X

مناسب ترین مکان برای نصب کولر گازی کجاست؟

09121074065 همراه
بهترین محل نصب کولر گازی

انتخاب بهترین محل نصب کولر گازی یکی از مواردی به شمار می رود، که می تواند بر روی عملکرد دستگاه تأثیر بگذارد. بعد از خرید کولر گازی اولین مسئله ای که باید به آن توجه کنید، انتخاب محلی مناسب برای نصب کولر می باشد.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

ممکن است، این سوال در ذهن برخی از افرادی که قصد خرید کولر گازی (اسپلیت) را دارند، پیش بیایید، که بهترین محل نصب کولر گازی کدام قسمت می باشد؟ سوالاتی مختلفی دیگری اعم از موارد زیر ممکن است، برایتان پیش بیایید، که کولر گازی را باید در گرم ترین نقطه ی منازل نصب شود، یا سردترین نقطه؟ برای پاسخ به این سوالات بهتر است، تا آخر این مطلب با ما همراه باشید، تا به بررسی نکات مهم در این باره بپردازیم.

گاهی اوقات ممکن است، قصد داشته باشید، که کولر گازی و یا کندانسور خود را در مکانی که فکر می کنید، مناسب است، نصب کنید. ولی در برخی از موارد ممکن است، بخواهید بهترین مکان را برای نصب کولر گازی در نظر بگیرید، تا به افزایش راندمان کاری و عمر مفید دستگاه کمک کنید. حال باید به این سوال پاسخ دهیم، که بهترین محل نصب کولر گازی کجاست؟

بهترین محل نصب کولر گازی

مشاوره در زمینه مکان مناسب نصب کولر گازی

اگر برای نصب کولر گازی تجربه و تخصص لازم را ندارید، می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید، تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن برای نصب به منزل شما مراجعه کنند. کولر گازی یکی از سیستم های تهویه هوای مطبوع می باشد، که برای خنک کردن محیط مد نظر شما هوای داخل محیط را مکش می کند. در مواردی که هوای بیرون از منزل شما گرم تر می باشد، کولر گازی برای این که بتواند محیط داخلی منزل شما را خنک کند، باید سخت کار کند، تا بتواند دمای هوای خانه را به میزان دمای تعیین شده برساند. برای انجام این کار ممکن است، مدت زمان بیشتری طول بکشد، و در مواردی که این فرآیند ادامه پیدا می کند، باعث می شود، تا شما هزینه ی بیشتری را برای مصرف برق پرداخت کنید. پس برای کاهش هزینه ی های ناشی از صرف برق باید در مکانی کولر گازی را نصب کنید، که باعث کاهش این هزینه ها شود. پس این سوال مطرح می شود، که مکان ایده آل برای نصب کجاست؟

مکان ایده آلی مکانی می باشد، که در مقابل نور مستقیم خورشید قرار نگیرد، و در خنک ترین بخش خانه باشد.

بیتا سرویس سعی دارد، با کمترین سود محصولات را به دست مشتریان عزیز برساند. همچنین ما در زمینه خدمات نصب اسپلیت، تعمیر اسپلیت و سرویس اسپلیت هم خدمات رسان شما عزیزان خواهیم بود.

مناسب ترین مکان برای نصب کولر گازی کجاست؟

در ادامه قصد داریم شما را مکان هایی مختلفی که برای نصب کولر گازی مناسب هستند، آشنا سازیم:

مناسب ترین مکان برای نصب پنل داخلی کولر گازی

پنل داخلی کولر گازی موظف است، که باد خنک و مطبوع را در محیط مد نظر شما پخش کند، پس باید در محلی نصب شود، که بتواند این کار را به درست ترین شکل ممکن انجام دهید. نکات مهمی که باید در نصب پنل داخلی در نظر داشته باشید، به شرح زیر می باشد.

 1. رعایت فاصله ی حداقل 50 سانتی متر از سقف اولین موضوعی می باشد، که باید به آن توجه کنید. دلیل این موضوع هم به این خاطر می باشد، که هوای گرم سبک تر می باشد، و به سمت بالایی شروع به حرکت می کند، و در نزدیکی سقف تجمع پیدا می کند. 
 2. اگر قرار است، از کولر گازی در سالن های پذیرایی استفاده شود، بهتر است، یونیت داخلی در مرکز سالن قرار بگیرد، تا هوای سرد و خنک در تمام محیط در حال پخش شدن باشد.
 3. به طور کلی باید گفت، که یونیت داخلی کولر گازی باید در مکانی نصب شود، که نزدیک به محلی باشد، که شما در آن جا می خوابید. دلیل این موضوع هم به این خاطر می باشد، که شما به جای انتظار برای خنک شدن کل اتاق، بلافاصله خنک کنندگی را احساس کنید.
 4. نکته ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است، که یونیت داخلی باید به دور از منبع گرد، غبار و ذرات دیگر قرار بگیرد. دلیل این موضوع هم به این خاطر می باشد، که تمیز کردن یا تعویض فیلترهای هوا در فواصل زمانی طولانی انجام شود.
 5. به هیچ عنوان نباید پنل داخلی روبروی درب و پنجره نصب شود. دلیل این موضوع هم به این خاطر می باشد، که با هر بار باز شدن درب و یا پنجره باعث خروج هوای خنک می شود.
 6. فضای اطراف پنل داخلی باید به قدر کافی باز باشد، تا در صورتی که نیاز به سرویس و یا تعمیر داشت، با مشکل رو به رو نشوید. 

بیتا سرویس از مراکز و نمایندگی ایران رادیاتور در تهران و کرج می باشد. برای نصب انواع پکیج در برندهای مختلف می توانید با ما تماس بگیرید.

مناسب ترین مکان برای نصب پنل بیرونی کولر گازی

پنل بیرونی کولر گازی متشکل از کندانسور و کمپرسور می باشد، و بعد از این که به خنک کردن هوای محیط مد نظر شما کمک کرد، دوباره هوای خنک را از طریق پنل داخلی به محیط برمی گرداند. پس برای این که پنل بیرونی بتواند بیشترین کارایی را داشته باشد، و در فواصل زمانی کوتاه مدت دچار آسیب و خسارت نشوند، باید در محل مناسبی نصب شود. برای انتخاب بهترین محیط نیاز است، نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم، را مد نظر قرار دهید.

فضای باز و فاصله کافی در اطراف یونیت بیرونی کولر گازی

محل نصب یونیت بیرونی باید در مکانی باشد، که فضای لازم را برای لرزش بدون ایجاد سر و صدای زیاد و برای گردش مناسب هوا داشته باشد. در مواردی که فضای کافی را در اختیار داشته باشد، جریان هوای داخلی بهتر انجام می شود. زمانی که فضای کافی در اختیار داشته باشد، دچار آسیب کمتری می شود، و دیگر نیاز نیست، نگران برخورد اجسام خارجی باشید.

به هیچ عنوان پنل بیرونی را در مکان گرم و تابش مستقیم آفتاب قرار ندهید.

تا جایی که برایتان ممکن است، از نصب یونیت خارجی کولر گازی در مناطق گرم و مرطوب و یا تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری کنید. توصیه می کنیم، مکانی را انتخاب کنید، که به قدر کافی سایه دار باشد، و گرمای زیادی در آن بخش نباشد. هم چنین فاصله زیادی با محیطی که قرار است، به وسیله کولر خنک شود نداشته باشد. 

بهتر است، از پوشاندن یونیت بیرونی خودداری کنید.

منظور از نصب کولر گازی در محیطی که سایه است، این است، که آن را در پشت گیاهان، نیمکت ها و یا هر چیز دیگری قرار ندهید، چون در این صورت باعث می شود، گردش هوا به درستی انجام نمی شود. از سوی دیگر هم باید گفت، که کویل ها می توانند به راحتی با شاخ و برگ ها مسدود شوند.

اگر به دنبال نصاب پکیج حرفه‌ ای برای نصب پکیج خود هستید، و یا تمایل به نصب پمپ آب دارید، با ما تماس بگیرید. 

نصب کولر گازی در بالکن و پشت بام

نصب کولر گازی در بالکن و پشت بام

با فرارسیدن فصل های گرم سال تنها راه خنک کردن محیط مد نظر نصب کولر گازی بر روی بالکن و پشت بام می باشد. در صورتی که کولر گازی انتخابی شما کیفیت مطلوب را داشته باشد، می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن محیط داخلی منزل شما را خنک کند. اگر قصد دارید، این دستگاه را در بالکن و یا پشت بام نصب کنید، برای این که بتوانید به افزایش راندمان کولر گازی، بهبود عملکرد و بالا رفتن سطح کیفیت جریان هوای مطبوع در محیط کمک کنید، بهتر است، به نکات مهم زیر توجه داشته باشید.

 • پنل خارجی کولر را در بالکن و یا پشت بام نصب کنید. دلیل این موضوع هم به این خاطر می باشد، که نور مستقیم آفتاب ندارد، و می توانید از سایه بان استفاده کنید.
 • محلی که برای نصب کندانسور انتخاب می کنید، بهتر است، از دیوار فاصله داشته باشد، چون در غیر این صورت باعث چسبیدن پنل به دیوار و عملکرد کندانسور مطلوب نخواهد بود.
 • مکانی که قرار است، برای نصب کولر گازی انتخاب شود، بهتر است، در مجاورت دستگاه ها و وسایلی که لرزشی زیادی را تولید می کنند، نباشد، چون می تواند در عملکرد کولر گازی اختلال ایجاد کنند.
 • زمانی که قرار است، کولر گازی در بالکن و یا پشت بام نصب شود، به هیچ عنوان نباید محیط و فضا آلوده چون ممکن است، آلودگی از طریق پنل خارجی وارد محیط داخلی ساختمان شود. 
 • زمانی که نوبت به لوله کشی کندانسور و پنل داخلی رسید، باید از میزان استاندارد لوله استفاده کنید، چون در مواردی که از لوله ی استاندارد زیاد استفاده شود، آسیب خواهد دید.

نصب کولر گازی در نمای ساختمان

نصب کولر گازی در نمای ساختمان

در مواردی که قصد دارید، کولر گازی را در نمای ساختمان نصب کنید، باید مشخص شود، که فاصله ی پنل کولر گازی از سقف باید چقدر باشد؟

اولین نکته ی که باید به آن توجه کنید، این است، که فاصله ی پنل کولر گاز از سقف و زمین استاندارد و درست باشد. دلیل استاندارد بودن فاصله هم به این خاطر می باشد، که کولر گازی هوا را از بخش بالایی دریافت و پس از تهویه کردن آن هوا را از دمپر به بیرون منتقل می کند. (فاصله ی استاندارد پنل کولر گازی از سقف 20 سانتی متر و از زمین 2.5 متر می‌ باشد.)

در برخی از موارد ممکن است، که اگر طول سقف از این میزان بلندتر و کوتاه تر باشد، باید چه عملیاتی را برای نصب انجام دهید. در مواردی که نیاز است، که از این نوع کولر استفاده کنید، در مواردی که سقف کوتاه باشد، باید پنل کولر گازی از سقف فاصله ی 20 سانتی متری داشته باشد، و در مواردی که سقف منزل، از حالت استاندارد بلندتر باشد، باید حداکثر فاصله دو متر و نیم از زمین را رعایت کنید.

تفاوت محل نصب کولر گازی با داکت اسپیلت

تفاوتی که در مورد کولر گازی و داکت اسپیلت وجود دارد، در مورد تفاوت هایی می باشد، که در مورد طراحی سیستم داخلی آن ها وجود دارد. پس برای نصب آن محیطی که باید بیشتر از همه مورد بررسی و توجه قرار بگیرد، پنل‌ های سقف کاذب برای اجرای کانال کشی و نصب داکت اسپیلت می باشد. بعد از این که شاسی فلزی و لوله‌ های مسی نصب شدند، نوبت به نصب کندانسور و کمپرسور برای هواسازی مطلوب می رسد.

در مورد سرویس موتورخانه، نصب رادیاتور و سرویس مینی چیلر هم بخوانید.

نکات مهم برای محل نصب کولر گازی 

 • از ورود گرد و غبار به داخل لوله‌ های مبرد جلوگیری کنید. ورود این ذرات می تواند کمپرسور کولر آسیب برساند.
 • زمانی که نوبت به نصب پنل داخلی رسید، باید از محکم بودن صفحه نگهدارنده مطمئن شوید.
 • پاساژ و مراکز خرید در ارتفاع بالا و سقف مناسب ترین محل برای نصب کولر گازی پرتابل و داکت اسپیلت می باشند.
 • فاصله ای که باید بین پنل داخلی و خارجی وجود داشته باشد، حداقل 3.5 متر و حداکثر 15 متر می‌ باشد. 
 • اگر می خواهید از آلودگی صوتی جلوگیری کنید، بهتر است، پنل داخلی را دور از اتاق خواب نصب کنید.
 • جنس لوله هایی که قرار است، برای نصب کولر گازی انتخاب شود، باید از نوع مسی باشد.

شرایط و مکان نصب اسپلیت کولر گازی

 • به هیچ عنوان نباید سیستم های داخلی اسپلیت را در محیط هایی که در معرض هوای مرطوب و گرم بیرون نصب کنید. دلیل این موضوع هم به این خاطر می باشد، که سبب تقطیر رطوبت و از دست دادن سرما می شود.
 • در مواردی که دستگاه داخلی را به شکل دیواری نصب می کنید، باید توجه داشته باشید، که حتماً راه لوله درین در آن باز باشد، و مطمئن شوید، که محل نصب تراز می باشد. 


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید