X

نصب داکت اسپلیت در کرج + استعلام قیمت

09121074065 همراه
نصب داکت اسپلیت در کرج

در این مقاله به بررسی نکات مهم نصب داکت اسپلیت می پردازیم، تا شما بتوانید در این مورد آشنایی نسبی داشته باشید. در صورتی که ساکن یکی از مناطق شهر کرج می باشید، می توانید از خدمات نصب داکت اسپلیت در کرج استفاده کنید. برای استفاده از این خدمات کافیست، با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

داکت اسپلیت که برخی از افراد از آن به عنوان اسپلیت کانالی هم یاد می‌کنند، یکی از رایج ترین دستگاه های تأمین هوای مطبوع برای محیط می باشد. این دستگاه به صورت دو منظوره طراحی و تولید شده و امکان تامین سرمایش و گرمایش را برای محیط فراهم می‌آورد. پس می تواند در تمام فصول سال مورد استفاده قرار گیرد. در مورد کاربرد دستگاه داکت اسپلیت باید بگوییم، که این دستگاه گزینه ی مناسبی برای انتخاب در محیط مسکونی، املاک، دفاتر کار و... می باشد.

نصب داکت اسپلیت در کرج از مهمترین و اصلی ترین خدماتی است که در بیتا سرویس ارائه می شود. در این مجموعه سعی شده خدمات تعمیر و نصب داکت اسپلیت در مناطق مختلف کرج با هزینه مناسب و کیفیت عالی ارائه شود.

علاوه بر نصب داکت اسپلیت در کرج شما می توانید از دیگر خدمات مرتبط مجموعه بیتا سرویس نیز بهره ببرید:

 

نصب داکت اسپلیت در کرج

با توجه به این که نصب داکت اسپلیت نیاز به تخصص و تجربه دارد، بهتر است، برای نصب از افراد کاربلد و متخصص کمک بگیرید. نصب داکت اسپلیت به صورت توکار می باشد، ولی قبل از نصب باید تعداد و ظرفیت آن ها تعیین شود. بعد از انجام این مراحل نوبت به لوله کشی داکت اسپلیت می رسد. این مرحله باید به گونه ای انجام شود، که باعث ایجاد آسیب به سقف نشود.

مراحل نصب داکت اسپلیت در کرج به شرح زیر می باشد.

 • در مرحله ی اول باید ابعاد و مقدار ظرفیت دستگاه تعیین و بررسی شود. بعد از تعیین نوبت به بررسی محل قرار گیری یونیت داخلی، یونیت خارجی و مقدار لوله کشی می رسد. بعد از اتمام مراحل باید طراحی و اجرای آن باید توسط یک فرد متخصص انجام شود.
 • حال باید یونیت داخلی را که موظف است، عمل هواسازی را انجام دهد، در محیط و مکان مناسب نصب شود.

نکته ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است، که باید در مکانی نصب شود، که شما در آن بخش نیاز به سکونت ندارید. هم چنین به هیچ عنوان نباید محیط هایی مانند سرویس بهداشتی، اتاق نشیمن و یا اتاق خواب را برای نصب یونیت داخلی انتخاب کنید. دلیل این موضوع هم به این خاطر می باشد، که با توجه به این که یونیت‌ ها دارای سر و صدا هستند، و علاوه بر آن باید به صورت توکار اجرا شوند، بهترین مکان برای نصب آن ها سقف کاذب می باشد.

 • در این مرحله باید نسبت به نصب یونیت خارجی (کندانسور) اقدام کنید. این مرحله به عنوان یکی از مهم ترین اجزا داکت اسپلیت می باشد. در مواردی که چند کندانسور را در کنار یک دیگر نصب می‌ شود، باید به این موضوع توجه داشته باشید، که حتماً باید در مکان مناسب و با رعایت تمام نکات نصب شوند. نصب این قطعه در مکانی که در معرض نور آفتاب می باشد، به هیچ عنوان نباید انجام شود. دلیل این موضوع هم به این خاطر می باشد، که نور آفتاب سبب ایجاد اختلال در فرایند کار کندانسور می شود.
 • بعد از اتمام مراحل ذکر شده باید نسبت به نصب لوله‌ مسی از یونیت داخلی به یونیت خارجی اقدام شود. این مورد باید با توجه به نوع دستگاه، ارتفاع و طول مجاز آن انجام شود.
 • مرحله ی آخر هم مربوط به برق کشی دستگاه می باشد. هر زمانی که مراحل برق کشی به اتمام رسید، باید چک کنید، که تمام مراحل برق کشی به درستی انجام شده است، یا خیر.
 • نکته ی مهم دیگری باید به آن توجه داشته باشید، کانال کشی دستگاه می باشد. چون ابعاد کانال، مکش، کشش و دهش دریچه‌ ها در صورتی که به درستی چک نشود، نمی توانید هوای مطلوبی را در فضا ایجاد کنید.

با توجه به این که در تمام محیط های نام برده شده چندین اتاق برای استفاده طراحی شده است، نیاز به خنک شدن همزمان دارند. محل نصب این دستگاه اکثر در سقف های کاذب می باشد، و همین مسئله باعث شده است، تا طرفداران زیادی داشته باشد.

هزینه نصب داکت اسپلیت در کرج

اگر جزو افرادی هستید، که داکت اسپلیت را به تازگی خریداری کرده اید، و قرار است، در محل مد نظر شما برای اولین بار نصب شود، از طریق نمایندگی برندی که خرید کرده اید، برای نصب کمک بگیرید. ولی اگر قرار است، به خاطر این که منزل خود را به تازگی به محیط جدید منتقل کرده اید، و باید برای چندمین بار داکت اسپلیت را نصب کنید، توصیه می کنیم، از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. هزینه نصب در این مورد با توجه به خدمات ارائه شده توسط تعمیرکار متفاوت خواهد بود. در مواردی که نیاز به سرویس داشته باشد، هزینه ی اضافی برای آن در نظر گرفته می شود. 

برای استعلام هزینه نصب داکت اسپلیت در کرج با مجموعه بیتا سرویس تماس بگیرید.

محل نصب داکت اسپلیت

دستگاه داکت اسپلیت متشکل از کانال ها، یونیت داخلی (هواساز)، لوله های مسی و دریچه های اصلی به همراه یونیت خارجی می باشد. در مورد محل قرارگیری یونیت داخلی، کانال ها و دریچه های اصلی داکت اسپلیت باید بگوییم، که داخل سقف کاذب نصب می شود. یونیت خارجی در نظر گرفته شده برای داکت اسپلیت باید در محل صحیح نصب شود، چون اگر در محل درستی نصب نشود، نمی تواند به درستی کار کند. در مورد محل نصب داکت اسپلیت بهتر است، به نکات مهم زیر توجه داشته باشید.

نصب داکت اسپلیت در کرج

انتخاب مکانی سایه دار برای نصب

نکته ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است، که یونیت خارجی داکت اسپلیت به هیچ عنوان نباید در معرض آفتاب قرار بگیرد. در مواردی که مکانی پرنور را برای نصب انتخاب کنید، منجر به گرم شدن بیشتر موتور داکت اسپلیت می شود، و دستگاه شما برای مدت طولانی قابل استفاده نخواهد بود. پس به طور کلی باید بگوییم، که هر چقدر محل نصب یونیت خارجی خنک تر باشد، واحد بیرونی بهتر در طول فصول کار می کند.

وجود تهویه هوای مناسب

یونیت خارجی داکت اسپلیت باید در محلی نصب شود، که فضای کافی در دسترس داشته باشد، و تهویه برای فیلتر مناسب گرما و آلودگی هوایی باشد. به هیچ عنوان نباید گیاه، پوشش گیاهی، به بخش بیرونی دستگاه نزدیک باشد، چون می تواند عملکرد دستگاه را تحت تأثیر قرار دهد. پس باید یونیت خارجی داکت اسپلیت در فضای بیرون از ساختمان و یا بر روی پشت بام نصب شود.

نزدیک به رطوبت و ضربه نباشد.

توصیه می کنیم، بخش بیرونی داکت اسپلیت در برابر تغییرات شرایط محیطی مانند خوردگی، رطوبت قرار نگیرد، تا بتواند از آسیب در امان بماند. پس باید محل نصب داکت اسپلیت به گونه ای انتخاب شود، که نگران خراب شدن دستگاه نباشید، و بخواهید برای تعمیر داکت اسپلیت اقدام کنید.

توجه به سرو صدای ایجاد شده توسط یونیت خارجی هنگام انتخاب محل نصب

با توجه به این که یونیت خارجی داکت اسپلیت هنگام کارکرد به تولید سر و صدا می پردازد، به همین خاطر توصیه می کنیم، زمانی که قرار است، محل نصب را انتخاب کنید، از قرار دادن این بخش در نزدیکی اتاق خواب منزل جلوگیری کنید، تا باعث آزار و اذیت دیگران نشوید.

بیتاسرویس نمایندگی نصب برندهای زیر را برعهده دارد.

قیمت نصب داکت اسپلیت در کرج

کانال کشی داکت اسپلیت در کرج

برای کانال کشی داکت اسپلیت می‌توان از مدلهای فلکسیبل، کانال گالوانیزه مستطیل و یا مدور و پلی یورتان استفاده نمود. اساسی ترین موضوع در زیر سازی و نصب داکت اسپلیت، کانال کشی است که از هدر رفت انرژی جلوگیری می‌کند. انتخاب نوع کانال کشی و ابعاد آن باید محاسبه و توسط کارشناس مشخص شود.

نکاتی در زمینه نصب داکت اسپلیت

توجه به نکاتی که در ادامه به آن ها توجه می کنیم، یکی از مهم ترین مواردی می باشد، که می تواند بر روی عملکرد دستگاه تأثیرگذار باشد.

 • پس از این که تمام مراحل مربوط به نصب به اتمام رسید، باید نسبت به بررسی و چک کردن میزان فشار گاز، دما و آمپراژ مصرفی دستگاه اقدام کنید.
 • پیش از این که لوله های مسی داکت اسپلیت را عایق بندی کنید، باید نسبت به بررسی محل اتصال آن ها اقدام کنید.
 • به هیچ عنوان نباید هواساز داکت اسپلیت در مکان هایی اعم از اتاق خواب، نشیمن، حمام و سرویس بهداشتی انجام شود. 
 • هنگام طراحی کانال کشی باید ابعاد کانال ها، مسیر کانال کشی، محل قرار گرفتن، ابعاد دریچه مکش، دهش و... تعیین شود، تا بعداً دستگاه برای کارکرد درست دچار مشکل نشود. 
 • برای نصب هواساز درون سقف کاذب باید به میزان لازم فضای کافی وجود داشته باشد، تا هنگام سرویس و تعمیر داکت اسپلت تعمیرکار با مشکل رو به رو نشود.

آشنایی با کارکرد داکت اسپلیت

عملکرد داکت اسپلیت شبیه به اسپلیت (کولر گازی) می باشد، ولی در یک مورد نسبت به هم تفاوت دارند. این تفاوت مربوط به این موضوع می باشد، که به جای اواپراتور و یا پانلی که به صورت سطحی روی دیوار نصب می شود، یک یونیت داخلی توکار برای تجهیزات دارد، و در آخر شما می توانید فقط یک دریچه آن را از داخل اتاق ببینید. هم چنین باید بگوییم، که در سیکل سرمایشی به طور کامل شبیه به کولر گازی عمل می‌ کند، ولی با فرارسیدن فصل های سرد سال مشابه کولرهای گازی عمل نمی‌ کنند.

با توجه به این که درون یونیت داخلی که عملیات هواسازی را انجام می دهد، یک کویل آب گرم وجود دارد. این قطعه موظف است، آب گرمی‌ را که به واسطه ی پکیج یا موتور‌خانه ایجاد می‌ شود، درون کویل به جریان در بیاورد، و بعد از آن با چرخش فن‌ ها هوای گرم را به ساختمان ها وارد می کنند.

این دستگاه مشابه با کولر‌های گازی به هیچ عنوان از انرژی برق و کمپرسور استفاده نمی‌ کند، و یونیت خارجی آن در فصل های سرد سال (زمستان) خاموش می باشد. در مورد ظرفیت گرمایشی این دو دستگاه باید بگوییم، که ظرفیت سرمایشی و گرمایشی داکت اسپلیت نسبت به کولر گازی بیشتر می باشد، و همین موضوع باعث می شود، تا فضای بیشتری را تهویه کند. امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید