X

ایجاد گرمایش داکت اسپلیت با پکیج یا کویل آب گرم؟

09121074065 همراه
گرمایش داکت اسپلیت با پکیج یا کویل آب گرم؟

از داکت اسپلیت می توان هم برای ایجاد سرمایش و هم گرمایش استفاده نمود. در فصل سرد سال می توان از روش های متعددی برای ایجاد گرمایش در داکت اسپلیت استفاده کرد که از این موارد می توان به اتصال داکت به پکیج و یا نصب کویل آب گرم اشاره نمود.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

داکت اسپلیت ها با توجه به سیکل تبرید تراکمی کار خود را آغاز می کنند، و متشکل از کمپرسور، شیر انبساط، کندانسور و اواپراتور و شامل دو بخش یونیت داخلی (هواساز) و یونیت خارجی (کندانسور) می باشند. در رابطه با این دو یونیت باید بگوییم، که یونیت خارجی در بخش بیرونی و یونیت داخلی درون سقف کاذب نصب می شود. لوله مسی متصل کننده ی این دو یونیت به هم دیگر می باشد، و می تواند هوای سرد و یا گرم مورد نیاز شما را از طریق کانال کشی هایی که انجام شده است، به نقاط مد نظر شما منتقل می کنند. سیستم گرمایش داکت اسپلیت که برای یک ساختمان در نظر گرفته می شود، به دو صورت قابل اجرا می باشد. در یک حالت می توان تجهیزات در نظر گرفته شده برای سیکل سرمایش گرمایش مورد نیاز را تأمین کرد، و در یک حالت دیگر هم می توان با اضافه کردن کویل های حاوی آبگرم به دستگاه گرمایش مورد نیاز خود را تأمین کنید.

با چگونگی تنظیم گرمایش داکت اسپلیت آشنا شوید.

از چه روش هایی برای ایجاد گرمایش در داکت اسپلیت می توان استفاده نمود؟

یکی از متداول ترین روش ها برای ایجاد گرمایش در داکت اسپلیت به کارگیری کویل آبگرم می باشد. جنس بدنه ی کویل ها از نوع مس و از نظر شکل ظاهری مانند لوله هایی مارپیچی می باشند. زمانی که آب گرم در داخل لوله ها به گردش می آید، باعث می شود، تا گرمای مد نظر شما را تولید و به بخش مد نظر شما منتقل کند. زمانی که شما از کویل آب گرم برای ایجاد گرمایش مد نظر خود استفاده کنید، باعث می شود، تا میزان مصرف برق را به میزان زیادی کاهش دهد. گرمایی که توسط بلوور فن داکت اسپلیت تولید می شود، می تواند با نهایت قدرت و توان در محیط داخلی توزیع شود. به همین ترتیب شما می توانید در فصل های گرم سال از گرمای دستگاه و در فصل های سرد سال از گرمای آن استفاده کنید، و فضای مد نظر خود را به صورت یکسان گرم و یا خنک کنید.

برای خرید و اطلاع از قیمت داکت اسپلیت با بیتا سرویس تماس بگیرید.

ایجاد گرمایش در داکت اسپلیت با پکیج

ایجاد گرمایش مورد نیاز فضاهای مد نظر شما در داکت اسپلیت با پکیج به عنوان یکی از بهترین راهکارها برای ایجاد گرمایش در فصل های سرد سال می باشد. همانطور که قبلاً هم به این مورد اشاره کردیم، این دستگاه از دو یونیت تشکیل شده است. یونیت داخلی برای ایجاد سرمای لازم از برق استفاده می کند. در مواردی که از پکیج استفاده نمی کنیم، در فصل های سرد سال باید برای ایجاد گرمای لازم برق استفاده شود. ولی اگر این یونیت بتواند از آب گرمی که از پکیج می آید، استفاده کند، دیگر برای تأمین گرمایش نیازی به برق ندارند، و یونیت داخلی اسپلیت که دارای کویل مخصوص آب گرم است، با عبور هوای گرم بین فن‌ های چند سرعته که در کویل قرار دارند، هوای گرم را وارد محیط مد نظر شما کند.

پکیج می تواند آب گرم را از طریق پمپ‌ ها به سمت کویل اسپلیت در یونیت داخلی راهی کند. پس می توان گفت اگر شما از این ترکیب برای ایجاد گرمایش استفاده کنید، دیگر به رادیاتور و لوله کشی در ساختمان خود نیازی نخواهید داشت. هم چنین استفاده از این ترکیب می تواند میزان قدرت گرمادهی دستگاه را افزایش دهد، و محیط مد نظر شما زودتر گرم تر خواهد شد، و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر می باشد. 

برای خرید پکیج و استفاده از خدمات مرتبط مانند نصب، سرویس و تعمیر پکیج نیز می توانید با بیتا سرویس تماس بگیرید.

ایجاد گرمایش در داکت اسپلیت

نصب کویل آبگرم داکت اسپلیت

کویل آبگرم داکت اسپلیت مناسب برای نصب بر روی داکت اسپلیت در فصل های سرد سال می باشد. نصب این دستگاه می تواند به کاهش مصرف انرژی کمک کند، و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه تر می باشد. برای نصب کویل آب گرم را بر روی بخش یونیت داخلی دستگاه تهویه مطبوع قرار می دهند. زمانی که این کار در حال انجام می باشد، باید پیش از انجام هر کاری آب گرم را از طریق لوله کشی به کویل نصب شده برساند، تا شما بتوانید از آن به عنوان یک دستگاه گرمایشی استفاده کنید. از جمله روش هایی که شما می توانید کویل آبگرم را بر روی داکت اسپلیت نصب کنید، استفاده از پکیج و موتورخانه می باشد. نصب کویل آبگرم داکت اسپلیت باعث می شود، تا دیگر دستگاه به تعمیر خاصی نیاز نداشته باشد، و فقط قبل از راه اندازی آن را سرویس کنید، کافیست.

استفاده از کویل آب گرم برای ایجاد گرمایش در داکت اسپلیت

در ادامه به بررسی نحوه ی راه اندازی سیستم گرمایشی داکت اسپلیت خواهیم پرداخت، تا شما در راه اندازی آن با مشکل رو به رو نشوید.

تمیز کردن و شست و شوی یونیت داخلی و خارجی

قبل از این که از گرمایش این دستگاه استفاده کنید، اولین کاری که باید انجام دهید، شستشوی پنل داخلی و خارجی دستگاه می باشد. در صورتی که شما کندانسور و پنل داخلی را تمیز کنید، باعث می شود، تا مشکلاتی که ممکن است، بعداً برای شما پیش بیاید، را کاهش دهد، و باعث افزایش راندمان کاری و توان گرمایشی دستگاه می شود. در صورتی که بر روی دستگاه آلودگی و گرد و خاک جمع شود، باعث گرفتگی و انسداد لوله ها و در نتیجه باعث کاهش بازدهی سیستم می شود. برای این که از به وجود آمدن این مشکل جلوگیری کنید، بهتر است، در فواصل زمانی مشخص نسبت به سرویس دوره ای داکت اسپلیت اقدام کنید. انجام این کار به افزایش بازدهی دستگاه و کاهش پیدا کردن مصرف انرژی کمک خواهد کرد. برای این که بتوانید یونیت خارجی را شست و شو دهید، اول باید دریچه ی مربوط به بازدید داکت اسپلیت باز شود. دلیل این موضوع هم به این خاطر است، که باز شدن دریچه به شما کمک می کند، تا به قطعات موجود در دستگاه به راحتی دسترسی داشته باشید.

باز کردن فلکه شیرهای مخصوص ورودی و خروجی آبگرم

بهتر است، پیش از استفاده از حالت گرمایش این دستگاه شیرهای ورودی و خروجی آبگرم را باز کنید. در مواردی که گرمایش ساختمان های مد نظر شما توسط سیستم حرارت مرکزی و یا موتورخانه انجام می شود، باز کردن فلکه های مربوط به ورودی و خروجی آبگرم متصل شده به کویل آبگرم اهمیت بسیار زیادی دارد. ولی اگر گرمایش مد نظر شما توسط پکیج شوفاژ دیواری تأمین می شود، اول باید پکیج را روشن کنید، تا آب گرمی که نیاز دارید، تأمین شود. بعد از این که شیرهای آبگرم را باز کردید، حتماً باید آن ها را هواگیری کنید.

تغییر حالت داکت از سرمایش به گرمایش

از دیگر کارهایی که انجام آن ضروری و واجب است، تغییر مود داکت اسپلیت می باشد. برای انجام این کار می توانید از ریموت کنترل داکت استفاده کنید.

مصرف برق داکت اسپلیت

مصرف برق داکت اسپلیت یکی دیگر از مواردی می باشد، که برای افرادی که قصد خرید دارند، مهم می باشد. برای تعیین تعرفه ی میزان مصرف برق موارد مختلفی اعم از برند، ظرفیت و دیگر موارد فاکتورهای تأثیرگذاری هستند. مورد دیگری که می تواند تأثیرگذار باشد، این است، که آیا دستگاه سیستم اینورتر دارد، یا نه. چون در مورد سیستم های اینورتر دار باید بگوییم، که این سیستم به کمک کمپرسوری که دارد، می تواند به کاهش هزینه های ناشی از مصرف برق کمک کند.

ممکن است، میزان مصرف برق داکت های اسپلیت برندهای مختلف نسبت به هم متفاوت باشد. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم، داکت اسپلیتی که خریداری می کنید، کم ترین میزان مصرف برق را داشته باشد.

مقالات و خدمات مرتبط:

شارژ گاز داکت اسپلیتامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید