X

هزینه تعمیر و نگهداری سیستم وی آر اف VRF در تهران و کرج

09121074065 همراه
تعمیر و نگهداری سیستم VRF

سیستم وی ار اف (سیستم گرمایشی و سرمایشی) به عنوان یکی از پیشرفته ترین نوع سیستم های تهویه هوا مطبوع موجود در بازار می باشد که برای نصب آن نیاز است تا یک یونیت خارجی در فضای باز ساختمان با استفاده از لوله و اتصالات مسی به چندین اواپراتور (یونیت داخلی) متصل شود. سیستم VRF به گونه ای طراحی و تولید شده است که امکان استفاده از چندین پنل داخلی با تنوع مدل های مختلف (کاستی، سقفی کانالی، دیواری و...) را برای شما فراهم می کند.

بیتا سرویس
بیتا سرویس

سیستم وی ار اف (Variable Refrigerant Flow) یک نوع سیستم تهویه مطبوع است که در آن یک واحد خارجی با استفاده از یک مبرد متغیر درجه حرارت، حرارت یا سرمای مورد نیاز را به واحدهای داخلی منتقل می‌ کند. نصب این نوع از سیستم های تهویه به شما کمک می کند تا بتوانید میزان مصرف انرژی را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. بعد از این که مدتی از نصب این دستگاه می گذرد برای این که عملکرد دستگاه با مشکل رو به رو نشود باید در فواصل زمانی مشخص نسبت به تعمیر و یا سرویس سیستم وی ار اف اقدام شود تا با مشکل رو به رو نشوید.

وی‌ آر‌ اف نشان دهده ی جریان متغیر مبرد می باشد و ممکن است این دستگاه را تحت عنوان دیگری اعم از اسپلیت مرکزی که به نوعی اسپلیت بدون کانال می باشد، شنیده شود. این سیستم متشکل از دو بخش (یونیت داخلی و خارجی) می باشد. مسئله ی مهمی که در مورد این دستگاه وجود دارد تا کیفیت دستگاه مطلوب باشد در مورد استفاده از لوله ی مسی با خلوص بیشتر می باشد. در مورد کاربرد سیستم وی آر اف (vrf) باید بگوییم که امکان استفاده از این دستگاه در مراکز تجاری، پاساژها، بیمارستان‌ ها و... وجود دارد.

تعمیر و نگهداری سیستم VRF

برای تعمیر و نگهداری سیستم VRF، مراقبت و انجام تعمیرات منظم ضروری است تا عملکرد بهینه آن تضمین شود. در ادامه به بررسی موارد مهم برای تعمیر و نگهداری سیستم VRF خواهیم پرداخت.

  • تمیز کردن فیلترها در صورت نیاز: فیلترهای هوا در واحدهای داخلی جهت جلوگیری از ورود ذرات گرد و غبار و ترکیبات مضر به سیستم نصب می شوند. حتماً باید این فیلترها در فواصل زمانی مشخص بررسی و تمیز شوند تا مسدودیت هوا در سیستم جلوگیری شود و کارایی دستگاه با مشکل رو به رو نشود.
  • بررسی و تعمیر تجهیزات در صورت نیاز: تجهیزات داخلی و خارجی سیستم VRF باید در فواصل زمانی مشخص بررسی شوند. کنترل و بررسی فن‌ ها، کمپرسورها، شیرهای گاز و شیرهای آب و برق و دیگر قطعات باعث می شود تا در صورت نیاز قطعات تعویض و یا تعمیر شوند.
  • بررسی و تنظیم مجدد پارامترها: سیستم VRF دارای پارامترهای تنظیمی است که می‌ توانند بر اساس نیازهای تهویه مطبوع فضاها تنظیم شوند. این پارامترها شامل دمای سرمایش و گرمایش، فشار گازها، سرعت هوا و... می باشد.
  • بررسی لوله‌ کشی و عایق‌ کاری در صورت نیاز: لوله‌ کشی در نظر گرفته شده برای سیستم VRF باید در زمان های مشخص بررسی شود تا در صورت وجود نشتی این مشکل برطرف شود. استفاده از عایق‌ کاری صحیح در اطراف لوله‌ ها و واحدهای داخلی از تلفات حرارتی جلوگیری می کند.
  • برنامه‌ ریزی برای تعمیرات دوره‌ ای: برنامه‌ ریزی منظم برای تعمیرات دوره‌ ای سیستم VRF اهمیت زیادی دارد. این تعمیرات شامل تعمیرات بزرگ تر، تعویض قطعات استهلاکی، بررسی سیستم کنترل و سیستم‌ های اتوماسیونی می‌ شود.

هزینه تعمیر وی آر اف

بهتر است برای تعمیر و نگهداری سیستم VRF از افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید. تا این افراد بتوانند با توجه به دستور العمل‌ های تولید کننده سیستم VRF و برنامه‌ ریزی منظم برای تعمیرات و نگهداری به افزایش کارایی سیستم کمک کنند. در مورد نگهداری سیستم VRF هم باید بگوییم که شما می توانید با در نظر گرفتن یک برنامه ی مناسب برای نگهداری دستگاه از خرابی دستگاه و در نتیجه تعمیر آن و پرداخت هزینه ی اضافی برای تعمیر جلوگیری کنید.

مسئله ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که سیستم تهویه وی آر اف همانند سایر دستگاه های مکانیکی از مجموعه ای از اجزای مرتبط به هم تشکیل شده شده است و در صورت به وجود آمدن مشکل در یک بخش باعث می شود تا عملکرد دیگر دستگاه ها هم تحت تأثیر قرار بگیرد و عملکرد دستگاه دچار مشکل شود. برای نصب این سیستم VRF حتماً باید فضای مناسب را برای نصب در نظر بگیرید. این فضا باید برای نصب واحدهای داخلی، واحدهای خارجی، مسیرهای لوله‌ کشی و کابل‌ کشی، و امکان دسترسی برای نگهداری و تعمیر در نظر گرفته شود. پس می توان گفت شما می توانید با نصب و راه‌ اندازی صحیح، نگهداری منظم و اجرای بازرسی‌ های در فواصل زمانی مشخص، نیاز سیستم به تعمیرات مکرر به کمترین میزان برسد.

هزینه تعمیر وی آر اف به نوع مشکل و خرابی بستگی دارد. برای استعلام هزینه ها با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سرویس سیستم VRF

در مورد سرویس سیستم VRF باید بگوییم که بهتر است این کار در فواصل زمانی مشخص (هر 6 ماه یک بار) و همزمان با فرارسیدن فصول بهار و پاییز انجام شود. سرویس به موقع دستگاه کمک می کند تا دستگاه بهترین کارایی و عملکرد را داشته باشد تا مشکلات و خطاهایی که برای دستگاه به وجود آمده در زمان سرویس دستگاه انجام شود. جهت سرویس وی آر اف (VFR) منزل یا محل کار خود کافیست با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا همکاران ما در این مورد به شما کمک کنند. سرویس به موقع وی ار اف مزایایی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم را در پی خواهد داشت.

  • کمک به افزایش راندمان و کارایی دستگاه
  • کمک به بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان    
  • کمک به بالا رفتن قدرت پرتاب باد وی ار اف    
  • کمک به نرم و بی صدا کار کردن وی ار اف    
  • کمک به کمتر شدن گرد و غبار در محیط


امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید