X

علت گرم نکردن داکت اسپلیت + بررسی راهکارها

09121074065 همراه
علت گرم نکردن داکت اسپلیت

یکی از مشکلات رایج که ممکن است در فصل سرد سال با آن مواجه شوید، گرم نکردن داکت اسپلیت می باشد. این مورد شاید به دلیل اختلال در خود سیستم نبوده و از خرابی پکیج و یا دیگر سیستم ها باشد که باید بررسی و رفع شود. برای استفاده از خدمات تعمیر و سرویس داکت اسپلیت با بیتا سرویس تماس بگیرید.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

داکت اسپلیت به عنوان یکی از سیستم های تهویه ی خانگی محسوب می شود، که در فصل های گرم سال می تواند محیط را خنک و با آمدن فصل های سرد سال محیط را گرم کند. این دستگاه می تواند تمام مناطق را به صورت یکنواخت و یکسان گرم و یا سرد کند. وجود این ویژگی باعث می شود، تا به عنوان یکی از مناسب ترین گزینه ها برای استفاده در مناطق گرمسیری و سردسیری باشد. شما می توانید میزان هوای ورودی و خروجی را کنترل و تنظیم کنید، برای انجام این کار وجود دریچه تهویه لازم است. این دستگاه متشکل از بخش های مختلفی اعم از هواساز و کندانسور می باشد. قطعات تشکیل دهنده ی هواساز دارای قطعات دینام، پروانه، سینی، اوپراتور و کندانسور دارای قطعات فین، کمپرسور، دینام، پروانه می‌ باشد. برخی از مواقع ممکن است، به دلیل وجود دلایل مختلف این دستگاه نتواند محیط را به قدر کافی گرم کند. در این بخش قصد داریم، تا به بررسی دلایل گرم نکردن داکت اسپلیت بپردازیم.

برای خرید و استعلام قیمت داکت اسپلیت می‌توانید با شماره های درج شده در بیتا سرویس تماس بگیرید.

علت گرم نکردن داکت اسپلیت

این موضوع ممکن است، به خاطر دلایل مختلف رخ دهد. برای هر یک از مشکلاتی که ممکن است، برای داکت اسپلیت به وجود بیاید، راه حلی وجود دارد، که شما می توانید آن را برطرف کنید. در صورتی که اطلاعات کافی و آشنایی کامل با امور فنی دستگاه ندارید، بهتر است، از متخصصان باتجربه و آموزش دیده ما کمک بگیرید. متخصصان ما در بیتا سرویس در زمینه سرویس و تعمیر داکت اسپلیت در خدمت شما عزیزان خواهند بود.

برای اینکه متوجه مشکل و دلیل گرم نکردن داکت اسپلیت شوید این موارد را چک نمایید:

کنترل کردن شیرهای آب ورودی و خروجی داکت اسپلیت

اولین موردی که باید آن را چک کنید، باز نبودن شیرهای آب به دستگاه است. با توجه به این که این شیرها به کویل متصل هستند، و زمانی که قرار است، از دستگاه استفاده کنید، حتماً از باز بودن شیرها در زمان روشن کردن دستگاه مطمئن شوید. مسئله ی مهمی که باید به آن توجه کنید، هواگیری کردن شیرها قبل از روشن کردن داکت اسپلیت می باشد. موضوع مهم دیگری که حتماً باید به آن ها توجه کنید، نوع سیستم گرمایشی سازه می باشد. در برخی از سازه ها ممکن است، سیستم گرمایشی پکیج باشد، در این حالت می توانید با روشن کردن این دستگاه کار کردن شیرها را انجام دهید. ممکن است دلیل گرمایش ضغیف داکت اسپلیت در این سیستم ها، خرابی در پکیج باشد. انجام درست تنظیم گرمایش داکت اسپلیت از مواردی است که بر روی عملکرد این سیستم تاثیر می‌گذارد.

علت گرم نکردن داکت اسپلیت

در مورد تعمیر پکیج بیشتر بدانید. 

عدم تغییر حالت از روی کنترلر داکت اسپلیت

گاهی اوقات ممکن است، علت گرم نکردن داکت اسپلیت به این خاطر باشد، که کنترلر تنظیم نیست. در این موارد حتماً باید کنترلر بر روی وضعیت هات قرار بگیرد. تنظیم کردن دما با توجه به افرادی که از آن استفاده می کنند، تغییر می کند. نکته ی مهمی که باید به آن توجه کنید، این است، که باید از دمای کمتر شروع کنید، تا درجه مناسب با توجه به نیاز شما تنظیم و کنترل شود.

سرویس قطعات و شستن دریچه داکت

اگر قصد دارید، هنگام راه اندازی دستگاه راندمان کاری دستگاه در تمام فصول سال بالا باشد، حتماً باید سرویس داکت اسپلیت با توجه به فصل های سال انجام شود، و حتماً نظافت های لازم برای دستگاه صورت گیرد. در مواردی که سرویس کردن دستگاه به درستی انجام نشود، ممکن است، باعث شود، تا دستگاه به خوبی گرم نشود. هر زمان که تصمیم گرفتید، از سیستم گرمایشی این دستگاه استفاده کنید، قطعات مختلف این دستگاه از جمله یونیت داخلی و خارجی باید مورد شست و شو قرار بگیرند. در صورتی که قصد انجام این کار را دارید، باید دریچه بازدید را از دستگاه جدا کنید. بعد از آن می توانید با استفاده از مواد شوینده مناسب قطعات را شست و شو دهید.

مناسب بودن مکش هوای و باز بودن اطراف قسمت یونیت خارجی

زمانی که استفاده کردن از سیستم گرمایشی را آغاز کردید، به هیچ عنوان نباید، چیزی در اطراف یونیت خارجی وجود داشته باشد. اگر چیزی در اطراف یونیت وجود نداشته باشد، باعث می شود، هوای مناسب در رفت و آمد باشد.

باز نبودن دریچه‌ های خروجی دستگاه

در برخی از موارد هم ممکن است، گرم نکردن دستگاه به خاطر بسته بودن دریچه‌ های خروجی باشد. در زمان روشن بودن داکت اسپلیت حتماً باید دریچه‌ های خروجی را به درستی بررسی کنید.

اگر برای ایجاد گرمایش در داکت اسپلیت از کویل آب گرم استفاده می شود در صورت گرم نشدن داکت اسپلیت حتما این قطعه را که در یونیت داخلی نصب می شود را مورد بررسی قرار دهید. برای کاهش هزینه های مصرف برق داکت اسپلیت در فصل سرد و تامین هوای گرم، کویل آبگرم داکت اسپلیت تولید شد تا به جای استفاده از انرژی برق از گاز استفاده کند.

تنظیم گرمایش داکت اسپلیت به چه صورتی می باشد؟

داکت اسپلیت قابلیت استفاده در مکان های مختلف اعم از هتل‌ ها، ساختمان‌ های تجاری و مسکونی و... را دارد. گرمایش این دستگاه به این صورت انجام می شود، که گرمایش مورد نیاز به وسیله کویل آب گرم انجام می‌ شود، و در فصل های سرد سال برای راه اندازی سیستم گرمایشی باید کارهای مربوطه را انجام داد. برای این که بتوانید این کار را به راحتی و بدون دردسر انجام دهید، در این قسمت به بررسی نحوه ی تنظیم گرمایش داکت اسپلیت خواهیم پرداخت.

  • برای راه اندازی داکت اسپلیت، ابتدا باید آن را سرویس نمایید. هدف از سرویس کردن دستگاه هم به این خاطر است، که هنگام کارکرد دستگاه با مشکلی رو به رو نشوید.
  • اگر قرار است، از پکیج برای تأمین گرمایش استفاده کنید، حتماً باید حالت گرمایشی داکت اسپلیت را فعال کنید، ولی اگر از موتورخانه استفاده می کنید، باز کردن شیرهای آب گرم باعث می‌ شود، که آب وارد این بخش شود، و عملکرد دستگاه را برای گرم کردن به خوبی انجام شود.
  • حالا نوبت به هواگیری داکت اسپلیت می رسد، تا زمانی که برای تأمین گرمایش از آن استفاده می کنید، سر و صدا تولید نکنند.
  • حواستان باشد، که دکمه ی Heat را که بر روی ترموستات وجود دارد، را فعال کنید. بعد از این که این کار را انجام دادید، می‌ توانید درجه گرمایش را مشخص کنید. (نکته ی مهمی که باید به آن توجه کنید، این است، که افزایش درجه باید به صورت تدریجی انجام شود.)

مطالب و خدمات مرتبط:

نصب داکت اسپلیت

شارژ گاز داکت اسپلیتامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید