X

قیمت لوله کشی مسی داکت اسپلیت

09121074065 همراه
لوله کشی داکت اسپلیت

سیستم داکت اسپلیت یکی از گزینه های پیشنهادی برای هواسازی در یک محیط می باشد. پس برای این که به بهترین شکل ممکن انجام شود، نیاز است، زیرسازی های مورد نیاز برای انجام این کار به درستی انجام شود. منظور از زیرسازی لوله کشی داکت اسپلیت می باشد. لوله کشی این محصول باید با رعایت تمام نکات انجام شود، تا بتواند به نحوه ی درست کردن داکت اسپلیت کمک کنند. در صورتی که در روند نصب و اجرای لوله کشی مشکلی وجود داشته باشد، بعد از مدتی می تواند باعث به وجود آمدن مشکلات غیر قابل جبران شوند.

پس به خاطر پراهمیت بودن این موضوع باید نهایت دقت را در انجام مراحل لوله کشی داشته باشید.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

لوله کشی داکت اسپلیت به عنوان یکی از مهم ترین مراحل نصب داکت اسپلیت محسوب می شود، و اهمیت این موضوع به قدری زیاد می باشد، که می تواند بر روی عملکرد نهایی دستگاه تأثیرگذار باشد. شما می توانید با انجام درست تمام مراحل لوله کشی امکان استفاده کردن از هوای سرد و گرم را برای خود و دیگر افراد خانواده به وجود بیاورید. با توجه به این که دستگاه های داکت اسپلیت به صورت دومنظوره طراحی و تولید می شوند، شما می توانید در تمام فصول سال از حالت گرمایشی و یا سرمایشی آن استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم، تا به بررسی نکات مهم در رابطه با لوله کشی داکت اسپلیت بپردازیم، تا با توجه به این نکات از به وجود آمدن مشکلات مختلف جلوگیری کنید.

لوله کشی داکت اسپلیت

با توجه به لوله کشی داکت اسپلیت به صورت های مختلف انجام می شود، و مدل های مختلفی دارد، ممکن است، این سوال برایتان پیش بیایید، که کدام مدل گزینه ی مناسب تری می باشد. برای پاسخ به این سوال شما باید بگوییم، که یکی از این مدل ها مربوط به لوله کشی مسی داکت اسپلیت می باشد. منظور از این نوع ارتباط مکانیکال بین یونیت داخلی و خارجی دستگاه می باشد، که از طریق یک جفت لوله مسی برقرار می شود. لوله قطر کم دیسشارژ و لوله قطر بزرگتر برای ساکشن می باشد. هم چنین برای این که از هدر رفت انرژی لوله ها جلوگیری شود، هر دو لوله عایق بندی می شوند. برای این که ارتباط به بخش داخلی و خارجی به درستی برقرار شود، احتیاج به کابل کنترل دارید. منظور از این کابل این است، که کابل کنترل را کنار لوله های عایق شده قرار می دهند، و دور هر دو چسب پرایمر پیچیده می شود.  نکته ی مهمی که در ابتدای کار باید به توجه شود، این است، که در اجرای لوله مسی مناسب ترین گزینه را برای سایز انتخاب کنید. در مورد نوع انتخاب درست برای سایز باید به صورت زیر عمل کرد.

  • توصیه می کنیم، برای این که بتوانید به درست ترین شیوه ی ممکن لوله های مسی را اجرا کنید، از افراد متخصص و باتجربه در این مورد کمک بگیرید، تا بعداً با مشکل رو به رو نشوید. دلیل این پیشنهاد هم به این خاطر می باشد، که لوله ها بسیار شکننده می باشند، و فرآیند خم کاری و انعطاف آن ها بسیار حساس می باشد. شخصی که برای انجام این کار در محل حضور پیدا می کند، در ابتدای کار باید ابتدا و انتهای لوله مسی را مسدود کند، تا بتواند از ورود اجسام ریز خارجی و رطوبت به داخل لوله ها جلوگیری کند.
  • ساپورت گیری از دیگر نکات مهم برای اجرای درست لوله کشی می باشد. هدف از انجام ساپورت گیری حفظ مسیر شه لوله کشی مسی می باشد.

لوله کشی داکت اسپلیت

لوله کشی داکت اسپلیت به چه صورتی انجام می شود؟

نحوه ی لوله کشی داکت اسپلیت با توجه به استانداردها و نکاتی که در مورد نصب تعریف شده است، باید انجام شود. پس برای این که این کار به درستی انجام شود، باید فاصله ی بین پنل داخلی و یونیت خارجی دستگاه اندازه گیری شود. زمانی که لوله کشی طبق استاندارهای تعریف شده انجام شود، می تواند به ارتقای بازدهی، توان خنک کنندگی و راندمان سیستم کمک بسیار ویژه ای کند. پس به طور کلی می توان گفت، که با توجه به تخصصی بودن این مسئله باید از نصاب های متخصص در این زمینه کمک بگیرید. ارتباط و تعامل پنل بیرونی و داخلی داکت اسپلیت از طریق لوله های مسی در نظر گرفته شده برای این کار انجام می شوند، و این لوله ها کمک می کنند، تا هوای فشرده شده در قسمت کندانسور را به قسمت هواساز منتقل کنند. نکات مهمی که در این مورد باید به آن ها توجه داشته باشید، به شرح زیر می باشد.

  • هر زمان که لوله ها را باز کردید، باید زمانی که نوبت به برش رسید، دو سر لوله را با چسب بپوشانید.
  • استفاده کردن از ابزارهایی مانند لوله بر دیسکی برای برش لوله ها نیاز است.
  • به هیچ عنوان از روغن برای برش لوله‌ ها استفاده نکنید. دلیل این موضوع به این خاطر می باشد، که می تواند وارد روغن شوند، و منجر به گرفتگی شوند.
  • بعد از این که فرآیند برش لوله ها به اتمام رسید، و عایق بندی مورد نیاز برای لوله ها انجام شد، باید برای متصل کردن لوله ها به کابل ها از نوار پرایمر استفاده کنید.
  • زمانی می توان گفت، که فرآیند لوله کشی به بهترین شکل ممکن انجام شده است، که فاصله ی بین یونیت داخلی و خارجی بیش از اندازه زیاد نباشد. 
  • در مواردی که یونیت خارجی بر روی دیوارهای داخلی سقف کاذب قرار داده شود، برای این که بتوانید لوله ها را عبور دهید، نیاز است، که به اندازه آن‌ ها سوراخی تعبیه شود، و به کمک لوله پلاستیکی جهت جلوگیری از آسیب لوله‌ های مسی عملیات نصب انجام شود.

نکات مهم در فرآیند لوله کشی داکت اسپلیت

در هنگام راه اندازی داکت اسپلیت و نصب آن، لوله کشی برای داکت اسپلیت باید مواردی را رعایت نمایید. از این موارد می توان به این نکات اشاره نمود:

انتخاب سایز مناسب لوله ها

اولین نکته ی مهمی که باید در مورد لوله کشی داکت اسپلیت به آن توجه داشته باشید، انتخاب سایز درست و مناسب لوله ها می باشد. در مواردی که نتوانید به درستی این کار را انجام دهید، فقط به افزایش هزینه های جانبی، کارکرد و عملکرد بهینه مطلوب دستگاه را تحت تأثیر قرار خواهید داد.

مراقبت و نگهداری درست از لوله ها

برای این که بتوانید این کار را به درستی انجام دهید، کافیست، لوله ها را تمیز نگه دارید، و از نفوذ آلودگی، گرد وغبار بر سطح لوله ها جلوگیری کنید، و به افزایش طول عمر مفید دستگاه کمک کنید. بهتر است، برای انجام این کار قسمت های ابتدایی و انتهایی لوله ها با درپوش مناسبی بسته شوند.

جلوگیری از آسیب دیدن لوله ها

برای این که بتوانید از آسیب دیدن لوله ها جلوگیری کنید، کافیست، مراحل مربوط به انجام لوله کشی را به افراد کاربلد و متخصص در این زمینه بسپارید، تا آن ها بتوانند با انجام درست این کار از کاهش کارایی و کیفیت دستگاه جلوگیری کنید.

عایق کردن لوله ها

برای این که بتوانید از میزان هدر رفت انرژی جلوگیری کنید، کافیست، لوله ها را عایق بندی کنید. عایق کردن لوله ها کمک می کند، تا بتوانید از وارد شدن ضربه، نفوذ آلودگی و گرد وغبار به سطح داخلی آن جلوگیری کنید. عایق بندی درست لوله ها کمک می کند، تا بتوانید میزان صدای دستگاه را در حین کار کردن کاهش دهید.

انتخاب بهترین متریال ورودی

آب به عنوان یکی از مهم ترین متریال های مهم برای داکت اسپلیت ها می باشد. با توجه به این که باید آب به طور پیوسته و مداوم در لوله های مسی در جریان هستند، باید از نظر سختی در رده ی پایینی قرار داشته باشند، تا بتوانند مقدار رسوب دهی دستگاه را کاهش دهند.

دیگر خدمات ارائه شده در بیتا سرویس:

تعمیر داکت اسپلیت

شارژ گاز داکت اسپلیت
 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید