X

آشنایی با شرایط و قوانین نصب پمپ آب در واحد آپارتمان

09121074065 همراه
نصب پمپ آب در واحد آپارتمان

نصب پمپ آب برای طبقاتی که فشار آب در آنها کم است، بسیار ضروری است. در برخی از مواقع ساکنین ترجیح می دهند، پمپ را در واحد خود نصب کنند. برای دریافت مشاوره در این زمینه و دریافت خدمات با بیتا سرویس تماس بگیرید.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

پمپ آب یکی از تجهیزات بسیار کارآمد و مورد نیاز در ساختمان های مسکونی می باشد، تا آب مورد نیاز خانوارها را در طبقات بالاتر ساختمان تأمین شود.
نصب پمپ آب در واحد آپارتمان کار سختی نیست، ولی به خاطر این که این پمپ به صورت ترکیبی از برق و آب می باشد، به همین خاطر باید از درست نصب شدن آن مطمئن شوید. افرادی که در این زمینه تخصص کافی ندارند، بهتر است، این کار را انجام ندهند. برای نصب پمپ آب توصیه می کنیم، از همکاران ما در فروشگاه بیتا سرویس که تجربه و تخصص کافی در این زمینه دارند، کمک بگیرید. برای این که با مراحل نصب پمپ آب آشنا شوید، با ما همراه باشید، تا اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم.

روش‌ نصب پمپ آب در ساختمان

روش های در نظر گرفته شده برای نصب پمپ آب در ساختمان به شرح زیر می باشد.

 نصب پمپ روی منبع آب شهری به‌ صورت مستقیم

نصب پمپ به این روش به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود. دلیل آن هم این است، که روشی غیر قانونی محسوب می شود. زمانی که بخواهید هزینه های ناشی از نصب را کمتر کنید، این روش پیشنهاد می شود.
برای نصب پمپ به این روش باید آب را از لوله‌ های شهری تأمین کنید. فشار آب در این مورد خوب است، ولی مشکلاتی را برای شما به وجود خواهد آورد. هم چنین استفاده از این روش باعث می شود، تا فشار آب ورودی به آپارتمان‌ های دیگر کم شود، و باعث اعتراض دیگر ساکنین ساختمان شود. در مواردی که آب شهر قطع شود، پمپ بدون این که منبع داشته باشد، به کار خود ادامه می دهد، ولی به مرور زمان فرسوده می شود، و مجبور می شوید، آن را تعویض کنید.

برای تعمیر پمپ آب با بیتا سرویس تماس بگیرید.

نصب پمپ روی منبع آب خانگی

نصب پمپ روی منبع آب خانگی به عنوان بهترین روش برای نصب می باشد. نصب پمپ به این روش دیگر بر روی فشار آب ساختمان هایی که در اطراف ساختمان شما هستند، تأثیر نخواهد گذاشت. هم چنین در مواردی که آب شهری قطع می شود، آب شما قطع نخواهد شد. دلیل این موضوع هم به این خاطر است، که به منبعی غنی متصل می باشد.

نصب پمپ آب آپارتمان

نصب پمپ دو منظوره

نصب پمپ به این روش همانند روش قبلی که به آن اشاره کردیم، از منبع ذخیره آب استفاده می‌ شود. با استفاده از شیر می توانید یک شاخه از آب اصلی را به ورودی تانک متصل کنید. تنها فرقی که با روش قبلی دارد، این است، که ورودی آب شهری پس از طی اتصالات پمپ به ورودی تانک خواهد رسید.

مراحل نصب پمپ آب در واحد آپارتمان

برای نصب پمپ آب در واحد آپارتمان باید این مراحل را طی نمایید و از تجهیزاتی که در ادامه معرفی می‌شود استفاده نمایید:

مراحل آماده سازی پمپ

آماده سازی پمپ برای نصب به عنوان یکی از مهم ترین مراحل نصب محسوب می شود. اهمیت این مرحله آن قدر زیاد است، که پس از اتمام تمام مراحل تعیین می کند، که پروژه ی شما به‌ درستی کار می کند، یا خیر. تجهیزاتی که برای نصب پمپ به آن نیاز پیدا می کنید، شامل موارد زیر می باشد.

 • لوله‌ های آب
 • کابل‌ های برق
 •  انبردست
 • آچار
 • چسب برق
 • پیچ و پیچ گوشتی

توصیه می کنیم، برای انتخاب بهترین مدل پمپ از افرادی که در این زمینه تخصص دارند، کمک بگیرید، تا بتوانید بهترین مدل را انتخاب کنید.

شرایط نصب پمپ آب برای واحد آپارتمان

نصب کردن دوشاخه پمپ 

ممکن است، این سوال برایتان پیش بیاید، که چگونه می توان پمپ آب را در منزل خود نصب کنید. برای نصب اول باید دو شاخه پمپ آب را وصل کنید. بیشتر مدل های تولید شده برای این که بتوانند به درستی کار کنند، وابسته به برق می باشند. دوشاخه ای که شما برای استفاده از پمپ نصب می کنید، می تواند برق مورد نیاز پمپ را تأمین کند. محل نصب آن هم نباید خیلی دور باشد.

ایجاد فضای مناسب برای پمپ آب 

انتخاب فضای مناسب برای پمپ با توجه به این که قصد دارید، در کدام قسمت از منزل خود از پمپ استفاده کنید، تعیین خواهد شد. اغلب برای نصب پمپ آشپزخانه را انتخاب می کنند. بعد از تعیین فضای مناسب لوله‌ های اصلی آب را برای اتصال به این پمپ وصل کنید.

سیم کشی

حالا نوبت به مرحله سیم کشی پمپ می رسد. سیم های برق را باید به گونه ای انجام دهید، که دوشاخه برق به پمپ آب متصل شود.

نصب پمپ آب 

بعد از این که آماده سازی های لازم را برای نصب انجام دادید، نوبت به نصب آن می رسد. کابل‌ های برق و لوله‌ های آب را با توجه به دستورالعملی که برای نصب تعیین شده است، آن را به پمپ متصل کنید. نکته ی مهمی که باید به آن توجه کنید، این است، که باید هم برق و هم آب را تا پایان کار قطع کنید.

تست پمپ آب 

بیشتر پمپ های آب پیش از این که کار خود را شروع کند، احتیاج به پرایمینگ دارند. منظور از پرایمینگ فرآیندی می باشد، که در آن آماده سازی های لازم را برای پمپ آب برای استفاده با افزایش سطح فشار آن انجام می دهند. بعد از پرایمینگ با باز کردن دریچه‌ های آب و روشن کردن برق، تست کنید، تا ببینید، که پمپ شما درست کار می‌ کند، یا نه.
در صورتی که تمام مراحلی که به آن ها اشاره کرده ایم، را به درستی انجام داده باشید، آب به آرامی جریان خواهد یافت. ولی در برخی از موارد ممکن است، نشت‌ هایی را در برخی از نواحی اطراف اتصالات مشاهده کنید. برای رفع این مشکل کافیست، اتصالات را سفت کنید.

مزایای نصب پمپ آب در خانه

نصب پمپ آب در این روزها یکی از موارد ضروری در آپارتمان ها می باشد. این امر دارای مزایای زیر می باشد:

صرفه جویی و کاهش هزینه‌ ها

نصب پمپ آب به غیر از این که آب مورد نیاز ساکنین را به صورت نامحدود تأمین می کند، و می تواند به حفظ فشار ثابت آب کمک کند. هم چنین می تواند به کاهش مصرف انرژی و هزینه ها کمک خواهد کرد. این نوع از پمپ ها فقط در مواردی که نیاز است، با مصرف برق کار می کنند.

مطمئن شدن از تامین منظم آب

وظیفه ی اصلی پمپ این است، که بتواند آب را به مخزن آب خانه شما پمپ کند. پمپ کردن آب کمک می کند، تا شما بتوانید در قسمت های دیگر منزل خود از آب استفاده کنید. زمانی که شما برای واحد خود پمپ نصب می  کنید، می توانید از تأمین آب منظم و دائمی خود مطمئن باشید.

تأمین فشار آب مداوم

در برخی از موارد ممکن است، هنگام شستن لباس های خود متوجه افت فشار آب نشوید. ولی زمانی که در حال دوش گرفتن می باشید، این مسئله می تواند برای شما ناراحت کننده باشد. پمپ آب فشار ثابتی که سیستم آب خانه شما به صورت روزانه به آن نیاز دارد، را تامین خواهد کرد.

نکات مهم هنگام نصب پمپ آب آپارتمان ها

 • بهتر است، پمپ آب را در مکانی نصب کنید، که سرپوشیده باشد.
 • پمپ و مخزن حتماً باید تا جایی که برایتان امکان دارد، نزدیک به هم نصب شوند.
 • مکانی را برای نصب پمپ و مخزن انتخاب کنید، که بتوانید به راحتی و بدون وجود هیچ مشکلی هر دو را در یک فضا نصب کنید.
 • سطح زیر مخزن حتماً باید صاف و هموار باشد، تا بتواند بعد از این که مخزن پر از آب شد، وزن آن را تحمل کند.
 • حتماً باید در فصل های سرد سال از یخ‌ زدگی پمپ جلوگیری شود.
 • حجم مخزن ذخیره با توجه به مقداری آبی که شما به آن نیاز دارید، تعیین شود.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • شاه بابایی
  باسلام جهن خریدپمپ اب ونصب آن دربالکن جهت فشارهای راهنمایی کنید وبراوردهزینه فرمایید.
  • مدیر سایت

   با سلام

   لطفا با شماره 09123234501 سرکار خانم مهندس فرومندی تماس بگیرین

   هر سوالی در مورد پمپ و قیمت و کیفیت پمپ ها دارین بفرمایین راهنمایی میکنن

    

 • کرمی
  سلام .وقت بخیر ی سوال داشتم. ایا نصب پمپ فشار به ابگرمکن واحد خودمان از لحاظ قانونی و شرعی مشکل نداره؟
  • مدیر سایت

   سلام 

   عرض ادب

   شما باید پمپ رو تو مسیر ورودی اب اصلی واحد نصب کنین

   که فشار اب کل واحد تقویت بشه

تماس بگیرید