X

هزینه شارژ گاز داکت اسپلیت + زمان مناسب برای شارژ

09121074065 همراه
شارژ گاز داکت اسپلیت

پس از نصب سیستم باید اقدام به شارژ گاز داکت اسپلیت نمایید. همچنین پس از مدتی که از این دستگاه استفاده نمودید باید بررسی نمایید که اگر میزان گاز داکت اسپلیت کم است اقدام به شارژ آن نمایید. شارژ گاز داکت اسپلیت در کارکرد صحیح دستگاه بسیار تاثیر گذار است.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

کاهش میزان شارژ گاز داکت اسپلیت در عملکرد صحیح دستگاه تاثیر گذار خواهد بود و اگر به موقع اقدام به شارژ گاز نکنید باعث ایجاد دردسرهایی برای شما خواهد شود و یا ممکن است دستگاهتان دچار خرابی های جدی شود. شارژ گاز داکت اسپلیت کار ساده ای که به سرعت قابل اجرا است اما توجه نمایید این امر را حتما به افراد ماهر و سرویس کار داکت اسپلیت بسپارید.

برای اطلاع از قیمت داکت اسپلیت با بیتا سرویس تماس بگیرید.

برای شارژ گاز داکت اسپلیت باید چه مراحلی طی شود؟

در مدل های جدید، یونیت‌های خارجی و داخلی از قبل با گاز پر می‌شوند اما ممکن است بعد از مدتی استفاده نیاز به شارژ گاز داشته باشید. اگر اقدام به شارژ گاز داکت اسپلیت، در زمان مناسب ننمایید ممکن است با مشکلات زیادی موجه شوید. از جمله مشکلات ناشی از کم شدن و یا تمام شدن گاز داکت اسپلیت می توان به این موارد اشاره نمود:

 • کار نکردن کمپرسور و یا حتی سوختن کمپرسور
 • گرم شدن باد دستگاه
 • یخ زدن پنل سیستم
 •  افزایش صدای کندانسور
 • افزایش مصرف انرژی 

هزینه شارژ گاز داکت اسپلیت چقدر است؟

اولین نکته که برای شارژ گاز داکت اسپلیت باید مورد بررسی قرار گیرد، دلیل خالی شدن گاز است. زیرا گاز خود به خود تخلیه نمی‌شود و حتما نشتی در منبع، موجب خالی شدن گاز شده است. 

با استفاده از تست ازت که انجام می‌شود، می‌توان محل نشتی مشخص و آن را ترمیم نموده تا مجدد باعث خالی شدن گاز نشود. بعد از نشتی گرفتن منبع مجدد وکیوم می‌شود و تست ازت مجدد گرفته می‌شود تا اطمینان داشته باشیم که نشتی برطرف شده است. بنا بر ظرفیت دستگاه میزان گاز مورد استفاده تفاوت دارد.

در حال حاضر سه نوع گاز در بازار موجود است:

 1. گاز R22
 2. گاز R410 
 3. گاز R32

بر اساس وزن شناسنامه‌ای دستگاه و ظرفیت آن، میزان گاز مورد استفاده متغییر است. در حال حاضر قیمت هر کیلو گاز بین 1,500,000 تا 1,800,000 است. با استفاده از ترازو وزن گاز مشخص می‌شود.
بعد از شارژ گاز دستگاه تست و راه اندازی خواهد شد.

برای اطمینان از میزان گاز موجود در دستگاه باید، از یک سرویسکار کمک بگیرید.

توصیه می شود حداقل سالی یک بار سیستم های گرمایشی و سرمایشی را چک نموده و مشکلات مورد نظر را بر طرف نمایید.

برای استفاده از خدماتی همچون نصب داکت اسپلیت و تعمیر داکت اسپلیت نیز می توانید با بیتا سرویس تماس بگیرید.

برای شارژ گاز داکت اسپلیت از چه روش هایی می توان استفاده نمود:

برای شارژ گاز داکت اسپلیت می توان از روش های متعددی استفاده نمود: از جمله این روشها می توان به این موارد اشاره نمود:

 • شارژ گاز به وسیله ترازو
 • شارژ گاز داکت اسپلیت به کمک جدول دمایی
 • شارژ گاز داکت اسپلیت به کمک آمپر

بهترین و بدون ریسک ترین روش شارژ گاز داکت اسپلیت، استفاده از ترازو است. در این روش باید مقدار گاز مورد نیاز را با ترازو‌های مخصوص وزن شوند تا عملیات شارژ کردن به خوبی انجام شود.

 البته در هنگام شارژ گاز داکت اسپلیت باید به موقعیت‌های خاص مانند مسافت لوله کشی در شارژ گاز توجه شود.

هزینه شارژ گاز داکت اسپلیت

چرا داکت اسپلیت گاز کم می‌کند؟

گاز داکت اسپلیت نباید به خودی خود خالی و یا کم شود و این کم شدن گاز به دلیل وجود نشتی است. وجود نشتی‌های بسیار ریز منجر به خالی شدن گاز می‌شود و قبل از شارژ مجدد باید این نشتی‌ها گرفته شود. برای مشخص نمودن محل نشتی می‌توانید از آب و صابون استفاده نمایید و یه با استفاده از تست ازت می‌توانید به صورت دقیق تر اقدام به پیدا نمودن محل نشتی نمایید.

بعد از شارژ گاز داکت اسپلیت، از عدم نشت گاز اطمینان حاصل نمایید. 

برای بررسی نشت گاز می توانید از محلول آب و صابون استفاده نمایید. این بررسی ساده می توان از بسیاری از هزینه ها و خرابی های بعدی جلوگیری نماید. اگر گاز نشتی داشته باشد، حباب‌ها را در کف‌های صابون می‌بینید. اگر کف صابون ثابت بود، یعنی نشتی وجود ندارد. اما اگر حباب مشاهده کردید، اتصالات را مجدداً بررسی کنید و آن‌ها را سفت کنید. اگر نشتی متوقف نشد، ممکن است مجبور شوید به انجام مجدد شارژ گاز شوید.

برای شارژ گاز داکت اسپلیت به کجا مراجعه نماییم؟

همان طور که اشاره شد برای انجام خدمات شارژ گاز داکت اسپلیت باید با مراکز معتر تماس بگیرید. اگر در تهران و کرج به خدمات شارژ کولر گازی و داکت اسپلیت نیاز دارید، می توانید با مجموعه بیتا سرویس تماس بگیرید. متخصصین بیتا سرویس در زمینه سرویس و تعمیر و همچنین فروش تمام مدل های سیستم های سرمایشی و گرمایشی خدمت رسان شما عزیزان می باشند.

برای استفاده از این خدمات با بیتا سرویس تماس بگیرید.

مطالب و خدمات مرتبط:

تنظیم سرمایش داکت اسپلیت امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید