X

نصب کولر گازی اسپلیت در کرج

09121074065 همراه
هزینه نصب کولر گازی در کرج + معرفی نصاب

نصب کولر گازی از مهمترین مراحل برای داشتن یک سیستم تهویه مطبوع مناسب و کارآمد برای ساختمانها می باشد. این کار باید توسط نصاب با تجربه انجام شود و درستی مراحل نصب بر روی سرمایش و گرمایش تولید شده توسط دستگاه و همچنین طول عمر آن تاثیر گذار است.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

اگر به تازگی کولر گازی خریداری نموده اید و قصد نصب آن را دارید، برای اینکه سیستم شما بهترین عملکرد را داشته باشد، توصیه می کنیم از یک فرد با تجربه و نصاب کولر گازی برای نصب کمک بگیرید. این افراد با استفاده از تجهیزات و ابزاری که دارند، کولر شما را در بهترین موقعیت نصب می کنند، تا بهترین بازدهی را برای خنک کردن محیط مد نظر شما ارائه دهد. در این مقاله سعی کرده ایم، به بررسی نکات مهم در مورد نصب کولرگازی بپردازیم، تا شما آشنایی نسبی با این موضوع داشته باشید، و در صورتی که ساکن شهر کرج هستید، از خدمات نصب کولر گازی اسپلیت در کرج استفاده کنید.

نکته ی مهمی که باید در این مورد به آن توجه داشته باشید، این است، که در مواردی که نصاب تجربه ی کافی را در مورد نصب نداشته باشد، ممکن است، باعث آسیب دیدن کولر گازی شما شود، و مجبور شوید، پیش از نصب نسبت به تعمیر اسپلیت اقدام کنید.

نصب کولر گازی اسپلیت در کرج

نصب کولر گازی در کرج

متخصصین ما به محل مد نظر شما اعزام می شوند، و طبق مراحلی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم، نصب اسپلیت شما را آغاز می کنند. 

ممکن است، در مرحله اول این سوال برایتان پیش بیاید، که یونیت داخلی کولر گازی چگونه باید نصب شود؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم، که با توجه به این که کولرهای گازی به دو صورت یک تکه و دو تکه طراحی و تولید می شوند. در مورد مدل یک تکه آن باید بگوییم، که این مدل تحت عنوان دیگری اعم از پنجره ای یا پرتابل هم در بین افراد شناخته شده است، و منظور از مدل دو تکه همان اسپلیت می باشد. کولرهای دو تکه متشکل از دو بخش (یونیت داخلی و خارجی) می باشد، که برای نصب هر یک از بخش ها باید به صورت جداگانه انجام شود.

هزینه نصب کولر گازی اسپلیت در کرج

هزینه نصب کولر گازی با توجه به پارامترهای مختلفی اعم از قیمت کولر گازی (این موضوع با توجه به متراژ و منطقه آب و هوایی انتخاب می شود.)، نوع کولر گازی (کولر گازی ایستاده و یا کولر گازی دیواری)، متراژ و نوع لوله مورد استفاده برای لوله‌ کشی اسپلیت، برند، محل نصب کندانسور و پنل داخلی کولرگازی، هزینه ایاب و ذهاب نصاب، هزینه سوراخکاری و... تعیین می شود. شما می توانید جهت اطلاع از قیمت دقیق نصب اسپلیت در کرج با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

هزینه نصب معمولا بین 500,000 تومان تا 2,000,000 متغییر است و بستگی به امکانات اولیه برای نصب و مکان نصب دستگاه است. به طور مثال اگر برای نصب به لوله کشی کولر گازی نیاز داشته باشید، بسته به متراژ لوله کشی، هزینه نصب افزایش می یابد.

هزینه نصب کولر گازی در کرج

استفاده از خدمات نصاب کولر گازی چه مزایایی دارد؟

توصیه می شود برای نصب کولرگازی حتما از یک نصاب ماهر و با تجربه کمک بگیرید. البته شخصی که برای نصب به محل اعزام می شود باید دارای تجربه و دانش کافی در این باره باشد. هرگز از خدمات یک فرد ناآگاه استفاده نکنید و یا خودتان هم اقدام به نصب نکنید. دریافت خدمات از افراد و یا شرکت های نامعتبر ممکن است به دستگاه شما صدمه بزند.

بارها همشهریان محترم با ما تماس گرفته و اعلام نمودند که برای نصب دستگاه و یا تعمیر آن از افرادی که در دیوار آگهی می‌زنند، کمک گرفتند و متاسفانه با مشکلات جدی روبرو شدند. 

استفاده از خدمات نصاب یک مجموعه معتبر دارای گارانتی است و تا رضایت شما کسب نشود، هزینه ای از شما دریافت نخواهد شد.

نکات مهمی که باید در نصب کولر گازی اسپلیت در کرج رعایت شود.

برای نصب اسپلیت در کرج باید مواردی را رعایت نمایید که در ادامه به بررسی آن می پردازیم:

  1. انتخاب بهترین مکان برای نصب: برای که کولر گازی شما بهترین بازدهی را داشته باشد، باید بهترین محل را برای نصب یونیت های آن انتخاب کنید. با محل مناسب نصب کولر گازی آشنا شوید.
  2. دقت در بستن اتصالات: با توجه به این که یک کولر گازی اتصالات مختلفی دارد، باید هنگام نصب تمام اصول و استانداردهای لازم در این مورد رعایت شود.
  3. استفاده از ابزار مناسب: نصابی که برای نصب به محل اعزام می شود، باید با استفاده از ابزار مناسب و حرفه ای نصب کولر گازی را انجام دهد، تا دستگاه بهترین بازدهی را هنگام کارکرد داشته باشد. 
  4. انتخاب افراد متخصص و باتجربه: توصیه می کنیم، برای نصب کولرهای گازی باید از افراد کاربلد در این زمینه کمک بگیرید.

در ادامه به بررسی مراحل نصب کولر گازی در کرج می پردازیم:

انتخاب مکان نصب یونیت داخلی

برای این که مکان مناسبی را برای نصب یونیت داخلی انتخاب کنید، بهتر است، این مکان بر روی دیوار داخلی باشد. هم چنین باید محل انتخابی به گونه ای باشد، که نور مستقیم آفتاب به آن برخورد نداشته باشد. نکته ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است، که در محیط هایی که احتمال نشت گاز و یا غبار نفت یا گوگرد وجود دارد، به هیچ عنوان نباید یونیت داخلی در این محیط ها نصب شود. هم چنین باید به این موضوع توجه داشته باشید، که دیواری که این یونیت بر روی آن نصب می شود، استحکام و مقاومت مورد نیاز را داشته باشند. 

نصب پایه یونیت داخلی به دیوار

خوب در این مرحله نوبت به نصب پایه یونیت می رسد. برای نصب کافیست، پایه ی آن را بر روی دیوار قرار دهید، و با استفاده از یک تراز و یا متر آن را از طرفین تراز کنید. حتماً باید محل پیچ ها را با استفاده از یک ماژیک مشخص و بعد از آن نسبت به سوراخ کردن آن ها اقدام کنید. بعد از اتمام تمام این مراحل باید پایه را با پیچ و رولپلاک به دیوار محکم کنید.

سوراخ کردن دیوار 

در مورد سوراخ کردن باید بگوییم، که این سوراخ باید در مرکز پایه و با ظرافت خاصی ایجاد شود، تا به ساختمان هیچ گونه آسیبی وارد نکند. نکته ی مهمی که باید در این مورد به آن توجه داشته باشید، این است، که پیش از سوراخ کاری باید بررسی کنید، که هیچ لوله و یا سیمی در محلی که قصد سوراخ کاری دارید، وجود نداشته باشد.

بررسی اتصالات الکتریکی 

زمانی که به این مرحله رسیدید، باید نسبت به بررسی اتصالات الکتریکی اقدام کنید. حتماً باید درپوشی که در جلوی پنل قرار داده شده است، را بردارید، و همه ی اتصالاتی که در این بخش وجود دارد، را به دقت بررسی کنید.

لوله ها و کابل ها را از سوراخ دیوار عبور دهید، و بعد به یونیت متصل کنید.

در این مرحله باید نسبت به عبور دادن لوله کشی از واحد داخلی و سوراخ ایجاد شده به سمت بیرون اقدام کنید. بعد از انجام این کار باید لوله های مسی، کابل برق و لوله تخلیه را با استفاده از چسب برق به هم ببندید، و بعد از انجام این کار از سوراخ عبور دهید.

توجه: برای این که مطمئن باشید، که جریان آزاد آب، لوله تخلیه را در پایین آن قرار داده شده است، باید لوله ها و کابل را از سوراخ دیوار عبور دهید.

استحکام سازی واحد مقابل صفحه نصب را به روی صفحه 

حال باید یونیت داخلی را بر روی پایه پنل نصب کنید، و به صورت مجدد تمام اتصالات آن را بررسی و چک کنید.

نصب کولر گازی و پنل بیرونی (کندانسور)

برای نصب این پنل کافیست، طبق مراحل زیر پیش بروید.

انتخاب بهترین محل برای نصب پنل بیرونی

مکانی که برای نصب انتخاب می کنید، حتماً باید در محیطی باشد، که به دور از نور مستقیم آفتاب و سایر تغییرات شرایط محیطی باشد. حداکثر فاصله ای که باید از اطراف داشته باشد، 30 سانتی متر می باشد.

انجام زیرسازی مناسب برای یونیت خارجی

برای انجام این کار باید با استفاده از بتن یک سکو یا بالشتک ایجاد کنید. بعد از انجام این کار باید کندانسور را در محل انتخاب شده قرار دهید، و حتماً باید از تراز بودن آن مطمئن شوید.

توجه: سکو بتونی را باید به گونه ای انتخاب کنید، که به قدر کافی بالا باشد، تا واحد را از هر آبی که ممکن است، به خاطر به وجود آمدن مواردی مانند باران یا برف روی زمین لک بزند، دور نگه دارد.

محکم سازی یونیت خارجی بر روی سکو

برای این که بتوانید میزان لرزش تولیدی را کاهش دهید، توصیه می کنیم، از پلاستیک استفاده کنید، و کندانسور خارجی را با پیچ و رولپلاک به سکو بتنی محکم کنید.

بررسی سیم کشی برق در یونیت خارجی 

برای انجام این کار کافیست، درپوش کندانسور را بردارید.

توجه: حتماً باید در این مرحله کابل ها را با گیره کابل ببندید، و در مواردی که نیاز بود، درپوش را تعویض کنید.

متصل کردن لوله و کابل های خارج شده از سوراخ و یونیت داخلی به کندانسور بیرونی 

در صورتی که سیم ها یا لوله ها بلند می باشند، می توانید آن ها را به قدری که نیاز است، کوتاه کنید.

خارج کردن هوا و رطوبت از مدار مبرد 

در مرحله باید درپوش ها را از دریچه های دو طرفه و 3 طرفه و از درگاه سرویس جدا کنید، و یک شیلنگ پمپ خلا را به درگاه سرویس متصل کنید. حال باید پمپ خلا را روشن کنید، و تا زمانی که به خلا مطلق 10 میلی متر جیوه برسد، صبر کنید. بعد از انجام شدن این کار نوبت به آن می رسد، که دکمه فشار کم را ببندید، و سپس خلا را خاموش کنید.

توجه: باید تمام شیرها و اتصالات را بررسی کنید، تا نشتی نداشته باشند. بعد از بررسی خلا را جدا کنید. 

چسباندن لوله ها با گیره به دیوار 

برای این که مطمئن باشید، لوله ها و کابل ها حرکت نمی کنند، توصیه می کنیم، آن ها را با استفاده از گیره به دیوار وصل کنید. 

پوشاندن سوراخ دیوار با استفاده از فوم پلی اورتان 

سوراخ ایجاد شده را بهتر است، بپوشانید، تا از نفوذ هوای گرم یا حشرات جلوگیری کنید.

روشن کردن دستگاه 

بعد از اتمام تمام مراحل ذکر شده نوبت به آن می رسد، که دستگاه را روشن کنید، برای وزش باد خنک در محیط مد نظر خود باید 2 دقیقه صبر کنید.

کولر گازی ایران رادیاتور و کولر گازی ال جی از محبوب ترین برندهای این محصولات هستند. علاوه بر نصب می توانید از خدمات تعمیر و فروش کولر گازی در کرج که توسط بیتا سرویس انجام می شود بهره ببرید.

 امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید