مراحل راه اندازی داکت اسپلیت + آموزش صحیح

09121074065 همراه
راه اندازی داکت اسپلیت

در این مقاله قصد داریم شما را با مراحل و روش های راه اندازی داکت اسپلیت آشنا سازیم. اگر راه اندازی این سیستم به خوبی انجام نشود، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید و سیستم نتواند سرمایش و گرمایش لازم را برای شما فراهم آورد.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

/post/86/split-duct-installation-in-karajداکت اسپلیت به عنوان یکی از کاربردی ترین سیستم های تهویه هوا می باشد. سرمایشی که توسط داکت اسپلیت برای شما تأمین می کند، توسط کمپرسور موجود در یونیت خارجی و گاز مبرد انجام می شود. از داکت اسپلیت در بیشتر موارد در فصل های سرد سال جهت تأمین سرمایش استفاده می شود. در این بخش سعی داریم، تا در رابطه با راه اندازی داکت اسپلیت اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم، تا شما بتوانید اطلاعات مورد نیاز خود را این رابطه بدست آورید.

جهت راه اندازی و استفاده کردن از داکت اسپلیت در حالت سرمایش و گرمایش اول باید اقدامات لازم برای سرویس کردن دستگاه انجام شود.

گرمایش داکت اسپلیت با پکیج

گرمایش داکت اسپلیت با پکیج به عنوان یکی از مناسب ترین گزینه برای گرم کردن محیط منازل شما می باشد. با توجه به این که اسپلیت از دو یونیت داخلی و خارجی تشکیل شده است، وظیفه ی یونیت داخلی این است، که در هنگام سرمایش از برق استفاده کند. در صورتی که از پکیج استفاده نکنیم، در فصل های سرد سال (زمستان) این یونیت جهت گرمادهی از برق استفاده خواهد کرد، ولی اگر یونیت داخلی از آب گرمی استفاده کند، که از پکیج می‌ آید، در این موارد جهت تأمین گرمایش نیازی به برق نخواهد داشت.

در این حالت یونیت داخلی اسپلیت که مجهز به کویل آب گرم است، با عبور هوای گرم بین فن‌ های چند سرعته که در کویل قرار دارند، می تواند هوای منازل شما را گرم کند. پکیج، آب گرم را از طریق پمپ‌ ها به کویل اسپلیت در یونیت داخلی ارسال کند. اگر جزو افرادی هستید، که مقدار و میزان گرمایش داکت اسپلیت با پکیج برای شما اهمیت دارد، و دوست دارید، دماهای متفاوتی را داشته باشید، می‌ توانید علاوه بر تنظیم میزان دور فن، از یک شیر سه راهی الکترونیکی نیز استفاده کنید.

در مواردی که شما از ترکیب پکیج و داکت اسپلیت برای تأمین گرمایش منازل خود استفاده می کنید، دیگر احتیاجی به رادیاتور و لوله کشی در ساختمان های خود نخواهید داشت. انجام این کار کمک می کند، تا قدرت گرمادهی افزایش پیدا کند، و گرم شدن منزل شما در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود. استفاده از داکت اسپلیت به تهویه هوا به صورت مطبوع و خوشایند کمک می‌ کند، و می تواند رطوبت و دما را تنظیم و کنترل کند. توانایی تصفیه هوا و ضد عفونی کردن آن را دارد. محدوده دمایی این روش گرم کردن در منازل ها بسیار بالا می باشد، چون استفاده از این روش باعث می شود، تا شما بتوانید دما را از 10- تا 48 درجه سانتی‌ گراد تغییر دهید. فیلترهای موجود در داکت اسپلیت قابلیت شست و شو را دارند.

اگر برای راه اندازی، نیاز به سرویس و تعمیر داکت اسپلیت دارید با بیتا سرویس تماس بگیرید.

راه اندازی داکت اسپلیت

برای اطلاع از قیمت داکت اسپلیت و خرید پکیج با بیتا سرویس تماس بگیرید.

تنظیم سرمایش داکت اسپلیت 

برای راه اندازی و تنظیم سرمایش داکت اسپلیت این مراحل را دنبال نمایید:

تغییر حالت دادن از حالت گرمایش به سرمایش توسط سرویس کار

برای تغییر حالت اول باید حالت گرمایش اسپلیت و موتورخانه غیرفعال شود. برای انجام این کار توصیه می کنیم، از سرویس کار کمک بگیرید. 

خالی کردن آب داخل کویل آبگرم داکت اسپلیت

برای تغییر حالت حتماً آب داخل کویل و یا منبع باید خالی شود. اگر آب موجود در کویل تخلیه نشود، باعث می شود، لوله‌ ها و منابع دچار پوسیدگی شوند.

تمیز کردن فیلترهای داکت اسپلیت (در صورت نیاز تعویض فیلتر)

تمیز کردن به عنوان یکی از مهم ترین کارهایی می باشد، که باید هنگام سرویس دستگاه انجام شود.

بررسی گاز مبرد داکت اسپلیت

برای انجام این کار حتماً باید گاز مبرد را بررسی و در مواردی که نیاز بود، باید شارژ گاز داکت اسپلیت انجام شود.

بستن درب و پنجره ها

برای این که بتوانید محیط زندگی خود را به قدر کافی خنک کنید، بهتر است، همه ی درب و پنجره ها را بسته نگه دارید. تنظیم سرمایش داکت اسپلیت به واسطه ی استفاده از دکمه ی cool که بر روی ترموستات داکت اسپلیت وجود دارد، انجام می شود.

تنظیم دمای 24-26 درجه سانتی گراد

می توانید دما را با توجه به نیاز خود تغییر دهید. معمولا بهترین دما برای ایجاد گرمایش در داکت اسپلیت بین 23 تا 26 درجه می باشد.

تنظیم گرمایش داکت اسپلیت

در بخش بالایی هم به این موضوع اشاره کردیم، برای راه اندازی حالت سرمایش در فصل های گرم سال (تابستان) حتماً باید دستگاه سرویس کاری شود. در اواخر فصل بهار که قرار است، وارد فصل های گرم سال شویم، افرادی که از این دستگاه استفاده می کنند، تصمیم می گیرند، سرمایش داکت اسپلیت را راه اندازی کنند. ممکن است، انجام این کار به نظر شما راحت باشد، ولی حتماً باید برای انجام این کار از افراد متخصص کمک بگیرید، چون ممکن است، در صورتی که این مراحل را خودتان انجام دهید، برخی از مشکلات را در پی داشته باشد، و یا حتی ممکن است، عملکرد داکت اسپلیت با اختلال مواجه شود. برای نحوه تنظیم سرمایش داکت اسپلیت باید اول حالت قبلی داکت اسپلیت را غیرفعال کنید. (در صورتی که داکت اسپلیت روی حالت گرمایش فعال است، آن را غیر فعال کرده و سپس اقدام به فعال کردن حالت سرمایش داکت اسپلیت انجام دهید.) برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تنظیم گرمایش داکت اسپلیت، مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

هزینه راه اندازی داکت اسپلیت

در صورتی که قصد راه اندازی و تنظیم گرمایش داکت اسپلیت در فصل های سرد را دارید، بهتر است، به موارد زیر توجه کنید.

 • نوع سیستم انتخابی برای ایجاد گرمایش داکت اسپلیت جهت تنظیم گرمایش اهمیت بسیار زیادی دارد.
 • سیستم گرمایش داکت اسپلیت در دو مدل طراحی و تولید می شوند. که شامل
 1. سیستم گرمایش داکت اسپلیت به صورت هیت پمپ
 2. سیستم گرمایش داکت اسپلیت به صورت آبگرم

نحوه ی تنظیم گرمایش داکت اسپلیت به شرح زیر می باشد.

 • برای تنظیم گرمایش و تغییر حالت حتماً باید اول دستگاه سرویس کاری شود. (در مواردی که این کار با آغاز فصل های گرم سال انجام دادید، دیگر نیازی نیست، کولر گازی را سرویس کاری کنید. این عقیده ی درستی نیست، چون حتما باید قبل از استفاده از حالت گرمایش و سرمایس سرویس کاری انجام شود، تا هنگام کار کردن با مشکلی رو به رو نشوید، که نیاز به تعمیر داکت اسپلیت باشد.)
 • برای سرویس کردن دستگاه اول باید فیلتر‌ها و رادیاتورها را تمیز کنید.
 • رسوب زدایی لوله‌ هایی که آبگرم از آن‌ ها عبور می‌ کند.
 • زمانی که به این مرحله رسیدید، اگر قرار است، از پکیج برای تأمین گرمایش استفاده کنید، فعال کردن حالت گرمایش کافیست، اما اگر از موتورخانه استفاده می‌ کنید، باید شیرهای آب گرم را باز کنید، تا آب وارد آن شود.
 • حالا نوبت به هواگیری دستگاه می رسد.
 • در مرحله بعدی تنظیم گرمایش داکت اسپلیت باید هواگیری انجام شود، تا در زمان گرم کردن محیط سر و صدا ایجاد نکند.
 • فعال کردن دکمه Heat 
 • بعد از فعال کردن این دکمه می توانید درجه ی گرمایش را تعیین کنید.
 • با انجام مراحل بالا حال می توانید از سیستم گرمایشی این دستگاه استفاده کنید.

مطالب و خدمات مرتبط:

سرویس داکت اسپلیت

داکت اسپلیت چیست؟ 

شارژ گاز داکت اسپلیت

نصب داکت اسپلیت در کرجامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید