توانند خود را به صورت کد نشان دهند. این عیب ها می توانند توسط برد الکترونیک شناسایی شوند، و با اعلام کد خطا مشخص خواهد شد، که عیب مربوط به کدام قسمت می باشد. با توجه به این که خطا به صورت کد نشان داده می شود، می توانید برای رفع مشکل به دفترچه ی راهنمایی که همراه پکیج برای شما ارسال می شود، نسبت به رفع خطا اقدام کنید.
 2. دسته ی دوم می تواند شامل معایبی باشد، که بدون وجود هیچ گونه کدی به وجود می آیند، و دیگر برد الکترونیک قادر به تشحیص آن ها نمی باشد. برای برطرف کردن این معایب شما باید با توجه به دانستن ساختار شماتیک پکیج و نحوه ی عملکرد قطعات آن ها مشکل به وجود آمده را شناسایی کنید.

برای تعمیر و عیب یابی پکیج بوتان با متحصصان ما در بیتا سرویس تماس بگیرید. همچنین در بیتا سرویس خدما نصب پکیج نیز ارائه می شود.

هزینه تعمیر پکیج بوتان

هزینه تعمیر پکیج بوتان با توجه به مواردی مختلفی اعم از قطعه خراب شده و سطح خرابی آن، دستمزد تعمیرکار، موقعیت مکانی، مدل پکیج، هواگیری آن، تشخیص علت روشن نشدن پکیج بوتان و... تعیین می شود. هم چنین انجام خدمات دیگری اعم از سرویس پکیج، تعویض یا تعمیر قطعات در صورت لزوم، هواگیری و اسیدشویی می تواند بر روی تعیین تعرفه تأثیرگذار باشد. در مواردی که تعمیرکار برای تعویض به قطعه ای نیاز داشته باشد، که همراه خود ندارد، هزینه ی خرید قطعه و هزینه حمل و نقل به هزینه ی نهایی اضافه می شود.

هزینه تعمیر پکیج بوتان

تعمیر پکیج بوتان مدل پارما

پکیج بوتان مدل پارما یکی از مدل های پرطرفدار و پرتقاضای پکیج های بوتان محسوب می شود. این پکیج هم مانند دیگر مدل ها ممکن است، در گذر زمان دچار خرابی و یا آسیب شود. در صورتی که پکیج شما دچار خرابی شد، و شما نتوانستید، مشکل را حل کنید، و به دنبال تعمیرکار متخصص و حرفه ای هستید، می توانید از همکاران ما در فروشگاه بیتاسرویس کمک بگیرید. در ادامه به بررسی مشکلاتی که ممکن است، برای پکیج شما به وجود بیاید، خواهیم پرداخت.

روشن نشدن پکیج دیواری پارما 

زمانی که پکیج شما روشن نمی شود، ممکن است، به خاطر دلایل مختلفی اعم از انسداد لوله ها به وسیله هوا یا رسوب و انباشت جرم، نوسانات فشار پکیج و خرابی شمعک باشد.

کاهش فشار پکیج

در مواردی که پکیج شما دچار فشار می شود، ممکن است، عوامل مختلفی اعم از خرابی شیر اطمینان پکیج، بروز ایراد در گیج فشار، آب دادن و نشتی رادیاتورها و... سبب بروز این مشکل شود.

آب دادن پکیج پارما

زمانی که پکیج شما دچار نشتی می شود، اول باید منشأ نشتی را پیدا کنید. بعد از این که محل نشتی مشخص شد، می توانید نسبت به تعویض قطعه ی مورد نظر اقدام کنید. بخش هایی که ممکن است، دچار نشتی شود، شامل موارد زیر می باشد.

 1. خرابی شیر اطمینان
 2. نشت پمپ دستگاه
 3. خرابی منبع انبساط
 4. ایراد در اتصالات لوله های دستگاه و...

گرم نبودن آب مصرفی

در مواردی که فلوسوئیچ پکیج خراب می شود، پکیج پارما با وجود روشن شدن، کارایی لازم را جهت تامین آب گرم مصرفی شما نخواهد داشت. بهتر است، برای رفع مشکل این قطعه را تعویض کنید. 

در مورد علت گرم نشدن آب پکیج بیشتر بدانید.

گرم نشدن پکیج پارما

اصلی ترین مشکلی که می تواند باعث گرم نشدن پکیج شود، نفوذ هوا داخل رادیاتورها می باشد. برای این که بتوانید این مشکل را برطرف کنید، باید عملیات هواگیری برای پکیج شما انجام شود. داغ شدن بیش از حد آب مصرفی نیز ممکن است، نشان دهنده ی خراب شدن ترموستات پکیج باشد.

سر و صدای زیاد پکیج پارما

سر و صدای بیش از اندازه که ممکن است، برای پکیج به وجود بیاید، به عنوان رایج ترین مشکلات پکیج پارما می باشد. قطعه ای که باعث این سر و صدا می شود، پمپ سیرکولاتور می باشد. برای برطرف کردن این مشکل کافیست، شیر پشت پمپ را باز کنید، تا هوای اضافی داخل پمپ تخلیه شود.

کار نکردن دکمه های پکیج 

در صورتی که دکمه های پکیج خراب شده باشد، می تواند سبب بروز مشکلات دیگر اعم از گرم شدن بیش از حد، صدای زیاد ترموستات، عدم تنظیم صحیح دما و تایمز مکانیکی و... شود. برای برطرف کردن این مشکل کافیست، دکمه های خراب شده را تعویض کنید. 

کدهای خطای پکیج پارما

پکیج پارما به صورت آنالوگ می باشد، و در صورتی که مشکلی برای پکیج به وجود بیاید، ارورهای پکیج پارما به رنگ های مختلف در چراغ فعال می شود.

 1. چراغ سبز و قرمز ثابت: به خاطر خرابی در NTC آب مصرف روشن خواهد شد.
 2. چراغ قرمز 0.5 ثانیه روشن 0.5 ثانیه خاموش: به خاطر قطع شدن ترموستات حد و یا پارازیت شعله روشن خواهد شد.
 3. روشن و خاموش شدن چراغ قرمز به مدت 0.2 ثانیه: به خاطر اشکال در NTC گرمایش روشن خواهد شد.
 4. روشن و خاموش شدن چراغ سبز به مدت 0.5 ثانیه: به خاطر قطع اتصال پرشر آب و پرشر دود روشن خواهد شد.

علت روشن نشدن پکیج بوتان مدل پارما

روشن نشدن پکیج بوتان ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد:

نبود آب به میزان کافی در لوله‌ ها و مدار پکیج

در صورتی که فشار آب موجود در پکیج کاهش پیدا کند، باعث می شود، تا پکیج روشن نشود. زمانی که افت فشار رخ می دهد، این موضوع سبب فعال شدن سیستم خاموشی خودکار دستگاه می‌ شود.

نکته ی مهم: فشار آب پکیج باید بین 1 تا 2 باشد، تا پکیج بتواند روشن شود. 

اختلال در دریچه ورودی گاز

دریچه ورودی گاز در پکیج باید به کنترل جریان گاز ورودی پکیج کمک کند. کنترل جریان گاز به این صورت می باشد، که اگر برای بالا بردن گرمای پکیج به دمای بالاتری احتیاج دارید، شیر دستگاه برای تامین سوخت مازاد، باز می شود، و در مقابل زمانی که دمای دستگاه مقدار مناسبی بود، بسته خواهد شد.

محبوس شدن هوا در لوله‌ ها و شوفاژهای ساختمان

وجود هوا در لوله‌ ها و شوفاژهای ساختمان از دیگر علل روشن نشدن پکیج می باشد. در صورتی که مقدار هوای حبس شده در لوله‌ ها و مسیر حرکت آب گرم به اندازه ای زیاد باشد، که منتقل کردن آب گرم و رسیدن آن به رادیاتورها جلوگیری کند، باید پکیج را طبق دستور سیستم خاموشی خودکار، خاموش کنید.

رسوب گرفتن لوله‌ های پکیج و رادیاتورها

در مواردی که لوله‌ های پکیج و رادیاتورها مسدود می شود، به خاطر اجتماع املاح و رسوبات موجود در آب شهری این اتفاق رخ خواهد داد.

گرم شدن بیش از اندازه پکیج

اگر پکیج شما بیش از اندازه گرم می شود، باعث می شود، پکیج خود به خود خاموش شود. اگر پکیج شما از نوع دیجیتالی باشد، از طریق صدای بوقی که از پکیج خواهید شنید، دستگاه شما را از گرم شدن بیش از حد مطلع می کند.

اختلال در عملکرد فن پکیج

فن هایی که در پکیج‌ ها قرار داده می شود، وظیفه ی کمک به انتقال گازهای مضر از داخل دستگاه به دودکش را برعهده دارند. در صورتی که به خاطر هر مشکلی سنسور و یا برد مدار پکیج متوجه عملکرد نامناسب فن شود، در این موارد دیگر پکیج به درستی کار نمی کند، و خاموش خواهد شد. 

از دیگر موارد روشن نشدن پکیج می توان به 

 • عملکرد نامناسب ترموستات
 • عملکرد نامناسب الکترود تشخیص شعله پکیج
 • بروز نقص در برد پکیج
 • عملکرد نامناسب دودکش

اشاره کرد.

علت خاموش شدن پکیج بوتان مدل پارما

 • قطع شدن ناگهانی گاز، قطعی برق دستگاه، سوختن برد کنترل به عنوان رایج ترین دلایل خاموش شدن پکیج بوتان مدل پارما می باشد. در مواردی که پکیج شما خود به خود خاموش می شود، اول باید از وجود گاز و سالم بودن پریز برق دستگاه مطمئن شوید.
 • در صورتی که ترموستات پکیج قطع شود، و پارازیت انداختن شعله با کد خطا (چراغ قرمز) عدد 0.5 را نشان می‌ دهد.
 • در صورت ایجاد اختلال در NTC کد خطای آن (چراغ قرمز) با عدد 0.2 نمایش داده می‌ شود.
 • در صورت ایجاد اختلال در NTC آب مصرفی کد خطای آن (چراغ‌ های قرمز و سبز) نمایش داده می‌ شود.
 • قطعی پرشر آب و دود که کد خطای آن هم به صورت 0.5 نمایش داده می‌ شود.

تعمیر و عیب یابی پکیج بوتان

تعمیر پکیج بوتان مدل اپتیما

پکیج بوتان مدل اپتیما به عنوان یکی از جدیدترین پکیج های تولید شده توسط برند بوتان می باشد. در رابطه با نوع عملکرد این دستگاه باید گفت، که این پکیج می تواند به بهترین شکل ممکن دمای مورد نیاز را برای گرم کردن منازل با ابعاد گسترده فراهم کند. اکثر مشکلات به وجود آمده برای این پکیج به راحتی قابل حل می باشد، و شما می توانید این کار را با راهنمایی هایی که در دفترچه ی دستگاه وجود دارد، انجام دهید. ولی توصیه ی ما به شما این است، که در صورت بروز مشکل برای این پکیج بهتر است، از افراد باتجربه و متخصص در این زمینه کمک بگیرید. دلیل این توصیه هم به این خاطر است، که از آسیب دیدن دیگر قسمت ها جلوگیری کنید. 

تعمیر پکیج بوتان مدل روما

پکیج دیواری بوتان مدل روما مناسب ترین گزینه برای نصب در ساختمان های مسکونی و اداری جهت تأمین گرمایش منزل و آب مصرفی می باشد. این پکیج ها مانند دیگر پکیج ها محدودیت و مشکلات موتورخانه را ندارند، و شما می توانید با خرید این پکیج آب گرم مورد نیاز افراد خانواده ی خود را تأمین کنید. این پکیج‌ ها به نسبت شوفاژها راندمان بیشتری دارند، و فضای کمتری را اشغال می کنند، به همین خاطر گزینه ی مناسبی برای افرادی می باشد، که از نظر فضا محدودیت دارند. شرکت تولید کننده ی این پکیج برای مدل 24ki، 24kis، 28kis پکیج روما نمایشگرهای مخصوص را قرار داده است، تا در صورت بروز مشکل، آن را کد مخصوص آن قسمت را نشان دهد. در ادامه به بررسی رایج ترین مشکلاتی خواهیم پرداخت، که ممکن است، برای این پکیج ها به وجود بیاید.

خراب شدن حس گر

در برخی از موارد ممکن است، خراب شدن حسگر دلیل روشن نشدن شعله ی پکیج باشد. زمانی که این اتفاق رخ می دهد، ممکن است، به خاطر دلایل زیر باشد.

 1. اول شیرکنترل گاز مجرا را باز کنید، و بینید، که آیا جرقه زن کار می کند، یا نه اگر کار می کند، پس چرا پکیج روشن نمی شود. علت این مشکل این است، که جرقه بر روی برنر نمی خورد.
 2. ممکن است، شیرکنترل گاز مجرا را باز نکند، اما جرقه زن کار می کند. در صورتی که این مشکل برای پکیج شما به وجود آمد، احتمالاً مشکل از سمت بوبین شیر است، بهتر است، آن را تعویض کنید.

خاموش شدن شعله چند ثانیه بعد از تشکیل آن

در مواقعی که شعله تشکیل می شود، ولی بعد از گذشت چند ثانیه خاموش می شود. ممکن است، این مشکل به این خاطر به وجود آمده باشد، که حسگر و یا یون تشکیل شعله، خراب و یا مشکل دارد. جهت برطرف کردن این مشکل بهتر است، موارد زیر را بررسی کنید.

 1. استاندارد نبودن فاصله ی بین یون و پرنر
 2. قطع شدن و یا شکسته شدن سیم یون 
 3. در برخی از موارد ممکن است، یون نیاز به تمیز کردن داشته باشد.
 4. در صورتی که جرقه زن کار می کند، حتی مجرا را نیز باز می کند، ولی شعله ای تشکیل نمی شود. بهتر است، اول فاصله ی الکترود جرقه زن و پرنر را بررسی کنید، چون ممکن است، در فاصله ی استاندارد نباشد. (فاصله استاندارد 3 الی 5 میلی متر می باشد.)

در صورتی که پکیج جوش آورده باشد، و یا کلید حرارتی خراب شود، کلید حرارتی فعال خواهد شد.

بررسی سنسور حرارتی 

در مواردی که سنسور حرارتی دچار مشکل شده باشد، می تواند باعث روشن نشدن پکیج شود، و یا این که دمایی را نشان دهد، که با دمای واقعی آب مطابقت ندارد. در صورتی که قصد دارید، سنسور حرارتی را چک کنید، توصیه می کنیم، حتماً یک سنسور حرارتی یدک داشته باشید، تا در مواقعی که احساس کردید، عملکرد دستگاه با مشکلی رو به رو شده است، سنسور را از دستگاه جدا کنید، و سنسور یدک را جایگزین کنید.

کدهای خطا برای تعمیر پکیج دیواری بوتان مدل روما

A01

 1. وجود مشکل در مشعل پکیج
 2. وجود مشکل در سنسور جرقه زن
 3. مشعل پکیج دچار گرفتگی شده است.
 4. وجود ایراد در فن پکیج 
 5. انسداد مجرای خروج احتراق

A02 

 1. وجود مشکل در عملکرد کلید حرارتی
 2. وجود مشکل در سنسور حرارتی که متصل به مبدل اولیه است.

A03

 1. خرابی پرشر دود 
 2. ایراد در عملکرد ترموستات
 3. ایراد پیدا کردن فن پکیج 
 4. مجرای عبور گازهای احتراق دچار مشکل شده است.
 5. درست کار نکردن سنسور حساس به دما

A04

 1. مشکل پیدا کردن کلیدی که برای تنظیم حداقل فشار است.
 2. مشکل پیدا کردن سنسوری که برای تنظیم حداقل فشار است.
 3. کم شدن فشار آب ورودی پکیج

A06 

 1. اشکال در مصرف NTC
 2. اشکال در سنسور آب مصرفی

A07 

 1. ایراد و مشکل در گرمایش NTC
 2. در مواردی که سنسور آب گرم دچار نقص شده و نمی تواند به درستی اندازه گیری کند.

A11

 1. در مواردی که پکیج به صورت انفجاری روشن می شود.
 2. وجود خرابی و یا نقص در مجموعه ی مشعل پکیج
 3. ایراد پیدا کردن سنسور دمایی پکیج بوتان مدل روما 
 4. درست کار نکردن شیر برقی گاز
 5. عملکرد نامطلوب سنسور جرقه زن و هم چنین کثیفی مشعل که باعث کارکرد نادرست آن شده است.

ADJ

 1. مشکل پیدا کردن تنظیمات الکتریکی پکیج 
 2. مشکل پیدا کردن تنظیمات مرتبط با مدارگرمایش
 3. در صورتی چراغ چشمک زن پکیج در حالت های تابستانه و زمستانه، در هنگام باز کردن آب شروع به کار کند، به احتمال زیاد پرشور دود مشکل دارد، و یا فشار آب دارای نوسان می باشد، و مدام کم و زیاد می شود.

مطالب مرتبط:

رسوب گیری پکیج 

تعمیر برد پکیج

تعمیر پکیج ایران رادیاتورامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید