X

معرفی 5 مدل کم مصرف داکت اسپلیت | کم مصرف ترین مدل داکت اسپلیت

09121074065 همراه
معرفی 5 مدل کم مصرف داکت اسپلیت

داکت اسپلیت به عنوان یکی از سیستم های سرمایشی و گرمایشی موجودر در بازار می باشد و با توجه به این که عملکرد بالایی و گسترده ای دارند امکان استفاده در محیط های مختلف اعم از ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری و... را برای شما فراهم کرده است. با توجه به این که این دستگاه ها برای این که بیشترین مصرف برق را دارند به همین خاطر بهتر است هنگام خرید داکت اسپلیت دستگاهی را برای خرید انتخاب کنید که کم ترین مصرف انرژی را داشته باشند و از نوع اینورتر باشند. به همین خاطر در این مقاله به معرفی 5 مدل کم مصرف داکت اسپلیت می پردازیم.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

داکت اسپلیت نوعی سیستم تهویه مطبوع محسوب می شود که متشکل از دو بخش یونیت داخلی و خارجی (اواپراتور و کمپرسور) است. مصرف برق دستگاه های داکت اسپلیت و سایر سیستمهای تهویه مطبوع زیاد است و در هنگام استفاده از این سیستم‌ها باید هزینه مصرف انرژی نسبتا بالایی را پرداخت نمایید. همین مسئله باعث می شود تا خریداران به دنبال تهیه یک سیستم سرمایشی و گرمایشی کم مصرف باشند. برندهای مختلفی در بازار برای خرید وجود دارد که براساس میزان مصرف انرژی و برق دسته بندی شده اند. به همین خاطر تصمیم گرفتیم در این مقاله به معرفی کم مصرف ترین مدل داکت اسپلیت موجود در بازار بپردازیم.

کم مصرف ترین مدل داکت اسپلیت کدام است؟

ممکن است برای برخی از افراد این سوال پیش بیاید که کم مصرف ترین داکت اسپلیت های موجود در بازار کدام می باشد؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که برندهای موجود در بازار (ایرانی و خارجی) مدل های مختلفی از دستگاه داکت اسپلیت را طراحی و برای فروش به بازار عرضه می کنند. مسئله ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید در مورد کارایی و میزان مصرف برق دستگاه می باشد. کم مصرف‌ ترین داکت اسپلیت هایی که کمترین مصرف انرژی را داشته باشند باید راندمان انرژی A و یا در مرحله دوم B را داشته باشند.

حتی ممکن برای برخی از افراد مهم باشد که وجود چه ویژگی ها در کاهش مصرف انرژی تأثیرگذار هستند؟ در این مورد باید بگوییم که داکت اسپلیت در مقایسه با اسپلیت (کولر گازی) کمترین مصرف انرژی را دارد و وجود تفاوت بین این دو دستگاه مربوط به سیستم گرمایشی می باشد. در مورد بهترین داکت اسپلیتی که از نظر مصرف انرژی در بازار برای فروش وجود دارد می توان به دایکین اشاره کرد. محصولات تولید شده توسط این برند به خاطر انتخاب فناوری اینورتر به کاهش مصرف انرژی کمک می کنند.

معرفی 5 مدل کم مصرف داکت اسپلیت

 • Daikin FTXS با سری Emura: این مدل از شرکت Daikin به خاطر طراحی زیبا و مدرن و وجود سیستم اینورتر به کاهش مصرف برق کمک می کند.
 • Mitsubishi Electric MSZ-FH: این داکت اسپلیت مجهز به سیستم هوشمندی می باشد که می تواند به صورت اتوماتیک دمای محیط را تنظیم و میزان مصرف انرژی را به کمترین میزان برساند.
 • LG Artcool: انتخاب تکنولوژی اینورتر در این مدل به کاهش مصرف انرژی کمک می کند. این دستگاه قابلیت کنترل هوشمند را نیز دارا می‌ باشد.
 • Panasonic Aero Series: انتخاب سیستم اینورتر برای تشخیص خودکار شرایط محیطی مورد استفاده قرار می گیرد و به طور هوشمند تنظیمات را بهینه می‌ کند.
 • Gree Bora: به دلیل کارایی بالا و مصرف انرژی پایین طرفداران زیادی دارند.

معرفی برندهای تولید کننده داکت اسپلیت کم مصرف

برندهای خارجی که در لیست زیر به شما معرفی نمودیم همگی دارای مدلهای کم مصرف و اینورتر هستند که با خرید آن می‌توانید با خیال راحت از سیستم سرمایشی و گرمایشی این محصولات استفاده نمایید:

 • برند دایکین (داکت اسپلیت دایکین)
 • برند میتسوبیشی (داکت اسپلیت میتسوبیشی)
 • برند گرین (داکت اسپلیت گرین)
 • برند توشیبا (داکت اسپلیت توشیبا)
 • برند هایسنس (داکت اسپلیت هایسنس)
 • برند سامسونگ (داکت اسپلیت سامسونگ)
 • برند ال جی (داکت اسپلیت ال جی)
 • برند میدیا (داکت اسپلیت میدیا)
 • برند گری (داکت اسپلیت گری)
 • برند جنرال (داکت اسپلیت جنرال)
 • برند پاناسونیک (داکت اسپلیت پاناسونیک)

کم مصرف ترین داکت اسپلیت ایرانی

برخی از برندهای تولید کننده داکت اسپلیت ایرانی نیز دارای مدلهای کم مصرف و اینورتر هستند:

داکت اسپلیت ایران رادیاتور از دیگر محصولاتی است که بسیار باکیفیت و دارای مدلهای کم مصرف می‌باشد.

داکت اسپلیت اینورتر

داکت اسپلیت اینورتر یک نوع سیستم تهویه مطبوع متشکل از داکت و اسپلیت اینورتر می باشد. واحد داخلی (داکت) معمولاً در داخل ساختمان یا اتاق قرار می‌ گیرد و با استفاده از شبکه ای از لوله‌ ها و داکت‌ ها، هوای خنک یا گرم را به سایر اتاق‌ ها منتقل می‌ کند. این واحد هوا را تصفیه و تنظیم می‌ کند و آن را از طریق داکت‌ ها به سایر اتاق‌ ها منتقل می‌ کند. واحد خارجی این دستگاه متشکل از کمپرسور و فن خنک کننده می باشد. این بخش موظف به فشرده سازی هوا و ایجاد سرمایش یا گرمایش آن می باشد. از جمله ویژگی های در نظر گرفته شده برای داکت اسپلیت ایرانی اینورتر می توان به مصرف انرژی کمتر، عملکرد بهتر در شرایط متفاوت دما، سیستم کنترل هوشمند و تأمین سرمایش و یا گرمایش به چندین اتاق به صورت همزمان اشاره کرد.

بررسی دلایل کاهش مصرف انرژی در داکت اسپلیت

تمام مدلهای داکت اسپلیت از نوع کم مصرف نیستند و رعایت برخی از استانداردها در تولید این دستگاه ها و همچنین استفاده از برخی از تجهیزات منجر به ایجاد سیستم اینورتر می‌شود. در ادامه به بررسی برخی از این استانداردها می‌پردازیم:

برچسب انرژی داکت اسپلیت 

داکت اسپلیت های موجود در بازار به گونه ای طراحی و تولید شده اند که هر یک از مدل ها میزان مصرف برق مشخصی دارند. برچسب انرژی در نظر گرفته شده برای این محصولات شامل 7 رتبه با طیف رنگی متفاوت (سبز تیره تا قرمز) می باشد. هر یک از محصولات یکی از رده های انرژی A+++ ،A++ ،A+ ،B ،C و D را دارا می باشد. +++A به عنوان پر بازده ترین و کم مصرف ترین گروه و به رنگ سبز تیره نمایش داده می شود.

نوع کمپرسور 

کمپرسور که به عنوان مهم ترین اجزای تشکیل دهنده سیستم های تهویه هوا می باشد که می توانند بر روی میزان مصرف برق دستگاه تأثیرگذار باشد. کمپرسورهای در نظر گرفته شده برای نصب می تواند از نوع روتاری، پیستونی و اسکرال باشد. انتخاب هر یک با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه تعیین می شود. (کمپرسور روتاری: مناسب برای آب و هوای معتدل، کمپرسور پیستونی: مناسب برای اقلیم گرم و مرطوب، کمپرسور اسکرال: مناسب برای هر گونه آب و هوایی)

نصب کمپرسور اسکرال و روتاری در مقایسه با مدل پیستونی بازدهی بیشتر و مصرف انرژی کمتری را دارند.

اینورتر بودن کمپرسور

منظور از اینورتر بودن دستگاه کاهش و افزایش دور کمپرسور با توجه به نیاز برودتی فضای مد نظر شما می باشد. پس می توان گفت که در صورت نیاز به میزان تامین سرمایش کمتر دور موتور متناسب با آن کاهش پیدا می کند و برعکس. هم چنین وجود این فناوری کمک می کند تا دمای محیط به صورت یکنواخت و مطلوبی باقی بماند.

چگونه می توان تشخیص داد داکت اسپلیت کم مصرف است یا نه؟

هنگام خرید به نکاتی که در ادامه اشاره می کنیم توجه داشته باشید تا بتوانید کم مصرف بودن دستگاه را تشخیص دهید.

 • در صورت اینورتر بودن داکت اسپلیت در مقایسه با مدل های معمولی کم ترین مصرف انرژی را دارند.
 • توجه به برچسب انرژی: آن دسته از داکت اسپلیت هایی که گرید انرژی A به بالا دارند جزو داکت اسپلیت های کم مصرف محسوب می شوند.
 • ظرفیت داکت اسپلیت: هنگام خرید ظرفیت مناسب را انتخاب کنید چون در غیر این صورت باعث افزایش مصرف انرژی می شوند.
 • انتخاب داکت اسپلیت متناسب با شرایط آب و هوایی: اگر ساکن یکی از مناطق شهرهای معتدل و شمالی می باشید داکت اسپلیت T2، در شهرهای غرب و شمال غرب زندگی با شرایط آب و هوایی سردسری از داکت اسپلیت ها و کولر گازی های T1، شهرهای جنوبی و گرمسیری از داکت اسپلیت های T3 باید استفاده کنند.


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید