X

علت خاموش شدن پکیج در برندهای مختلف + راه کارهایی برای رفع مشکل

09121074065 همراه
علت خاموش شدن پکیج

خاموش شدن پکیج ها به عنوان یکی از مشکلاتی می باشد، که ممکن است، با گذشت زمان پکیج شما دچار این مشکل شود. در این مقاله قصد داریم، تا به بررسی دلایل مهمی که باعث خاموش شدن پکیج می شود، بپردازیم، تا شما بتوانید به موقع نسبت به تعمیر پکیج خود اقدام کنید.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

پکیج ها که در چند سال اخیر توانسته اند، طرفداران زیاد پیدا کنند، مانند هر وسیله ای دیگر به خاطر استفاده ی بیش از حد و یا مسائل دیگری ممکن است، دچار مشکل شوند. یکی از مشکلاتی که ممکن است، برای پکیج شما به وجود بیایید، خاموش شدن پکیج ها می باشد. با توجه به این که افراد معمولی که تخصصی در این زمینه ندارند، نمی توانند برای رفع مشکل اقدام کنند، بهتر است، از افراد باتجربه و متخصص در این زمینه کمک بگیرند. برای این که شما آشنایی نسبی با دلایل خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه و زمستانه داشته باشید، در این بخش سعی کرده ایم، اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم.

نکته ی مهمی که در این مواقع باید به آن توجه داشته باشید، این است، که برای تعمیر پکیج اول باید دلیل به وجود آمدن آن را مشخص کنید، تا بتوانید برای رفع مشکل اقدام کنید.

علت خاموش شدن پکیج در حالت زمستانه

علت خاموش شدن پکیج در حالت زمستانه و تابستانه

یکی از عیب هایی که ممکن است، برای پکیج ها به وجود بیایید، خاموش خاموش شدن پکیج در حالت زمستانه می باشد. در ادامه به معرفی دلایلی می پردازیم، که باعث به وجود آمدن این اتفاق می شود.

 • تنظیم کردن دمای گرمایش روی عدد کم

در مواردی که درجه ی گرمایش پکیج در دمای پایین تنظیم شده باشد، پکیج شما برای هر برندی که باشد، نمی تواند در حالت زمستانه روشن شود. برای این که بتوانید این مشکل را برطرف کنید، کافیست، دمای پکیج را بالا ببرید، تا پکیج کار کند.

 • خرابی کلید تنظیم دمای مدار گرمایش

گاهی اوقات ممکن است، کلید (دسته پلاستیکی) که برای تنظیم دما در نظر گرفته شده است، از داخل شکسته شود. زمانی که این کلید می شکند، نمی توانید آن را حرکت دهید، و پتانسیومتر آن کار نمی کند. برای این که بتوانید این مشکل را برطرف کنید، کافیست، کلید را تعویض کنید.

 • کار نکردن ترموستات اتاقی

ترموستات اتاقی که برای پکیج ها در نظر گرفته شده است، وظیفه ی بررسی و تنظیم کردن دمای اتاق را برعهده دارد. برد پکیج با بررسی دمایی که اعلام شده است، دستور روشن شدن پکیج را صادر می کند. ولی در مواردی که ترموستات خراب باشد، نمی تواند دمای واقعی را به برد اعلام کند، و پکیج در حالت زمستانه روشن نمی شود. برای این که بتوانید این مشکل را برطرف کنید، کافیست، با یک سره کردن سیم ترموستات روشن شدن یا نشدن پکیج را بررسی کنید، و در صورت لزوم این قطعه رو تعویض کنید.

 •  باز بودن شیر بای پاس

شیر بای پاس که در پکیج قرار داده شده است، موظف است، از گردش آب داغ در داخل پکیج جلوگیری کند. در مواردی که این شیر باز باشد، آب داغ در مدار پکیج چرخش پیدا می کند، و باعث می شود، دستگاه زودتر داغ شود. برای این که بتوانید این مشکل را برطرف کنید، کافیست، فنر شیر را که به خاطر رسوبات گیر کرده است، تمیز کنید، تا از حالت فنری خارج شود. هم چنین در مورد این قطعه باید بگوییم، که وجود دلایل مختلفی اعم از وجود رسوب در مدار گرمایش و مدار پکیج، خرابی کلید NTC گرمایش و وجود نقص در پمپ سیرکولاتور می تواند از دیگر دلایل خاموش شدن پکیج بوتان در حالت زمستانه باشند.

دلایلی که باعث می شود، پکیج شما در حالت تابستانه خاموش شود، می توان به خرابی میکروسوئیچ، پایین بودن فشار بار پکیج، سوختن شیر موتوری، وجود مشکل در سنسور مدار مصرفی، خرابی برد و… اشاره کرد. برای هر یک از این دلایل بهتر است، برای رفع آن از تعمیرکاران حرفه ای کمک بگیرید.

بیتا سرویس سعی دارد، با کمترین سود محصولات را به دست مشتریان عزیز برساند. همچنین ما در زمینه خدمات نصب پکیج، راه اندازی پکیج، سرویس پکیج هم خدمات رسان شما عزیزان خواهیم بود.

علت خاموش شدن پکیج دیواری

 • نبودن آب در مدار گرمایش پکیج

زمانی که آب در مدار گرمایش پکیج در جریان نباشد، می تواند به خاطر وجود دلایل مختلفی اعم از نشتی پکیج و یا این که خرابی در بخش انبساط پکیج به وجود بیاید. از دیگر به وجود آمدن این مشکل می توان به اختلال در قسمت گاز پکیج، ایرادات متنوع در تنظیمات پکیج و... اشاره کرد. با توجه به این که پکیج دیواری قابلیت اندازه گیری آب را دارد، در مواردی که مقدار آب کاهش پیدا می کند، پکیج روشن نخواهد شد.

 • هوا گرفتن مدار گرمایش پکیج

از دیگر علل خاموش شدن پکیج می توان به هوا گرفتن مدار گرمایش پکیج اشاره کرد. این مشکل ممکن است، به خاطر دلایل مختلفی به وجود بیایید. زمانی که این مشکل به وجود می آید، به جای آب در برخی از مواقع هوا را وارد مدار می کنند. زمانی که اتفاق رخ می دهد، باید به این موضوع توجه کرد، که پکیج دیواری به خاطر نداشتن آب کافی وارد مدار گرمایش نمی شود. وجود هوا در بخش مدار گرمایش به خاطر بالا رفتن فشار پکیج می باشد. جهت آشنایی با نحوه ی هواگیری پکیج مقاله ی مرتبط با آن را مطالعه کنید.

 • گرفتگی مدار گرمایش

هر زمانی که اختلالی در حرکت آب مدار گرمایش به وجود بیاید، می تواند باعث خاموش شدن پکیج شود. در این موارد ممکن است، گرفتگی لوله ها باعث به وجود آمدن این مشکل شود. گرفتگی لوله ها به خاطر ایجاد رسوب می باشد. برای این که بتوانید از به وجود آمدن این مشکل جلوگیری کنید، با نصب کردن سختی گیر روی پکیج می توانید این مشکل را برطرف کنید.

 • خرابی پمپ پکیج

خرابی پمپ سیرکولاتور پکیج هم می تواند یکی دیگر از علل خاموش شدن پکیج شده باشد. نکته ی مهمی که در مورد این پمپ وجود دارد، این است، که این پمپ ها به راحتی نمی سوزند. پمپ سیرکولاتور در ابتدا ضعیف می شود، و با گذشت زمان ممکن است، بسوزد.

 • جوش آوردن پکیج از دیگر دلایل خاموش شدن پکیج

زمانی که دمای آب ذخیره شده در پکیج دیواری بالا می رود، می تواند منجر به خاموش شدن پکیج شود، و در مواردی که دمای آب به شدت پایین بیاید، و به اندازه ی مناسب برسد، پکیج یک بار دیگر روشن می شود. از جمله دلایلی که باعث این موضوع می شود، می توان به تنظیم نبودن شعله، گرفتگی مسیر آب، خرابی کلید های پکیج، به وجود آمدن مشکلات زیاد در قطعات درونی مانند میکروسوئیچ و... از جمله دلایل جوش آوردن پکیج می باشد. جوش آوردن پکیج سبب کار نکردن پکیج و پمپ می شود.

 •  فشار پایین گاز درون پکیج

یکی از شروط اصلی تأمین گرما و شعله در این مدل از پکیج ها اندازه گاز است. بدون وجود گاز در پکیج های دیواری گرما و شعله وجود نخواهد داشت. در مواردی که فشار گاز ضعیف شود، و یا این که شعله قدرتی کافی را نداشته باشد، پکیج روشن و خاموش می گردد.

از دیگر دلایل خاموش شدن پکیج دیواری می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • تخلیه نشدن دود از درون پکیج
 • خرابی الکترود یون درون پکیج
 • ترموستات معیوب شده باشد.
 • یخ زدن لوله میعانات 

علت خاموش شدن پکیج دیواری

راه حل برای رفع مشکل خاموش شدن پکیج

 • در مواردی که پکیج شما به خاطر دلایل مختلف روشن نمی شود، اولین قدم برای رفع مشکل فشار بار پکیج می باشد. (نکته ی مهم فشار بار پکیج باید روی 1.5 بار باشد.)
 • گام بعدی باید نسبت به بررسی کد خطای اعلام شده اقدام کنید. در مواردی که پکیج دیواری شما در هر دو حالت (تابستانه و زمستانه) روشن نمی شود، علت مشکل را با یک کد خطا به شما نشان می دهد.
 • زمانی که پکیج شما از نوع دیجیتال باشد، این کد خطا بر روی نمایشگر نشان داده می شود، اما اگر پکیج از نوع آنالوگ باشد، کد خطا توسط چشمک زدن چراغ های روی پانل نشان داده می شود. 
 • در برخی از موارد هم ممکن است، دستگاه بر روی یک حالت کار کند. زمانی که این مورد به وجود می آید، به خاطر یکی از دلایل زیر خواهد بود.
 1. اگر پکیج بر روی حالت زمستانه کار می کند، و دیگر آب گرم مصرفی شما را تأمین نمی شود، باید دقت کنید، زمانی که شیر آبگرم را در حالت طبیعی باز می کنید، بر روی پانل پکیج عکس العملی نشان داده می شود، یا خیر.
 2. اگر با باز کردن آب مصرفی شاهد هیچ گونه تغییری بر روی پانل پکیج نباشید. در مواردی که پکیج شما از نوع آنالوگ باشد، با چشمک زدن چراغ ها مشخص می شود، و مورد پکیج های دیجیتال باید بگوییم، که با علامت دوش آب بر روی نمایشگر نشان داده می شود. در مواردی که این تغییر مشاهده نشود، احتمالاً به خاطر قطع سنسوری می باشد، که موظف است، به برد کنترل اطلاع دهد، که آب مصرفی باز خراب شده است. این سنسور می تواند فلوسوئیچ و یا فلومتر باشد.
 • در مواردی که مشاهده کردید، که پکیج در حالت تابستانی کار می کند، و آب مصرفی گرم است، اما با بستن آب مصرفی بر روی حالت زمستانی تنظیم نمی شود، به خاطر دلایل زیر ممکن است، این اتفاق به وجود بیایید.
 1. اگر در صورت استفاده از پکیج مشاهده کردید، که پکیج بر روی حالت تابستانی (باز بودن آب مصرفی) قفل شده است، و شما نمی توانید حتی با بستن آب آن را به حال زمستانه منتقل کنید. زمانی که این اتفاق برای پکیج ایران رادیاتور آنالوگ به وجود بیایید، چراغ های روی پانل جفت جفت چشمک میزند، و در پکیج دیجیتال ایران رادیاتور علامت دوش ب روی نمایشگر نشان داده می شود.
 2. در مواردی که مشاهده کردید، رادیاتور شما سرد است، و آب مصرفی مورد نیاز شما گرم می باشد، باید توجه داشته باشید، که اگر در زمان بسته بودن آب مصرفی باز هم عکس العمل باز بودن آب مصرفی را بر روی پانل مشاهده کردید، این مشکل به خاطر قطع شدن فلومتر و یا فلوسوئیچ می باشد، که یک سره شده است.
 • برای رفع این مشکل کافیست، در اولین برخورد شیلنگ های آب سرد و آبگرم زیر پکیج را برعکس کنید، و آب را باز بگذارید، تا با گذشت چند دقیقه به صورت مجدد به سر جای خود برگردند.
 • در صورت لزوم فلومتر و یا فلوسوئیچ تعویض کنید.
 • در مواردی که پکیج دیواری شما به صورت مرتب خاموش و روشن می شود، در این مواقع احتمالاً فشار گاز کاهش پیدا کرده است، و شما می توانید با زیاد کردن شعله این مشکل را برطرف کنید.
 • گاهی اوقات ممکن است، دمای آب مصرفی کم باشد. دلیل این مشکل می تواند به خاطر این باشد، که از بخش بایپاس آب دزدی دارد، و باید نسبت به تعویض اورینگ های فنر سوپاپ اقدام کنید.
 • اگر آب مصرفی شما در حمام به صورت مرتب سرد و یا گرم می شود، این مشکل می تواند به خاطر این باشد، که مبدل ثانویه رسوب گرفته باشد، و یا این که شعله کوتاه پکیج زیاد باشد.

در مورد این محصولات بیشتر بدانید.

پکیج ایران رادیاتور

پکیج استخری

پکیج زمینی امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • کردگاری
  سلام چراغ پکیج در حالت زمستانه مدام روشن وخاموش می‌شود علتش چیه؟؟؟
  • مدیر سایت

   سلام

   ارادت

   چون در حالت زمستانه ترموستات میکنه و هوشمند هستش دستگاه به این صورت عمل میکنه

 • محمد
  باسلام وتشکر بابت مطالب خوبتون ببخشید علت خاموش شدن پکیج بعد از چند روز کار نکردن چی میتونه باشه
  • مدیر سایت

   سلام عزیزم

   باید ببینی علت خاموش شدنش چیه

   اگه از افت فشار باشه، یجا تو سیستم نشتی دارین

   اگه چیز دیگه هستش تماس بگیرین

   09121074065

   مهدی نژاد

تماس بگیرید