X

تعمیر پمپ آب در تهران | هزینه سرویس پمپ آبرسانی

09121074065 همراه
سرویس و تعمیر پمپ آب

سرویس پمپ آب از جمله کارهایی است که معمولا باید توسط سرویسکار انجام شود. خرابی پمپ آب از مشکلات رایج بیشتر ساختمان ها می باشد بنابراین آشنایی با مشکلات پمپ آب و عیب یابی پمپ آب می تواند به کاهش هزینه ی تعمیر پمپ آب کمک کند.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

سرویس پمپ آب از جمله کارهایی است که معمولا باید توسط سرویسکار انجام شود. خرابی پمپ آب از مشکلات رایج بیشتر ساختمان ها می باشد بنابراین آشنایی با مشکلات پمپ آب و عیب یابی پمپ آب می تواند به کاهش هزینه ی تعمیر پمپ آب کمک کند و سبب افزایش طول عمر پمپ گردد. برای تعمیر پمپ آب در تهران و کرج (تعمیر پمپ آب خانگی و صنعتی) میتوانید با همکاران ما در بیتا سرویس تماس بگیرید.

قیمت و هزینه تعمیر پمپ آب خانگی

کاهش فشار آب یک مشکل عمومی در آپارتمان های چندین طبقه است. هر چه تعداد طبقات ساختمان بیشتر می شود، فشار آب هم کمتر می شود. گاهی واحدهای طبقات فوقانی حتی با قطعی و افت فشار آب شدید روبرو هستند. بهترین راه حل برای این مشکل نصب پمپ آب است. پمپ های خانگی تا حد زیادی مشکل کم فشار بودن آب در طبقات بالا را حل می کنند اما خود این پمپ ها نیز نیاز به نگهداری و سرویس دارند. خرابی پمپ آب مشکل بزرگی نیست و امکان تعمیر پمپ آب خانگی وجود دارد. بسیاری از قطعات دستگاه قابل تعویض یا تعمیر هستند.برای استعلام هزینه تعمیر پمپ آب با بیتا سرویس تماس بگیرید.

نحوه عیب یابی و تعمیر پمپ آب خانگی در کرج و تهران

با توجه به نیاز روز افزون خانه ها و آپارتمان ها به پمپ آب، افراد بیشتری با این وسیله کاربردی درگیر شده اند. قطعا اختلال در عملکرد این پمپ ها برای شما هم پیش آمده است در این مطلب ما سعی داریم توضیح دهیم که چگونه مشکلات مرتبط با پمپ آب را در منزل برطرف کنید. ممکن است پمپ آب شما هیچ فعالیتی نداشته باشد، فشار آن کم شده باشد، صدای غیرعادی از خود منتشر کند یا مشکلات مختلف زیادی در خود داشته باشد. این مطلب حاوی چندین روش برای فهم، سرویس و تعمیر پمپ آب بوده و چند سوال و جواب افراد را در بر دارد که با هم برخی از آن ها را مرور می کنیم.

آب اصلا خارج نمی شود

ابتدا در نحوه عیب یابی پمپ آب مطمئن شوید که دستگاه شما روشن است. بررسی کنید که آیا کلید برق یا سیم برق مرتبط با پمپ آب به درستی عمل می کند یا خیر. اگر دستگاه شما دکمه ریست در خود دارد، آن را امتحان کنید. به طور کلی کلید دستگاه را بررسی کنید. اگر کلید دستگاه مناسب نباشد شما به طور موقت یا دائمی با مشکل مواجه می شوید. پوشش روی کلید را باز کرده تا به طور دقیق تر شرایط را بررسی کنید. حالا پمپ را روشن کنید. اگر جرقه مشاهده کردید و پمپ شروع به فعالیت کرد، بنابراین کلید شما دارای مشکل است و باید آن را عوض کنید.

آب غیرعادی یا موج دار خارج می شود

در این مرحله از تعمیر پمپ آب،مخزن آب را بررسی کنید. اگر آب به صورت موج دار یا ضربان دار از دستگاه شما خارج می شود، معمولا به آن معنا است که مخزن پمپ را باید تغییر دهید. دو راه برای اطمینان از اشکال در مخزن وجود دارد: ابتدا بررسی وجود آب در دریچه هوای دستگاه و سپس تکان دادن مخزن. گاهی اوقات هنگامی که ایرادی در مخزن وجود داشته باشد، از زیر دستگاه آب خارج می شود. گاهی هزینه قبض برق شما شدیدا بالا می رود که باید به ایراد در مخزن پمپ آب شک کنید.

 پمپ بی وقفه فعالیت می کند.

وقتی پمپ روشن می شود، شما صدای باز و بسته شدن کلید هنگام فعال و غیر فعال بودن پمپ را می شنوید. اگر صدای فعال شدن پمپ به طور مداوم به گوش برسد و هیچ آبی وارد ساختمان نشود، مشکل شما احتمالا از بیرون ساختمان بوده و باید به یک تعمیرکار حرفه ای زنگ بزنید. شاید لوله ای در بیرون از ساختمان با مشکل مواجه شده باشد.


 آب وارد دستگاه می شود اما پمپ فعالیت نمی کند

اگر آب وارد پمپ شده اما با همان فشار اولیه از آن خارج شود، باید به علل متفاوتی شک کرد. به عنوان مثال شاید آب ورودی به پمپ از حد معینی پایینتر باشد و در این صورت مشکل از پمپ نیست. اگر از پمپ صدا خارج می شود اما فعالیتی را در جریان آب نمی بینید، ممکن است ایراد از برق آن باشد، در این صورت مسیر برق را بررسی کنید.دلیل اصلی بروز این مشکل می تواند تنظیم نبودن اتومات مکانیکی می باشد که باید توسط سرویسکار دوباره تنظیم شود.
 

آب با فشار زیاد در خانه جریان دارد.

اگر آب ورودی به آپارتمان از حد معمول بالاتر باشد، ایراد قطعا از درون پمپ نشات می گیرد و باید به عیب یابی موتور پمپ بپردازید. در این صورت باید تنظیمات پمپ را تغییر دهید و با کارشناس مربوطه تماس حاصل کنید.می توانید برای تعمیر پمپ آب به متخصصین بیتا سرویس در کرج و تهران اعتماد کنید.

☹ پمپ بدون باز بودن هیچ شیری باز کار می کند.

خرابی فلوتر توالت فرنگی یا فلاش تانک باعث می شود که مدام آب به داخل چاه فرستاده شود و چون نشتی را نشان نمی دهد تشخیص داده نمی شود. برای مطمئن شدن از وجود مشکل باید شیر فلکه آب داخل را باز کنید و شیر فلکه آب و شیر فلاش تانک را ببندید. 
دلیل دیگر ممکن است سوراخ شدن لوله باشد.

 هواگیری برای تعمیر پمپ آب

اگر درون لوله ورودی پمپ آب و شیر ورودی پمپ، هوا باشد نمی تواند آب را مک بزند.در این مرحلع حتما باید تعمیر پمپ آب صورت گیرد.

روش هواگیری پمپ آب

در پوش هواگیری پمپ را باز کنید و داخل پمپ و لوله مکش را توسط آب در چندین نوبت پر کنید تا هوای داخل پمپ کاملا خالی شود و سپس درپوش هوا گیری را سفت ببندید.

 تعویض دیسک منبع دیافراگمی پمپ آب

تعمیر پمپ آب

یکی از مشکلات پمپ آب خانگی سوراخ شدن دیسک منبع دیافراگمی میباشد که در مرحله اول منبع را از سیستم جدا میکنیم و پیچ های دیسک را باز میکنیم سپس دیسک را جدا میکنیم و دیسک نو را جاگزین میکنیم و شروع به شارژ باد منبع میکنیم که تغریبا بین 30 تا 35 پی اس آی باید باشد

 تنظیم ست کنترل پمپ آب

ست کنترل

اکثر ست کنترل ها دارای پیچ تنظیم میباشند همانطور که در عکس بالا مشاهده میکنید یک پیچ دو سو خور است که هرچقدر پیچ را سفت کنیم طبق فلش پمپ زودتر استارت میزند و هرچقدر باز کنیم دیر تر شروع به کار میکند

بوستر پمپ آب

بوستر پمپ

بوستر پمپ ها از نقطه نظر تعداد پمپ به دو دسته تک پمپه و دو یا چند پمپه طبقه بندی می گردنند

موارد استفاده از بوستر پمپ

  1. آبرسانی ساختمان های مختلف مانند :برجها ، بیمارستانها ، مدارس ، سالن های تفریحی ورزشی ، مجتمع های مسکونی و اپارتمانی و...
  2. تامین سیستم اطفاء حریق
  3. مصارف کشاورزی و آبیاری
  4. تامین آب صنعتی کارخانجات و صنایع

تعمیر پمپ آب خانگی اسب جتی

یکی دیگر از پمپ های پر کاربرد از گروه پمپ آب سانترفیوژ، پمپ آب جتی است که به دلیل ساختار متناسب جزء پرمصرف ترین محصولات پمپ خانگی محسوب می شود. پمپ سانترفیوژ جتی برای مکش آب از اعماق و بدون نیاز به لوله کشی جهت مکش آب طراحی شده است. پمپ جتی در قسمت مکش پمپ، خلاء ایجاد می کند و هوا را در خط مکش از بین می برد، سپس بر جو موجود توسط ترکیب آب با هوا در ایجاد سیال سازی و روند پمپاژ غلبه می کند. در پایان، هوا را دفع کرده و مایع را مانند یک پمپ سانترفیوژ استاندارد انتقال می دهد .
پمپ های جتی امروزه بیشتر در ساختمان های مسکونی قابل استفاده میباشد که پمپ جتی یک اسب میانگین برای ساختمان های 4 الی 5 طبقه تک واحد زیر 100متر مربع قابل نصب میباشد.

تعمیر پمپ آب خانگی غرب تهران

پمپ آبرسانی خانگی به دليل طراحي آسان ، هزينه تولید کم  و حجم کوچک و جمع و جور در صنعت کاربرد بسیاری دارد، اما یکی از اشکالات پمپ ها کاهش بازده آنها در اثر کارکرد طولانی فرسايش قطعات به دليل سایش و خوردگي و در نتيجه نشت روغن در قسمت هاي داخلي آن است.

برای تعمیر پمپ آب در غرب تهران میتوانید با بیتا سرویس تماس بگیرید ما در کوتاهترین زمان مشکلات شما را برطرف خواهیم کرد.

انواع پمپ آب :

  •  پمپ آب خانگی
  • پمپ آب صنعتی
  •  پمپ آب تاسیساتی
  •  پمپ کف کش
  •  بوستر پمپ
  •  پمپ لجن کش

خدمات و مقالات مرتبط:

نصب پمپ آب در واحد آپارتمان امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید