X

نحوه تنظیم گرمایش داکت اسپلیت در زمستان

09121074065 همراه
تنظیم گرمایش داکت اسپلیت

برای آشنایی با تنظیم گرمایش داکت اسپلیت در زمستان با ما همراه باشید. تنظیم گرمایش و سرمایش داکت اسپلیت و راه اندازی صحیح آن می تواند کمک بسیاری در آسایش شما داشته باشد.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

یکی از موارد مهم و ضروری برای داشتن گرمایی مطبوع در داخل ساختمان، تنظیم صحیح داکت اسپلیت است. داکت اسپلیت ها به علت داشتن قابلیت تنظیم دوگانه سرمایش و گرمایش برای مکان های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. 
برای داشتن گرما و توزیع یکنواخت آن باید تنظیم درست و اصولی در دستگاه داکت اسپلیت انجام گیرد. در صورتی که تنظیم اصولی انجام نشود باعث اختلال در فرایند گرما  و حرارت و کاهش راندمان داکت اسپلیت در زمستان می‌شود. در ادامه به بررسی مراحل تنظیم گرمایش داکت اسپلیت در زمستان می پردازیم.

بررسی مراحل تنظیم گرمایش داکت اسپلیت در زمستان

تنظیم داکت اسپلیت در زمستان بسیار مهم است. برای این امر توجه به موارد زیر بسیار حائز اهمیت است.

نظافت و سرویس داکت اسپلیت

یکی از مهمترین مراحل قبل از اینکه داکت اسپلیت را برای فصل زمستان تنظیم کنیم، نظافت و سرویس دستگاه می باشد. اولین مرحله پرکاربرد تمیز کردن پنل داخلی دستگاه است. در زمستان به دلیل اینکه دستگاه به طور مداوم کار می کند، باعث ایجاد آلودگی و نشستن گرد و غبار در قسمت های دریچه های مخصوص خروجی هوا، اتصالات و فیلترها و فین های کندانسور می شود.
باید به این امر توجه داشت که تمیز نکردن آلودگی و گرد و غبار به تدریج باعث انسداد لوله ها و باعث اختلال در کارکرد صحیح دستگاه می شود. درست کار نکردن دستگاه داکت اسپلیت باعث اختلال در توزیع و تولید گرما به محیط می شود.
به منظور انجام سرویس داکت اسپلیت ابتدا باید دریچه ها را جداسازی کرد و بخش های پوشیده شده از گرد و غبار را با مواد شوینده تمیز کرد. 

برای خرید جدیدترین مدل های و اطلاع از قیمت داکت اسپلیت با بیتا سرویس تماس بگیرید.


باز کردن شیرها و اتصالات مخصوص خروجی دستگاه و ورودی آبگرم

یکی دیگر از مراحل نظافت و سرویس دستگاه باز کردن شیرها و اتصالات مخصوص خروجی و ورودی آبگرم می باشد. 
در صورتی که از سیستم گرمایشی موتور خانه استفاده می کنید باید فلکه های خروجی و ورودی آبگرم متصل به کویل آبگرم سیستم را باز کنید. در غیر این صورت اگر از پکیج شوفاژ دیواری استفاده می کنید برای راه اندازی گرمایش، بخش مربوط به گرمایشی پکیج را فعال کنید. 
باید توجه داشته باشید که هواگیری اتصالات و باز کردن شیرهای آبگرم از مهمترین اقدام در راه اندازی گرمایش دستگاه است. هواگیری از ایجاد سرو صدای اضافه در دستگاه جلوگیری می کند.

در مورد تنظیم سرمایش داکت اسپلیت در تابستان هم بخوانید.

نحوه تنظیم داکت اسپلیت در زمستان

بعد از مراحل سرویس، یکی از مهمترین عوامل موثر نحوه تنظیم داکت اسپلیت در زمستان است. تغییر حالت داکت اسپلیت از وضعیت سرمایش به گرمایش، یکی از اقدامات در جهت راه اندازی دستگاه محسوب می شود. تنظیمات مربوط به عملکرد دستگاه در تنظیمات MODE صورت می گیرد. در این صورت با کمک ریموت کنترل و ترموستات حالت MODE دستگاه را در وضعیت HEAT قرار می دهیم. 
در این حالت تغییر وضعیت گرما در تنظیم داکت اسپلیت در زمستان از 18 الی 25 متغیر است و بر اساس نوع نیاز و محیط شما می توانید تنظیمات مورد نظر را انجام دهید. برای اینکه به دمای مطلوب برسید، از دما 18 شروع کرده و به تدریج دما را افزایش دهید .نحوه قرارگیری  پنل و یونیت دستگاه، در کارایی داکت اسپلیت موثر می باشد. در این صورت باید محل مورد نظر از فضای کافی جهت چرخش و جریان هوا برخوردار باشد. 
فرآیند ایجاد گرمایش و توزیع هوای گرم در سیستم های داکت اسپلیت به وسیله کویل آبگرم اجرایی می شود. به منظور جلوگیری از یخ زدگی و معیوب شدن کویل دستگاه، باید هوای کافی در این قسمت جریان داشته باشد. همچنین، بسته نبودن خروجی دستگاه در فضاهای مختلف، از مولفه های مهم  تلقی می گردد.

اگر با انجام این مراحل برای راه اندازی داکت اسپلیت دچار مشکل شدید و دستگاه خطا داشت، حتما با یک سرویسکار ماهر تماس بگیرید. 


نکات قابل توجه برای تنظیم سرمایش و گرمایش داکت اسپلیت

برای تنظیمات داکت اسپلیت سرمایش و گرمایش باید به نکات مهم و قابل توجهی توجه کرد که ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم.

  1. اولین و اساسی ترین نکته این است که قبل از شروع هرکاری دستگاه را از برق خارج کنید تا دچار برق گرفتگی نشوید
  2. در هنگام سرویس مراقب کمپرسور ها و سایر قطعات باشید که به آب آغشته نشوند چون آسیب پذیر هستند.
  3. در فصل زمستان اطراف کندانسور نباید چیزی باشد.
  4. مراقب تمام دریچه های خروجی داکت اسپلیت در هنگام روشن کردن دستگاه باشید. حتما دریچه ها باز یا نیمه باز باشند. در این صورت عملکرد دستگاه به درستی انجام میگیرد و در کارایی داکت اسپلیت هم مفید است.

بیتا سرویس معتبرترین مجموعه در زمینه سرویس و تعمیر داکت اسپلیت در تهران و کرج می باشد. برای استفاده از خدمات تنظیم سرمایش و گرمایش می توانید با شماره تماس های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید. در برخی از موارد که از پکیج برای گرمایش داکت اسپلیت استفاده می شود، راه اندازی و تنظیمات کمی پیچیده است. حال اگر پکیج هم دچار مشکل باشد و کد خطایی را نمایش دهد دیگر کاری از شما ساخته نیست و سیستم نیاز به تعمیر و یا سرویس دارد. گاهی ممکن است به تعمیر پکیج نیاز داشته باشید. تمام این خدمات در بیتا سرویس ارائه می شود. با ما تماس بگیرید و از مشاوره و خدمات همکاران متخصص ما بهره مند شوید.


هزینه تنظیم سرمایش و گرمایش داکت اسپلیت

هزینه تنظیم سرمایش و گرمایش داکت اسپلیت وابسته به نوع و برند داکت اسپلیت شما می‌باشد. البته اگر فقط برای تنظیمات درخواست سرویس نمایید هزینه بسیار ارزانی خواهد داشت. به طور کلی توصیه می شود در هر فصل اقدام به سرویس سیستم های گرمایشی و سرمایشی نمایید.

برای دریافت خدمات و استعلام هزینه ها با بیتا سرویس تماس بگیرید.

دیگر خدمات بیتا سرویس در زمینه داکت اسپلیت:

نصب داکت اسپلیت

شارژ گاز داکت اسپلیتامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید