فشار آب پکیج چه مقدار باید باشد؟

09121074065 همراه
فشار مناسب آب پکیج

فشار آب پکیج در حالت عادی و طبیعی باید بین 1 تا 2 تنظیم شود. زمانی که بین این دو عدد قرار داده می شود، می توان گفت که به درستی تنظیم شده است، و در مورد بهترین حالت قرارگیری فشار آب باید بگوییم، که بهتر است، عقربه بار بر روی 1.5 باشد. زمانی که فشار آب عددی بالاتر از 2 را نشان دهد، فشار آب بیش از حد بالا می باشد، و دلیل این موضوع می تواند به خاطر رسوب گرفتن قطعات داخلی و یا خرابی شیرهای پکیج به وجود بیایید.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

به طور کلی می توان گفت، که فشار مناسب پکیج دیواری باید بین 1.5 تا 0.7 بار باشد. ولی گاهی اوقات ممکن است، این فشار دچار تغییر ناگهانی شوند، و این مشکلات باعث بالا رفتن و یا پایین رفتن فشار آب پکیج شوند. برای این که اطلاعات کافی در مورد نحوه ی تنظیم فشار آب انواع پکیج داشته باشید، با ما همراه باشید، تا اطلاعات کافی در این مورد را در اختیارتان قرار دهیم.

در برخی از موارد ممکن است، این سوال برای برخی از افراد پیش بیایید، که فشار آب پکیج چه مقدار باید باشد؟

برای پاسخ به این سوال شما باید بگوییم، که باید فشار آب را به گونه ای باید تنظیم کنید، تا بتوانید از بروز مشکلات مختلف جلوگیری کند. برای جلوگیری از ایجاد مشکلات بهتر است، در فواصل زمانی مشخص فشار آب را چک کنید. در برخی از موارد ممکن است، که درجه فشار پکیج برای مدت زمان طولانی بر روی صفر بماند، و پکیج شما کار کند، در این موارد می تواند باعث آسیب دیدن پمپ و یا دیگر قطعات پکیج شود. برای این که بتوانید نسبت به تنظیم فشار آب اقدام کنید، کافیست، در مواردی که فشار زیاد بود، شیر تخلیه پكیج را باز کنید، و در مواردی که فشار آب کم بود، توصیه می کنیم، شیر پرکن را باز کنید. تنها رابط بین آب مصرفی و آب شوفاژ شیر پر کن می باشد. نکته ی مهمی که باید به آن توجه کنید، این است، که باید شیر را به آرامی باز کنید، تا هوای موجود در آن خارج شود، و حتماً برای انجام شدن این کار پکیج را خاموش کنید، و در مواردی که شیر پرکن دچار مشکل شده باشد، فشار آب مدار گرمایش بدون باز کردن شیر پرکن کم کم بالا رفته و از شیر اطمینان سه بار آب خارج می شود.

فشار مناسب پکیج در زمستان

نکات مهم در مورد فشار آب پکیج

 • نکته ی مهمی که باید به آن توجه کنید، این است، که شیر پرکن دستگاه در تمام مواقع باید در حالت بسته باشد. فقط در مواردی که قرار نیست، بار دستگاه را تنظیم کنید.
 • در مواردی که با باز کردن شیر پر کن مقدار درجه بار ثابت باشد، این موضوع به خاطر دلایل زیر به وجود می آید.
 1. در مواردی که فشار آب ساختمان کم باشد، در این موارد باید نسبت به تنظیم بار اقدام کرده، تا بتوانید فشار آب ساختمان را افزایش دهید.
 2. گاهی اوقات ممکن است، مانومتر پکیج شما دچار رسوب گرفتگی شود، در این موارد بهتر است، از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید، و از به وجود آمدن خسارت های احتمالی جلوگیری کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر دیگر خدمات ارائه شده در بیتا سرویس که شامل سرویس پکیج، تعمیر پکیج، نصب پکیج و... مقالات مرتبط با آن ها را مطالعه کنید.

همان طور که در بخش های بالاتر هم به این موضوع اشاره کردیم، بهتر است، فشار بار پکیج عددی بین 1 تا 1.5 بار باشد. پس در مواردی که قصد دارید، فشار پکیج را تنظیم کنید، و اگر پکیج دیواری شما روشن باشد، و میزان حرارت آن بالای 60 درجه سانتی گراد باشد. در این موارد باید فشار بار پکیج را بر روی عدد 1.5 بار تنظیم کنید. زمانی که قرار است، این کار را انجام دهید، اگر پکیج خاموش می باشد، و دستگاه نیز سرد است، و درجه ی حرارت کمتر از 60 می‌ باشد، باید فشار بار پکیج را روی عدد 1 بار تنظیم کنید. شاید دلیل انجام این کار برایتان سوال باشد؟ در این مورد باید بگوییم، که زمانی که پکیج سرد می باشد، زمانی که پکیج را برای شروع کار روشن می کنید، بعد از گذشت مدت زمان معین پکیج گرم می شود، و دلیل این اتفاق هم به خاطر منبسط شدن آب می باشد، که باعث افزایش فشار آب می شود.

علت بالا رفتن فشار پکیج چیست؟

 • یکی از دلایلی که می تواند باعث بالا رفتن فشار پکیج می شود، به این خاطر است، که افرادی که از پکیج استفاده می کنند، نمی توانند به درستی فشار بار را تنظیم کنند.
 • زمانی که دمای دستگاه افزایش پیدا می کند، و فشار کاهش پیدا می کند. این موضوع بعد از سرد شدن پکیج اتفاق می افتد، که این مشکل به خاطر خرابی منبع انبساط و یا باد نداشتن آن به وجود می آید.
 • ممکن است، بالا رفتن فشار پکیج به خاطر خرابی شیر پرکن پکیج باشد.

بالا رفتن فشار پکیج می تواند خطرناک باشد؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم، که تمام قطعاتی که در تولید پکیج مورد استفاده قرار می گیرند، نمی توانند فشار زیاد را برای طولانی مدت تحمل کنند. همین مسئله می تواند برای شما مشکل به وجود بیاورد. ولی برای این که از به وجود آمدن این مشکل جلوگیری شود، پکیج ها را بر روی مدار سیستم قرار می دهند، تا در مواردی که فشار بار افزایش پیدا کرد، شروع به تخلیه آب اضافی کند. قطعه ای که وظیفه ی انجام این کار را برعهده دارد، شیر اطمينان (شیر سه بار) می باشد.

خطرات بالا رفتن فشار پکیج

چگونه می توانیم فشار پکیج را کم کنیم؟

بهترین روش برای این که بتوانید فشار بار پکیج را کاهش دهید، تخلیه کردن مقداری آب از یکی از رادیاتورهای شوفاژ می‌ باشد. ممکن است، شما نتوانید این کار را انجام دهید، به همین خاطر تعمیرکاران روش های دیگری را برای انجام این کار در نظر می گیرند. این روش می توانید به این صورت باشد، که شیر ورودی آب سرد را بسته و شیر پرکن را باز بگذارید، و یک شیر آبگرم در منزل را باز بذارید. زمانی که این کار را انجام می دهید، بعد از گذشت چند دقیقه مشاهده خواهید کرد، که عقربه ی فشار بار پکیج کم کم پایین می آید، و به محض آمدن روی 1.5 بار شیر پرکن را ببندید، و آب ورودی را باز کنید.

فشار مناسب پکیج در زمستان

یکی از مهم ترین مواردی که ممکن است، فکرتان را به خود مشغول کند، این است، که فشار پکیج دیواری در زمستان برای پکیج بوتان، پکیج گلدیران، پکیج ایران رادیاتور و… باید به چه صورتی باشد، تا بتواند بهترین عملکرد را از خود نشان دهد. برای برطرف کردن این سوال باید بگوییم، که فشار پکیج در همه ی برندها به یک شکل می باشد، و از یک استاندارد پیروی می کنند. مناسب ترین فشار پکیج برای پکیج ایران رادیاتور در زمستان 1.5 بار می باشد. در مواردی که فشار از این عدد پایین تر رود، این موضوع توسط کدهای خطا بر روی نمایشگر نمایش داده می شود. شما می توانید برای رفع این مشکلات فشار را به کمک شیر زیر دستگاه بالا ببرید. در مورد فشار پکیج بوتان هم باید بگوییم، که در فصل های سرد سال باید بین 1 تا 2.5 بار باشد. فشار پکیج لورچ در زمستان که جزو یکی از مدل های پکیج بوتان به شمار می رود، باید بین 1 تا 2.5 بار باشد.

کم و زیاد شدن فشار آب پکیج

گاهی اوقات ممکن است، پکیج شما به خاطر وجود مسائل مختلف دچار افت فشار شوند. شما می توانید با انجام بررسی لازم مشکل به وجود آمده را برطرف کنید. برای پیدا کردن منشأ مشکل کافیست، به صورت زیر عمل کنید.

در مرحله ی اول باید به بررسی شیر پرکن پکیج بپردازید، و در مواردی که مشاهده کردید، شیر باز می باشد، باید آن را ببندید. عدد مناسب برای میزان نرمال فشار پکیج بین 0.7 تا 2 باشد. در مواردی که مشاهده کردید، که فشار آب از این عدد بالاتر و یا پایین تر می رود، باید نسبت به رفع مشکل اقدام کنید. مشکلات به وجود آمده برای پکیج توسط کد خطا بر روی نمایشگر پکیج نشان داده می شود. در مواردی که مشخص شود، دلیل افت فشار پکیج به خاطر خراب بودن شیر پرکن می باشد، باید شما برای رفع مشکل از تعمیرکار کمک بگیرید. تعمیرکاران بعد از انجام بررسی های لازم باید نسبت به تعمیر و یا تعویض آن اقدام  کنند.

گاهی اوقات هم ممکن است، منبع انبساط پکیج دیواری خراب شده باشد، در این موارد کافیست، تا در اسرع وقت نسبت به تنظیم و تعمیر آن اقدام کنید. هم چنین ممکن است، در برخی از موارد پکیج شما دارای نشتی باشد. در این موارد باید اول نسبت به پیدا کردن دلیل نشتی اقدام کنید، و بعد از تشخیص علت نشتی نسبت به تعمیر ان اقدام کنید. این مشکل بیشتر در پکیج های دو مبدله دیده می شود.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • ایمان مهرپرور
  با سلام آب سرد فشارش خوبه اما آبگرم نمیشه باید تا آخرشب صبر کنیم تا فشار آب سرد زیاد بشه بتونیم بریم حمام لطف کنید بگید چیکار کنم
  • مدیر سایت

   با سلام

   دستگاه شما رسوب داره و مبدلش باید رسوبگیری بشه

   با واحد خدمات شرکت مربوطه تماس بگیرین

 • محمد
  عالی وموثر بود سپاسگذارم
  • مدیر سایت

   ارادتمندم 

تماس بگیرید