X

تعمیر فن پکیج + دلایل خرابی

09121074065 همراه
تعمیر فن پکیج

تعمیر فن پکیج از دیگر خدمات ارائه شده در فروشگاه بیتا سرویس می باشد، و شما می توانید در مواردی که فن پکیجی که در حال استفاده از آن استفاده هستید،  دچار مشکل شد، از این خدمات استفاده کنید. تعمیرکار پکیج که برای تعمیر فن به منزل شما مراجعه می کند، باید در مرحله ی اول به عیب‌ یابی و بررسی مشکل دقیق بپردازد، تا بتواند منشأ مشکل را پیدا کند. در غیر این صورت مشخص نخواهد شد، که کدام قطعه دچار مشکل شده است. یکی از عمده ترین مشکلاتی که ممکن است، برای فن پکیج به وجود بیایید، ایجاد سر و صدا می باشد. از دیگر عللی که باعث می شود، فن پکیج نیاز به تعمیر داشته باشد، شامل خراب شدن و ایجاد نقص در رله‌ ی فن پکیج، قطع شدن اتصالات جریان الکتریکی بین فن و برد، خرابی موتور فن و در آخر فعالیت طولانی مدت پکیج و قطعات مختلف آن می‌ باشد.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

فن پکیج به عنوان یکی از مهم ترین قطعات تشکیل دهنده ی پکیج می باشد، و گاهی اوقات ممکن است، به خاطر دلایل مختلف فن پکیج شما دچار مشکل شود. با توجه به این که به مرور زمان گرد وغباری که در هوا وجود دارد، بر روی فن می‌ نشیند، می تواند باعث ایجاد مشکل برای فن پکیج شود. زمانی که میزان گرد و خاک موجود بر روی فن افزایش پیدا می کند، باعث می شود، تا بالانس پروانه‌ های فن به هم بخورد، و باعث شود، تا دیگر اجزای پکیج با صدا و لرزش کار کنند. فنی که برای کار کردن مطلوب پکیج در نظر گرفته شده است، موظف است، تا گازهای سمی مونوکسید کربن و محصولات احتراق به محیط بیرون منتقل کند. هم چنین موظف است، اکسیژن مورد نیاز محفظه احتراق پکیج برای احتراق گاز را تأمین کند.

عیب‌ یابی فن پکیج چگونه انجام می شود؟

در مواردی که مشاهده کردید، که بعد از ریست کردن پکیج و یا هنگام روشن کردن آن تا جایی که بتوانید فن را روشن کنید، پیش می روید، ولی به محض این که استارت روشن شدن پکیج می خورد، ولی مجدداً خاموش می‌ شود، در این موارد چراغ قرمز پکیج روشن می‌ شود، و یا روی پنل خطاهای مربوط به فن را نشان می دهد. زمانی که این ارروها نشان داده می شود، یعنی فن پکیج شما دچار مشکل شده است. نکته ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است، که در پکیج های آنالوگ، ارورها به صورت دیجیتال نشان داده نخواهد شد. در این مدل از پکیج ها روشن شدن و یا چشمک زدن چراغ روی پنل نشان دهنده ی به وجود آمدن مشکل می باشد. یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه ی ویژه ای داشته باشید، در مورد تعمیر پکیچ می باشد. پیدا کردن مشکل می تواند به عیب یابی درست و به موقع پکیج شما کمک کند. فن هایی که برای کار کردن پکیج در نظر گرفته می شود، وظیفه ی خنک کردن اجزای داخلی پکیج را ندارد. زمانی که سوخت مصرفی که می تواند گاز، نفت، یا LPG باشد، در داخل محفظه ­ی احتراق می سوزد، و به تولید گازهای سمی خطرناکی کمک می کند.

با توجه به این که به هر پکیج یک لوله­ ی سفید بزرگ وصل می شود، می تواند سوخت مصرفی شما پکیج را تأمین کند. در نظر داشته باشید، که باید حتماً یک دودکش عمودی و یا افقی برای آن در نظر بگیرید. وجود این دودکش ها کمک می کند، تا گازهای مضر را از منزل شما دور کند. پس هر زمان که احساس کردید، فن پکیج شما نیاز به تعمیرات دارد، می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید، تا همکاران ما بتوانند در این زمینه به شما کمک کنند.

تعمیر فن پکیج

علل خرابی فن پکیج 

فن پکیج به دلایل مختلف ممکن است دچار خرابی شود. از مهم ترین و اصلی ترین موارد می توان به این موارد اشاره نمود:

مناسب نبودن سرعت و دور فن پکیج

در برخی از موارد ممکن است، متوجه شوید، که آب گرم مصرفی شما در منازل درجریان نمی باشد، و یا این که دستگاه در حالت انتظار باقی مانده است. زمانی که این مشکل برای پکیج شما به وجود می آید، باید فن پکیج را مورد بررسی قرار دهید.

وجود دوده روی بدنه پکیج

بهتر است، بدنه ی پکیج را به دقت بررسی کنید، و تعییر رنگی که در بدنه ی اصلی آن ایجاد شده است، را مشاهده کنید. زمانی که این تغییر رنگ به وجود می آید، به خاطر دلایل مختلفی اعم از وجود دوده بر روی بدنه پکیج به وجود می آید. برای این که متوجه شوید، دوده از کجا به وجود می آید، باید فن و مسیر دودکش را به دقت بررسی کنید.

خراب بودن قطعه

اگر مدت زمانی که از نصب پکیج شما می گذرد، 5 سال و یا بیشتر می باشد، احتمال دارد، تا فن پکیج خراب شده باشد. برای این که از به وجود آمدن مشکلات دیگر جلوگیری کنید، نیاز است، تا نسبت به سرویس پکیج و یا تعمیر آن اقدام کنید.

برای رفع این مشکل بهتر است، به صورت زیر عمل کنید.

برای برطرف کردن این مشکل کافیست، از یک تعمیرکار مختصص کمک بگیرید، تا بتوانید فن پکیج را عوض کنید.

جرم گرفتن پره فن پکیج

پمپ آب که برای جریان گردش آب گرم و افت فشار از آن استفاده می‌شود، کار می‌ کند، اما فن از حرکت می ایستد، و دیگر نخواهد چرخید. زمانی که این مشکل به وجود می آید، باید فن را به صورت مجدد بررسی و از تمیز بودن آن ها مطمئن شوید.

پایین بودن سرعت فن 

برخی از افراد ممکن است، در برخی از موارد با خاموش شدن شمعک و یا قفل شدن پکیج پس از این که مدت زمان کوتاهی از مشتعل شدن رخ دهد، رو به رو شدید. ممکن است، برای برخی از افراد این سوال به وجود بیاید، که آیا ممکن است، جریان باد از طریق دودکش منجر به خاموش شدن شمعک پکیج شود؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم، که باد به هیچ عنوان علت به وجود آمدن این مسئله نیست، این مشکل به این خاطر به وجود می آید، که سرعت عمل فن کاهش پیدا کرده است. جریانی که فن در داخل دودکش به وجود می آید، می­تواند بر هر جریان هوایی غلبه کند.

برای رفع این مشکل بهتر است، به صورت زیر عمل کنید.

تنها دلیلی که باعث به وجود آمدن این مشکل می شود، فقط به خاطر پایین بودن سرعت فن می باشد. پس برای رفع این مشکل بهتر است، از یک تعمیرکار برای تنظیم و کنترل کردن سرعت فن و پکیج کمک کند.

خشک شدن بلبرینگ‌ های فن

یکی از عللی که باعث ایجاد سر و صدا در پکیج ها می شود، می تواند به خاطر خشک شدن بلبرینگ‌ های فن باشد. به مرور زمان بلبرینگ‌ ها کم‌ کم خشک می‌ شوند، و همین موضوع باعث می شود، تا سر و صدا به وجود بیایید. زمانی که علت سر و صدا به خاطر این قطعه باشد، برای رفع این مشکل باید بلبرینگ‌ ها را روغن‌ کاری کنید، و صدای ایجاد شده را برطرف کنید.

دلایل وجود صدا در فن پکیج 

 • گاهی اوقات ممکن است، وسیله و یا چیزی داخل فن پکیج افتاده باشد.
 • وارد شدن ضربه به فن پکیج
 • در برخی از موارد ممکن است، بوش و یا محور فن با گذشت زمان لق شده باشد.
 • ایجاد لرزش در فن پکیج
 • در برخی از موارد ممکن است، مشکلات گردش هوا با مشکلات فن اشتباه گرفته شود، و شما نتوانید علت مشکل را پیدا کنید. زمانی که فن دچار مشکل شده باشد، با کد خطا نشان داده می شود.

چه زمانی باید نسبت به سرویس فن پکیج اقدام کرد؟

 • زمانی که فن پس از روشن شدن مجدداً خاموش می‌ شود.
 • ایجاد سر و صدا هنگام کار کردن پکیج
 • به صورت دائمی خاموش و یا روشن می‌ شوند.
 • مشاهده ی ارور مربوط به فن پرشر و سوییچ هوا 
 • فرا رسیدن زمان سرویس کامل پکیج

علل روشن ماندن فن پکیج

زمانی که فن پکیج شما به صورت دائمی روشن می باشد، باعث می شود، تا فن پکیج نیاز به تعمیرات داشته باشد. یکی از عللی که باعث به وجود آمدن این مشکل می شود، گیرکردن کانتکت‌ های رله فن پکیج می باشد. زمانی که این اتفاق رخ می دهد، کانتکت‌ های رله فن که وظیفه قطع و وصل کردن جریان در پکیج را باید انجام دهد، به هم چسبیده و نمی تواند کار خود را به درستی انجام دهد.

نکات مهم برای قبل انجام تعمیرات و سرویس فن پکیج

در مرحله ی اول باید دوشاخه پکیج را از پریز برق جدا کرده و برق دستگاه را به طور کامل قطع کنید. انجام این کار به این خاطر توصیه می شود، تا احتمال برق گرفتگی کاهش پیدا کند. هم چنین باید قبل از انجام هر کاری باید شیر گاز پکیج را به طور کامل ببندید، تا احتمال گاز گرفتگی و آتش‌ سوزی کاهش پیدا کند. در مرحله ی بعدی باید فشار آب پکیج را به صفر برسانید. برای انجام این کار لازم است، آب گرم شوفاژ را به صورت کامل تخلیه کنید. جهت تخلیه مدار آب گرم شوفاژ، شیر آب داغ ظرفشویی و شیر پر کن ظرفشویی را باز کرده، تا فشار آب مدار اولیه صفر شود. (جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد فشار مناسب آب پکیج مقاله ی مرتبط با آن را مطالعه کنید.)امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • محمدتوکلی
  پکیج مشعلش روشن نمیشه وفن موقع روشن شدن جیرجیرمیکنه
  • مدیر سایت

   جناب توکلی با نمایندگی تماس بگیرین جهت سرویس کامل دستگاهتون بیان

تماس بگیرید